Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
jsjhsh

Syn ma 9 lat i tylko 121 cm wzrostu

Polecane posty

Do tej pory był na 3 centylu a teraz jest poniżej. Czy to normalne? Ja mam 162 cm wzrostu a mąż 176 cm. Córka też jest niska bo ma tylko 145 cm wzrostu w wieku 12 lat ale mieści się w 10 centylu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość_2 napisał:

Pytałaś pediatry?

Tak. Twierdzi że skoro dziecko jest zdrowe to nie ma żadnego problemu. Ważne jest to żeby dalej rosło. Moim zdaniem wzrost poniżej 3 centyla nie jest normlany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jakiego wzrostu jesteście Wy j jakiego wzrostu byliście w jego wieku? Dzieci w tym wieku rozwijają się różnie i zobaczysz,że za kilka lat wytrzeli do góry,ze was prześcignie. U mojego syna w klasie widze dużą riznice we wzroście dzieci i jedni maja kolo 150,a inni sięgają im do ramienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może takie geny, a może jest jakiś problem zdrowotny. Bycie poza normą oznacza, że diagnostyka jest potrzebna i pediatra, który mówi inaczej, to ignorant. Szczególnie, że syn jest zdecydowanie poniżej 3 centyla, to nie jest bycie na granicy normy. Stanowczo żądaj skierowania do endo, jak nie dostaniesz to próbuj z innym pediatrą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jsjhsh napisał:

Tak. Twierdzi że skoro dziecko jest zdrowe to nie ma żadnego problemu. Ważne jest to żeby dalej rosło. Moim zdaniem wzrost poniżej 3 centyla nie jest normlany. 

Pytanie, czy rodzinnie jako dzieci jesteście bardzo drobni, czy tylko syn... Może idź do innego pediatry i poproś o skierowanie do endokrynologa?

Znam przypadek w drugą stronę. Dziewczynka bardzo szybko rosła - taki typowy "patyczak" z niej był - w 6 klasie podstawówki miała prawie 180 cm wzrostu. Okazało się, że zaburzenia wydzielania hormonu wzrostu. Dostała leki na zahamowanie wzrostu i "wyrosła" nieco ponad te 180 cm i się wzrost zatrzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz iść na konsultację endokrynologiczną. Moja córka 10 lat i 129 cm, po badaniach okazało się, że przyczyną niskiego wzrostu jest brak insulinopodobnego czynnika 1 (IGF-1). Był ponizej normy a powinien być na dość wysokim poziomie ze względu na okres dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tu czytam wasze odpowiedzi i jestem zaskoczona. Dotąd nie sądziłam że wysoki lubniski wzrost może być wynikiem zaburzeń (nie licząc karłowatości). Moja 11letnia cora ma 159cm ale ma też w klasie wyższe koleżanki ale kilka dużo niższych właśnie ok 120-130cm. Dodam że ona jest od nich rok młodsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Annn2020 napisał:

Dotąd nie sądziłam że wysoki lubniski wzrost może być wynikiem zaburzeń

No u tamtej dziewczynki zaczynały się już bóle kości i stawów, bo rosła za szybko. Gdyby tego nie leczyli, skończyłoby się zwyrodnieniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×