Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ElitexD

Cieszy mnie wysoki wynik Pana Bosaka

Polecane posty

Wg mnie oglądasz za dużo TVN-u. Ja też czasem oglądam, ale żeby się pośmiać... 😁 Ostatnio pokazywali z imienia i nazwiska (taki jest wymóg prawny tego działania) tych, którzy wpłacili na kampanię prezydenta Dudy.  Skandalem wg nich było to, że wśród nich byli głównie przedsiębiorcy, którzy rozwinęli się za rządów PiS-u (no nie, lepiej żeby zwijali interesy tak jak za PO...😉 oczywiście mówimy tutaj o uczciwych biznesmenach). Tvn jest śmieszny też między innymi, dlatego że wg nich Andrzej Duda przegrał pierwszą turę ponieważ to nie on ściągnął na wybory 2% obywateli, którzy nigdy nie głosowali, a Hołownia, natomiast zapomnieli, że to on ściągnął aż 43% wszystkich wyborców☺. Nie lubię ich durnej narracji i nieumiejętności kalibrowania sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Ojej ojej... PIS boi się kilofów☺ Nie o to chodzi, chodzi o to, by podtrzymać nasz główny sektor energetyczny, jaki mamy - a jaki mamy taki mamy, ale mamy😁. Z resztą, to polska tradycja, ten nasz węgiel, nie raz Polska Śląskiem stała... Musimy to podtrzymać i nie dlatego, że tak wypada tylko dlatego, że to głos rozsądku. Zanieczyszczenia? Ekologia? Niemcy tacy eko, a przodują w zatruwaniu świata 😉 i tylko dlatego nie zajmują drugiego miejsca (zaraz po Chinach), ponieważ mierzą zanieczyszczenia od 100 km < od źródeł przypisując je między innymi Polsce 😉 Poza tym te ich wiatraki mordują mnóstwo ptaków, także te gatunki, które znajdują się pod ochroną... Taka ekologia.;)

Co zrobimy, gdy skończy się węgiel? A się kończy. Przeskoczymy na dynama? Cała Polska będzie pedałować? A poza tym co to za tradycja? Wydobywać węgiel, składować go na hałdach a palić rosyjskim(tańszym i lepszym)?. Przecież to absurd. Nawet elektrowni w Ostrołęce, co miała być na węgiel już nikt nie kończy (utopiono tam 1mld zł), bo wiadomo że węgiel nie ma przyszłości. I zrobił to Pi/S tylko po cichu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Onkosfera napisał:

Co zrobimy, gdy skończy się węgiel? A się kończy. Przeskoczymy na dynama? Cała Polska będzie pedałować? A poza tym co to za tradycja? Wydobywać węgiel, składować go na hałdach a palić rosyjskim(tańszym i lepszym)?. Przecież to absurd. Nawet elektrowni w Ostrołęce, co miała być na węgiel już nikt nie kończy (utopiono tam 1mld zł), bo wiadomo że węgiel nie ma przyszłości. I zrobił to Pi/S tylko po cichu.

Jak będzie lipa, to będziemy musieli korzystać z tego co mamy, tak więc nie nazwałabym tego utopieniem 1mld zł tylko zabezpieczeniem na czasy W...;)

Cała Polska będzie pedałować?

X

Uwierz, będzie... oczywiście oprócz tuseków i czaszkowskich - oni zwieją czy do ruskich czy gdzie indziej, a potem oczywiście wrócą, by kłócić się o władzę...😂😕

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
18 minut temu, Onkosfera napisał:

Co zrobimy, gdy skończy się węgiel? A się kończy. Przeskoczymy na dynama? Cała Polska będzie pedałować? A poza tym co to za tradycja? Wydobywać węgiel, składować go na hałdach a palić rosyjskim(tańszym i lepszym)?. Przecież to absurd. Nawet elektrowni w Ostrołęce, co miała być na węgiel już nikt nie kończy (utopiono tam 1mld zł), bo wiadomo że węgiel nie ma przyszłości. I zrobił to Pi/S tylko po cichu.

Nic nie zrobimy. Węgiel tak szybko się nie skończy, nie pozwolą na to (nie chcę mówić kto) I zmieni się sposób jego wydobycia ( prawdopodobnie będzie to zgazowywanie węgla). Czy taka Szwajcaria, albo Serbia, która na węglu nie stoi, martwi się? Nie słyszałam. Jak będzie realizowana ustawa just  (447), to ten problem będziemy mieli z głowy - kto inny będzie się martwił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, jeszcze o węglu (apropos tego co pisała Pampasgras)

Nowej wydobywki węgla brunatnego nikt już nie zaczyna, bo to bez przyszłości a tylko by osuszyło centralną Polskę.

I ekologia jest ważna. Tylko głupiec powie, że nie. A faktem jest, że od wiatraków zginą nieliczne ptaki a od węgla wszyscy. Jeśli węgiel jest najbardziej eko, to czemu Śląsk wygląda jak wygląda (te rachityczne drzewka)?

Prawda jest taka, że brak zmian na Śląsku wynika tylko ze strachu przed protestami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Jeśli chodzi o ministra Ziobrę to jakoś się nie boję... Włosi mówią: "Tanti nemici tanto onore..." (wielu wrogów- wielki honor), a mimister Ziobro ma ich wielu... grożono mu nawet śmiercią

 

Co do Ziobry. Ilość wrogów świadczy o wielkości? Absurd. To szefowie włoskiej mafii byli super gośćmi.

Gdy Zio/bro wiele lat temu powiedział słynne zdanie, że nikt więcej przez tego pana nie zginie, to spowodowało to zapaść transplantologii. Jedno zdanie dla poklasku, ileś zgonów.

Ostatnio grożono śmiercią Trzas/kowskiemu, czyli to on winien być prezydentem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Banda to ci wszyscy neo bolszewicy. To na nich nie było bata i tylko większa siła mogła ich zniszczyć. I w końcu zaczyna to robić.;) PIS nienawidzi zdrajców i sprzedawczyków, a ja jestem z nimi.;)

 

Jacy neobolszewicy? Co to w ogóle oznacza?

Czy nie jest straszne, że PiS ma w swoich szeregach byłych prlowskich prokuratorów? Kry,że to był super gość? Piotr,owicz też? A Czab,ański -aparatczyk? I oni mówią precz z komuną? Do ludzi co siedzieli w więzieniach? A Kac-zyński? Przecież Lech był ważną postacią przy okrągłym stole. A teraz co? Jego brat mówi, że tam byli zdrajcy? Własnego brata uważa za zdrajcę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Nie wiem, w którym miejscu PIS olał niepełnosprawnych... ostatnio jakaś babka dziękowała prezydentowi za pomoc, głównie dlatego, że ma niepełnosprawnego syna i w końcu mogli zacząć godnie żyć. Było widać w tym jej szczerość i szczerość w reakcji Andrzeja Dudy.;)

Jak był protest niepełnosprawnych PiS okazał pogardę (zachowania posłów) i lekceważenie (nikt z nimi nawet nie porozmawiał). A postawieni ludzie w Tvp to już norma. Bo jak powiedział prezes Kurski <Ciemny lud to kupi>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Wg mnie oglądasz za dużo TVN-u. Ja też czasem oglądam, ale żeby się pośmiać... 😁 Ostatnio pokazywali z imienia i nazwiska (taki jest wymóg prawny tego działania) tych, którzy wpłacili na kampanię prezydenta Dudy.  Skandalem wg nich było to, że wśród nich byli głównie przedsiębiorcy, którzy rozwinęli się za rządów PiS-u (no nie, lepiej żeby zwijali interesy tak jak za PO...😉 oczywiście mówimy tutaj o uczciwych biznesmenach). Tvn jest śmieszny też między innymi, dlatego że wg nich Andrzej Duda przegrał pierwszą turę ponieważ to nie on ściągnął na wybory 2% obywateli, którzy nigdy nie głosowali, a Hołownia, natomiast zapomnieli, że to on ściągnął aż 43% wszystkich wyborców☺. Nie lubię ich durnej narracji i nieumiejętności kalibrowania sytuacji.

I tu Cię zdziwię, nie oglądam tvn w ogóle, bo nie mam tv. A w necie czytam portale: onet.pl, dorzeczy.pl, gazeta.pl,wpolityce.pl, wp.pl, niezalezna.pl, polityka.pl

A system, że np. kontrolowane przez państwo zamieszczają reklamy tylko w prawicowych mediach to przecież dno. Czy takie media będą gryźć rękę, która ich karmi?

Tvp kalibruje sytuację tak dobrze? A przecież to medium publiczne utrzymywane z podatków również tych, którzy nie popierają pisu. I co oni otrzymują w zamian? Ordynarną propagandę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pampasgräs silvervit napisał:

Jak będzie lipa, to będziemy musieli korzystać z tego co mamy, tak więc nie nazwałabym tego utopieniem 1mld zł tylko zabezpieczeniem na czasy W...;)

Cała Polska będzie pedałować?

X

Uwierz, będzie... oczywiście oprócz tuseków i czaszkowskich - oni zwieją czy do ruskich czy gdzie indziej, a potem oczywiście wrócą, by kłócić się o władzę...😂😕

 

 

1 godzinę temu, pari napisał:

Nic nie zrobimy. Węgiel tak szybko się nie skończy, nie pozwolą na to (nie chcę mówić kto) I zmieni się sposób jego wydobycia ( prawdopodobnie będzie to zgazowywanie węgla). Czy taka Szwajcaria, albo Serbia, która na węglu nie stoi, martwi się? Nie słyszałam. Jak będzie realizowana ustawa just  (447), to ten problem będziemy mieli z głowy - kto inny będzie się martwił.

Utopienie 1 mld zł to już fakt. I to, co za to zaczęto, się nie przyda w przyszłości. W Żarnowcu są do dziś podstawy elektrowni jądrowej (Budowa doprowadzona do 40%). I co? Jak będziemy budować elektrownię jądrową, to te ruiny wykorzystamy? Nie da się. Tak też będzie w Ostrołęce.

Dlatego jak zabraknie węgla, to trzeba mieć plan B, a nie czekać. Rozwijać OZE.

Niby kto nie pozwoli na wyczerpanie węgla? Jak się skończy, to obiektywnie go nie będzie.

A przecież nie chodzi o to nawet, żeby przeskakiwać nagle z węgla na OZE, tylko że nasz węgiel się kończy i jego wydobycie jest nierentowne. To po prostu sprowadzamy tylko ten węgiel i już. Szwajcaria chyba nie ma za dużo kopalni?

A i tak trzeba się przestawiać na OZE.

Edytowano przez Onkosfera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pari napisał:

Nic nie zrobimy. Węgiel tak szybko się nie skończy, nie pozwolą na to (nie chcę mówić kto) I zmieni się sposób jego wydobycia ( prawdopodobnie będzie to zgazowywanie węgla). Czy taka Szwajcaria, albo Serbia, która na węglu nie stoi, martwi się? Nie słyszałam. Jak będzie realizowana ustawa just  (447), to ten problem będziemy mieli z głowy - kto inny będzie się martwił.

A ustawa 447 to przypadkiem nie od naszego głównego sojusznika USA? I co? Warto się kłócić z Unią, której jesteśmy częścią? USA mają nas w dudzie A my im tę dude liżemy. Poza tym to straszenie Żydami to już naprawdę nudne. Okradają nas od kilkuset lat i okraść nie mogą. To chyba totalnie nieudacznicy:). Albo czego ukraść nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
33 minuty temu, Onkosfera napisał:

A ustawa 447 to przypadkiem nie od naszego głównego sojusznika USA? I co? Warto się kłócić z Unią, której jesteśmy częścią? USA mają nas w dudzie A my im tę dude liżemy. Poza tym to straszenie Żydami to już naprawdę nudne. Okradają nas od kilkuset lat i okraść nie mogą. To chyba totalnie nieudacznicy:). Albo czego ukraść nie mają.

Cały czas to robią. Jak już wszystko im oddamy, to będzie oficjalnie. Normalnie Polin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Wydobycie węgla będzie rentowne, jeśli będzie zgazowywany. Niemcy juz ostrzą sobie pazurki na nasze kopalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, pari napisał:

Cały czas to robią. Jak już wszystko im oddamy, to będzie oficjalnie. Normalnie Polin.

 

15 minut temu, pari napisał:

Wydobycie węgla będzie rentowne, jeśli będzie zgazowywany. Niemcy juz ostrzą sobie pazurki na nasze kopalnie.

Dowody, jakieś fakty?

Cokolwiek? Gdzie kto co kradnie?

Może jak Sa/sin wydrukował pakiety wyborcze za 70 mln zł i one pójdą na przemiał, to też Żydzi?

Wydobycie węgla nie będzie rentowne, bo w wielu kopalniach po prostu jest on już zbyt głęboko, jest bardzo zanieczyszczony, a ponadto socjal górników jest rozbuchany. A poza tym co będziemy zgazowywać? Jak węgiel po prostu się kończy.

Prawda jest taka, że mamy jedną z najdroższych energii el. w Europie. A ta tańsza jest z OZE, bo tu technologia poszła do przodu, nie w węglu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari

Nie będę się tu produkować (udowadniać), bo szkoda mi najzwyczajniej w świecie czasu. Wpisz w wyszukiwarkę zgazowywanie węgla i sama doczytaj. Kiedy się kończy? Podaj hipotetyczną datę, bo nie wiem o co chodzi. Nie lubię wątków pobocznych (wyborczych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Onkosfera napisał:

 

Dowody, jakieś fakty?

Cokolwiek? Gdzie kto co kradnie?

Może jak Sa/sin wydrukował pakiety wyborcze za 70 mln zł i one pójdą na przemiał, to też Żydzi?

Wydobycie węgla nie będzie rentowne, bo w wielu kopalniach po prostu jest on już zbyt głęboko, jest bardzo zanieczyszczony, a ponadto socjal górników jest rozbuchany. A poza tym co będziemy zgazowywać? Jak węgiel po prostu się kończy.

Prawda jest taka, że mamy jedną z najdroższych energii el. w Europie. A ta tańsza jest z OZE, bo tu technologia poszła do przodu, nie w węglu.

Poczytaj sobie o tym, dlaczego w Polsce prąd jest taki drogi. OZE, ale nie masz na myśli wiatraki (niemiecką technologię)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, pari napisał:

Poczytaj sobie o tym, dlaczego w Polsce prąd jest taki drogi. OZE, ale nie masz na myśli wiatraki (niemiecką technologię)?

Okej, wrzuć linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pari
1 godzinę temu, Onkosfera napisał:

Okej, wrzuć linki

Już biegnę😂. Teraz mam szukać linków? Sama poszukaj, przecież rzuciłam hasłami. Ja nie mam czasu( spiętrzenie robót- teraz nie mam czasu szukać ). Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, pari napisał:

Już biegnę😂. Teraz mam szukać linków? Sama poszukaj, przecież rzuciłam hasłami. Ja nie mam czasu( spiętrzenie robót- teraz nie mam czasu szukać ). Pa.

No dobra, ale niby czemu to dla Ciebie taka ujma? Pamietam, że kiedyś wrzucilas link, który bardzo mi się podobał i myslalam, że to nie jest dla Ciebie problem. 

No nic, mimo wszystko ponawiam prośbę, może kiedyś bedziesz miala więcej czasu, natrafisz w sieci na coś na ten temat, przypadkiem przypominasz sobie tą dyskusję, to proszę wrzuć mi na priva. Serio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×