Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
antoniad

Jakie duże polskie miasto wybrać dla rodziny?

Polecane posty

W najbliższych latach mamy plany, aby przenieść się do dużego miasta. Chcemy to zrobić zanim dzieci zaczną "zapuszczać" korzenie. Zadecydowało o tym wiele czynników, pod uwagę bierzemy różne ważne dla nas kryteria. Obecnie w grze jest:

1.Kraków - najbliższe naszemu sercu, już trochę je znamy. Więc czulibyśmy się jak u siebie. Minus to smog. I to, że nie będzie to taki zupełnie start od nowa, bo mamy konotacje  z tym miastem.

2.Gdynia/Gdańsk - podoba nam się to, że to miasta nad morzem, szybko się rozwijają, nie są za duże ani za małe. Minusy to oczywiście turyści.

3.Warszawa - stolica Polski, największe miasto, największe możliwości, tam znajduje się wszystko, co najważniejsze. Minus jest taki, że nie czujemy duszy tego miasta i dużo tam emigrantów, itp...

4.Łódź - niskie ceny, duże miasto, w miarę spokojne, blisko Warszawy. Minus: podobno biedne, upada, ludzie uciekają, bez przyszłości.

Jestem ciekawa Waszego dania, zbieram opinie z różnych miejsc. I z różnych perspektyw. Gdzie Wy byście chcieli osiedlić się z rodziną? Obecnie pracujemy na etaty i rozwijamy działalność gospodarczą. Kolejnym krokiem będzie właśnie przeniesienie jej do dużego miasta. Oczywiście kwestie ekonomiczne są dla nas priorytetem. Ale też nie chcemy się osiedlić w mieście, które będzie dla nas atrakcyjne tylko po kątem finansowym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wybralabym Trójmiasto. W Warszawie mieszkałam i do tego miasta trzeva mieć twardy tylek. Krakow kocham ,ale chyba osiedlić bym się tam nie chciała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, antoniad napisał:

Jestem ciekawa Waszego dania

Wybrałbym Wrocław. Ma najcieplejszy klimat z dużych miast w Polsce. No i jest tam dużo ludzi z kresów, więc czułbym się trochę jak u siebie w Białymstoku, który od wielu lat jest w czołówce lub na szczycie rankingów najlepszych miast do życia w Polsce ale nie jest dużym miastem. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk zdecydowanie, dla działalności super sprawa, powstaje ciągle dużo nowych firm i każda znajdzie swoich klientów. 

Turyści są głównie skupieni na starym mieście i centrach handlowych, poza tym jakoś nie czuje się ich obecności, zwłaszcza gdy mieszka się na troszkę tańszych rozwijających się, bardzo rodzinnnych osiedlach jak np. Ujeścisko. A rozmowy w obcych językach w komunikacji miejskiej no cóż tak jest w dużym mieście 😉 poza tym turyści chetnie zostawiają pieniądze, więc mogą być nawet plusem dla Waszej działalności (?zależy jaka to dziedzina).  

Dla rodzin Gdańsk też jest bardzo przyjazny, mnóstwo miejsc z atrakcjami dla rodzin i dzieci, karta mieszkańca z którą ma się wejścia do muzeów, do zoo. Dużo wydarzeń kulturalnych. 

A na plażę polecam chodzić na spacery na jesienne/wiosenne zachody słońca, kiedy nie ma za dużo ludzi i można nacieszyć się widokami. 

Jeśli chodzi o minusy - zdecydowanie korki, komunikacja miejska - dojazdy potrafią zająć dużo więcej niż się przewidziało. Chociaż komunikacja jest super rozwinięta to jest dość awaryjna - np. jak jeden tramwaj stoi to za nim juz 5 i żaden nie pojedzie i tak się czeka. Minusem są też wszechobecne tłumy w głównym mieście. Ogólnie mieszkania są drogie, chociaż na pobocznych osiedlach da się kupić coś za rozsądne ceny, jednak stamtąd dalsze dojazdy, wiadomo. Jest też kilka osiedli które warto omijać zwłaszcza wieczorami, ale to każde miasto ma takie swoje miejsca.

Jak masz jakieś jeszcze pytania o Gdańsk to śmiało pytaj 😉

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, antoniad napisał:

W najbliższych latach mamy plany, aby przenieść się do dużego miasta. Chcemy to zrobić zanim dzieci zaczną "zapuszczać" korzenie. Zadecydowało o tym wiele czynników, pod uwagę bierzemy różne ważne dla nas kryteria. Obecnie w grze jest:

1.Kraków - najbliższe naszemu sercu, już trochę je znamy. Więc czulibyśmy się jak u siebie. Minus to smog. I to, że nie będzie to taki zupełnie start od nowa, bo mamy konotacje  z tym miastem.

2.Gdynia/Gdańsk - podoba nam się to, że to miasta nad morzem, szybko się rozwijają, nie są za duże ani za małe. Minusy to oczywiście turyści.

3.Warszawa - stolica Polski, największe miasto, największe możliwości, tam znajduje się wszystko, co najważniejsze. Minus jest taki, że nie czujemy duszy tego miasta i dużo tam emigrantów, itp...

4.Łódź - niskie ceny, duże miasto, w miarę spokojne, blisko Warszawy. Minus: podobno biedne, upada, ludzie uciekają, bez przyszłości.

Jestem ciekawa Waszego dania, zbieram opinie z różnych miejsc. I z różnych perspektyw. Gdzie Wy byście chcieli osiedlić się z rodziną? Obecnie pracujemy na etaty i rozwijamy działalność gospodarczą. Kolejnym krokiem będzie właśnie przeniesienie jej do dużego miasta. Oczywiście kwestie ekonomiczne są dla nas priorytetem. Ale też nie chcemy się osiedlić w mieście, które będzie dla nas atrakcyjne tylko po kątem finansowym.

 

na pewno nie Łódź, 3miasto lub Warszawa:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gynia/ Gdansk. Tylko i wylacznie z tej listy. Krakow jest cudowny, ale tylko jako miasto do odwiedzin, a nie mieszkania, Warszawa to trudny temat i bym sie od niej trzymala z daleka. Lodz jest z tych miast najtansza, prawda jest jednak, ze powoli sie wyludnia. Zostaje Trojmiasto. 

I jeszcze jedna sprawa, kazde wieksze miasto jest pelne obcokrajowcow. Jezeli cierpicie na ksenofobie i nie lubicie " obcych" to nie nadajecie sie do mieszkania w duzych miastach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro bierzecie pod uwagę Gdańsk i Warszawę znaczy, że biedni nie jesteście, lepiej nad morzem niż w stolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kraków odradzałabym - dało mi w kość. Trudny do życia pod wieloma względami. Wspomnienia niezapomniane, ale no... 😉

Na ten moment osobiście wybrałabym Warszawę, mieszkam w innym też sporym mieście, ale to nie jest to. 

Dla mnie Wrocław to rewelacja, ale poza zasięgiem i mój 2 połówek chyba nie pała do tego miasta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Gdańsk/Gdynię. Zgadzam się z opinią powyżej korki są tu straszne. Trzeba bardzo dokładnie wybrać odpowiednią dzielnicę bo np. na Osowej się fajnie mieszka pod warunkiem, że pracę też ma się na Osowej bo wyjazd w godz. gdzie wszyscy wracają/jadą do pracy to koszmar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdynia jest bardziej rozowojowa jesli chodzi o pracę niż Gdańsk. Jesli macie dobre zawody, znacie języki i macie doświadczenie to bez problemu w Trójmiescie pracę znajdziecie i super się mieszka. Jesli chodzi o turystów najgorsza sytuacja jest w Sopocie bo nie dość że mały to pełno ludzi natomiast da się wytrzymać. Jesli jednak nie macie dobrego zawodu fachu to bedzie Wam się ciezko utrzymac gdzyz tez jest masa bardzo nisko platnych prac a wynajem czy mieszkania sa bardzo drogie takze trzeba dobrze to przemyslec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Gdańsk, mieszkam tu od 5 lat a pochodzę z Warszawy. Miasto jest dość łatwe do ogarniecia, wszędzie dojedziesz moment, właściwie nie ma korków (choć Gdańszczanie myślą, że je mają 😉 ) jedynie bardzo lokalne zwolnienia ruchu. Ale przeprowadzka tylko z samochodem, ponieważ komunikacja miejska jest fatalna. Autobusy nigdy nie przyjeżdżają na czas a w dodatku trasy układane są według jakiegoś kosmicznego schematu, wiec moje dziecko, które samochodem do szkoły wiozę ok 7 min, w 30 min  idzie tam na piechotę a autobusem(z dwiema przesiadkami) jedzie godzinę.

ALE za to masz cały rok dostęp do plaży i morza, turyści skupiają się tylko w wybranych rejonach no i głownie w wakacje. Życie płynie powoli i spokojnie. Smog praktycznie nie istnieje. Gdańsk ma dużo terenów zielonych, lasów, parków i drzew wewnątrz miasta, dlatego nie ma tego ogromnego natłoku ludzi i betonu, czego ja osobiście nie znoszę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×