Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam. Mam takie pytanie, czy przy pierwszym dziecku w wieku 3 lat na drugie przysługuje 1000 złoty przez 12 mies albo dodatkowe 500 na dwa lata??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Iwna napisał:

Nie potrafisz korzystać z google?

Jest napisane od 12 do 36 na drugie, ale nie czy jest jakas granica ile ma mieć pierwsze lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przez rok masz macierzyński. Po ukończeniu przez dziecko 12mcy masz prawo do tego dodatku, o którym mówisz.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki macierzyński przez rok?:D jak już to macierzyński połączony z rodzicielskim. Razem rok urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rzczej_gosc napisał:

Najpierw przez rok masz macierzyński. Po ukończeniu przez dziecko 12mcy masz prawo do tego dodatku, o którym mówisz.  

Ale chodzi o to, czy te większe pieniadze są wtedy jeśli między dziecmi jest max 3 lata roznicy, czy nie ma to znaczenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Czy te dodatkowe pieniądze wpłyną w jakiś sposób na Wasze decyzje odnośnie powiększania rodziny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Edit666 napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy te dodatkowe pieniądze wpłyną w jakiś sposób na Wasze decyzje odnośnie powiększania rodziny?

Myślę że na niektórych wpłyną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Edit666 napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy te dodatkowe pieniądze wpłyną w jakiś sposób na Wasze decyzje odnośnie powiększania rodziny?

Mysle, ze znajda sie wariaci, by nie nazwac ich dobitniej, dla ktorych bedzie to argument za zrobieniem sobie kolejnego dziecka. A jak skonczy sie kasa bedzie placz i zgrzytanie zebow z czego dzieci wyzywic. Mysle jednak, ze to.margines. Wiekszosc ludzi jednak mysli dlugofalowo i zdaje sobie sprawe, ze pozniej zostana z dziecmi i bez kasy. Chyba, ze i tak dziecka chcieli, stac ich a to bedzie mily dodatkowy bonus. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, lex napisał:

jesli mnie by to pyt. dotyczylo to merytorycznie odpowiem, ze nie. Te pieniądze nie są dysponowane w celu ulatwiania dycyzji o powiekszaniu rodziny. i teraz od siebie dodam, bo tego typu podteksty rodem z lewackich pseudomediów czesto słysze od niedojrzalych emocjonalnie podstarzalych dzieci  takich jak Ty. ten jeb...ny polski tępy narodek zgniły i przechlany i upodlony przez innych polaczkow musi sie zmienic. Dzieki PISowi w koncu to następuje. nie bede sie rozwijal bo tacy bezdzietni zawistni egoisci i tak rozumieją tylko wolne somdy i tvn. zatem tyle na koniec. mam nadzieje ze Jaroslaw bedzie zyl dlugo i zostawi nastepcow, by oni rządzili PL jeszcze ze 2 pokolenia, zanim wasze lewackie kosmopolityczne i zawistne japy nie wyginą.

Jednak bycie wyborca pisu to stan umyslu. Odmienny stan. Polecilabym dobrego lekarza ale mysle, ze juz za pozno. 😆

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Edit666 napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy te dodatkowe pieniądze wpłyną w jakiś sposób na Wasze decyzje odnośnie powiększania rodziny?

Chyba żadna normalna rodzina nie zdecyduje się na dziecko tylko dlatego, żeby zgarnąć 12 tyś. Pisze tu o normalnych ludziach nie o patologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lex napisał:

gdybym mial ochote sluchac rad jełopa z internetu to bym zapytal. a jesli juz, po czym wnosisz ew. potrzebe? czy Ty jako przedstawiciel przegrywow masz jakies rozeznanie w temacie? bo widzisz, ja np. jesli chodzi o moją osobe mam. jestem sto razy bardziej uzyteczny dla gospodarki niz Ty, twoja familia i pół bloku w którym mieszkasz. ja w podatkach wplacam wiecej hajsu niz cala wasza banda przegrywow. ja ukonczylem studia państwowe na jednej w ważniejszych politechnik w PL z wyróżnieniem jedyny na roku, ja utrzymuje rodzine i wydatkami częsciowo napedzam gospodarke (niewiele ale i tak sto raz bardziej niz typowy lewak). tego jest dużo, zatem co powiduje ze nieroby jak Ty uważają typowego wyborce PISu jak ja, za potrzebującego pomocy specjalisty? hmmm ciekaw jestem ja..A moze jestes przyszlym polskim Elonem Muskiem? jesli jestes takim kozakiem to wybacz zniewage, ale  po mentalnosci widac ze na 100% nie 🤣

Ty to jestes przyszlym klientem zakladu psychiatrycznego. 

Nierobem nie jestem. Pracuje, podobnie jak moj maz. Oboje zarabiamy dobrze i zyje nam sie wygodnie. Wole 100× bardziej byc typowym lewakiem niz prawakiem z upodobaniem do faszyzmu, jak Twoi idole.  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Edit666 napisał:

A ja mam inne pytanie. Czy te dodatkowe pieniądze wpłyną w jakiś sposób na Wasze decyzje odnośnie powiększania rodziny?

No właśnie moja szwagierka mieszka z mezem i dzieckiem na kawalerce i stwierdziła ze dla tego tysiąca zrobią sobie drugie dziecko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm a te 1000 zł na  dziecko należy się tylko jak mama wraca po macierzyńskim do pracy ? Bo jeśli tak to ma to sens .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, AnnaMaria1982 napisał:

Hmm a te 1000 zł na  dziecko należy się tylko jak mama wraca po macierzyńskim do pracy ? Bo jeśli tak to ma to sens .

Nie, wszystkim się nalezy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ComeOnBeybe

Te nowe ulgi na dzieci, te ulgi podatkowe dla klasy średniej i cały ten "nowy ład" to jest jedna wielka porażka. Nie chcę mi się tego uzasadniać, nie mam na to siły i nie chcę tu opisywać skąd takie wnioski się u mnie pojawiają. Niestety obudzimy się wcześniej czy później i zrozumiemy, że to wszystko jest tylko dla odwrócenia uwagi od dużo większych problemów, jakie rząd próbuje ukryć przed społeczeństwem. Tymczasem mam nadzieję, że kobiety przestaną się nabierać na te wszystkie dogodne i sprzyjające prokreacji rzeczy. Może i jestem rozgoryczona i nie myślę teraz logicznie, ale mam już tego powoli dość, to tylko dzieli spoleczeństwo zamiast je łączyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2021 o 18:47, Gosciuwa napisał:

Witam. Mam takie pytanie, czy przy pierwszym dziecku w wieku 3 lat na drugie przysługuje 1000 złoty przez 12 mies albo dodatkowe 500 na dwa lata??

Tak. Nie słyszałam, żeby ktoś wyznaczał granice różnic wieku między dziećmi. Drugie to drugie i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ComeOnBeybe

Niedługo wprowadzają stan wojenny. Także uważajmy 😭 będzie nowy ład jak talala 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×