Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
PolaMela

In vitro z komórką dawczyni cz. 4

Polecane posty

Czy mialyscie oznaczany estradiol na początku cyklu? Ja dziś w 3 dniu mam 69, jeden doktor powiedział ze mam zacząć brać leki jak będzie <60 a drugi ze jest ok. Posłuchałam drugiego …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PolaMela napisał:

Czy mialyscie oznaczany estradiol na początku cyklu? Ja dziś w 3 dniu mam 69, jeden doktor powiedział ze mam zacząć brać leki jak będzie <60 a drugi ze jest ok. Posłuchałam drugiego …

Ja miałam oznaczany w 3 dniu cyklu transferowego razem z progesteronem. Estradiol miał być ponizej 50. Ja mialam 218 przy odpowiednim progesteronie. Lekarz prowadzacy swierdzil, ze w takiej sytuacji potrzebny monitoring cyklu, na ktory jezdzilam do kliniki co 2-3 dni do czasu wlaczenia suplementacji progesteronem. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie które mnie zastanawia... Czy ta mutacje MTHFR można dostać z wiekiem czy się z nią rodzi? Bo ja mam jej podejrzenie - kilka lat temu lekarz kazał zbadać homocysteine, była podwyższona i to było wskazanie.

Natomiast teraz w ciąży nikt na to nie patrzy i mnie to zastanawia.

Pytam bo mam córkę i wtedy nie brałam dodatkowego kwasu czy nic innego się nie działo i nie wiem czy to jest oznaką że teraz też jest ok czy lepiej podrazyc z lekarzem ten temat.

Zaczęliśmy już 13 tydzień.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, GoskaSamoska napisał:

Hej, mam pytanie które mnie zastanawia... Czy ta mutacje MTHFR można dostać z wiekiem czy się z nią rodzi? Bo ja mam jej podejrzenie - kilka lat temu lekarz kazał zbadać homocysteine, była podwyższona i to było wskazanie.

Natomiast teraz w ciąży nikt na to nie patrzy i mnie to zastanawia.

Pytam bo mam córkę i wtedy nie brałam dodatkowego kwasu czy nic innego się nie działo i nie wiem czy to jest oznaką że teraz też jest ok czy lepiej podrazyc z lekarzem ten temat.

Zaczęliśmy już 13 tydzień.

 

Mutację MTHFR bada się raczej przed ciążą. Teraz w 13 tygodniu to to badanie rączej już nic nie wniesie, bo to i wtedy się bierze metylowany kwas foliowy, a to ma największe znaczenie w trymestrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2021 o 16:50, GoskaSamoska napisał:

Jest dobrze, dzidziuś rozwija się prawidłowo - za tydzień prenatalne 🙂

 

Super😍😍😍 pamietam, ze tez tam byłam i ten ciągły stres czy wsztstko ok. 3mam kciuki, żeby było jak u mnie aż do końca czyli pomyślnie 😇😇!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.01.2022 o 15:29, Celli77 napisał:

DZieki moni za odpowiedz. A powiedz mi jeszcze, czy jak byłaś wtedy chora, to czy brałaś jakieś leki np. Paracetamol. ?

Tak, paracetamol, rutinoscorbin i domowe metody typu miód, mleko, sok z malin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, GoskaSamoska napisał:

Hej, mam pytanie które mnie zastanawia... Czy ta mutacje MTHFR można dostać z wiekiem czy się z nią rodzi? Bo ja mam jej podejrzenie - kilka lat temu lekarz kazał zbadać homocysteine, była podwyższona i to było wskazanie.

Natomiast teraz w ciąży nikt na to nie patrzy i mnie to zastanawia.

Pytam bo mam córkę i wtedy nie brałam dodatkowego kwasu czy nic innego się nie działo i nie wiem czy to jest oznaką że teraz też jest ok czy lepiej podrazyc z lekarzem ten temat.

Zaczęliśmy już 13 tydzień.

 

Ma się tą mutację, lub nie, od urodzenia. Zwykły ginekolog często nie ma pojęcia o tych mutacjach genetycznych. Więcej wiedzy na ten temat jest zazwyczaj w klinikach leczenia niepłodności.

Edytowano przez Krokus
  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące heparyny. Czy do końca robiłyście zastrzyki w brzuch czy też w pewnym momencie zaczęłyście robić w udo lub ramię? Wraz z rosnącym brzuchem coraz trudniej znaleźć dobre miejsce do wbicia się igłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krokus, mi udawało się do końca robić w brzuch, nawet jak był napięty, trochę bardziej z boku znajdowałam wałeczek skóry 🙂 robiłam do samego końca:-) 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przyjmowałyście Magne B6 Forte w ciąży? A jeśli tak to w jakiej dziennej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krokus napisał:

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy przyjmowałyście Magne B6 Forte w ciąży? A jeśli tak to w jakiej dziennej dawce?

Moja siostra brała 3x2 tabletki ale tego zwykłego magnez b6, bo forte ma inne źródło magnezu i ten zwykły podobno lepiej się wchłania.

Ja właśnie dzwoniłam do invimedu. Za tydzień jedziemy podpisać umowę i będą nam szukać dawczyni. Jakoś tak zaczęłam się denerwować teraz, że coś się dzieje😅 Też miałyście taki stres?

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2021 o 06:40, PolaMela napisał:

Słuchajcie czy któraś z Was miała biopsje endometrium na komórki CD138?? Ja mam zaplanowaną w tym cyklu ale nie bardzo wiem po co…

Ja miałam biopsję endometrium,ale chyba ogólną.Nie mam żadnej info o CD138.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Ada23 napisał:

Mam pytanie do dziewczyn,które korzystałyście z usług Invicta,jak długo czekałyście na świeze komórki?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny Jestem e 7 dpt. Od wczoraj boli mnie krzyż, cześć dolna. Ciągnie. Tak mnie bolał krzyż jak byłam w ciąży i po niej. Czy to dobry znak? Ktoś tak miał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Magne B6 Forte, generalnie 2x1, 3x1 w okresie gdy miałam intensywniejsze skurcze. Wtedy dostałam spasmolinę i właśnie więcej magnezu, ale gdy się unormowało wróciłam do dawki wcześniejszej. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Celli77 napisał:

Dziewczyny Jestem e 7 dpt. Od wczoraj boli mnie krzyż, cześć dolna. Ciągnie. Tak mnie bolał krzyż jak byłam w ciąży i po niej. Czy to dobry znak? Ktoś tak miał? 

Mój lekarz w 7dpt kazał mi oznaczać bete a Ty kiedy masz? Myśle ze te dolegliwości nic nie znaczą ani na tak ani na nie. Po prostu po transferze każda z nas się mocno wsłu...e w organizm i czasem czuje więcej niż naprawdę się dzieje. Trzymam mocno kciuki !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Celli77 napisał:

Dziewczyny Jestem e 7 dpt. Od wczoraj boli mnie krzyż, cześć dolna. Ciągnie. Tak mnie bolał krzyż jak byłam w ciąży i po niej. Czy to dobry znak? Ktoś tak miał? 

Mi w 7dpt wyszla juz blada kreska na teście, a 8 dnia robilam juz bete. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Oliwią napisał:

Moja siostra brała 3x2 tabletki ale tego zwykłego magnez b6, bo forte ma inne źródło magnezu i ten zwykły podobno lepiej się wchłania.

Ja właśnie dzwoniłam do invimedu. Za tydzień jedziemy podpisać umowę i będą nam szukać dawczyni. Jakoś tak zaczęłam się denerwować teraz, że coś się dzieje😅 Też miałyście taki stres?

Super, ze cos sie dzieje! Tak, u mnie tez byl stres, ale taki pozytywny. Cos jak podekscytowanie? Porzadny stres dopadl mnie dopiero jak dostalismy telefon ze dawczyni wlasnie jest po punkcji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, DalekoDo napisał:

Super, ze cos sie dzieje! Tak, u mnie tez byl stres, ale taki pozytywny. Cos jak podekscytowanie? Porzadny stres dopadl mnie dopiero jak dostalismy telefon ze dawczyni wlasnie jest po punkcji. 

No właśnie ja też taka jestem podekscytowana 🙂 Ciekawe ile będziemy czekać na komórki i dawczynię. Na jakich cechach u dawczyni Wam najbardziej zależało dziewczyny? Na co zwracać uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Oliwią napisał:

No właśnie ja też taka jestem podekscytowana 🙂 Ciekawe ile będziemy czekać na komórki i dawczynię. Na jakich cechach u dawczyni Wam najbardziej zależało dziewczyny? Na co zwracać uwagę?

Oliwią i DalekoDo w ,której klinice podchodzicie?Ja czekam na propozycję dawczyni w Invicta juz sie nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ada23 napisał:

Oliwią i DalekoDo w ,której klinice podchodzicie?Ja czekam na propozycję dawczyni w Invicta juz sie nie mogę doczekać

My w invimedzie. Długo czekacie już na dawczynię? Jakieś macie nietypowe cechy fenotypowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Oliwią napisał:

My w invimedzie. Długo czekacie już na dawczynię? Jakieś macie nietypowe cechy fenotypowe?

Wczesniej tez podchodziliśmy w Invimedzie ,niestety nie udało się.Teraz chcę podejść w Invicta na komórkach świezych i czekam już 3mce.Żadnych wymagań tylko zależy nam na grupie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Ada23 napisał:

Wczesniej tez podchodziliśmy w Invimedzie ,niestety nie udało się.Teraz chcę podejść w Invicta na komórkach świezych i czekam już 3mce.Żadnych wymagań tylko zależy nam na grupie krwi

Trzymam kciuki żeby Wam się tym razem udało❤️ kurczę 3 miesiące to trochę długo. Może zadzwoń i dopytaj czy coś już wiadomo?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Oliwią napisał:

No właśnie ja też taka jestem podekscytowana 🙂 Ciekawe ile będziemy czekać na komórki i dawczynię. Na jakich cechach u dawczyni Wam najbardziej zależało dziewczyny? Na co zwracać uwagę?

My też w tej klinice podchodziliśmy 🙂 Cechy podacie fenotypowe Twoje i partnera i będą Wam szukać odpowiedniej dawczyni, która będzie do nich pasowała. Tutaj nie ma co za dużo wymyślać, bo i tak dziecko może dziedziczyć po babci/dziadku/cioci/wujku. Genetyka to zawiła sprawa 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maja12 napisał:

My też w tej klinice podchodziliśmy 🙂 Cechy podacie fenotypowe Twoje i partnera i będą Wam szukać odpowiedniej dawczyni, która będzie do nich pasowała. Tutaj nie ma co za dużo wymyślać, bo i tak dziecko może dziedziczyć po babci/dziadku/cioci/wujku. Genetyka to zawiła sprawa 🙂

Dzięki 🙂 Wiem właśnie, że to skomplikowane. Ja bym chciała żeby maluszek był podobny do męża i patrząc po jego rodzinie, to chyba jest to możliwe 😄 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Ada23 napisał:

Oliwią i DalekoDo w ,której klinice podchodzicie?Ja czekam na propozycję dawczyni w Invicta juz sie nie mogę doczekać

My podchodziliśmy najpierw w Gamecie w Rzgowie - czekaliśmy 3 miesiące. W Gamecie mają komórki z banku w Hiszpanii, był delikatny stresik czy przypadkiem wygląd dawczyni nie odbiega za bardzo od naszych słowiańskich rysów 😉 Teraz jesteśmy w Salve w Łodzi. Czekaliśmy niecałe 2 miesiące. W jednej i drugiej klinice dawczynię dobierali na podstawie cech fenotypowych. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DalekoDo napisał:

My podchodziliśmy najpierw w Gamecie w Rzgowie - czekaliśmy 3 miesiące. W Gamecie mają komórki z banku w Hiszpanii, był delikatny stresik czy przypadkiem wygląd dawczyni nie odbiega za bardzo od naszych słowiańskich rysów 😉 Teraz jesteśmy w Salve w Łodzi. Czekaliśmy niecałe 2 miesiące. W jednej i drugiej klinice dawczynię dobierali na podstawie cech fenotypowych. 

DalekoDo a ,w Salve podchodzisz na komórkach świeżych?Ile zarodków powstało Wam w Gamecie z mrożonych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×