Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Xxyyzz

Waga dziecka w 3 trymestrze ciąży

Polecane posty

Cześć.

Osratnio martwię się, że waga mojego dziecka jest zbyt niska. Mianowicie w 28 tc (27t4d) ważył 915 g, w 33 tc (32t6d) 1930g. Większość dzieci znajomych na tym etapie ważyła ok 2.5 kg. 

Mimo, że wszystko na badaniach wygląda dobrze, wszystkie badania robilam w terminie, lekarz ma dobry sprzęt, każde usg w 4D to i tak mam jakieś obawy. Nie wiem, czy to normalne, wina hormonów?

Pamiętajcie może jak wyglądała waga waszych dzieci w 3 trymestrze? Sama jestem dość drobnej budowy, przed ciąża 150 cm wzrostu, 44 kg, ale partner jest wysoki. 

Dajcie znać jak było u was, chciałabym, żeby mały ważył chociaż te 3 kg przy porodzie, ale coraz bardziej się obawiam, że mój organizm czegoś mu nie dostarcza i urodzi się z niską masą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesz się, skoro poza wielkością i wagą dziecko rozwija się prawidłowo, to oznacza, że po prostu odziedziczyło po Tobie drobną budowę. Skoro to 33 tc, to jeszcze sporo czasu, by jeszcze przekroczyło te 2kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córeczka w 33 tc ważyła 1970kg. Lekarz mówił, że to o pół kilograma za mało. Zalecił dietę wysokokaloryczną, mała przez 3 tygodnie przybrała 0,5 kg a urodziła się w 38+4 tc zdrowa z wagą 2,620 kg. Też jestem drobnej budowy a mąż dosyć wysoki. Na porodówce inny lekarz powiedział, że nie ważne czy duże, ważne, że zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja mała była hipotrofikiem, podejrzewał niewydolne  łożysko ale przepływy były ok.Leżałam przez 2 tyg przed porodem na patologii.zrobili cc i okazało się po poródzie że była 3 razy obkręcona pepowiną,pen ów dlatego nie przyrastała na wadze. Urodziła się 2360g.10 punktów.od razu jadła jak szalona. Po 2 miesiącach była wielka na 90 centylu.Jaki kto ma być taki będzie waga urodzeniowa ma tu nic do rzeczy,jeśli dzidzia jest zdrowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze ta waga z usg wcale też nie musi pokrywać się z rzeczywista waga dziecka. Przy pierwszej ciąży lekarz przeżywał żeby to dziecko chociaż 2,5kg ważyło, a córka miała córka 3100. Przy drugiej przed samym poródem lekarz powiedział 3200 a ważyła 3400. Masz jeszcze 7 tyg do końca w właśnie wtedy dziecko nabiera masy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moj syn mial miec wage niewiele ponad 3 kg ,z USG w pierwszej fazie porodu, w 37tc. Urodzil sie z waga 4kg,ale byl krotki,mial 57 cm.Corka znow miala miec ponad 4 kg, dzien przed wywolaniem porod,rowno w 40tg. Porod wywolany,przez wielkosc dziecka. Gdy pediatra ja badala to powiedziala do poloznej " ale duze dziecko, ostatnia taka dwojka miala wybite barki" .. 

Waga dziecka zUSG jest tylko orientacyjna,przeliczana przez dlugisci kosci.

Przy porodzie naturalnym gdy ciaza donoszona to im mniejsza waga tym mniejsze prawdopodobienstwo chocby wlasnie wybitych barkow, albo koniecznosci pomocy przy wyciagnieciu dziecka. Tak wiec ogranicz teraz slodkie by Maluch nie przybral zbyt duzo.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .Gość napisał:

Moj syn mial miec wage niewiele ponad 3 kg ,z USG w pierwszej fazie porodu, w 37tc. Urodzil sie z waga 4kg,ale byl krotki,mial 57 cm.Corka znow miala miec ponad 4 kg, dzien przed wywolaniem porod,rowno w 40tg. Porod wywolany,przez wielkosc dziecka. Gdy pediatra ja badala to powiedziala do poloznej " ale duze dziecko, ostatnia taka dwojka miala wybite barki" .. 

Waga dziecka zUSG jest tylko orientacyjna,przeliczana przez dlugisci kosci.

Przy porodzie naturalnym gdy ciaza donoszona to im mniejsza waga tym mniejsze prawdopodobienstwo chocby wlasnie wybitych barkow, albo koniecznosci pomocy przy wyciagnieciu dziecka. Tak wiec ogranicz teraz slodkie by Maluch nie przybral zbyt duzo.

Chyba nie przeczytałaś dokładnie tego co autorka napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą dziewczyny, nie martw się dziecko jeszcze nabierze cialka😉

moja ważyła w 32 tyg 1800 a w 36 tyg już 2800 i moj lekarz mówił ze jest to waga w normie, przy porodzie mała ważyła 3200, A szacowali jej wagę 2 dni przed porodem na 3500kg... takze spokojnie ☺️ Będzie dobrze👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziecko przez ostatnie tygodnie ciąży najwięcej przybiera. Narządy są już rozwinięte, ale waga mocno rośnie. Norma jest niby od 2500 g, ale jak urodzi się z wagą 2300 g, to tak na prawdę żadna to różnica i o niczym nut świadczy. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza twoje dziecko w 32 tc miało już prawie 2000 g, a nawet jak miało faktycznie 1800 g, to jest prawie pewne że do 38 tc osiągnie min.2500 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja córa też była malutka w brzuchu, a teraz to jest taka wielka, że nosi ciuchy dla rocznych dzieci, a ma osiem miesięcy. Jeśli lekarz mówi, że jest ok, to zaufaj mu, a najlepiej idź do jeszcze jednego, będziesz miała pewność 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Gość888 napisał:

Chyba nie przeczytałaś dokładnie tego co autorka napisała.

przeczytalam i odnioslam sie do postu Annn2020. ze waga dziecka z USG wcale nie musi byc zgodna z rzeczywistoscia. U mnie lekarze pomylili sie dwa razy i to sporo,bo syn byl krotki ale ciezki,a wage kolejnego dziecka szacuje sie w oparciu o wage poprzedniego i wymiary kosci.Ty nie przeczytalas uwaznie,bo przeciez srodkowy akapit mojego postu wyjasnia po co napisalam wage urodzeniowa dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, .Gość napisał:

przeczytalam i odnioslam sie do postu Annn2020. ze waga dziecka z USG wcale nie musi byc zgodna z rzeczywistoscia. U mnie lekarze pomylili sie dwa razy i to sporo,bo syn byl krotki ale ciezki,a wage kolejnego dziecka szacuje sie w oparciu o wage poprzedniego i wymiary kosci.Ty nie przeczytalas uwaznie,bo przeciez srodkowy akapit mojego postu wyjasnia po co napisalam wage urodzeniowa dzieci.

Nie zaznaczyłaś do kogo się odniosłaś. Z wypowiedzi wynikało, że do autorki. To prawda, że waga dziecka może być mylnie szacowana, ale zarówno do przodu, jak i do tyłu. Po coś te orientacyjne pomiary są. Mi lekarz zalecił dietę wysokokaloryczną. Przy małej wadze dziecka, a taką ma dziecko autorki na pewno nie zaszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Gość888 napisał:

Nie zaznaczyłaś do kogo się odniosłaś. Z wypowiedzi wynikało, że do autorki. To prawda, że waga dziecka może być mylnie szacowana, ale zarówno do przodu, jak i do tyłu. Po coś te orientacyjne pomiary są. Mi lekarz zalecił dietę wysokokaloryczną. Przy małej wadze dziecka, a taką ma dziecko autorki na pewno nie zaszkodzi.

wysokokaloryczna to nie slodycze.

Autorka tez sama zauwazyla w pierwszym poscie ze sama ma 150 cm i 44 kg przed ciaza. Ona przeciez fizycznie nie moze nosic w sobie dziecka o wadze 4 kg. 

Jezeli autorka odzywia sie prawidlowo,to dziecko wyciagnie ile mu trzeba. Nie ma nic gorszego jak upasc sie w ciazy,a skoro lekarz nic nie mowil.. z reszta poradniki w necie wskazuja wage dziecka na ok 2 kg w 33 tg. Wiec wszystko ok. 

 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, .Gość napisał:

Jezeli autorka odzywia sie prawidlowo,to dziecko wyciagnie ile mu trzeba.

Popieram. Cały czas jadłam na tym samym poziomie (musiałam trzymać "dietę" ze względu na możliwość rozwinięcia się cukrzycy ciążowej), a połowę wagi ciążowej zrobiłam w przeciągu ostatniego półtorej miesiąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .Gość napisał:

wysokokaloryczna to nie slodycze.

Autorka tez sama zauwazyla w pierwszym poscie ze sama ma 150 cm i 44 kg przed ciaza. Ona przeciez fizycznie nie moze nosic w sobie dziecka o wadze 4 kg. 

Jezeli autorka odzywia sie prawidlowo,to dziecko wyciagnie ile mu trzeba. Nie ma nic gorszego jak upasc sie w ciazy,a skoro lekarz nic nie mowil.. z reszta poradniki w necie wskazuja wage dziecka na ok 2 kg w 33 tg. Wiec wszystko ok. 

 

 

 

a gdzie jest napisane ze ma jeść słodycze? Ale zgadzam się nie może nosić w sobie dziecka 4 kg ale 3 kg już tak. Jest jeszcze coś pomiędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej autorko nie masz się czym martwić, dobrze się odżywiaj, a dziecko ma czas jeszcze przybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, .Gość napisał:

Moj syn mial miec wage niewiele ponad 3 kg ,z USG w pierwszej fazie porodu, w 37tc. Urodzil sie z waga 4kg,ale byl krotki,mial 57 cm.Corka znow miala miec ponad 4 kg, dzien przed wywolaniem porod,rowno w 40tg. Porod wywolany,przez wielkosc dziecka. Gdy pediatra ja badala to powiedziala do poloznej " ale duze dziecko, ostatnia taka dwojka miala wybite barki" .. 

Waga dziecka zUSG jest tylko orientacyjna,przeliczana przez dlugisci kosci.

Przy porodzie naturalnym gdy ciaza donoszona to im mniejsza waga tym mniejsze prawdopodobienstwo chocby wlasnie wybitych barkow, albo koniecznosci pomocy przy wyciagnieciu dziecka. Tak wiec ogranicz teraz slodkie by Maluch nie przybral zbyt duzo.

To prawda, że USG mierzy wagę dziecka poprzez wymiary kości. Moja druga córka niecałe dwa tygodnie przed porodem miała według USG 3300g. Waga urodzeniowa 4500g. Bardzo krótkie kości udowe i malutkie stópki. Długość dziecka 56cm. Zgodzę się też z tym, że duże dziecko, to większe ryzyko powikłań. Córka miała złamany obojczyk.

Skąd ty to wzięłaś, że ze słodkiego maluch rośnie? Moja dieta przez całą ciążę, to zdrowe jedzenie. Nie miałam podłączanej glukozy, leków na podtrzymanie, ani ciążowej cukrzycy. Nie smakowała mi sól, nie smakowało mi tłuste i słodkie. Za to musiałam mieć świeże. Kupa warzyw w surówkach. I tak jadłam, a dziecko tłuste jak ludzik Michelin. Oczywiście, jakby urodziła się w 40stym tygodniu, a nie pod koniec 42 , to zapewne ważyła by mniej jakieś pół kilograma, ale to nie zmienia faktu, że była wielka i nie upasiona poprzez moje jedzenie.

4 godziny temu, .Gość napisał:

Autorka tez sama zauwazyla w pierwszym poscie ze sama ma 150 cm i 44 kg przed ciaza. Ona przeciez fizycznie nie moze nosic w sobie dziecka o wadze 4 kg. 

Jezeli autorka odzywia sie prawidlowo,to dziecko wyciagnie ile mu trzeba. Nie ma nic gorszego jak upasc sie w ciazy,a skoro lekarz nic nie mowil.. z reszta poradniki w necie wskazuja wage dziecka na ok 2 kg w 33 tg. Wiec wszystko ok.

Może. Znam dwie kobiety o wzroście kury i wadze przepiórki, które urodziły dzieci o wadze większej niż 4 kg.

I tutaj napisałaś coś co ci wyżej sprostowałam. Dziecko wyciągnie samo co chce. Jeśli będzie "chciało" być duże, to będzie. Myślę, że waga dziecka autorki spokojnie podskoczy ok kilograma do góry. Tak akurat 3000-3200g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Unlan napisał:

To prawda, że USG mierzy wagę dziecka poprzez wymiary kości. Moja druga córka niecałe dwa tygodnie przed porodem miała według USG 3300g. Waga urodzeniowa 4500g. Bardzo krótkie kości udowe i malutkie stópki. Długość dziecka 56cm. Zgodzę się też z tym, że duże dziecko, to większe ryzyko powikłań. Córka miała złamany obojczyk.

Skąd ty to wzięłaś, że ze słodkiego maluch rośnie? Moja dieta przez całą ciążę, to zdrowe jedzenie. Nie miałam podłączanej glukozy, leków na podtrzymanie, ani ciążowej cukrzycy. Nie smakowała mi sól, nie smakowało mi tłuste i słodkie. Za to musiałam mieć świeże. Kupa warzyw w surówkach. I tak jadłam, a dziecko tłuste jak ludzik Michelin. Oczywiście, jakby urodziła się w 40stym tygodniu, a nie pod koniec 42 , to zapewne ważyła by mniej jakieś pół kilograma, ale to nie zmienia faktu, że była wielka i nie upasiona poprzez moje jedzenie.

Może. Znam dwie kobiety o wzroście kury i wadze przepiórki, które urodziły dzieci o wadze większej niż 4 kg.

I tutaj napisałaś coś co ci wyżej sprostowałam. Dziecko wyciągnie samo co chce. Jeśli będzie "chciało" być duże, to będzie. Myślę, że waga dziecka autorki spokojnie podskoczy ok kilograma do góry. Tak akurat 3000-3200g.

Cukry znajdujące się w słodyczach są bardzo szybko przyswajane i wchłaniane do krwi. Wskutek tego wzrasta poziom glukozy w organizmie i uwalnianie insuliny, która obniża poziom cukrów. Taki proces powoduje, że po niedługim czasie stajemy się ponownie głodni i sięgamy po następny posiłek. W efekcie nasza dieta jest wysokokaloryczna.  Nadmiar glukozy przekształca się w tłuszcz.

Krew matki i dziecka nie miesza sie,ale dzieki lozysku do organizmu dziecka przedostaja sie substancje odzywcze. Jezeli weglowodanow we krwi malucha bedzie zbyt duzo,to przeksztalca sie one w tluszcz. Na tej samej zasadzie nie wolno w ciazy pic alkoholu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam niecałe 2kg /32+4 a urodziłam prawie 4 więc jesczze wszystko przed tobą

usg jest orientacyjne nawet na wyniku są Widełki +/- 500gr

Edytowano przez AGNlESZKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnej wizycie. 36 tydzień (35+3) i dziś według usg mały ma prawie całe 3 kg, także już się tak nie martwię. Dzięki za odpowiedzi! 

Dnia 17.12.2020 o 23:06, AGNlESZKA napisał:

Ja miałam niecałe 2kg /32+4 a urodziłam prawie 4 więc jesczze wszystko przed tobą

usg jest orientacyjne nawet na wyniku są Widełki +/- 500gr

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Luz, teraz to aż za dużo. 😆. Ale tak na prawdę to do końca nie wiadomo i zupełnie nie ma co się tym przejmował jeśli pomiar nie odbiega dużo od normy. Najważniejsze że dziecko jest zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 tydzień ciąży1294 1559 1824

31 tydzień ciąży1453 1751 2049

32 tydzień ciąży1621 1953 2285

33 tydzień ciąży1794 2162 2530

34 tydzień ciąży1973 2377 2781

35 tydzień ciąży2154 2595 3036

36 tydzień ciąży2335 2813 3291

37 tydzień ciąży2513 3028 3543

38 tydzień ciąży2686 3236 3786

39 tydzień ciąży2851 3435 4019

40 tydzień ciąży3004 3619 4234

Tu masz wagę w gramach na 15, 50 i 90 centylu. Najważniejsze,  by dziecko regularnie przbierało, nie  zatrzymalo się z wagą.

Mam troje  dzieci.  Dwoch synów mniejszych przy porodzie,  a teraz oboje wzrostowo 97 centyl, jeden był duży,  a dzis najdrobniejszy.  Nie ma reguly. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×