Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
trelemorele miau miau

Badanie prenatalne - płeć ;)

Polecane posty

Witajcie. W 13 t.c miałam robione badanie prenatalne. Pani doktor określiła płeć dziecka i wpisała je do wyników. 

2 tygodnie później byłam znów u swojej gin która stwierdziła, że jak dla niej to nie jest dziewczynka tylko chłopak 😜 zaznaczyła również, że jeszcze narządy nie są dokładnie wykształcone na tym etapie i trzeba czekać na kolejną wizytę. To już za 2 tygodnie ale wiadomo dziecko może ułożyć się inaczej i może się okazać, że nie uda się podglądnąć 😉

Stąd moje pytanie, czy lekarz od badań prenatalnych u was również się pomylił? Czy ktoś kto przeprowadza tak profesjonalne badania może się pomylić odnośnie płci skoro podejmuje się ją określić? (nie nalegałam na to ponieważ myślałam, że jest za wcześnie ale podobno był dobry obraz) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, trelemorele miau miau napisał:

Witajcie. W 13 t.c miałam robione badanie prenatalne. Pani doktor określiła płeć dziecka i wpisała je do wyników. 

2 tygodnie później byłam znów u swojej gin która stwierdziła, że jak dla niej to nie jest dziewczynka tylko chłopak 😜 zaznaczyła również, że jeszcze narządy nie są dokładnie wykształcone na tym etapie i trzeba czekać na kolejną wizytę. To już za 2 tygodnie ale wiadomo dziecko może ułożyć się inaczej i może się okazać, że nie uda się podglądnąć 😉

Stąd moje pytanie, czy lekarz od badań prenatalnych u was również się pomylił? Czy ktoś kto przeprowadza tak profesjonalne badania może się pomylić odnośnie płci skoro podejmuje się ją określić? (nie nalegałam na to ponieważ myślałam, że jest za wcześnie ale podobno był dobry obraz) 

 

Lekarz, nawet bardzo, bardzo dobry zawsze moze sie w tej kwestii pomylic. Moj ginekolog okreslil mi w 12 tygodniu plec obojga dzieci i mial racje, jednak sam zaznaczal, ze to tak wczesny etap, ze moze sie mylic. To raczej kwestia doswiadczenia i pewnego wyczucia. Bywa, ze lekarze blednie okreslaja plec dziecka niemal do samego konca. 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informowanie o płci na tak wczesnym etapie jest bardzo nieprofesjonalne ponieważ wtedy żaden płód nie ma wykształconych narządów płciowych żeby można było podejrzeć czy to chłopiec czy dziewczynka. Lekarze przewidują płeć na podstawie kąta odchylenia wyrostka względem kręgosłupa, a to może się zmienić. Czasem taki lekarz trafi,  zwłaszcza przy chłopcu, bo wyrostek ma tak wyraźne odchylenie, że można stwierdzić, że to raczej na pewno chłopiec będzie, ale nikt nie da Ci pewności.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się właśnie, że dowiem się być może na kolejnych badaniach. Byłam ciekawa waszych doświadczeń 🙂 Sama byłam zaskoczona tą propozycją na tak wczesnym etapie, ale Pani stwierdziła, że dziecko jest odpowiednio ułożone. A biorąc pod uwagę to, że było to badanie prenatalne usg w klinice to właśnie dlatego się zastanawiałam nad tym czy nieprofesjonalne jest ocenianie płci w tym tygodniu ciąży czy nieprofesjonalne jest zaprzeczanie tym informacjom przez moją ginekolog 2 tygodnie później. Tym bardziej, że sama stwierdziła iż jej sprzęt nie jest na tyle dobry by przeprowadzić dokładne badania na które dała mi skierowanie właśnie do kliniki. 

I czekam cierpliwie i jak tylko będę wiedziała to tu napiszę kto się mylił 😉

I zachęcam do dalszego komentowania 😄 będę obserwować 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest tylko człowiekiem i to nie tak że od złego podania płci coś się stanie. Często jest ze lekarze się mylą. Dziecko może się inaczej ułożyć i tyle. 

Ja byłam dość późno na moich scanach. Za pierwszym razem kobitka nie była w stanie powiedzieć jaka płeć bo dziecko skrzyżowało nóżki. Za drugim razem odwracała mnie do góry nogami bo też było ciężko i na 90% była pewna że dziewczynka

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam stwierdzona dziewczynkę u świetnego specjalisty we Wrocławiu do którego wysłala mnie moja prowadząca ciążę i on mi wtedy powiedział że to dziewczynka, a dopiero moja pani doktor że chłopiec. i ona miała racje. Tak więc nie warto sugerować się świetnymi klinikami i sprzetem. 

Zresztą, wiem że to ciekawi, ale na tym etapie ciąży nie warto skupiać się na płci,tylko tym że dziecko rozwija się prawidłowo. To jest tak naprawdę ważne. W drugiej ciąży lekarka mi nawet w 15 czy 17 tyg nie podawała płci, a ja nie nalegałam,bo chciałam się dowiedzieć, jak już będzie absolutna pewność. 

Edytowano przez Christmas_Pudding

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialam dokladnie te sama sytuacje. Na prenatalnych dziewczynka, na drugi dzien (wizyta awaryjna, bo krwawilam) inny lekarz, ze chlopiec. 2 tyg pozniej moj lekarz prowadzacy nie potrafil ocenic po pomiarach i powiedzial 50/50, moze jutro sie dowiem, a jestem w 17 tc. W pierwszej ciazy od poczatku byl chlopak, juz od 10 tc i potem wszyscy to potwierdzali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam, że napiszę jak płeć będzie potwierdzona. No więc jednak chłopczyk 😄

Prostując, od początku ciąży nastawiona byłam na poznanie płci właśnie w 20tc a nie wcześniej 😉

Po prostu tak się złożyło, że byłam na badaniach prenatalnych i zostało mi to zaproponowane. Z przekonaniem p. Doktor, że można już to stwierdzić 😉

Powodzenia wszystkim życzę 🙂 i pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, trelemorele miau miau napisał:

Obiecałam, że napiszę jak płeć będzie potwierdzona. No więc jednak chłopczyk 😄

Prostując, od początku ciąży nastawiona byłam na poznanie płci właśnie w 20tc a nie wcześniej 😉

Po prostu tak się złożyło, że byłam na badaniach prenatalnych i zostało mi to zaproponowane. Z przekonaniem p. Doktor, że można już to stwierdzić 😉

Powodzenia wszystkim życzę 🙂 i pozdrawiam 

 

Gratulacje synka, czyli miałaś tak jak ja 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×