Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Lila12345

Pielęgnacja po CC

Polecane posty

Na pewno zamierzam stosować maść na bliznę ale to już jak będzie wszystko ładnie zagojone tylko czy przed zagojeniem można coś stosować na szybkie zgojenie i nie doprowadzenie do zakażenia ? Jakieś plastry albo produkty to oczyszczania rany ? A może sam lekarz mi coś zaleci czy trzeba się o to pytać ? 
I jak z bielizną jaką najlepiej zabrać ze sobą do szpitala majtki z wysokim stanem czy bardzo niskim ? A może te siateczkowe ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas wszystkie babki po CC musiały mieć majtki siateczkowe. Jeżeli chodzi o pielęgnację to najważniejsze jest utrzymywanie czystości i wietrzenie, octenisept też nie zaszkodzi. A na bliznę polecam plastry silikonowe.

Edytowano przez peperomia
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłam do domu z opatrunkiem. Podczas brania prysznica okazało się, że jest dziurawy i nalała mi się do niego woda. Szybki telefon do położnych. Powiedziały, żebym opatrunek ściągnęła i pilnowała, żeby rana była sucha. Po prysznicu przykładać papierem kuchennym żeby dobrze wchłonęło wodę. Tak też zrobiłam, szybko się zagoiło i nie miałam żadnych problemów. Nie używałam żadnych maści 🤷‍♀️

Edytowano przez Iwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

U nas wszystkie babki po CC musiały mieć majtki siateczkowe. Jeżeli chodzi o pielęgnację to najważniejsze jest utrzymywanie czystości i wietrzenie, octenisept też nie zaszkodzi. A na bliznę polecam plastry silikonowe.

Mam takie z tym że tylko dwie pary i nie wiem czy to wystarczy 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też miałam dwie pary - z tego, co pamiętam, to wystarczyło, byłam w szpitalu trzy dni. W razie czego łatwo je przeprać mydłem pod kranem, szybko schną, po drugim porodzie tak robiłam, jak się pobrudziły krwią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Też miałam dwie pary - z tego, co pamiętam, to wystarczyło, byłam w szpitalu trzy dni. W razie czego łatwo je przeprać mydłem pod kranem, szybko schną, po drugim porodzie tak robiłam, jak się pobrudziły krwią.

Prałaś jednorazowe majtki? Podpaski tez pierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Prałaś jednorazowe majtki? Podpaski tez pierzesz?

Te majtki nie są jednorazowe, przecież to jest taka siatka jak np. rajstopy kabaretki. Na samym opakowaniu z resztą jest napisane że są wielorazowe i jak najbardziej można prać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są majtki poporodowe jedno i wielorazowe... Wielorazowe można przeprać.

Ja miałam jednorazowe, które i tak musiałam ściągać na wizytę w szpitalu więc miałam je kilka chwil na sobie w ciągu dnia, zużyłam w sumie dwie paczki po 5 szt, w domu już ubierałam swoją bieliznę.

Mi ranę kazali przemywać wodą, sama też spryskiwałam octeniseptem, żeby się lepiej goiło. I wietrzyłam ile się da. W szpitalu powinni Ci powiedzieć jak pielęgnować ranę.

Na blizny nie stosowałam nic i mój błąd (minęło pol roku)... Przymierzam się do zakupu plastrów silikonowych ale to drogi interes. 5 plastrów stówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Te majtki nie są jednorazowe, przecież to jest taka siatka jak np. rajstopy kabaretki. Na samym opakowaniu z resztą jest napisane że są wielorazowe i jak najbardziej można prać.

Jasne. Alwaysy tez mają “foliową” powłoczke i kanaliki. Można przeprać ale siara trochę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Jasne. Alwaysy tez mają “foliową” powłoczke i kanaliki. Można przeprać ale siara trochę 

Nie przesadzaj, zwykle majtki tez wyrzucasz a nie pierzesz? Ja tez mialam siatkowe wielorazowe, do szpitala wzielam 4 sztuki i wystarczylo zeby nie prac. Rane mylam w szarym mydle i psikalam octeniseptem, mi najlepiej pasowaly z jak najnizszym stanem aby nie podraznialy rany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w szpitalu po CC nie pozwalano nosić żadnych majtek siateczkowych. Powiedzieli, że może się od nich wdać zakażenie do rany. Na początku założyłam i kazali zdjąć i innym też. Kazali włożyć podkład poporodowy miedzy nogi i trzymać go po prostu udami na swoim miejscu, co nie zawsze się udawało. Któregoś razu wstaję do toalety, krew leje mi się po nogach, a u drugiej pacjentki właśnie siedzi mąż w odwiedzinach, haha. Okropne to było. A nie mogłam już dłużej czekać, bo on prawie cały dzień siedział. 

Edytowano przez agama1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie przesadzaj, zwykle majtki tez wyrzucasz a nie pierzesz? Ja tez mialam siatkowe wielorazowe, do szpitala wzielam 4 sztuki i wystarczylo zeby nie prac. Rane mylam w szarym mydle i psikalam octeniseptem, mi najlepiej pasowaly z jak najnizszym stanem aby nie podraznialy rany. 

Zwykle majtki z materiału po użyciu się pierze. wszelkie materiały ochronne po operacji się wyrzuca bo taki jest ich cel. Siatkę która zakładają ci na wenflon też pierzesz? Nie, wymienia się na nową a przecież to tylko wenflon a nie szpara na 15szwów.

Serio nie widzisz różnicy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Zwykle majtki z materiału po użyciu się pierze. wszelkie materiały ochronne po operacji się wyrzuca bo taki jest ich cel. Siatkę która zakładają ci na wenflon też pierzesz? Nie, wymienia się na nową a przecież to tylko wenflon a nie szpara na 15szwów.

Serio nie widzisz różnicy ? 

Hmm na ranie jest opatrunek wiec majtki nie maja z nią stycznosci, a nawet gdy mialam opatrunek zdjety to majtki tak podwiniete, ze byly ponizej, byle tylko utrzymywaly podklad. To nie są materialy ochronne po operacji tylko majtki poporodowe. O czym w ogóle jest ta dyskusja, kto chce to sobie wypierze i zalozy kilka razy, kto chce to wyrzuci. Nie pomyslalabym, ze ludzi interesuje nawet to co kto z gaciami robi 😆 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Hmm na ranie jest opatrunek wiec majtki nie maja z nią stycznosci, a nawet gdy mialam opatrunek zdjety to majtki tak podwiniete, ze byly ponizej, byle tylko utrzymywaly podklad. To nie są materialy ochronne po operacji tylko majtki poporodowe. O czym w ogóle jest ta dyskusja, kto chce to sobie wypierze i zalozy kilka razy, kto chce to wyrzuci. Nie pomyslalabym, ze ludzi interesuje nawet to co kto z gaciami robi 😆 

Mnie nie interesuje co robi ich włascielka ale po co doradzać obcym ludziom takie obrzydliwe rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Na pewno zamierzam stosować maść na bliznę ale to już jak będzie wszystko ładnie zagojone tylko czy przed zagojeniem można coś stosować na szybkie zgojenie i nie doprowadzenie do zakażenia ? Jakieś plastry albo produkty to oczyszczania rany ? A może sam lekarz mi coś zaleci czy trzeba się o to pytać ? 
I jak z bielizną jaką najlepiej zabrać ze sobą do szpitala majtki z wysokim stanem czy bardzo niskim ? A może te siateczkowe ? 

Może nie po cc ale po operacji, po zdjęciu opatrunków, pielęgniarka kazała myć normalnie i osuszać jednorazowym ręcznikiem. Jeśli rana poperacyjna jest sucha to nie stosuje się żadnych Octeniseptów i tym podobnych. Jeśli coś się dzieje z raną to musi ją obejrzeć lekarz albo pielęgniarka. Maść na blizny można stosować dopiero po całkowitym wygojeniu się rany. 

Odnośnie majtek to najlepiej jednorazowe, nieuciskające. Kwestia wygody, bo nie trzeba ich prać i, moim zdaniem, higieny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×