Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

24 minuty temu, ziko napisał:

aha, to jak ty chcesz ją nazwać miłość czy kora ?

Tez musialam piec razy przeczytac, bo nie zatrybilam. Temat chyba mial brzmiec "imie córa". 

Milosc to okropne imie. Beda sie smiac z biedaczki do konca zycia.

Edytowano przez Acidr
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Acidr napisał:

Tez musialam piec razy przeczytac, bo nie zatrybilam. Temat chyba mial brzmiec "imie córa". 

Milosc to okropne imie. Beda sie smiac z biedaczki do konca zycia.

skapłaś się wczas... "miłość" to z...e imię dla dziecka będą beke sobie robić w ... nie krzywdź tak dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tradycja bardzo zabawne 😛

Nie wiem dkaczego rowiesinicy mieliby smiac sie z Milosci. Mia, Liam ANDZELA czy przeru*hana Anka czy Ola sa jak dla mnie znacznie gorsze

Tym bardziej, ze mam niezbyt polsko brzmiace nazwisko 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jesli tobie sie podoba, to nie powinnas innych pytać. To twoje dziecko, a ile ludzi tyle zdan i zawsze znajdzie się ktoś kto woli imiona tradycyjne, nowoczesne,twarde, miękkie, brzmiące lub nie. Albo powie, że imie zle mu się kojarzy lub że zrobisz krzywdę dziecku. Jak dla mnie to imie jest niecodzienne ale fajne. A czy skrzywdzisz i będą się z niego śmiać? Dzieci nie czepiają się takich rzeczy,dorośli mogą przewracać oczyma, ale na 7 Lenę w piaskownicy tez tak reagują. 

Imiona Wiara , miłość i nadzieja są bardzo popularne za wschodnia granica i nikt nie ma ale  (Vira, Lubov i Nadija) 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MarlenaB napisał:

Tym bardziej, ze mam niezbyt polsko brzmiace nazwisko 

A jak brzmi to w zestawieniu z nazwiskiem?

Znam przypadek w drugą stronę, dziewczyna dostała coś w stylu Karmen Kociołek, bo rodzice do polskiego nazwiska chcieli dołożyć ambitne zagrawaniczne imię i wyszła żenada. Może poszukaj imienia lekko bardziej międzynarodowego o ładnym brzmieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość_2 napisał:

A jak brzmi to w zestawieniu z nazwiskiem?

Znam przypadek w drugą stronę, dziewczyna dostała coś w stylu Karmen Kociołek, bo rodzice do polskiego nazwiska chcieli dołożyć ambitne zagrawaniczne imię i wyszła żenada. Może poszukaj imienia lekko bardziej międzynarodowego o ładnym brzmieniu?

Milosc jest chyba wyjatkowo miedzynarodowe- Love, Aiko etc

Napislam wyzej ze nazwisko polskie NIE jest wiec brzmi okej. Nietuzinkowo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MarlenaB napisał:

Napislam wyzej ze nazwisko polskie NIE jest wiec brzmi okej. Nietuzinkowo 

Zauważyłam, ale pokazałam Ci przykład z naszego podwórka, że zestawienia międzynarodowo-polskie mogą wypadać żenująco, dlatego zapytałam, czy przemyślałaś współbrzmienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gość_2 napisał:

Zauważyłam, ale pokazałam Ci przykład z naszego podwórka, że zestawienia międzynarodowo-polskie mogą wypadać żenująco, dlatego zapytałam, czy przemyślałaś współbrzmienie

jezus przeciez nie nazwe jej Milosc Smith albo Johnson😛

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, MarlenaB napisał:

jezus przeciez nie nazwe jej Milosc Smith albo Johnson😛

 

I całe szczęście 😂, ale tutaj odchodzą czasami takie historie, że dla spokojnego sumienia lepiej się upewnić

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Twoja córka w przyszłości nie będzie zachwycona swoim imieniem. 
Pomyśl też o jej dorosłym życiu. Może będzie silną i stanowczą kobietą, naukowcem, politykiem, groźną szefową o imieniu... MIŁOŚĆ. 
I tak zrobisz, co chcesz, ale Przemyśl ten wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Raczej bedziesz musiala poniewaz obecnie nadawane sa bardzo roznorodne imiona dzieciom i wsrod nich jest wiecej tolerancji.  Sczegolnie jezeli sa male to powinnas zaczac ksztaltowac ich podejscie.  Male dzieci zupelnie nie maja pojecia, ktorymi imionami rodzice skrzywdzili swoje dzieci

To są imiona które krzywdzą dziecko? co to za zmiana u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie gdyby ktoś powiedział swojemu dziecku 4-8 letniemu,ze ktos ma na imię miłość, nadzieja, stokrotka, lew czy napoleon to na dziecku by to najmniejszego wrażenia nie zrobilo  ALE dorosly juz by pękł z wrażenia, złośliwości, bo nie po naszemu,niezgodnie z tradycja i zwyczajnie za mało powagi w tym imieniu,bo celebrytow zgrywajo,ze amerykańscy, nie pasuje ani do nazwiska,ani prostych ludzi jakimi sa rodzice, robi wstyd gminie a tak w ogóle to nie podoba mu się i by to okazać to jeszcze znajdzie kilka przezwisk, przekręci to imie,albo kto zdolniejszy to rymowanke wymysli. 

A można po prostu zaakceptować i nie być złośliwym, bo nikogo to imie nie krzywdzi, bezpośrednio nikogo nie dotyczy i niech se ma.

Co do tego czy dziecko będzie lubić swoje imie czy nie, to wg badań ponad połowa z nas nie lubi swojego imienia,a my to Kasie, Asie, Basie, Justyny,Agaty i Marysie. Wiec gwarancji nie ma,ze dziecko z wg nas pieknym imieniem kiedys powie,że ono jednak ma inny gust. 

Wg mnie zawsze dobrym rozwiązaniem w takich wypadkach jest dac dwa imiona np Love Eva, Miłość Ewa i wtedy jak corka będzie starsza to może sobie używać drugiego imienia. Mnostwo osob znam które tak wybrały a miały proste imiona

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Nie moja zmiana tylko daje porady jednej osobie jak wychowac dziecko, zeby wiedzialo, ktore imiona NIBY (wedlug jej pojecia) krzywdza dzieci.

A dałbyś dziecku na imię np. Koka, Joint czy Pipa? Też imię jak imię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne imię 🙂 śmiało nadaj tak na imię córce 🙂 zresztą moja  dawna koleżanka ze szkoły nazywa się Miłość ja również szukam imienia dla córki napisałam temat o imieniu zachęcam do wypowiedzenia się, bo jeszcze nikt nie napisał swojego zdania a szkoda 😞 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Dobrosułka napisał:

To nie sa imiona tylko koka- skrot kokainy, joint- zwitek papiera z marihuana, Pipa- jak najbardziej w innym karju poniewaz w Polsce ma to obrazliwe znaczenie.  Milosc ma piekne znaczenie i trudno sie przyczepic do przeslania tego imienia.  

Takze imie jak imie, a wymienilas nie-imiona i jedno o brazliwym znaczeniu.  Poczytaj sobie jakie imiona sa dozwolone zanim zaczniesz takie teksty puszczac

 

53 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Chcesz wpajac ludziom i dzieciom, ze sa krzywdzace imiona to wpajaj.  Nie moja sprawa jak swoje dzieci wychowujesz.  Nie podoba ci sie imie Milosc to nie, ale nie porownuj Milosci do Koki czy Skreta.  Jezeli rada jezykowa pozwoli to znaczy, ze imie nie obraza.  1000 lat temu Hanna czy Piotr byly Brajanami i Nikolami dzisiejszymi.  Teraz sa "tradycyjnymi" imionami i nawet Nikola czy Brajan sa pospolitymi imionami.  Nie podobaja ci sie- nie nadawaj swoim dzieciom.  Nie podobaja ci sie to naucz swoje dzieci, ze sa imiona, ktore je skrzywdza jak widac takim jestes typem.  Tak jak napisalam twojej poprzedniczce- wbijaj w glowe swoim dzieciom poki mlode, ze maja sie smiac z niektorych imion, zeby przyapdkiem nie zaakceptowaly imion z listy twoich zakazanych

No a jednak, to jednak uważasz, że istnieją imiona którymi można skrzywdzić dziecko tak jak Koka czy Pipa. To ci właśnie chciałam uświadomić. Bo w każdym wątku o imionach twierdzisz, że nie ma imion krzywdzących czy ośmieszających, że to ludzie dorośli wyśmiewają i wpajają dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×