Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Hhh

Co jeść aby niemowlak nie miał gazów?

Polecane posty

To niemożliwe , układ trawienny uczy się trawić , był nieużywany przez cała ciąże - dlatego na początku trawienie jest dla niemowlaka bardzo nieprzyjemne . Minie samo z czasem 

Moja ma 8 miesięcy i dalej jest pierdziuchem ze hoho - tyle ze teraz nie jest to dla niej bolesne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dieta matki karmiącej była bardzo uboga, teraz zaleca się by młoda mama jadła wszystko. Uważać należy tylko przy alergiach. W kazdym innym wypadku układ trawienny dziecka musi się zwyczajnie nauczyć jak sobie radzić z roznymi skladnikami, jedzenia. Moja rada to żebyś ograniczała w diecie to co u Ciebie powoduje wzdęcia. Jak tak działa na Ciebie, będzie też tak działać na dziecko. Jeżeli boisz się kolek to niestety nawet gdybys stanęła na rzęsach nic nie poradzisz. To trzeba przeżyć. Później dziecko będzie puszczać bączki ale już bez dyskomfortu. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi AgsAgsAgs, mi dwie położne radziły jesc winogrona, ale nie zauważyłam żadnej roznicy. Dyskomfort minal po 2 miesiącach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do produktów wzdymających nie zgodzę się. Wzdęcia to zjawisko występujące u osoby, która zje dany pokarm np. Kapustę czy fasolę i jest to związane z fermentacją niestrawionych frakcji błonnika pokarmowego występuje ono w jelitach i nie przedostaje się do krwiobiegu, co za tym idzie tym bardziej nie ma „wzdęć” w pokarmie matki. Ten mit już dawno został obalony. Jedyne czym karmiąca powinna się kierować to jakością spożywanych produktów aby odpowiednia ilość witamin i składników była dostarczana zarówno dla niej (karmienie obciąża organizm matki) jak i wpływa na jakość pokarmu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od tego co jesz albo nie jesz. Ja przy pierwszym dziecku jadłam wszystko a teściowa mówiła: "nie jedz kapusty, fasoli, grochu" Ogólnie wszystkiego co może spowodować gazy u mnie. 

Jadłam, córka nie miała żadnych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×