Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alebazi

ZGAGA W CIAZY BLAGAM POMOZCIE

Polecane posty

witam Was prosze sprawdźcie mi co moge brac przy ciazy bo ta zgaga mnie wykonczy.mam refluks i wrzody zoladka ..moze jakies domowe sposoby?? Prosze pomozcie.dziekuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Napój się mleka 

Mleko w ogóle nie pomaga, ja polecam tabletki rennie brałam prawie przez 3 miesiące w dzień w dzień i nie zaszkodziło to dziecku wiec jest bezpieczny po za tym ginekolog sam mi polecił, lepiej też ostatni posiłek zjeść do godziny 18 później już tylko wodę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w ciąży miałam taki refluks i zgagę, że aż całą jamę ustną miałam jakby poparzoną. Brałam Rennie, można podobno też Manti, jadłam lekkostrawne potrawy i spałam z głową na dwóch poduszkach. I nie jadłam tuż przed spaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ratowało rennie, miałam taką zgage, że nie chciało mi się żyć, serio, gorsza od porodu była bo  trwała pare tygodni. Rennie mi życie uratowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku pomagala, ale tylko troszke, woda z cytryna. Cytryna ma odczyn zasadowy i troszke neutralizowala kwas. Migdaly. Mleko ale to na chwile. Szkoda, ze moj gin mi nie powiedzial, ze mozna brac Renni. Zgage mialam straszna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak z przerwami na początku ale nie było tragedii. Później było gorzej, dokuczała mi okrutnie tak mniej więcej od 7 miesiąca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maalox do kupienia w aptece, tylko to daje radę na zgagę, a mam ją nawet po wodzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to końcówka, to wcale nie musi być zgaga. Córka tak tragicznie wbijała mi się w żołądek, że jego zawartość czułam w gardle.. 

Zgaga to cofająca się treść żołądka do przełyku, więc można spróbować nutriton  to zagęszczacz dla niemowląt, ma za zadanie utrzymać treść pokarmową w zołądku. Skoro podaje się niemowlakom, to i w ciąży nie zaszkodzi, no chyba że są problemy jeszcze z zaparciami. 

Są też rózne rodzaje zgagi i nie na każde pomaga rennie.. Zgaga może być np reakcja alergiczną na np nabiał, niektóre owoce. Najfajniejsze jest to , że zgaga może być reakcja organizmu , na leki przeciw zgadze.. Niestety w pl nie robi się badań , a przepisuje leki, tony leków. Proponuję więc na własną ręke spróbować wyelimonować przyczynę. Chyba że to faktycznie dzidzia uciaska na zołądek, wówczas nic nie pomoże. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie pomaga ani rennie ani manti ani zimne mleko.. Męczę się ze zgagą od 14 tv, obecnie 28 tc i modlę się żeby w końcu przeszło, zgaga po wszystkim co zjem. Jedyne co pomaga to zimna cola ale to też tylko doraźnie a jeśli chodzi o spanie to śpię na pół siedząco chociaz średnio to wygodne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Refluks szybko mija jak będziesz podczas „ ataku”  piła małymi łykami wodę. Sprawdzony sposób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×