Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Bombel

Ile odkladacie pieniedzy co miesiac?

Polecane posty

My z mężem ostatnie kilka miesięcy odkladamy po ok 3tys/mc ale bywaja miesiące, że nie udaje nam sie nic odłożyć.

Jak to u Was wyglada i przy jakich zarobkach?

Biorąc pod uwagę obecny rynek pracy, warto miec odlozone pieniadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dobie kryzysu to dobre pytanie.Zwłaszcza do tych co pracę stracili i małżonek z 80% pensją.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edit666

75-85% zarobków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Około 30% naszych zarobków, mamy kilka kont. Na jedno konto 10% miesięcznych zarobków- to konto wakacyjne, 10% na kolejne konto- to konto takie na czarną godzine/na starość, 10% na na konto dla dzieci- tutaj też trafiają pieniądze z 500 plus, które odkładamy dla dzieci. Miesięcznie około 2500-3500 zł, w zależności od miesiąca, bo ja jestem na działalności i jednego miesiąca zarabiam więcej, drugiego trochę mniej. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Około 30% naszych zarobków, mamy kilka kont. Na jedno konto 10% miesięcznych zarobków- to konto wakacyjne, 10% na kolejne konto- to konto takie na czarną godzine/na starość, 10% na na konto dla dzieci- tutaj też trafiają pieniądze z 500 plus, które odkładamy dla dzieci. Miesięcznie około 2500-3500 zł, w zależności od miesiąca, bo ja jestem na działalności i jednego miesiąca zarabiam więcej, drugiego trochę mniej. 

To przyznam, że calkiem sporo % oszczedzacie. U nas to max 15%.

Ale to dobrze, o ile na wakacje i inne przyjemnosci dzieki temu macie 🙂

jak ktos pisal, ze pytanie w dobie kryzysu. A no wlasnie teraz tym bardziej mysle o oszczedzaniu, choć nie jestem w tym autorytetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Około 30% naszych zarobków, mamy kilka kont. Na jedno konto 10% miesięcznych zarobków- to konto wakacyjne, 10% na kolejne konto- to konto takie na czarną godzine/na starość, 10% na na konto dla dzieci- tutaj też trafiają pieniądze z 500 plus, które odkładamy dla dzieci. Miesięcznie około 2500-3500 zł, w zależności od miesiąca, bo ja jestem na działalności i jednego miesiąca zarabiam więcej, drugiego trochę mniej. 

 

Nieźle, ale przy zarobkach powyżej 10 tys. to da się takie kwoty odłożyć 😉 

 

My z narzeczonym  odkładamy teraz jakies 15 %, teraz koło 1000 zł, wcześniej przed pandemią narzeczony miał jeszcze drugą dodatkową pracę to bywały miesiące że 2000zł, jak to się wszystko skończy i zniosą zakazy to od lipca wrócimy do starego trybu.  Niestety wynajmujemy mieszkanie za ok 1700 zł miesięcznie wiec to nam sporo zżera.  Odkładamy na wesele które jest w maju za rok i na wkład własny na mieszkanie, mamy dwa osobne subkonta do tego z których nie mozemy wypłacać . Mogłabym odkładać więcej ale jestem posiadaczką konia za którego płacę około 800 zł miesięcznie za pensjonat 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie. Czasami odłożę 5k, czasami są takie miesiące, ze i na karcie kredytowej. Zależy od miesiaca i od zarobków, bo te są różne. Czasami miesięcznie mam dochód 7k, czasami 15-20k. Mąż odkłada jakies 20-30%swojej pensji- on ma stała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkladamy ok 30% wspolnych dochodow, Mam nadzieje ze uda sie nam ten rytm utrzymac, mamy od miesiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od miesiaca troche mniej kasy (nie ma premi i doplat do paliwa) ale z kolei pracuje teraz w domu  wiec nie przejezdzam 1500km miesiecznie 😉 ... wiec na jedno wychodzi 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

od miesiaca troche mniej kasy (nie ma premi i doplat do paliwa) ale z kolei pracuje teraz w domu  wiec nie przejezdzam 1500km miesiecznie 😉 ... wiec na jedno wychodzi 🙂 

Teraz u większości zacznie się trudniejszy okres. U mnie w firmie zwolnienia, redukcje, postoje. Wszystko niepewne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Różnie. Czasami odłożę 5k, czasami są takie miesiące, ze i na karcie kredytowej. Zależy od miesiaca i od zarobków, bo te są różne. Czasami miesięcznie mam dochód 7k, czasami 15-20k. Mąż odkłada jakies 20-30%swojej pensji- on ma stała. 

To gratuluję wysokich zarobków 😊 20k to pokaźna sumka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Nieźle, ale przy zarobkach powyżej 10 tys. to da się takie kwoty odłożyć 😉 

 

My z narzeczonym  odkładamy teraz jakies 15 %, teraz koło 1000 zł, wcześniej przed pandemią narzeczony miał jeszcze drugą dodatkową pracę to bywały miesiące że 2000zł, jak to się wszystko skończy i zniosą zakazy to od lipca wrócimy do starego trybu.  Niestety wynajmujemy mieszkanie za ok 1700 zł miesięcznie wiec to nam sporo zżera.  Odkładamy na wesele które jest w maju za rok i na wkład własny na mieszkanie, mamy dwa osobne subkonta do tego z których nie mozemy wypłacać . Mogłabym odkładać więcej ale jestem posiadaczką konia za którego płacę około 800 zł miesięcznie za pensjonat 😉 

Myślę, ze i tak sporo odkladasz. Ja mam do siebie pretensje czasem  ze nie jestem oszczedna. Ale po prostu czasem musze sobie cos kupic, by miec lepszy humor. Czy to ubrania,  czy kosmetyki. A z wiekiem wymagania rosna i coraz drozsze te rzeczy kupuje 🙂 ale konia jeszcze nie mam 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3000 netto, odkładam mało, 300-500zl miesięcznie.

Mieszkam sama z kilkumiesięcznym dzieckiem.

Edytowano przez 13trzynascie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

3000 netto, odkładam mało, 300-500zl miesięcznie.

Mieszkam sama z kilkumiesięcznym dzieckiem.

Wiele osób nie odkłada nic. Tak jak ja wiele lat 😊 wiec 300zl konsekwentnie co miesiac, to i tak ok.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2020 o 18:13, Bombel napisał:

Jak to u Was wyglada i przy jakich zarobkach?

Między 60 a 90% zarobków odkładam lub inwestuję. Wszystko zależy od miesiąca i popytu. Ten będzie bardzo kiepski bo moja działalność jest do 17-go niemal zamknięta przez rząd. Być może po raz pierwszy od lat nic nie odłożę? Rozważam zmianę branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×