Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
hania1998

Preejakulat a ciąża

Polecane posty

Hej, przychodzę tutaj bo zdania są mega podzielone i już nie wiem co myśleć, a chce w końcu uzyskać sensowna odpowiedz. Wiem, ze preejakulat może doprowadzić do zapłodnienia w wyniku stosunku przerywanego, ale jesli odrobina preejakatu znajdzie się na palcu wprowadzonym do pochwy podczas dni płodnych to nadal istnieje jakieś ryzyko? Zdania są podzielone jak mówiłam, pełno sarkastyczych odpowiedzi, ze gdzie tu edukacja seksualna, ale szczerze nie miałam nigdy takiej edukacji i dlatego pytam się tutaj, bo na pewno ktoś z was bardziej się na tym zna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy płodnych miałaś kontakt ze spermą lub preejakulatem w okolicach swoich dróg rodnych, to zawsze zakładaj, że jest szansa na zapłodnienie. Nie badaliście się na jakość spermy, więc nie wiesz na ile plemniki mogą się przemieścić w sprzyjających warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość_2 napisał:

Jeśli przy płodnych miałaś kontakt ze spermą lub preejakulatem w okolicach swoich dróg rodnych, to zawsze zakładaj, że jest szansa na zapłodnienie. Nie badaliście się na jakość spermy, więc nie wiesz na ile plemniki mogą się przemieścić w sprzyjających warunkach

Tylko czy palce i powietrze to sprzyjające warunki? chlopak miał suche ręce kiedy mnie dotykał, ale zaczął panikować, że coś mogło na nich zostać, chociaż ja byłam pewna, ze preejakulat to może zapłodnić podczas stosunku przerywanego, bo wtedy tam są odpowiednie warunki dla plemników.. ale skóra i powietrze? Plus fakt, ze miał suche ręce. ze sperma na 100% nie miałam kontaktu bo wytrysku nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz ciąży to się zabezpieczajcie, bo stosunek przerywany nie jest żadną metodą antykoncepcji. Albo najlepiej poczekajcie z seksem aż dorośniecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BitchNaughty napisał:

Nie chcesz ciąży to się zabezpieczajcie, bo stosunek przerywany nie jest żadną metodą antykoncepcji. Albo najlepiej poczekajcie z seksem aż dorośniecie. 

Ale ja wiem ze to nie jest żadna forma antykoncepcji. Pytam o możliwość zapłodnienia w wyniku przeniesienia preejakulatu na palcach do pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, hania1998 napisał:

Ale ja wiem ze to nie jest żadna forma antykoncepcji. Pytam o możliwość zapłodnienia w wyniku przeniesienia preejakulatu na palcach do pochwy

Tak, jest taka możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, ale możliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hania1998 napisał:

Tylko czy palce i powietrze to sprzyjające warunki?

Jeśli jest to na świeżo, to zawsze jest szansa. Plemniki pozaustrojowo żyją krócej, ale żyją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Gość_2 napisał:

Jeśli jest to na świeżo, to zawsze jest szansa. Plemniki pozaustrojowo żyją krócej, ale żyją...

A jesli palce które zostaly wprowadzone do pochwy są suche, ale wcześniej mógł znajdować się na nich preejakulat, to ja wyglada wtedy sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki plemnik żyje, dopóty jest szansa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie na to pytanie ,bo nikt nie jest w stanie określić czy plemniki z preejakulatu na palcu, który był suchy były żywe. Ja też uważam, że szansa na ciąże jest niska, ale jest. Najszybciej można zrobić test z porannego moczu ok 8 dni po zapłodnieniu. Proponuje też przemyśleć z chłopakiem czy jesteście gotowi na współżycie, czy warto się tak stresować po każdym zbliżeniu? I czy jesteście w stanie przyjąć dziecko, jeśli antykoncepcja zawiedzie? Lepiej szybciej to przemyśleć i rozważyć. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, hania1998 napisał:

A jesli palce które zostaly wprowadzone do pochwy są suche, ale wcześniej mógł znajdować się na nich preejakulat, to ja wyglada wtedy sytuacja?

Jeśli chcesz się mniej stresować, to przyjmij prostą zasadę - w trakcie dni płodnych zero szaleństw bez gumy... Zainstaluj sobie na telefonie apkę z kalendarzykiem, to mniej-więcej będziesz wiedziała, kiedy żadnych stosunków przerywanych, czy innych technik, które mogą pomóc zbłąkanemu plemnikowi dotrzeć do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×