Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Jankaaa

Pierwsze badanie w ciąży - glukoza

Polecane posty

Hej. Mam pytanie czy któraś z Was w tym czasie koronawirusa miała robione badanie na tolerancję glukozy w ciąży? Mi mówili, że będę siedzieć tam 3h, po wypiciu glukozy krew pobrana 3 razy, a okazało się, że nic nie musiałam pić, krew pobrana 3x od razu i tyle. U Was też tak było? 🙂 Pytam z ciekawości 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie siedziałaś tam po wypiciu glukozy tzn.że miałaś tylko badany cukier na czczo ,a nie test obciążenia glukozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie piłaś glukozy, to nie mogłaś mieć testu obciążenia glukozą, to chyba logiczne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obciazenie glukozy robi sie miedzy 24 a 28 tygodniem ciazy, pijesz, Czekasz godzinke napobranie krwi i Za chwile masz wynik.. Ty mialas moze cos innego🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Milkyway38 napisał:

Obciazenie glukozy robi sie miedzy 24 a 28 tygodniem ciazy, pijesz, Czekasz godzinke napobranie krwi i Za chwile masz wynik.. Ty mialas moze cos innego🤔

niektórzy lekarze, poza krzywą cukrową, zlecają kontrolnie od czasu do czasu glukozę przy okazji morfologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialas tylko glukoze na czczo. Jesli ten wynik wyjdzie za wysoki, to wtedy lekarz skieruje na test z obciazeniem, nie bedzie czekał do 24tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Milkyway38 napisał:

Obciazenie glukozy robi sie miedzy 24 a 28 tygodniem ciazy, pijesz, Czekasz godzinke napobranie krwi i Za chwile masz wynik.. Ty mialas moze cos innego🤔

Robi się zawsze kiedy są do tego wskazania.
 Ja miałam w 7 i 9 tyg ciąży 🤷🏻‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Jankaaa napisał:

Hej. Mam pytanie czy któraś z Was w tym czasie koronawirusa miała robione badanie na tolerancję glukozy w ciąży? Mi mówili, że będę siedzieć tam 3h, po wypiciu glukozy krew pobrana 3 razy, a okazało się, że nic nie musiałam pić, krew pobrana 3x od razu i tyle. U Was też tak było? 🙂 Pytam z ciekawości 🙂

3x od razu? Tzn jak? Trzy wkłucia raz po raz czy Po prostu pobrali ci 3 probówki do badań 😅

Przy podejrzeniu cukrzycy miałam dwa rodzaje krzywej 

Pierwsza wyglądała w ten sposób że wypiłam 50ml glukozy (przed wypiciem i godzinę po pobranie krwi żylnej) jeśli wynik za wysoki przechodziłaś na następny level i robiłaś drugą próbę po 2 tyg. 

druga: pobieranie krwi żylnej, wypicie glukozy (i była to większa ilość niż za pierwszym razem.. 75 lub 100 ale nie chce teraz zmyślać ile) Później 3x co godzinę pobieranie krwi z żyły. Dwa zawyżone wyniki wskazują na cukrzyce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A

17 minut temu, AGNlESZKA napisał:

Robi się zawsze kiedy są do tego wskazania.
 Ja miałam w 7 i 9 tyg ciąży 🤷🏻‍♀️

A to nie wiedziałam ze tez się coś takiego robi na początku ciąży🤔

ja miałam w 10/11 tygodniu robione Pierwsze badania Krwi- wszystko było ok, dopiero następne miałam w 26 tygodniu ( ta do picia) i tu wyszła glukoza lekko podwyższona, badania mam powtórzyć za tydzień...  Takze chyba u każdego inaczej😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Milkyway38 napisał:

A

A to nie wiedziałam ze tez się coś takiego robi na początku ciąży🤔

ja miałam w 10/11 tygodniu robione Pierwsze badania Krwi- wszystko było ok, dopiero następne miałam w 26 tygodniu ( ta do picia) i tu wyszła glukoza lekko podwyższona, badania mam powtórzyć za tydzień...  Takze chyba u każdego inaczej😊

Gdyby te pierwsze wyszły zle na pewno tez musiałabys wcześniej zrobić krzywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, AGNlESZKA napisał:

3x od razu? Tzn jak? Trzy wkłucia raz po raz czy Po prostu pobrali ci 3 probówki do badań 😅

Przy podejrzeniu cukrzycy miałam dwa rodzaje krzywej 

Pierwsza wyglądała w ten sposób że wypiłam 50ml glukozy (przed wypiciem i godzinę po pobranie krwi żylnej) jeśli wynik za wysoki przechodziłaś na następny level i robiłaś drugą próbę po 2 tyg. 

druga: pobieranie krwi żylnej, wypicie glukozy (i była to większa ilość niż za pierwszym razem.. 75 lub 100 ale nie chce teraz zmyślać ile) Później 3x co godzinę pobieranie krwi z żyły. Dwa zawyżone wyniki wskazują na cukrzyce 

Dokładnie, 3 wkłucia i tyle z badania 🙂 kazali mi kupić glukozę w aptece, a okazało się że nie była potrzebna 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Badanie obciazenia glukoza nie trwa 3, a 2godziny. Na wejsciu masz pobrana krew, potem po godzinie i po kolejnej godzinie. Po ostatnim pobraniu mozesz wyjsc. 

Generalnie jest to badanie obowiazkowe w ciazy, wiec lekarz musial ci je zlecic, zas laboratorium musialo jakostam je wykonac. Ale musisz miec swiadomosc ze badan bylo wykonane bez sensu i wynik jest zupelnie bezwartosciowy, bo w koncu chodzi tu o wynik stezenia glukozy we krwi po uplywie czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie był test obciążenia glukozą, tylko zwykle badanie. Gdybyś miała obciążenie zbadać, siedziałabyś tam 2 godziny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×