Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

May dzięki za wskazówkę, poszukam osteopaty w okolicy, na pewno kogoś znajdę. Wyprawka powoli się robi,od soboty  jest wózek🤣, przewijak, foteliki, trochę ciuszków, kosmetyków i trochę drobiazgow. Trochę chodzę po sklepach, ale zaraz się męczę, przysiadam gdzie się da, mąż się śmieje, że my już nie chodzimy tylko się czolgamy🤣🤣🤣

Czeka Cię ciężkich  pare lat ale pamiętaj wszystkie Cię wspieramy 😀😂 ... słowem . Eh... te baby  tyle musza znieść ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dziewczyny, które pobieraly krew na kwas foliowy. Pytanie do Was. Ile czasu przed badaniem należy przyjąć ostatnią tabletkę kwasu foliowego. Rano pobrala krew i wynik wyszedl powyżej 40 . I teraz zastanawiam się co jest przyczyną. Czy mam pobierać mthfr czy wina jest zbyt krótki odstęp między przyjęciem tabletki, a badaniem. Ostatnia tabletkę przyjęłam jakieś 12h przed badaniem

Mi wynik wyszedł też ponad 40, nie robiłam przerwy od brania kwasu...mój ginekolog nie przejął się jego poziomem, ja wręcz przeciwnie. Robię dodatkowe badania żeby wyjaśnić temat. Pisałam o tym kilka postów temu jakby co. Jestem bardzo ciekawa czego Ty się dowiesz o takim wyniku. Jeśli coś byś wiedziała proszę napisz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Takie badania najczęściej zleca się przy poronieniach , chorobach genetycznych  w rodzinie , jak wyszło coś nie tak w kariotypach. Pobierają wycinek z blastocysty i oddają do badania. Wyniki około 3 tygodni do miesiąca.  Koszt zależny od ilości zarodków im więcej to cena niższa.  Jeden zarodek ok 2300 dwa zarodki 4000 , 3 i 4 6000 pln.

Dziękuję za odpowiedź. Za tydzień mamy pierwsza wizytę i pewnie będziemy musieli podjąć różne decyzję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mi wynik wyszedł też ponad 40, nie robiłam przerwy od brania kwasu...mój ginekolog nie przejął się jego poziomem, ja wręcz przeciwnie. Robię dodatkowe badania żeby wyjaśnić temat. Pisałam o tym kilka postów temu jakby co. Jestem bardzo ciekawa czego Ty się dowiesz o takim wyniku. Jeśli coś byś wiedziała proszę napisz 🙂

Bede w czwartek na monitoringu, to napisze co mi powiedzial. Kurcze troche sie denerwuje, ze jednak ginekolog nie zalecil mi wizyty u immunologa przed transferem, a transfer prawdopodobnie koniec lutego i już mam czarne myśli, że pewnie nic z tego nie będzie 😒 A jakie badania robisz ?

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Bede w czwartek na monitoringu, to napisze co mi powiedzial. Kurcze troche sie denerwuje, ze jednak ginekolog nie zalecil mi wizyty u immunologa przed transferem, a transfer prawdopodobnie koniec lutego i już mam czarne myśli, że pewnie nic z tego nie będzie 😒 A jakie badania robisz ?

Przeczytałam że przy takim wyniku kwasu foliowego trzeba zrobić badanie Wit B12 i homocysteiny. A jako taki pełny komplet badań to do tego też badanie genetyczne na mutacje mthfr. Czekam na wyniki genetyczne, może w piątek już będą. 7-10 dni się czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Bede w czwartek na monitoringu, to napisze co mi powiedzial. Kurcze troche sie denerwuje, ze jednak ginekolog nie zalecil mi wizyty u immunologa przed transferem, a transfer prawdopodobnie koniec lutego i już mam czarne myśli, że pewnie nic z tego nie będzie 😒 A jakie badania robisz ?

Masz szczęście raczej że wyszło Ci to przed transferem. Bo może akurat to uregulujesz i spokojnie zrobisz transfer.

Ja już jestem w ciąży i dopiero to odkryłam. Nikt mi w klinice nie zlecił takiego badania, a ja też nie pomyślałam o tym wcześniej 😕 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Masz szczęście raczej że wyszło Ci to przed transferem. Bo może akurat to uregulujesz i spokojnie zrobisz transfer.

Ja już jestem w ciąży i dopiero to odkryłam. Nikt mi w klinice nie zlecił takiego badania, a ja też nie pomyślałam o tym wcześniej 😕 

Ale w sumie do transferu już niedaleko 😒, a może powinnam już zacząć łykać ten kwas foliowy metylowany?

Edytowano przez Madziallena31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Dziewczyny jestem po wizycie u dr Paśnika. Pojechałam z całą dokumentacją którą uzbierałam na przestrzeni lat. Opisałam po kolei co i jak. Pokazałam wyniki z piątku (m.in. Wit D3 i B12 które były poniżej normy) Zapytałam czy Wit D poniżej normy była przyczyną niezagnieżdżenia zarodka to doktor powiedział że nie powiedziałby żeby akurat to było przyczyną. Że raczej nie. Mimo iż wynik kwasu foliowego wyszedł mi 17,80 (norma 3,1-20.5) doktor powiedział że trzeba sprawdzić czy nie mam mutacji genu mthfr. I zalecił też zrobienie badań na krzepliwość krwi (mimo zastrzyków z neoparinu przy transferze). I na te oba badania polecił mi pakiet rozszerzony ze strony www.testdna.pl. Pojechałam do niego z badaniem immunofenotypu więc sobie popatrzył na wynik i dodatkowo zlecił mi takie badania jak: 1) KIR,  2) Ocena cytokin i współczynnika Th1/Th2, 3) P.ciała przeciwjądrowe (ANA), 4)P.ciała przeciwplemnikowe (ASA). Mężowi zlecił HLA-C. I tyle. Powiedział że niektórzy przychodzą z mnóstwem badań za ogromne pieniądze co czasem jest zbędnym wydatkiem. U mnie poleca zrobić tylko to na tą chwilę. Pytałam o Kariotypy bo to sugerowała mi moja pani doktor z kliniki ale powiedział że jest tak niewielki odsetek par ze złymi kariotypami że on raczej nie zakłada ze u nas bedzie cos nie tak i żeby narazie się wstrzymać. Jak coś to będziemy myśleć pozniej o takich badaniach. Zrobiliśmy badania i czekamy na wynik i następną wizytę do Doktora w marcu 🙂 . Do stymulacji i punkcji moge podchodzić jak chcę bo leczenie immunologiczne jak cos włączymy i tak przed kriotransferem (Bo u mnie z góry zakładamy że nie robimy świeżego transferu). Ale ja narazie chcę trochę poprawić poziom witamin by poprawić jakość komórek więc narazie się nie podejmuję stymulacji. To chyba tyle w dużym skrócie 🙂 

Jesli nie jestes w ciazy to zalecane jest odstawic kwas foliowy 72 godziny przed badaniem, w ciazy sie nie odstawia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale w sumie do transferu już niedaleko 😒, a może powinnam już zacząć łykać ten kwas foliowy metylowany?

Ciężko mi coś doradzić, bo sama jestem początkująca w tym temacie. Mi na dużo pytań odpowiadała nasza koleżanka forumowa Gingko 🙂 mozesz cofnąć się w postach i poczytać 🙂

Ja narazie obrałam taki plan że raz lykam femibion a na drugi dzień kwas foliowy metylowany - i tak na zmiane. Plus zamówiłam witaminę B12 metylowana  bo wynik miałam taki średni. Do czwartku niedaleko i będziesz mogła skonsultować temat z lekarzem. Ja bym chyba narazie zrobiła badanie B12 i homocysteiny. I taki komplet badań pokazała lekarzowi i zobaczyła co powie. Ogólnie w ciąży jeszcze nie jesteś to ewentualnie nie bierz do czwartku kwasu foliowego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale w sumie do transferu już niedaleko 😒, a może powinnam już zacząć łykać ten kwas foliowy metylowany?

Branie metylowanego nie zaszkodzi a mozesz byc spokojniejsza w razie gdyby ci wyszla mutacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jesli nie jestes w ciazy to zalecane jest odstawic kwas foliowy 72 godziny przed badaniem, w ciazy sie nie odstawia.

 

Odstawiłam już jakiś czas temu, zaraz po transferze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ciężko mi coś doradzić, bo sama jestem początkująca w tym temacie. Mi na dużo pytań odpowiadała nasza koleżanka forumowa Gingko 🙂 mozesz cofnąć się w postach i poczytać 🙂

Ja narazie obrałam taki plan że raz lykam femibion a na drugi dzień kwas foliowy metylowany - i tak na zmiane. Plus zamówiłam witaminę B12 metylowana  bo wynik miałam taki średni. Do czwartku niedaleko i będziesz mogła skonsultować temat z lekarzem. Ja bym chyba narazie zrobiła badanie B12 i homocysteiny. I taki komplet badań pokazała lekarzowi i zobaczyła co powie. Ogólnie w ciąży jeszcze nie jesteś to ewentualnie nie bierz do czwartku kwasu foliowego..

Z ciekawości, jaką zamowilas tą wit b12 metylowaną? Z jakiej firmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Iryza bardzo mocno wierzę że dr Pasnik i u nas znajdzie i wyeliminuje problem 🌱🌱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Z ciekawości, jaką zamowilas tą wit b12 metylowaną? Z jakiej firmy?

B 12 i kwas foliowy firmy Solgar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ciężko mi coś doradzić, bo sama jestem początkująca w tym temacie. Mi na dużo pytań odpowiadała nasza koleżanka forumowa Gingko 🙂 mozesz cofnąć się w postach i poczytać 🙂

Ja narazie obrałam taki plan że raz lykam femibion a na drugi dzień kwas foliowy metylowany - i tak na zmiane. Plus zamówiłam witaminę B12 metylowana  bo wynik miałam taki średni. Do czwartku niedaleko i będziesz mogła skonsultować temat z lekarzem. Ja bym chyba narazie zrobiła badanie B12 i homocysteiny. I taki komplet badań pokazała lekarzowi i zobaczyła co powie. Ogólnie w ciąży jeszcze nie jesteś to ewentualnie nie bierz do czwartku kwasu foliowego..

Tak się przyglądam tej dyskusji o kwasie foliowym, bo też mam go ponad normę. Ale też bardzo dużo suplementuje i na wszelki wypadek staram się wybierac formę metylowana. I brałam też przez chwilę femibion 1 bo nie wiem czemu mam wrażenie że w nim jest właśnie metylowana kwas foliowy (metafolin). Czy ja coś pomyliłam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej  Dziewczyny mam do sprzedania  3 opakowania lutinus 100mg i 4 opakowania progesterone besinis100mg i 1 opakowanie estrofen cena do negocjaci  poniewaz mieszkam za granica  lekarz przepisam mi zapas moze komus sie przyda sprzedam za pol ceny 

Edytowano przez megi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak się przyglądam tej dyskusji o kwasie foliowym, bo też mam go ponad normę. Ale też bardzo dużo suplementuje i na wszelki wypadek staram się wybierac formę metylowana. I brałam też przez chwilę femibion 1 bo nie wiem czemu mam wrażenie że w nim jest właśnie metylowana kwas foliowy (metafolin). Czy ja coś pomyliłam?

W femibionie są dwie formy kwasu. Czyli już nie bierzesz go rozumiem ? To jakie witaminy dobierasz do tego  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak się przyglądam tej dyskusji o kwasie foliowym, bo też mam go ponad normę. Ale też bardzo dużo suplementuje i na wszelki wypadek staram się wybierac formę metylowana. I brałam też przez chwilę femibion 1 bo nie wiem czemu mam wrażenie że w nim jest właśnie metylowana kwas foliowy (metafolin). Czy ja coś pomyliłam?

W sumie też od dawna suplementowalam kwas foliowy jako folik.   Liczę że to tylko to jest przyczyną jego wysokiego poziomu...no ale wyniki genetyczne powiedzą prawdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

W femibionie są dwie formy kwasu. Czyli już nie bierzesz go rozumiem ? To jakie witaminy dobierasz do tego  ?

Oki. I przy mutacji to też jest problemem, że są obie? Nie jest to wystarczające zabezpieczenie się? 

Ja to suplementuje chyba cała tablice Mendelejewa. Ale to dlatego że mam dietę wątrobowa i prawie nic nie mogę jeść z naturalnych źródeł. Biorę witam. A, b,c,d,e. Dha. Żelazo. Magnez. 

I nadmiar mam tylko kwasu foliowego. 

Edytowano przez Aja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oki. I przy mutacji to też jest problemem, że są obie? Nie jest to wystarczające zabezpieczenie się? 

Ja to suplementuje chyba cała tablice Mendelejewa. Ale to dlatego że mam dietę wątrobowa i prawie nic nie mogę jeść z naturalnych źródeł. Biorę witam. A, b,c,d,e. Dha. Żelazo. Magnez. 

I nadmiar mam tylko kwasu foliowego. 

Osoby z mutacja nie wchlaniaja syntetycznego kwasu foliowego w 100%, dlatego zaleca sie branie aktywnego metylowego.

Niestety wiele z nas bierze tu mase suplementow. Ja odkad wiem, ze mam mutacje, mam na tym punkcie obsesje. Kupilam tyle supli, ze szok! Nawet zaczelam czytac ksiazke polecana na innych forach, ktora tez mowi co brac, zeby osiagnac sukces. Wczesniej myslalam, ze to naciaganie przez przemysl farmaceutyczny, teraz zaczelam wierzyc w suplementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Osoby z mutacja nie wchlaniaja syntetycznego kwasu foliowego w 100%, dlatego zaleca sie branie aktywnego metylowego.

Niestety wiele z nas bierze tu mase suplementow. Ja odkad wiem, ze mam mutacje, mam na tym punkcie obsesje. Kupilam tyle supli, ze szok! Nawet zaczelam czytac ksiazke polecana na innych forach, ktora tez mowi co brac, zeby osiagnac sukces. Wczesniej myslalam, ze to naciaganie przez przemysl farmaceutyczny, teraz zaczelam wierzyc w suplementy.

Oki. Czyli z tego co piszesz, to wynika, że nawet jak ktoś ma mutację, ale o niej nie wie, to jak bierze preparat gdzie są oba to i tak dobrze. Więc jakby femibion ok. 

Ja już są nie wiem w co wierzyć. Czuję się zapędzona w róg i totalnie skołowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Osoby z mutacja nie wchlaniaja syntetycznego kwasu foliowego w 100%, dlatego zaleca sie branie aktywnego metylowego.

Niestety wiele z nas bierze tu mase suplementow. Ja odkad wiem, ze mam mutacje, mam na tym punkcie obsesje. Kupilam tyle supli, ze szok! Nawet zaczelam czytac ksiazke polecana na innych forach, ktora tez mowi co brac, zeby osiagnac sukces. Wczesniej myslalam, ze to naciaganie przez przemysl farmaceutyczny, teraz zaczelam wierzyc w suplementy.

Jaka to książka? Ja sama już nie wiem co powinnyśmy łykać a czego nie 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

hej  Dziewczyny mam do sprzedania  3 opakowania lutinus 100mg i 4 opakowania progesterone besinis100mg i 1 opakowanie estrofen cena do negocjaci  poniewaz mieszkam za granica  lekarz przepisam mi zapas moze komus sie przyda sprzedam za pol ceny 

Jaki jest koszt przesyłki do Polski bo się nie orientuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny. 

Nam znowu się nie udało 😢

6 dpt beta 1,7

9 dpt beta 12,4

12 dpt beta 10,2

Jest mi cholernie przykro i na razie jeszcze nie wiem co dalej bo nikt z kliniki się jeszcze do mnie nie odzywał. Napisałam SMS-y po 7, ale chyba trochę za wcześnie  (jak zwykle chciałabym wszystko wiedzieć od razu..)

Na pewno nie przestanę walczyć mamy jescze 4 mrozaczki. Musi być dobrze. Wszystkim nam się uda ✊✊

A co Wy myślicie o moich wynikach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Która Sylwia ? 😉

Jak pomogę,  to mogę być ja 😁😉

Mozesz byc i Ty 😉 . Czekam by odezwala sie nasza jeszcze jedna koleżanka Sylwia bo miala zaczać stymulacje i juz bardzo dlugo milczy. Myślę o niej czy byl juz transfer, jak się czuje co i jak 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jaki jest koszt przesyłki do Polski bo się nie orientuje ?

4e  kolo 20 zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jaki jest koszt przesyłki do Polski bo się nie orientuje ?

 

 

jesli jestes zainteresowana to priv moge podac ci fb😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Cześć dziewczyny. 

Nam znowu się nie udało 😢

6 dpt beta 1,7

9 dpt beta 12,4

12 dpt beta 10,2

Jest mi cholernie przykro i na razie jeszcze nie wiem co dalej bo nikt z kliniki się jeszcze do mnie nie odzywał. Napisałam SMS-y po 7, ale chyba trochę za wcześnie  (jak zwykle chciałabym wszystko wiedzieć od razu..)

Na pewno nie przestanę walczyć mamy jescze 4 mrozaczki. Musi być dobrze. Wszystkim nam się uda ✊✊

A co Wy myślicie o moich wynikach?

Beta 10.2 a ciaza od 5 ja juz zglupialam bo na pewno się nie udalo? Jade na wizyte tak bardzo się boję okaze sie czy zaczynamy dzis stymulacje czy jest torbiel. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jaka to książka? Ja sama już nie wiem co powinnyśmy łykać a czego nie 🙈

"It starts with the egg" - opisuje jak poprawic jakosc komorek jajowych przez odpowiedniej suplementy.

Doskonale cie rozumiem. Od tej ilosci mozna bolu glowy dostac a lekarzy to malo interesuje, pomimo, ze czesc witamin i mineralow powinna byc dobierana indywidualnie, a sa tez takie ktore sa toksyczna w dluzej ilosci, albo takie ktore sa zalezne od siebie i trzeba je brac razem. Na rynku jest tylko jedna mieszkania dostepne, ktora ma prawie wszystko czego potrzebujemy, oprocz DHA i choliny w wystarczajacej ilosci. Popatrz sobie na sklad "Optimal Prenatal" w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oki. Czyli z tego co piszesz, to wynika, że nawet jak ktoś ma mutację, ale o niej nie wie, to jak bierze preparat gdzie są oba to i tak dobrze. Więc jakby femibion ok. 

Ja już są nie wiem w co wierzyć. Czuję się zapędzona w róg i totalnie skołowana.

Ja bym raczej brala metyl. Czytalam, ze ten syntetyczny utrudnia wchlanianie tego wlasciwego 😞 ale ja nie jestem specjalista, wiec najlepiej znalezc dobrego lekarza albo dietetyka, co niestety patrzac po forach graniczy z cudem i wiekszosc z nas jest skazana na leczenie sie samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×