Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

julitka989898

Nie wiem czyja jest moja córeczka...

Polecane posty

Bardzo proszę o pomoc. Jestem pierwszy raz w ciazy. Zycie mi sie skomplikowalo. Prosze nie oceniac mojego sytuacji.

mam trudnosci materialne i finansowe, nie mam rodziców, nikogo bliskiego z rodziny.

Poznałam mezczyzne, na ktorym wydawało mi sie moge polegac. Spalismy ze soba w zeszłym roku bez zabezpiecznia.

13 wrzesnia. Myslalam ze mamy przed soba przyszlosc.

Cykle zawsze mialam krótkie po 26 dni.

1. Miesiaczka 3 wrzesnia

2. Seks 13 wrzesnia

3. Druga miesiączka (chyba to miesiaczka...) 27 wrzesnia

Cieszylam sie z miesiaczki bo w miedzyczasie okazało sie ze partner mnie zdradza ze swoją byłą dziewczyna...ich wiez nie zanikła a ja bylam tylko przerywnikiem :(

Zostałam sama. Potrzebowałam wsparcia, spotkałam przyjaciela z ktorym jestem do dzis. Spałam z nim w pazdzierniku.

31 pazdziernika zrobilam test i okazało sie ze jestem w ciazy.

Dla nowego partnera to dosc szybko. Poza tym wie o mojej przeszlosci. Bardzo zle sie czuje z tym majac watpliwosci czyje to jest dziecko.

Kocham córeczke i nawet nie to czyja jest dla mnie ma znaczenie. Meczy mnie zle samopoczucie względem obecnego chlopaka z ktorym wiaze przyszlosc.

Nie znam sie na tych wszystkich ginekologicznych obliczeniach.

Moze ktos mi wskaze co powinnam myslec. Oto moje wyniki:

1. pierwsze USG z miesiaczki GA=05w6d, pomiar GA 6w1d>79%, CRL 0,43 cm

2. drugie USG z miesiaczki GA=08w5d, pomiar GA 9w1d >97%, CRL 2,50 cm

3. trzecie USG z miesiaczki GA=11w3d, pomiar GA 12w2d >95%, CRL 5,77 cm

4. czwarte USG z miesiaczki GA=12w0d, pomiar GA 12w6d>97%, CRL 6,42 cm

5. piąte USGz miesiaczki GA=19w6d, pomiar GA 20w1d, waga 360 g

6. szoste USG z miesiaczki GA=20w3d, pomiar GA 21w4d, waga 438 g

 

pierwsze i drugie USG jakby to samo - czy to dobrze ?

a dalej robi sie juz roznica. Czy jest mozliwe ze zaszłam w ciaze z tego stosunku z 13 wrzesnia z byłym chlopakiem?

Plemniki zyja kilka dni, zagniezdzenie jajeczka tez trwa... Jest mozliwe ze trwało to wszystko np tydzien i ciaza liczy sie

od 20 wrzesnia ? Dlatego w dalszych USG mam juz tą różnice tygodnia ? ;/ Prosze o pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Jeżeli z Panem nr 2 spałaś początkiem pażdziernika , jego dziecko. Jezeli USG robiłaś w połowie listopada, to jest to dziecko Pana nr 2.  Wiek ciąży liczy się od ostatniego okresu, w rzeczywistości płód jest o dwa tygodnie młodszy.

Czyli jezeli 31.10 zrbiłaś test ciążowy, bo nie pojawiła sie miesiaczka , musiałaś zajść w ciążę, początkiem pażdziewnika. 

Jeżeli jednak -13 wrzesnia +5dni (tyle mogą żyć plemniki w ciele kobiety , niektóre dane mówią nawet o 7 dniach) 18.10 plus 12 dni na zagnieżdzenia sie zarodka - tj 30 wrzesnia , +4tyg . tj 28.10. Więc jeżeli pierwsze USG zrobiłaś zaraz po teście, to możliwe że to dziecko Pana nr1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz być w ciąży z pierwszym chłopakiem skoro dostałaś później miesiączkę 😁

Ojcem twojej córki jest na 200% twój obecny partner.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jeżeli z Panem nr 2 spałaś początkiem pażdziernika , jego dziecko. Jezeli USG robiłaś w połowie listopada, to jest to dziecko Pana nr 2.  Wiek ciąży liczy się od ostatniego okresu, w rzeczywistości płód jest o dwa tygodnie młodszy.

Czyli jezeli 31.10 zrbiłaś test ciążowy, bo nie pojawiła sie miesiaczka , musiałaś zajść w ciążę, początkiem pażdziewnika. 

Jeżeli jednak -13 wrzesnia +5dni (tyle mogą żyć plemniki w ciele kobiety , niektóre dane mówią nawet o 7 dniach) 18.10 plus 12 dni na zagnieżdzenia sie zarodka - tj 30 wrzesnia , +4tyg . tj 28.10. Więc jeżeli pierwsze USG zrobiłaś zaraz po teście, to możliwe że to dziecko Pana nr1

Nie napisalam ze pierwsze USG robilam 7 listopada. Kolejne 27.11

Przy pierwszym USG 7 listopada lekarz napisał mi zaswiadczenie  - "ciaza 6 tydz."

Spalam z partnerem nr 2 na poczatku pazdziernika i w okolicach 10 pazdziernika.

A co do krwawienia  27.09 juz zaczynam miec watpliwosci czy to nie bylo krwawienie implanatcyjne...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jak możesz być w ciąży z pierwszym chłopakiem skoro dostałaś później miesiączkę 😁

Ojcem twojej córki jest na 200% twój obecny partner.

Lampka, ja po prostu biore pod uwage mozliwosc opisana "Jeżeli jednak -13 wrzesnia +5dni (tyle mogą żyć plemniki w ciele kobiety , niektóre dane mówią nawet o 7 dniach) 18.09 plus 12 dni na zagnieżdzenia sie zarodka .. - 30.09."

bo tak przeciez MOZE BYC.... moze pomylilam tego 30.09 krwawienie miesiaczkowe z krwawieniem implanatcyjnym ;/

dane z USG wykonywanego 7 listopada mowia ze to 6-tygodniowa ciaza.... ALE MOZLIWE ZE Z PRZYPADKU JAK WYZEJ ? 5 dni zycie plimników i 12 dni zagniezdzenie ... ?  nie wiem jak to jest liczone ;/;/;/;/;/

co oznacza ze 7 listopada bylam w 6 tygodniu ciazy z USG GA 6w1d ???????

Mozliwe sa oba przypadki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdza sie ojcostwo ? czy moglabym zrobic to jakos w tajemnicy ? ;/:( to mi nie daje spokoju :(((((((((((((( jak sie odbiera wyniki i jakie probki trzeba dostarczyc ? ktos cos wie ?

to starszne ale chyba sobie nie wybacze jesli to dziecko bylego partnera ktory tak mnie oszukał :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6-tygodniowa ciąża oznacza, że faktycznie zapłodnienie miało miejsce ok. 4 tygodnie temu (w ciąży tygodnie liczy się trochę nieintuicyjnie), jak dla mnie szanse na to, że zaszlaś we wrześniu są żadne. To prawie na pewno będzie ten 10 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

6-tygodniowa ciąża oznacza, że faktycznie zapłodnienie miało miejsce ok. 4 tygodnie temu (w ciąży tygodnie liczy się trochę nieintuicyjnie), jak dla mnie szanse na to, że zaszlaś we wrześniu są żadne. To prawie na pewno będzie ten 10 października.

Tak 7 listopada wyszlo z pierwszego USG i pomiarów wielkosci zarodka 6w1d>79%, CRL 0,43 cm

a  ostatnie krawienie podałam 27 wrzesien ginekologowi, ale sama nie bylam pewna ;/

zawsze mialam krotkie skape miesiaczki, wtedy tez cos bylo....

narazie mam trudnosci z ogarnieciem wyprawki dla dziecka a co dopeiro test ktory kosztuje z tego co wiem 1000 zł, nie stac mnie bedzie.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dla ginekologa ciaza 6 tydzien oznacza tez ze plod ma 4 tygodnie ?  nawet jak wychodzi z pomiaru USG tak jak u mnie 6w1d ?

te wartosci CRL jak są normy podane w internecie tez uwzględniaja te 2 tygodnie teoretyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Czy dla ginekologa ciaza 6 tydzien oznacza tez ze plod ma 4 tygodnie ?  nawet jak wychodzi z pomiaru USG tak jak u mnie 6w1d ?

te wartosci CRL jak są normy podane w internecie tez uwzględniaja te 2 tygodnie teoretyczne ?

Tak i tak.

Możesz sobie poczytać w internecie jak liczy się tygodni w ciąży (reguła Naegelego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak i tak.

Możesz sobie poczytać w internecie jak liczy się tygodni w ciąży (reguła Naegelego)

ta regula od 1wszego dnia ostatniej miesiaczki dotyczy wyniku USG ? wynik USG po pomiarze CRL uwzglednia dodatkowo te dwa tygodnie ?

czytalam ze tylko pierwsze USG sa wazne dla okreslenia wieku ciazy. Nie wiem czy u mnie jest mozliwe ze zaszlam 13 wrzesnia, nawet jesli plemnik zyje 5 dni a zagniezdzenie kolejne dni az do konca wrzesnia... czy jest to mozliwe w mojej sytuacji ? wyniku z USG z dnia 7 listopada "6w1d" ? nie do konca chyba rozumiem co podaje USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

ZDYCHAJ !!!!

A tobie tez zycze wszystkiego dobrego. ciesze sie ze dla Ciebie 1000 zł to niewiele, dla mnie to sprawa przezycia. wynajmuje mieszkanie, mam pod opiekuja małoletnią, zapisałam sie na studia z ktorych musze zrezygnowac - zbieralam na nie 1 semestr nawet nie wiesz jak dlugo. Mam umowe smieciowa i musze sobie ze wszystkim radzic sama. zapewnic byt nie tylko sobie. Ponadto mam problemy zdrowotne. rodzice nie zyja. Satysfakcjonuje Cie obrazanie innych. Dziekuj za to co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 Jeżeli z Panem nr 2 spałaś początkiem pażdziernika , jego dziecko. Jezeli USG robiłaś w połowie listopada, to jest to dziecko Pana nr 2.  Wiek ciąży liczy się od ostatniego okresu, w rzeczywistości płód jest o dwa tygodnie młodszy.

Czyli jezeli 31.10 zrbiłaś test ciążowy, bo nie pojawiła sie miesiaczka , musiałaś zajść w ciążę, początkiem pażdziewnika. 

Jeżeli jednak -13 wrzesnia +5dni (tyle mogą żyć plemniki w ciele kobiety , niektóre dane mówią nawet o 7 dniach) 18.10 plus 12 dni na zagnieżdzenia sie zarodka - tj 30 wrzesnia , +4tyg . tj 28.10. Więc jeżeli pierwsze USG zrobiłaś zaraz po teście, to możliwe że to dziecko Pana nr1

dlaczego + 4 tygodnie ? nie rozumiem ....

USG  robilam 7 listopada .... a 31 pazdziernika zrobilam hormon beta i wyszlo  8300 jednostek.

Probowalam odszukac 8300 ktory to tydzien ? zeby jakos to wszystko zrozumiec, ale przedzialy sie dziwne i trudno je rozszyfrowac. Nie wiem czy beta HCG liczy sie od zapłodnienia (wtedy juz sie produkuje?) czy od zagniezdzenia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

ta regula od 1wszego dnia ostatniej miesiaczki dotyczy wyniku USG ? wynik USG po pomiarze CRL uwzglednia dodatkowo te dwa tygodnie ?

czytalam ze tylko pierwsze USG sa wazne dla okreslenia wieku ciazy. Nie wiem czy u mnie jest mozliwe ze zaszlam 13 wrzesnia, nawet jesli plemnik zyje 5 dni a zagniezdzenie kolejne dni az do konca wrzesnia... czy jest to mozliwe w mojej sytuacji ? wyniku z USG z dnia 7 listopada "6w1d" ? nie do konca chyba rozumiem co podaje USG

Tak, ta reguła dotyczy tak naprawdę każdego wieku ciąży jaki jest podawany przy okazji wizyt u lekarza, czy to z ostatniej miesiączki czy USG. Nikt nie posługuje się tym faktycznym wiekiem od zapłodnienia poza może jakimiś rzadkimi nietypowymi sytuacjami.

Ale Twoja nie jest nietypowa, wiek z USG jest zbliżony do OM, czyli zapłodnienie nastąpiło w okolicach owulacji po ostatniej miesiączce. 10 października pasuje jak nic. Serio, nie na tutaj co dumać, przetrwanie plemników, zagnieżdżenia, przesunięcia owulacji nie dałyby miesiąca różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

nie do konca chyba rozumiem co podaje USG

Jeszcze tu skomentuję.

To co podaje USG to jest miarą zupełnie niezależna od tego jaką podałaś ostatnią miesiączkę, to obiektywne sprawdzenie jakiemu średniemu wiekowi ciąży odpowiada taka długość. Innymi słowy wynik 6w1d mowi, że u kobiet w tym momencie ciąży średnia długość zarodka była taka jak u Ciebie. Jeżeli jest to wielkość zbliżona do Twojego wieku z OM to znaczy że wszystko jest ok, zarodek rozwija się prawidłowo, a zapłodnienie było w okolicach owulacji.

Potem w ciąży różnice między OM i USG się powiększają i wynik z USG nie może już służyć do wyliczania momentu zapłodnienia, ale daje po prostu informacje o tym, czy dziecko jest mniejsze czy większe (w sensie cechy osobniczej, a nie wieku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak, ta reguła dotyczy tak naprawdę każdego wieku ciąży jaki jest podawany przy okazji wizyt u lekarza, czy to z ostatniej miesiączki czy USG. Nikt nie posługuje się tym faktycznym wiekiem od zapłodnienia poza może jakimiś rzadkimi nietypowymi sytuacjami.

Ale Twoja nie jest nietypowa, wiek z USG jest zbliżony do OM, czyli zapłodnienie nastąpiło w okolicach owulacji po ostatniej miesiączce. 10 października pasuje jak nic. Serio, nie na tutaj co dumać, przetrwanie plemników, zagnieżdżenia, przesunięcia owulacji nie dałyby miesiąca różnicy.

Dzieki, jest to dla mnie bardzo wazne, jak nic nigdy... codziennie bije sie z myslami i sumieniem. To zaplodnienie i zagniezdzenie trwajace az do konca wrzesnia to na prawde chyba mniej mozliwe... Niemniej jednak, czy ktos wie czy wynik testu na ojcostwo mozna otrzymac telefonicznie ? I jakie probki mozna wyslac? czy trzeba zawiesc ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jeszcze tu skomentuję.

To co podaje USG to jest miarą zupełnie niezależna od tego jaką podałaś ostatnią miesiączkę, to obiektywne sprawdzenie jakiemu średniemu wiekowi ciąży odpowiada taka długość. Innymi słowy wynik 6w1d mowi, że u kobiet w tym momencie ciąży średnia długość zarodka była taka jak u Ciebie. Jeżeli jest to wielkość zbliżona do Twojego wieku z OM to znaczy że wszystko jest ok, zarodek rozwija się prawidłowo, a zapłodnienie było w okolicach owulacji.

Potem w ciąży różnice między OM i USG się powiększają i wynik z USG nie może już służyć do wyliczania momentu zapłodnienia, ale daje po prostu informacje o tym, czy dziecko jest mniejsze czy większe (w sensie cechy osobniczej, a nie wieku)

A ktore usg jest wazne ? gdzies czytalam ze do 12 tygodnia, w innym opracowaniu ze do 10 tygodnia.

Wiec u mnie pierwsze i drugie, wyknywane 2 skonczonym 5 tygodniu i skonczonym 8 tygodniu .... tam sie daty OM i USG pokrywaja. Dalej juz sie mi rozjezdza  wszystko o tydzien. Stad te moje mysli i niepokoj. Dziekuje Ci ze poswiecasz mi swoja chwile i uwage...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A ktore usg jest wazne ? gdzies czytalam ze do 12 tygodnia, w innym opracowaniu ze do 10 tygodnia.

Wiec u mnie pierwsze i drugie, wyknywane 2 skonczonym 5 tygodniu i skonczonym 8 tygodniu .... tam sie daty OM i USG pokrywaja. Dalej juz sie mi rozjezdza  wszystko o tydzien. Stad te moje mysli i niepokoj. Dziekuje Ci ze poswiecasz mi swoja chwile i uwage...

 

 

Jeszcze tu skomentuję.

To co podaje USG to jest miarą zupełnie niezależna od tego jaką podałaś ostatnią miesiączkę, to obiektywne sprawdzenie jakiemu średniemu wiekowi ciąży odpowiada taka długość. Innymi słowy wynik 6w1d mowi, że u kobiet w tym momencie ciąży średnia długość zarodka była taka jak u Ciebie. Jeżeli jest to wielkość zbliżona do Twojego wieku z OM to znaczy że wszystko jest ok, zarodek rozwija się prawidłowo, a zapłodnienie było w okolicach owulacji.

Potem w ciąży różnice między OM i USG się powiększają i wynik z USG nie może już służyć do wyliczania momentu zapłodnienia, ale daje po prostu informacje o tym, czy dziecko jest mniejsze czy większe (w sensie cechy osobniczej, a nie wieku)

" to obiektywne sprawdzenie jakiemu średniemu wiekowi ciąży odpowiada taka długość."... ale wiekowi nie od zaplodnienia, tylko  wedlug tej reguly Naegelego czyli jakby powiekszonemu o te + / - 2 tygodnie ... ?

Chyba nie ma mozliwosci u mnie ze corka jest tamtego chlopaka .....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

" to obiektywne sprawdzenie jakiemu średniemu wiekowi ciąży odpowiada taka długość."... ale wiekowi nie od zaplodnienia, tylko  wedlug tej reguly Naegelego czyli jakby powiekszonemu o te + / - 2 tygodnie ... ?

Chyba nie ma mozliwosci u mnie ze corka jest tamtego chlopaka .....................

Tak, tak jak mówiłam, wszystkie ciążowe określenia wieku będziesz miała zawsze powiększone o te 2 tygodnie (normy dla bety też). Więc można to na luzie wszystko porównywać ze sobą bez żadnych dodatkowych przekształceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Dzieki, jest to dla mnie bardzo wazne, jak nic nigdy... codziennie bije sie z myslami i sumieniem. To zaplodnienie i zagniezdzenie trwajace az do konca wrzesnia to na prawde chyba mniej mozliwe... Niemniej jednak, czy ktos wie czy wynik testu na ojcostwo mozna otrzymac telefonicznie ? I jakie probki mozna wyslac? czy trzeba zawiesc ? ...

Wpisz w Google testy na ojcostwo. Można zrobić wysylkowo i rozłożyć na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

bo tak przeciez MOZE BYC.... moze pomylilam tego 30.09 krwawienie miesiaczkowe z krwawieniem implanatcyjnym ;/

 

A twoja miesiączka jest bardzo skąpa, przypomina plamienie i trwa jeden dzień, że pomyliłaś? Sorry, ale nie mogłaś pomylić jednego z drugim. Też myślę, że pan nr 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie napisalam ze pierwsze USG robilam 7 listopada. Kolejne 27.11

Przy pierwszym USG 7 listopada lekarz napisał mi zaswiadczenie  - "ciaza 6 tydz."

Spalam z partnerem nr 2 na poczatku pazdziernika i w okolicach 10 pazdziernika.

A co do krwawienia  27.09 juz zaczynam miec watpliwosci czy to nie bylo krwawienie implanatcyjne...

 

Ja wyliczyłam że to mogłobyć dziecko Pana nr1, ale w sytuacji kiedy USG robiłaś  7.11 to na bank jest dziecko Pana nr 2. Bo ta hipoteza już jest na maksa rozciągnięta w czasie, a kolejne 7 dni, są już zwyczajnie niemożliwe. 

Ciąża liczy się od dnia ostatniej miesiączki (tak liczono zanim wymyslono i upowszechniono USG i tak juz zostało) Więc płód miał 4tyg, gdy na USG widnieje 6tyg. 

4 tyg wzięło sie  stąd, że od chwili kiedy zarodek zagnieżdził się w macicy i zaczał rosnąć , do 1USG minęły 4 tyg. (plus te 2tyg liczone od domniemanej miesiaczki daje  razem  6tyg) (Przyjęłam tez że data miesiaczki , mylonej z plamieniem,  nie ma znaczenia , bo  jeżeli schodzą dwa jajeczka  , to odstęp między zejsciem jednego a drugiego może byc nawet 7 dni, więc sama miesiączka nie jest wówczas wiarygodnym wyznacznikiem... bla bla bla) W skrajnych przypadkach jeżeli 1USG zrobione było by 1.11, to hipotetycznie mogłobyć to dziecko Pana nr1. Szanse jednak i tak są bardzo małe, ale data 1USG rozwiewa wątpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne kto jest ojcem biologicznym tylko kto to dziecko pokocha i wychowa- to będzie prawdziwy ojciec, którego córeczka będzie kochać. Jeśli okaże się że jest nim pierwszy partner to nigdy jej tego nie mów bo Cię znienawidzi. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorko nie zadręczaj się,bo na 100% dziecko jest twojego obecnego partnera.Plamienie implantacyjne są to malutkie plamki krwi.Nie krwawienie. Tego nie da się pomylić z miesiączką.Lekarze zawsze dodają dwa tygodnie ciąży,jeżeli wyszło Ci że jesteś w szóstym tygodniu to znaczy że jesteś w czwartym,bo ciążę liczy się od pierwszego dnia miesiączki. Lekarz policzył ciążę od 27 września, czyli od dnia ostatniej miesiączki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do licha jasnego. Jak można sypiać z niesprawdzonymi  facetami bez zabezpieczenia, mając taka beznadziejna sytuację osobistą?? Sypiania samego w sobie się nie czepiam, ale kurde od razu robić za worek na sperme?? Blaaah niektóre baby robią to sobie na własne życzenie.

... I to hasło "potrzebowałam wsparcia"... I od razu rozłożyłam nogi żeby przyjaciel mógł się we mnie spuścić. Dramat 🧟‍♀️🧟‍♀️🧟‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej zapytać się ginekologa? Od tego jest, nie będzie Cię oceniał bo najprawdopodobniej ma to gdzieś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Tak, ta reguła dotyczy tak naprawdę każdego wieku ciąży jaki jest podawany przy okazji wizyt u lekarza, czy to z ostatniej miesiączki czy USG. Nikt nie posługuje się tym faktycznym wiekiem od zapłodnienia poza może jakimiś rzadkimi nietypowymi sytuacjami.

Ale Twoja nie jest nietypowa, wiek z USG jest zbliżony do OM, czyli zapłodnienie nastąpiło w okolicach owulacji po ostatniej miesiączce. 10 października pasuje jak nic. Serio, nie na tutaj co dumać, przetrwanie plemników, zagnieżdżenia, przesunięcia owulacji nie dałyby miesiąca różnicy.

Peperomia, tak sie zastanawiam jeszcze....

ten faktyczny wiek płodu (pomniejszony o 2 tyg) to jest od zapłodnienia tj. polaczenia plemnika z komróka ?

czy od zagnieżdzenia ?

bo w tej całej teorii 13 wrzesień + 5 dni zycie plemnika + 12 dni zagniezdzenie policzylismy jakby od implamtacji....

i teraz sama zgłupialam.

Faktyczne zycie dziecka liczy sie od polaczenia czy od tego jak sie zagniezdzi w macicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ze zagniezdzenie najczescie odbywa sie w 6-7 dobie. Tak wiec 4 tygodniowy płód 7 listopada 2019 r. co oznacza?

Ze dziecko JEST od 10 pazdziernika. Ale JEST czyli zapłodnienie czy JEST zagniezdzone i zaczyna sie rozwijac ?

Tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jesli od zapłodnienia a nie od zagniezdzenia no to ta cała historia 13 wrzesien + 5 dni + 12 dni jest zła...

z seksu z 13 wrzesnia zapłodnienie moglo miec najdalej miejsce 20 wrzesnia.

A od od 20 wrzesnia + 4 tygodnie to wychodzi 18 pazdziernik .... daleko do 7 listopada....

Czy ja dobrze mysle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×