Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AGNlESZKA

Kiedy pierwsza kąpiel po cesarce?

Polecane posty

Ale pytasz o kąpiel ogólnie czy o mycie rany? 😝 normalnie sie umyłam jak udało mi się spionizować. A rane chyba po zdjeciu opatrunku (+ od poczatku codzienne psikalam octanieseptem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej hej ranę psikamy octaniseptem każdego dnia, kąpiele jedynie w prysznicu unikaj  kąpieli w wannie, niemozna moczyć tak długo swierzej rany jak już zdeja szwy i po tym aż wszystkie odpadną strupki można stosować kremy i plastry na blizny. Poczytaj też o masażu blizny aby nie dopuścić do zrostów podskórnych. Pani piel. Pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kąpiel od razu jak tylko pozwolili wstać. Pierwsze mycie blizny jak tylko zdjęli szew. Myłam wodą z szarym mydłem tak zaleciła położna, przy drugiej cesarce pisikałam octaniseptem, ale przestałam bo się dłużej goiła od tego... ile osób tyle opinii na temat octaniseptu, ja nie polecam. Zwykła woda i szare mydło po tygodniu już normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi polozna kazala myc rane juz drugiego dnia po cesarce. Mylam szarym mydlem. Kąpiel w wannie u mnie po miesiącu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ale pytasz o kąpiel ogólnie czy o mycie rany? 😝 normalnie sie umyłam jak udało mi się spionizować. A rane chyba po zdjeciu opatrunku (+ od poczatku codzienne psikalam octanieseptem)

Pytam o kąpiel. (Wanna, piana, godzina leżenia) nie prysznic, prysznic to już w szpitalu mogłam następnego dnia. Podobno krwawi się krócej niż po porodzie normalnym, ale brakuje mi info czy rana też goi się szybko 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pierwsza kąpiel od razu jak tylko pozwolili wstać. Pierwsze mycie blizny jak tylko zdjęli szew. Myłam wodą z szarym mydłem tak zaleciła położna, przy drugiej cesarce pisikałam octaniseptem, ale przestałam bo się dłużej goiła od tego... ile osób tyle opinii na temat octaniseptu, ja nie polecam. Zwykła woda i szare mydło po tygodniu już normalnie. 

Nie na drugi dzień to nie miałabym siły 😅 tak zastanawiam się czy za 2-3 tyg nie będzie za szybko stąd moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pytam o kąpiel. (Wanna, piana, godzina leżenia) nie prysznic, prysznic to już w szpitalu mogłam następnego dnia. Podobno krwawi się krócej niż po porodzie normalnym, ale brakuje mi info czy rana też goi się szybko 😅

Oj to nie zrozumialam pytania 😉 nie mam wanny ale gdybym miała to na kąpiel w wannie zdecydowałabym sie dopiero po połogu - nie ze względu na ranę ale na krwawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam,bo ja po cc pierwszy prysznic wzięłam dopiero po 3 dobach.Nie miałem siły.A w 4 dobie już wyszłam z maluchem do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Kto Ci powiedział ,ze niby po cc krwawi się krócej niz po sn? 

Akurat kobiety które rozdzily na oba sposoby Ale wolą prysznic od wanny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oj to nie zrozumialam pytania 😉 nie mam wanny ale gdybym miała to na kąpiel w wannie zdecydowałabym sie dopiero po połogu - nie ze względu na ranę ale na krwawienie

Nie to ja bym bardziej się bała zeby ranynie wymoczyć  za bardzo. 

oczywiscie tez zamierzam poczekać do zaprzestania krwawienia ale bardziej chodzi mi o ranę ile się goi 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Podziwiam,bo ja po cc pierwszy prysznic wzięłam dopiero po 3 dobach.Nie miałem siły.A w 4 dobie już wyszłam z maluchem do domu.

Ja kupiłam sobie takie gąbki nasączone mydłem ze tylko moczy się pod kranem i jest piana a potem myjesz się nawet na łóżku tym

na leżąco (myślałam ze nie będę w stanie wstać )  ale mąż pomógł mi umyć się pod prysznicem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Nie to ja bym bardziej się bała zeby ranynie wymoczyć  za bardzo. 

oczywiscie tez zamierzam poczekać do zaprzestania krwawienia ale bardziej chodzi mi o ranę ile się goi 😊

U każdego goi się inaczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

U każdego goi się inaczej 

To zrozumiałe. Pytam o doświadczenia kogo mogę a za jakiś czas sama wysnuje własne wnioski 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×