Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MiłegoDnia

Prezent na Chrzest od Chrzestnego zamiast pieniążków.

Polecane posty

14 minut temu, MiłegoDnia napisał:

A co sądzicie państwo,  żeby kupić dla dziecka wózek spacerówke ? Bo wiem, że nie mają..

To jest znakomity pomysl. Cos z czego dziecko bedzie korzystac.😀

Pytala Pani ile kosztowaly kolczyki ktore kupilismy. My akurat kupilismy za 700zl ale widzialam ostatnio, jak szukalam jakiegos drobiazgu na prezent, bardzo ladne za 300-350 zl. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

teraz jest dużo promocji w sklepach więc fajne złote delikatne kolczyki można naprawdę w dobrej cenie kupić. Np zwykłe kulki do uszu już w granicach 200zl w próbie 585

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

To jest znakomity pomysl. Cos z czego dziecko bedzie korzystac.😀

Pytala Pani ile kosztowaly kolczyki ktore kupilismy. My akurat kupilismy za 700zl ale widzialam ostatnio, jak szukalam jakiegos drobiazgu na prezent, bardzo ladne za 300-350 zl. 

Bardzo dziękuję za podpowiedź i odpowiedź. ❤ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, MiłegoDnia napisał:

 

Radzę też nie przeszarżować za mocno z wartością, bo skoro państwo rodzice nie pracują, a poczują sponsora, to chrzestna będzie do 18nastki dziecku kupować wszystko, z podręcznikami do szkoły włącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie przyjęcie po kościele gdzie będzie tylko rosół i ciasta to trochę słabo, przecież goście nie najedzą się talerzem rosołu. Idą po najmniejszej linii oporu,byle jak najtaniej. Ja też robiłam chrzest w domu,ale był tort ,rosół,na drugie danie do wyboru dwa rodzaje mięs, później sałatki,śledzie  ,galareta mięsna, wędliny ,chleb,owoce itp.Chrzest był o 9:30 s goście siedzieli u nas do 19:00.Mieszkamy w domku,chrzest był w lecie.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niektórych regionach Polski na szatkę do chrztu mówi się krzyżmo. U nas na Dolnym Śląsku tęż się tak mówi.Moja babcia tak mówiła, męża babcia tak mówiła i Ksiądz w kościele też tak mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kolczyków- moja córka na chrzest jak miała 2 miesiące, dostała od chrzestnej złote kolczyki. Byłam zaskoczona bo taki prezent to prędzej na komunię niż na chrzest.Córka obecnie córka ma 6,5 l. i na razie nie chce kolczyków. Natomiast niedawno mój tato dał mojej córce łańcuszek i krzyżyk z białego złota jako już na komunię bo powiedział że nie wie czy dożyje jej komunii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Słona napisał:

Takie przyjęcie po kościele gdzie będzie tylko rosół i ciasta to trochę słabo, przecież goście nie najedzą się talerzem rosołu. Idą po najmniejszej linii oporu,byle jak najtaniej. Ja też robiłam chrzest w domu,ale był tort ,rosół,na drugie danie do wyboru dwa rodzaje mięs, później sałatki,śledzie  ,galareta mięsna, wędliny ,chleb,owoce itp.Chrzest był o 9:30 s goście siedzieli u nas do 19:00.Mieszkamy w domku,chrzest był w lecie.

Dlatego właśnie napisałam wszystkie aspekty , żeby ocenić jaka wartość prezentu będzie odpowiednia. Przez to co deklarują jak bedzie wyglądała ich impreza obniżamy kwotę którą przeznaczymy na prezent.  Dziewczynka ma 2 miesiące.  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MiłegoDnia napisał:

Dlatego właśnie napisałam wszystkie aspekty , żeby ocenić jaka wartość prezentu będzie odpowiednia. Przez to co deklarują jak bedzie wyglądała ich impreza obniżamy kwotę którą przeznaczymy na prezent.  Dziewczynka ma 2 miesiące.  

Bez obrazy...Ale w tym momencie kolczyki to kula w płot. Na kolczyki będzie jeszcze nie jedna okazja... A skoro rodzice tak dobrze zarabiają to mogą jeszcze "zginąć". Spacerówka to dobry pomysł. Zobacz na to co dziecko ma a czego potrzebuje. Dwa miesiące może... może mata edukacyjna nad którą zawieszone są zabawki i która gra po pociągnięciu przez dziecko. Moja Córka bardzo ją lubiła, bo grała i świeciła i mogła poznawać nowe przedmioty... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, MiłegoDnia napisał:

Dziękuję za odpowiedź.  

W tym przypadku nie chce dawać pieniążków tylko kupić prezent dla dziecka, ponieważ rodzice dziecka nie pracują( kuzynka ma rente, a ojciec dziecka ciągle szuka pracy ). Ich dzień polega na tym, żeby pójść na rynek po kawe i ciastko,  a dla dziecka nie mają potrzeby kupienia niczego. Choć dla siebie różniez . Dlatego wolę Dac prezent, ponieważ wiem, że pieniążki nie zostaną przeznaczone dla dziecka.

W takim wypadku nie dawaj niż co można zastawić w lombardzie (żadnego złota, srebra) bo przepadnie to w pierwszej kolejności jak kasy zabraknie. Żadnych bonów do sklepu dziecięcego też nie bo o sprzedadzą na olx za część jego wartości. 

W takiej rodzinie dziecku będzie ciężko. Lepiej dać tania pamiątkę teraz (jakąś ekstra super zabawkę odpowiednią dla dziecka w tym wieku) a cześć kwoty wpłacić na książeczkę. I robić tak przy każdych urodzinach, świętach itp. Czyli zamiast prezent za 100zl to prezent za 50 a drugie pół na konto i tak do 18tki

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Ja89 napisał:

W takim wypadku nie dawaj niż co można zastawić w lombardzie (żadnego złota, srebra) bo przepadnie to w pierwszej kolejności jak kasy zabraknie. Żadnych bonów do sklepu dziecięcego też nie bo o sprzedadzą na olx za część jego wartości. 

W takiej rodzinie dziecku będzie ciężko. Lepiej dać tania pamiątkę teraz (jakąś ekstra super zabawkę odpowiednią dla dziecka w tym wieku) a cześć kwoty wpłacić na książeczkę. I robić tak przy każdych urodzinach, świętach itp. Czyli zamiast prezent za 100zl to prezent za 50 a drugie pół na konto i tak do 18tki

Radzę odkładać w innej walucie niż złotówka, bo z nią może być różnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×