Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Potrzebuje poradę odebrałam wyniki badań i tsh 3 IU i czytałam ze w ciąży to za wysokie i a w referencje co mam podane w normie. I nie wiem czy odrazu lecieć do lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównaj z tabelą ths dla ciężarnych, bo na wynikach one są podane dla dorosłego bez dodatkowych stanów. Jeśli jest za wysokie, ginekolog powinien skierować Cię do endokrynologa. Pewnie dostaniesz euthyrox w jakiejś niskiej dawce na początek

Powinnaś też zacząć brać suplement dla kobiet w ciąży, który ma w składzie jod

Edytowano przez Gość_2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biore suplementy jestem juz 11tc więc biore od samego początku. No musze sie dzis wybrać do lekarza i będzie wszystko jasne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest ich kilka to niedobrze, bo mogą dublować dawki. Z suplementami jest tak, że najlepiej brać albo kwas foliowy plus taki dla ciężarnych z innymi składnikami (ale już bez kwasu foliowego w składzie) lub taki, który od razu też zawiera kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Naciales napisał:

Potrzebuje poradę odebrałam wyniki badań i tsh 3 IU i czytałam ze w ciąży to za wysokie i a w referencje co mam podane w normie. I nie wiem czy odrazu lecieć do lekarza. 

To tsh jest nieprawidłowe. W przypadku ciężarnej wynik powinien oscylować w okolicy 1 (wg. mojego lekarza-bo ja endokrynologiem nie jestem😉) Uważam, że powinnaś jak najszybciej umówić się do specjalisty, a w między czasie zrobić jeszcze badanie ft3 i ft4, żeby już nie marnować czasu. 

Edytowano przez Sansey
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu masz normy tsh dla ciężarnych, jakie ja miałam wypisane na wyniku badan:

I TRYMESTR: 0,01-2,32

II TRYMESTR: 0,10-2,35

III TRYMESTR: 0,10-2,65

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny 😊 Dzis ide na 15 do mojego gin wiec dowiem się sie wszystkiego co i jak. Ja przed ciaza nie miałam problemu z tsh wiec jestem w szoku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Naciales napisał:

Dziękuję dziewczyny 😊 Dzis ide na 15 do mojego gin wiec dowiem się sie wszystkiego co i jak. Ja przed ciaza nie miałam problemu z tsh wiec jestem w szoku. 

A robiłaś tylko tsh czy cały ten profil tarczycowy czyli dodatkowo jeszcze ft3 i ft4? 

Mój endokrynolog bardziej własnie na te dwa parametry zwraca uwagę niż na tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, MariKata napisał:

A robiłaś tylko tsh czy cały ten profil tarczycowy czyli dodatkowo jeszcze ft3 i ft4? 

Mój endokrynolog bardziej własnie na te dwa parametry zwraca uwagę niż na tsh

To dlatego, że poziom ft3 i ft4, który jest istotny dla ciąży, jest uzależniony od tsh. Ja miałam całą ciążę ths za wysokie, nawet euthyrox nie bardzo mi zbijał poziom, za to pozostałe dwa wskaźniki miałam w normie, więc niebyło na to aż takiego ciśnienia, no poza tym, że miesiąc w miesiąc miałam morfologię rozszerzoną o te hormony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość_2 napisał:

To dlatego, że poziom ft3 i ft4, który jest istotny dla ciąży, jest uzależniony od tsh. Ja miałam całą ciążę ths za wysokie, nawet euthyrox nie bardzo mi zbijał poziom, za to pozostałe dwa wskaźniki miałam w normie, więc niebyło na to aż takiego ciśnienia, no poza tym, że miesiąc w miesiąc miałam morfologię rozszerzoną o te hormony

No dokładnie, zgadam się. Sama od kilku lat choruje na niedoczynność tarczycy i przyjmuje Letrox, a obecnie jestem w 17tc. Póki co moje TSH jest w normie, ale ostatnio ft4 było bardzo blisko dolnej granicy. Teraz w ciąży co miesiąc też robię kompleksowe badania krwi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, MariKata napisał:

A robiłaś tylko tsh czy cały ten profil tarczycowy czyli dodatkowo jeszcze ft3 i ft4? 

Mój endokrynolog bardziej własnie na te dwa parametry zwraca uwagę niż na tsh

Nie robiłam samo tsh bo jak pisałam wcześniej nie miałam problemów. Ale no jutro polece i zrobie. No i zobaczę co dzis mi lekarz powie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Ja mialam podobnie.  W ciazy okazalo sie, ze mam problem z tarczyca.  Po ciazy wszystko wrocilo do normy i wiele lat pozniej wyszlo znowu.  Wydaje mi sie, ze bedac w ciazy organizm jest obciazony i pokazuje slabe punkty, ktore dopiero w starszym wieku wyjda na wierzch.  

No mam nadzieję ze to tylko przez hormony organizm wariuję i ze potem wszystko wróci do normy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TSH 3 w ciąży to jeszcze nie jest tak bardzo dużo. Sama tyle miałam do końca ale ft3 i ft4 było ok więc Endo nie zwiększał mi dawek. Da ci pewnie tabletki na zmniejszenie i będziesz pod stałą kontrolą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×