Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
ania34q

Czy miałybyście jakikolwiek problem gdybyście posiadali znane nazwisko ?

Polecane posty

Pytam o to, ponieważ sama takie nazwisko poniekąd posiadam. Oczywiście nie jest to tak znane nazwisko typu Lewandowski, Mickiewicz czy Kopernik, nawet bym powiedziała, że moje nazwisko kojarzy mało który Polak, ale jak ktoś ma trochę wiedzy np z chemii no to wie doskonale, że posiadam nazwisko wielkiego metaloznawcy, który na dodatek jest  najczęściej cytowanym polskim uczonym. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ania34q napisał:

Pytam o to, ponieważ sama takie nazwisko poniekąd posiadam. Oczywiście nie jest to tak znane nazwisko typu Lewandowski, Mickiewicz czy Kopernik, nawet bym powiedziała, że moje nazwisko kojarzy mało który Polak, ale jak ktoś ma trochę wiedzy np z chemii no to wie doskonale, że posiadam nazwisko wielkiego metaloznawcy, który na dodatek jest  najczęściej cytowanym polskim uczonym. 

Moja koleżanka ma na nazwisko Małysz i ma wy...e na to,ale prawda jest trochę w tym że każdy myśli że ona jest z rodziny Małyszów 🤣:classic_wink:🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie mialabym z tym problemu. Mam na nazwisko jak pewien miliarder  który siedzi w więzieniu i tez pytają mnie czy jestesmy rodzina 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, KateZRzeszowa napisał:

Zupełnie nie mialabym z tym problemu. Mam na nazwisko jak pewien miliarder  który siedzi w więzieniu i tez pytają mnie czy jestesmy rodzina 😄

😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moj wujek pracomowal w dosc niewielkim miescie (40tys) jako lekarz karetki. Wszyscy mundurowi,lekarze zawsze pytali czy ja z nim cos. 

Rodzice mojego meza byli nauczycielami,ojcie dyrektorem szkoly sredniej, matka wicedyrektor podstawowki,przez wiele wiele lat,w niewielkiej miejscowosci.. Wszyscy go znali,a on ich nie 😄

problem? z czym?

 

Edytowano przez .Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Persefona napisał:

Pani Czochralska?

Dokładnie tak. Zresztą podałam tyle szczegółów, że każda osoba mogłaby spokojnie to znaleźć. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałabym problem, gdybym nazywała się Hi.tler czy Sta.lin. Poza tym nie, problem wydumany. Serio, myślisz, że dla każdego Polaka nazwisko Czochralska jest takie znane? I co to za problem zresztą? Co by się takiego stało? 

Nie lubię, kiedy ktoś mówi te słowa, ale w tym przypadku cisną się na usta - chciałabym mieć takie problemy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykłe  nazwisko.  Traf chciał, ze tak samo miała  kanclerz na uczelni, gdzie studiowałam i pozniej bardzo wazny dyrektor w moim miejscu pracy. Obcy mi ludzie. Ale zawsze ktos dopytywal, czy cos nas łączy. W koncu zaczynałam opowiadac ludziom glupoty, ze to moj ojciec, kuzyn, wujek, byly maż itd. W prawdę ( ze nawet sie wczesniej nie znaliśmy) nie wierzyli. Jak probowali plotkowac i kazdy znal inną wersję, to dali spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na nazwisko Martyniuk i ostatnio mam przerąbane odkąd Danusia chlapie językiem po rozwodzie Danielka. Ale wcześniej było ok czasami ktoś zaśpiewał przez twe oczy zielone, ale to raczej w formie żaru 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam historyczne nazwisko, często dostaje z jego powodu komplementy, to miłe. Po ślubie nie zamierzam zmieniać. A z drugiej strony ludzie mnie nieustannie zaskakują, że nie potrafią np w dziekanacie czy urzędzie go prawidłowo napisać, chociaż nie ma w nim polskich znaków itp. Końcówka „wska”, zawsze gubią w i wtedy brzmi ...ycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×