Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Niebieskiona

9 miesięczne dziecko pije mleko od krowy

Polecane posty

Co myślicie  o tym? Kiedy wprowadzilyscie mleko od krowy  w jakim wieku? Polozne mówią że tylko od 1 roczku można nie wcześniej.  Ale moja sytuacja jest trudna.  Muszę wrócić do pracy a moja tylko jest karmiona piersią.  Butelki, smoczki odrzuca. Mleko modyfikowane wypluwa. Będę ja karmić w nocy piersia. Ale w ciągu dnia pomyślałam żeby jej dawać zwykle mleko od krowy które pije bo próbowałam  jej już dawać.  Dlaczego są przeciwwskazania  co do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W internecie jest mnóstwo artykułów na temat tego dlaczego dzieciom nie wolno podawać  mleka krowiego. Podobno zawiera alergeny, niedostarcza tyłu wartości odżywczych ile się spodziewano i szkodzi na nerki. To co piszą w internecie dziele przez 4, who czy ludowe przesady, bo wszystko to zawiera przesadę. Ja bym unikała jednak mleka z kartonu że względu na to,że teraz krowy nie pasa się jak kiedyś na wolnym wybiegu i są upychane sterydami żeby nabierały masy. Więc mleko tez jest wątpliwej jakości. Podobnie w przypadku mięsa. 

Spróbuj z innymi rodzajami mleka, u nas hipp dal rade. Możesz również odciągać pokarm i przechowywać w lodowce, albo ograniczyć karmienie piersią tylko do nocy. 9msx dziecko już nie potrzebuje piersi w dzień, choć rozumiem przywiązanie twoje i dziecka do tego rytuału 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kupowac mleko swieze, czyli z malym terminem przydatnosci, te kartonowe sa Slabej jakosci.. lub mozesz zastepowac mleko krowie mlekiem kozim… 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, moje też pluły mm dalej niż widziały. Chciałam wcześniej przestać kp to nie mogłam,  bo 8, 9 miesięczne dziecko bez mleka przecież nie może być, a krowiego bałam się podawać. Jeśli wracasz do pracy to może po prostu tylko ogranicz kp. 9 miesięczne dziecko już je zupki, owoce i wystarczyłoby gdyby piło twoje mleko tylko przed pracą, gdy wrócisz z pracy i w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszłam do pracy jak młody miał 7 miesięcy i również karmiłam piersią i wyglądało to tak, że rano dostał mój pokarm, w dzień jadł zupki dostosowanego do jego wieku, chrupki kukurydziane czy też biszkopty (mam na myśli nie tylko 7 miesiąc życia ale także i później) i kaszki bobovita, które miały w sobie mleko modyfikowane i zalewało się je wodą. Później stopniowo odstawiałam od piersi (np. jak miał 9 miesięcy przestałam w nocy karmić) ale definitywnie zakończyłam jak miał 16 miesięcy. Po całkowitym odstawieniu kupowałam mleko od krowy ale przywiezione ze wsi (z pewnego źródła) i na tym miał robione kaszki czy nawet twaróg. No i po roku to już w ogóle dieta dziecka już jest dużo bardziej rozwinięta. Żadnych problemów trawiennych nie miał, a z tamtego okresu zostało mu uwielbienie do naturalnych jogurtów, owocowe mu nie smakują. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że moja koleżanka od 1 miesiąca życia dziecka karmiła je mlekiem z kartonu Łaciate 3,2 %.Powiedziałam jej że nie wolno tego robić a ona mówi że była u pediatry i pediatra nic nie mówiła że nie wolno, od tamtej pory koleżanka zerwała ze mną kontakt, przestała odpisywać na wiadomości i nie odbierała telefonu... obraziła się że byłam w szoku. Mój synek ma 3 i pół roku, chodzi do przedszkola, rano i wieczorem pije 210 ml. mleka dla przedszkolaków Bebiko 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

To ja wam powiem że moja koleżanka od 1 miesiąca życia dziecka karmiła je mlekiem z kartonu Łaciate 3,2 %.Powiedziałam jej że nie wolno tego robić a ona mówi że była u pediatry i pediatra nic nie mówiła że nie wolno, od tamtej pory koleżanka zerwała ze mną kontakt, przestała odpisywać na wiadomości i nie odbierała telefonu... obraziła się że byłam w szoku. Mój synek ma 3 i pół roku, chodzi do przedszkola, rano i wieczorem pije 210 ml. mleka dla przedszkolaków Bebiko 5.

Nie bez powodu modyfikuje sie, przerabia mleko krowie czy kozie dla niemowląt tak, by mogły zastępować mleko matki. Ale karmienie przedszkolaka mm tez jest bez sensu, smoczki zaburzają zgryz. Jak kobieta piersią karmi tak duze dziecko to od razu lincz, ale już mm nornalne? To już dla dziecka jest zbędne, ucz go normalnego jedzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×