Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
margolcia_987

Babcia chce przyjechać na kilka dni do wnuka a ja w ciąży

Polecane posty

Podpowiedzcie jak wybrnąć z tej sytuacji. Mama mojego męża jest już na emeryturze i niedawno poznała nowych ludzi, którzy też mają wnuki i na ich punkcie szaleją. Teściowa wcześniej niezbyt była wylewna jak urodził się nasz pierwszy syn, nie zaproponowała pomocy, nie było mowy nawet o przyjeździe, chociaż tego nie potrzebowaliśmy bo jesteśmy typami raczej samodzielnymi. Oczywiście można wpasc do nas w odwiedziny, ale dłuższe noclegi myślę że dla wszystkich sa uciążliwe. Niedawno tak się złożyło że teściowa była u nas kilka dni, robiłam przy niej wszystko bo ona to by się kawy napila, obiadki, śniadanka, kolacyjki. Dodam że jestem w drugiej ciąży i są pewne komplikacje z tym zwiazane ale ok. Tak była zachwycona wizyta, że już się zapowiedziała, ze przyjedzie w ferie (będę w ciąży zaawansowanej) i na wakacje (wtedy już po porodzie) . Dla mnie jest to nie do przyjęcia. Moze przyjechać na dzień lub dwa ale dłuższe nocowanie nie. Jest to dla mnie uciążliwe. Mąż zamknie się w drugim pokoju (pracuje zdanie) i nic nie widzi, a ja będąc w ciąży a potem świeżo po porodzie będę potrzebwoac świętego spokoju. Jak rozwiązać te sytuację polubownie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego az tak kolo niej skaczesz? Ja wyznaje zasadę "jak żeś w gościach to sie gość" i niech sie sama obsluzy, starsze dziecko na plac zabaw zabierze, pobawi sie z nim, ale nie musisz się nadwyrężać żeby jej bylo komfortowo. Poza tym twoj maz niech zajmuje się mama. 

Robisz ten błąd,ze sprawiasz,że ona przyjeżdża do was na urlop i ma all inclusive. Oczywiście,że będzie korzystać częściej. 

Do nas raczej znajomi przyjeżdżają niz rodzina, moi rodzice byli u nas raz, ale nie nadskakiwałam. Obiady robilam jsk zwykle, co do sniadan i kolacji samoobsluga,  mieli czas spędzić jak lubia, spędzić czas z wnukami po szkole, pozwiedzać. Zakaz sprzątania mi i pomagania w obowiązkach domowych bo mnie trzesie jak ktos moje gary zmywa. 

 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polubownie mówisz? sorry mamo ale NIE CHCĘ w tym terminie przyjmować gości, jest pandemia a ja jestem w ciąży.

To DUŻY KŁOPOT i NIEWYGODA, a po porodzie to w ogóle ODPADA. I tyle, bez tłumaczenia i nadskakiwania. Obrazi się? no trudno, jest mi z tego powodu bardzo wszystko jedno. 

i chyba niespecjalnie oglądałabym się na męża, bo skoro on problemu nie widzi, to i nie przekaże tego wystarczająco dobitnie. 

Po drugie - po huk koło niej skaczesz? jesteś w ciąży, trzeba było leżeć odłogiem i dyrygować. Tu jest kawa, tu herbata, tu lodówka. 

Gość jak ryba - po 3 dniach śmierdzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że teściowa powinna do ciebie przyjechać i ferie i wakacje bo będziesz miała lżej

Powiesz że źle się czujesz w ciąży i żeby gotowała chodzisz obiady a potem w wakacje że musisz się zajmować nowonarodzonym dzieckiem i żeby pomogła w kuchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedz, by przyjeżdżała, bo jesteś straszliwie osłabiona i ciągle mdlejesz, jesteś słaba i wymiotujesz, to się dzieckiem zajmie i z obowiązków odciąży 😄 a lekarz powiedział, że masz dużo wypoczywać i się nie przemęczać, a najlepiej gdybyś tylko leżała i ewentualnie do wc możesz chodzić 😄 po porodzie powiesz, że miałaś ciężki poród i też trzeba odpoczywać i przesypiać całe noce 😄

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNINA

Powiedz że chętnie sobie odpoczniesz, poleżysz. Tak że jak najbardziej by mama /tesciowa ( nie wiem jak się do niej zwracasz)  pomogła 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech sie mezus zajmie mamusia. Moja mama jest teraz u nas na tydzien i moj maz powie tylko czesc czesc i idzie robic swoje. Co on ma zabawiac moja mame hehe😂🤣.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym powiedziała, ze sie zle czuje i ze fajnie, ze jest to mnie odciazy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw porozmawiaj z mężem. Powiedz jak ty to widzisz i co ci nie pasuje. Zapytaj jak on to sobie wyobraża. Później pogadaj z teściową i po prostu powiedz jej prawdę. Szczerze ani ona nie ma obowiązku tobie pomagać przy ciąży czy nawet po a ty nie masz obowiązku dookoła niej skakać. 

Powiedz wszystkim co o tym myślisz i po sprawie. Jak się obraża to chyba ich problem a nie twój. Też jesteś człowiekiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2020 o 21:33, Logina napisał:

A ja uważam że teściowa powinna do ciebie przyjechać i ferie i wakacje bo będziesz miała lżej

Powiesz że źle się czujesz w ciąży i żeby gotowała chodzisz obiady a potem w wakacje że musisz się zajmować nowonarodzonym dzieckiem i żeby pomogła w kuchni

Popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×