Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
victor1987

Czy warto na początku poruszać poważne tematy?

Polecane posty

Miesiąc temu poznałem w internecie bardzo fajną dziewczynę. Przez pierwsze 3 tygodnie najpierw pisaliśmy, później rozmawialiśmy przez kamerkę, w końcu zaproponowałem spotkanie. Obydwoje byliśmy bardzo zdenerwowani, ale wszystko poszło ok. Umówiliśmy się, że 3 dni później pojedziemy razem nad morze, żeby tam spędzić moje urodziny. Tego samego dnia po spotkaniu pisaliśmy ze sobą wieczorem, jak zresztą każdego dnia. Nie wiem, co mnie napadło, ale zapytałem, czy chce mieć dzieci. Odpowiedziała, że aktualnie nie, ale nie wyklucza definitywnie i że w ogóle to się nie spodziewała tak szybko tak poważnego tematu. Ja akurat definitywnie nie chcę mieć dzieci. I tak od słowa do słowa okazało się, że dzieli nas bardzo dużo rzeczy. Ona powiedziała, że myślała, że takie tematy mogą się pojawić po kilku miesiącach. Oczywiście z tego powodu znajomość się skończyła. Jakiś czas temu gdzieś przeczytałem, że na początku związku nie powinno się zaczynać takich tematów, że ma być lekko, wesoło i przyjemnie. Sam nie wiem, jak dla mnie to dobrze, że to tak szybko wyszło niż gdyby za pół roku miało się okazać, że tak różnimy się poglądami czy pragnieniami, że to i tak nie wyjdzie. A wy co myślicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autorze masz całkowitą rację tak należy robić jak zrobiłeś.

To nie prawda, że nie wolno  podejmować poważnych tematów na takim etapie relacji.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też chyba zależy od tempa relacji... jeśli pytania pojawiają się w luźnych rozmowach być może są lepiej przyjmowane niż taka powiedzmy lista (kwestionariusz) gdzie odhaczasz +/- przy każdym z nich 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy chcesz z tym kimś budować wspólną przyszłość czy ma być tylko czasoumilaczem 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tego jeśli ma być dziecko to prędzej czy później będzie jeśli to poważny związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie lubisz tracić czasu ,a poznajesz w necie to pisz, że nie chcesz dzieci. Możesz też zrobić wazektomię  oszczędzisz na antykoncepcji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BardziejBrutalnaBabciaBoni napisał:

I zrobi przysługę kobiecie. 

Jedyną🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, BardziejBrutalnaBabciaBoni napisał:

Nie wiem. Dlaczego jedyną? znasz go?

Mam nadzieję, że nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o to, że można się poznawać, czemu nie, ale jeżeli w tak fundamentalnych kwestiach jak posiadanie dzieci się nie zgadzamy, ale też w wielu innych, to chyba lepiej wiedzieć wcześniej niż bujać się razem nie wiadomo ile, żeby na koniec się okazało, że niestety, nic z tego. Wtedy też jej powiedziałem, że to być może dobrze, że to tak szybko wyszło, bo przecież co? Chciałaby by żyć miesiące złudzeniami?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, victor1987 napisał:

Miesiąc temu poznałem w internecie bardzo fajną dziewczynę. Przez pierwsze 3 tygodnie najpierw pisaliśmy, później rozmawialiśmy przez kamerkę, w końcu zaproponowałem spotkanie. Obydwoje byliśmy bardzo zdenerwowani, ale wszystko poszło ok. Umówiliśmy się, że 3 dni później pojedziemy razem nad morze, żeby tam spędzić moje urodziny. Tego samego dnia po spotkaniu pisaliśmy ze sobą wieczorem, jak zresztą każdego dnia. Nie wiem, co mnie napadło, ale zapytałem, czy chce mieć dzieci. Odpowiedziała, że aktualnie nie, ale nie wyklucza definitywnie i że w ogóle to się nie spodziewała tak szybko tak poważnego tematu. Ja akurat definitywnie nie chcę mieć dzieci. I tak od słowa do słowa okazało się, że dzieli nas bardzo dużo rzeczy. Ona powiedziała, że myślała, że takie tematy mogą się pojawić po kilku miesiącach. Oczywiście z tego powodu znajomość się skończyła. Jakiś czas temu gdzieś przeczytałem, że na początku związku nie powinno się zaczynać takich tematów, że ma być lekko, wesoło i przyjemnie. Sam nie wiem, jak dla mnie to dobrze, że to tak szybko wyszło niż gdyby za pół roku miało się okazać, że tak różnimy się poglądami czy pragnieniami, że to i tak nie wyjdzie. A wy co myślicie?

 

no tak lepiej było zapytać ruchaszsz się jak tak to git, bo ja przy 1 kontakcie planuj cie zapłodnić i niech bedzie to środa bo wtedy jem na sniadanie jajka i mam obfity wytrysk. jak sie zgodzi to wyciągni już akt ślubu , bo czułeś że na pewno się zgodzi . 😉 w czym ty masz problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sofi napisał:

Możesz też zrobić wazektomię  oszczędzisz na antykoncepcji .

No nie tak od razu. Nawet wtedy możliwa jest przejściowa obecność plemników, dlatego przez jakiś czas wskazane jest stosowanie dotychczasowej metody antykoncepcji. W krajach rozwiniętych brak stosowania się do w/w jest przyczyną bardzo dużej liczby ciąż-niespodzianek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, victor1987 napisał:

Miesiąc temu poznałem w internecie bardzo fajną dziewczynę. Przez pierwsze 3 tygodnie najpierw pisaliśmy, później rozmawialiśmy przez kamerkę, w końcu zaproponowałem spotkanie. Obydwoje byliśmy bardzo zdenerwowani, ale wszystko poszło ok. Umówiliśmy się, że 3 dni później pojedziemy razem nad morze, żeby tam spędzić moje urodziny. Tego samego dnia po spotkaniu pisaliśmy ze sobą wieczorem, jak zresztą każdego dnia. Nie wiem, co mnie napadło, ale zapytałem, czy chce mieć dzieci. Odpowiedziała, że aktualnie nie, ale nie wyklucza definitywnie i że w ogóle to się nie spodziewała tak szybko tak poważnego tematu. Ja akurat definitywnie nie chcę mieć dzieci. I tak od słowa do słowa okazało się, że dzieli nas bardzo dużo rzeczy. Ona powiedziała, że myślała, że takie tematy mogą się pojawić po kilku miesiącach. Oczywiście z tego powodu znajomość się skończyła. Jakiś czas temu gdzieś przeczytałem, że na początku związku nie powinno się zaczynać takich tematów, że ma być lekko, wesoło i przyjemnie. Sam nie wiem, jak dla mnie to dobrze, że to tak szybko wyszło niż gdyby za pół roku miało się okazać, że tak różnimy się poglądami czy pragnieniami, że to i tak nie wyjdzie. A wy co myślicie?

 

jak nie macie wspólnych celów to po co to ciągnąć? Dobrze że szybko skończone, bo mało zmarnowanego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, kurka na maśle napisał:

No nie tak od razu. Nawet wtedy możliwa jest przejściowa obecność plemników, dlatego przez jakiś czas wskazane jest stosowanie dotychczasowej metody antykoncepcji. W krajach rozwiniętych brak stosowania się do w/w jest przyczyną bardzo dużej liczby ciąż-niespodzianek.

Nie pisałam ,że od razu ,ale dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×