Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

rodzice oddają mi 500+ ale został mi tylko rok tego ponieważ za rok mam 18 lat. chodze do szkoły ucze sie jeszcze i lecze zęby. chodze do specjalisty jestem już po dwóch wizytach i w tej klinice w której lecze zęby nie stać mnie będzie na to wszystko bo jest za drogo. rodzice nie załatwili aparatu na zęby jak byłam mlodsza a bede musiała go mieć a w tej klinice jest on drogi i plus wszystkie wizyty i wyrywanie zębow. resekcje korzenia to będzie duży koszt. a ja też mam swoje wydatki oprócz zębów. i nie wiem co mam zrobić czy iść szukać pracy czy wziąść kredyt bo napewno wyjdzie mnie to. 10tyś całe leczenie...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj innej kliniki bo wyrywanie zdrowych zębów jest po prostu chorym pomysłem i robią ci krzywdę a nie leczą. To, że klinika jest droga nie świadczy wcale o tym, że jest dobra.

Dlaczego masz mieć resekcję korzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2020 o 09:07, xaxnxo. napisał:

rodzice oddają mi 500+ ale został mi tylko rok tego ponieważ za rok mam 18 lat. chodze do szkoły ucze sie jeszcze i lecze zęby. chodze do specjalisty jestem już po dwóch wizytach i w tej klinice w której lecze zęby nie stać mnie będzie na to wszystko bo jest za drogo. rodzice nie załatwili aparatu na zęby jak byłam mlodsza a bede musiała go mieć a w tej klinice jest on drogi i plus wszystkie wizyty i wyrywanie zębow. resekcje korzenia to będzie duży koszt. a ja też mam swoje wydatki oprócz zębów. i nie wiem co mam zrobić czy iść szukać pracy czy wziąść kredyt bo napewno wyjdzie mnie to. 10tyś całe leczenie...

Haha, a to na fundusz nie moglas leczyc zebow??? Poza tym, kto ci da kredyt nie majac dochodow??? Hahaha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lolka1975 napisał:

Haha, a to na fundusz nie moglas leczyc zebow???

na NFZ jest refundowany aparat taki zdejmowany i to do ukończenia bodaj 11r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Gość_2 napisał:

na NFZ jest refundowany aparat taki zdejmowany i to do ukończenia bodaj 11r.ż.

Aparat aparatem, ale ona mowi o leczeniu zebow. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Lolka1975 napisał:

Aparat aparatem, ale ona mowi o leczeniu zebow. 

niestety, czasem przed założeniem aparatu wymagane są inne zabiegi, np. wyrwanie zęba. Jak miałam taki zdejmowany aparat na NFZ to też musiałam mieć usunięty jeden zdrowy ząb, ponieważ inaczej nie udałoby się wyprostować zgryzu (zbyt duże zęby w stosunku do szczęki i nawet rozejście się łuku podniebienia nie zniwelowałoby tego w 100%). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2020 o 09:07, xaxnxo. napisał:

rodzice oddają mi 500+ ale został mi tylko rok tego ponieważ za rok mam 18 lat. chodze do szkoły ucze sie jeszcze i lecze zęby. chodze do specjalisty jestem już po dwóch wizytach i w tej klinice w której lecze zęby nie stać mnie będzie na to wszystko bo jest za drogo. rodzice nie załatwili aparatu na zęby jak byłam mlodsza a bede musiała go mieć a w tej klinice jest on drogi i plus wszystkie wizyty i wyrywanie zębow. resekcje korzenia to będzie duży koszt. a ja też mam swoje wydatki oprócz zębów. i nie wiem co mam zrobić czy iść szukać pracy czy wziąść kredyt bo napewno wyjdzie mnie to. 10tyś całe leczenie...

Resekcję korzenia możesz zrobić na NFZ. Są przychodnie chirurgii stomatologicznej na NFZ. To już masz kilka stówek w kieszeni. To samo możesz zrobić jeśli chodzi o usunięcie zębów, bo mają ciasno. Wypełnianie ubytków plombą światłoutwardzalną na NFZ, jest za dopłatą. Wychodzi połowa ceny prywaciarza. Spokojnie z 500 plus wyleczysz jeden ząb miesięcznie. Zanim wyleczysz zęby pod aparat osiągniesz pełnoletność i będziesz mogła iść do pracy. A twoi rodzice nie są pazerni, ale wygodni skoro nie chciało się z dzieckiem iść do ortodonty. Inna sprawa, czy byś nosiła ten aparat, bo te aparaty dla dzieci nie są stałe. Moje nie chciały tego nosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zarówno dentysta jak i ortodonta to lekarze którzy leczą również na NFZ, ale domyślam sie że nie zadowala cie to i chcesz usługi prywatne być może na jakimś tam wyższym poziomie, z tym że prywatne nie gwarantuje tego. Jakby to powiedzieć. Jak ktoś nie ma bogatych czy po prostu hojnych rodziców to musi iść do pracy, a nawet jak ma to także wypadałoby to zrobić będąc osobą młodą i sprawną. Nie wiem jakie ogólnie masz plany na życie, czy zamierzasz studiować czy też nie, ale niezależnie od tego ogólnie życie jest ciężkie. Ja wiem, że młody człowiek chciałby mieć wszystko i ma nieograniczone potrzeby. Ja też marzyłam o wielu rzeczach mając 18 lat, również inwestowanie we własny wygląd, urodę, ale nie miałam tyle kasy na takie luksusy i musiałam funkcjonować wedle swoich możliwości. Też nosiłam aparat na zęby i były dużo, duzo prostsze i całkiem ładne tylko dopóty dopóki nosiłam aparat. Jak przestałam to kwestia paru lat jak pokrzywiły mi się od nowa i to bardzo także zastanów się dobrze nad finansami i stałością tego typu inwestycji.

Niestety musisz iść do pracy jeśli chcesz mieć pieniądze na cokolwiek. Na rodziców sie nie oglądaj, bo w twojej sytuacji wiesz, że to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×