Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
VIDA

Widmo wojny?

Polecane posty

Czy macie jakiekolwiek obawy  związane z obecną sytuacją Europie? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo postawa oraz działania Związku Radzieckiego - wróć! - Rosji są niepokojące.

Nie wiem, czy dobrze dla mojej psychiki, ale czytam właśnie drugą część trylogii Wojtka Miłoszewskiego (brata Zygmunta) - "Farba". Pierwsza pod tytułem "Inwazja" już za mną: Autor opisuje w niej napaść na Polskę w 2016 roku. Fikcja, ale doskonała literacko, przejmująca i niestety prawdopodobna. Polecam!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, doboszka napisał:

Tak, bo postawa oraz działania Związku Radzieckiego - wróć! - Rosji są niepokojące.

Nie wiem, czy dobrze dla mojej psychiki, ale czytam właśnie drugą część trylogii Wojtka Miłoszewskiego (brata Zygmunta) - "Farba". Pierwsza pod tytułem "Inwazja" już za mną: Autor opisuje w niej napaść na Polskę w 2016 roku. Fikcja, ale doskonała literacko, przejmująca i niestety prawdopodobna. Polecam!

 

Najgorszy jest fakt, że zwykły człowiek nie ma na to wpływu, ludzie będący u władzy decydują o losach innych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, VIDA napisał:

Najgorszy jest fakt, że zwykły człowiek nie ma na to wpływu, ludzie będący u władzy decydują o losach innych. 

Niby tak, ale w demokratycznych państwach władzę się wybiera, więc jakiś wpływ mamy. Wszyscy, którzy nie chodzą na wybory mówią, że ich głos nic nie znaczy.

Są w historii przykłady działań zwykłych obywateli, które zmieniły bieg wydarzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dobrosułka napisał:

W Rosji jak zwykly obywatel chce cos zmienic to srednia jego zycia dramatycznie sie zmniejsza (np. dziennikarzy).  

Zwykli ludzie moga miec do siebie sympatie, ale wladza rzadzi sie innymi prawami. 

Napisałam o państwach demokratycznych, a Rosja do nich nie należy. My jeszcze (na razie, mimo pełzającego autorytaryzmu) możemy mieć coś do gadania. A jesteśmy świadkami jakiejś choroby przynajmniej dwubiegunowej, na którą cierpi nasza władza: machanie szabelką; przepychanki w strukturach europejskich; kupowanie kradzionego Ukraińcom węgla z Donbasu; spotykanie się z prorosyjskimi przywódcami itp.

Chyba się za dużo Severskiego naczytałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak bo wbrew pozorom ruscy bronią swojej strefy wpływów, a zachód uparcie próbuje wejść na ich teren.  Nic nie jest takie proste jak się mówi w tv. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2022 o 23:16, Dobrosułka napisał:

To fakt, ale oni bronia tej swojej sfery zajmujac terytorium innych panstw, podczas gdy unia robi to bezkrwawo.

Deeebil zawsze używa siły kiedy braknie mu inteligencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomimo wszystko, nie damy się sprowokować MIGami, co już podkreślił Morawiecki. Nie sądzę aby obecnie rządzący byli na tyle ...ami aby wpakować nas na aż taką minę (choć uważam, że lewica by to zrobiła. I nie, nie, nie popieram PiSu)

Co do obecnej sytuacji geopolitycznej, myślę, że póki nie wróci Trump będziemy się naparzać jak dzieci w piaskownicy. 

Trump wróć! Jedyny, który pomimo wszystko stanowił swego rodzaju gwarancję hmm... pokoju? 

Myślę, że gdy tylko kadencja Bidena się skończy, Trump wróci.

Oby!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dajemy nikomu MIGów, ale to żaden gwarant bezpieczeństwa. W tym tygodniu myśliwce, za dwa może hamburgery wymyślą polskie czołgi, a za 3 uj wie co. To tak w skrócie, dziś są z nami w sojuszu, ale co będzie za rok czy pół roku nie wiemy.

O, tak Trump by się przydał, od razu człowiek by spał spokojnie. Bidon to jakaś pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.03.2022 o 23:53, Dobrosułka napisał:

Coraz wyrazniej to widac nawet.  Nie udalo sie wykonac planu szybkiego zajecia Ukrainy to teraz jak male dzieci, ktorym zabrano zabawke zaczynaja tupac i sie zloscic i niszczyc wszystko.  Tego sie bawialam, ze jak plany nie pojda po jego mysli to jak Hitler wychodzac z Warszawy, zrowna wszystko z ziemia.  Ludnosc eksterminuje, gwalci, glodzi i okrada.

Jedyny plus że Ukraina udowodniła światu że druga co do wielkości armia świata, nie jest tak potężna jak się wszystkim wydawało. Ukraińcy to bardzo zawzięty naród, i krzywdę pamiętają przez pokolenia. Więc nawet jeżeli się ruskim uda wygrać to niech się nie zdziwią jak im ukraina zrobi drugi Wołyń tylko w większej skali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tak, na szczescie narazie sprawa tych MIGow jest odstawiona, ale wariaci naciskali.  Nie ma zadnych gwarancji nigdy.  Nie zapominajmy, ze mielismy gwarancje Angli i Francji w 1939 roku i na nic to sie zdalo.

Ukraina też miała gwarancję jak oddawała broń atomową, i co im teraz po tych gwarancjach. Morał z tego taki że jak umiesz liczyć, to licz na siebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Tak, zdecydowanie wyszedl stan armi rosyjskiej.  Tez mozliwe, to jest wojna i jak jedno zacznie podwyzszac poprzeczke to latwo drugiemu do nich dolaczyc

Ja bym tego armią nie nazwał, raczej wojennym muzeum ZSRR. Stan armi to jedno, a sposób prowadzenia wojny to już dosłowne kalka stalinizmu. Jeżeli prawdą jest że kadyrowcy zostali zastosowani jako oddziały oporowe to mamy reaktywację NKWD. Wniosek jest taki że świat zapierrrrdala do przodu, a rusek jaki tempy był taki jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Tak, na szczescie narazie sprawa tych MIGow jest odstawiona, ale wariaci naciskali.  Nie ma zadnych gwarancji nigdy.  Nie zapominajmy, ze mielismy gwarancje Angli i Francji w 1939 roku i na nic to sie zdalo.

I tu też się zgodzę, choć uważam cały temat samolotów za prowokację. Świat w którym żyjemy daleko odbiega od realiów klasycznej wojny. Lotnictwo i wojska pancerne stają się bezsilne wobec chłopa oderwanego od pługa. Wystarczy ręczna wyrzutnia rakiet żeby MIG zakończył swój lot. Ukraina niszcząc rosyjskie czołgi produkuje setki ton złomu, nie ponosząc przy tym relatywnie dużych strat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Dobrosułka napisał:

Tak wszystko dziala tak jak za czasow sowieckich.  Dyktator dostaje raporty od generalow, ze armia jest swietnie wyszkolona i wyposazona, oni dostaja takie same raporty od dowodcow.  W miedzyczasie kazdy kradnie jak moze i pozycje dostaje nie na bazie zdolnosci tylko znajomosci.  Gdyby nie zaciety opor ludzi, ktorzy nie chcieli sie poddac przed propaganda to nadal nikt by pewnie nic nie wiedzial.

Już gdzieś pisałem że mieli dobrego generała, który skutecznie rozpoczął reformy wojska. Powstały projekty nowego sprzętu, procedury postępowań itp. Tylko ci co nie mogli na tym zarobić, szybko usadzili generała. A z pięknych perspektyw zostały tylko prototypy na defilady i procedury w koszu. Tam rządzi interes oligarchów, a putin wydaje się tylko porzytecznym ...ą. Mamy takie wachania na giełdach że nie jeden się dorobi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2022 o 22:13, aniol.k napisał:

Pomimo wszystko, nie damy się sprowokować MIGami, co już podkreślił Morawiecki. Nie sądzę aby obecnie rządzący byli na tyle ...ami aby wpakować nas na aż taką minę (choć uważam, że lewica by to zrobiła. I nie, nie, nie popieram PiSu)

Co do obecnej sytuacji geopolitycznej, myślę, że póki nie wróci Trump będziemy się naparzać jak dzieci w piaskownicy. 

Trump wróć! Jedyny, który pomimo wszystko stanowił swego rodzaju gwarancję hmm... pokoju? 

Myślę, że gdy tylko kadencja Bidena się skończy, Trump wróci.

Oby!

 

Trump pośrednio do tej wojny doprowadził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2022 o 21:43, VIDA napisał:

Czy macie jakiekolwiek obawy  związane z obecną sytuacją Europie? 

Sytuacja w europie jest napięta od dawna. To że Ruscy nie odpuszczą Ukrainie, wiadomo co najmniej od pomarańczowej rewolucji. Europa na chama chciała zwiększyć swoją strefę wpływów, a to co widzimy dziś to następstwa tamtych wydarzeń. Innym problemem jest niewiedza lub po prostu głupota rosyjskich władz. No bo kto o zdrowych zmysłach idzie na wojnę, mając armię w rozsypce. To pokazuje nieobliczalnosc Rosjan i tego trzeba się bać najbardziej. Nigdy nie wiadomo co kacapowi strzeli do głowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bomby fosforowe, później chemiczne, jądrowe, kto tego tyrana zatrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łykacie wszystko co w tv usłyszycie. Skąd wiecie jakie były plany Putina, może wszystko odzie zgodnie z kego planem? Szrot i poborowi na pierwszy ogień, a potem im pokażą prawdziwą armię. Poza tym ruscy unikają włażenia do miast, stosują tatykę oblężania i odcinania ludzi od pomocy. W końcu ktoś się ugnie, bo nie zostawi ludzi na śmierć głodową. I tym kimś. Z założenia nie ma być Putin. Chciałabym żeby Ukraina wygrała, ale jest to zbyt mało prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, roztargniona09 napisał:

Łykacie wszystko co w tv usłyszycie. Skąd wiecie jakie były plany Putina, może wszystko odzie zgodnie z kego planem? Szrot i poborowi na pierwszy ogień, a potem im pokażą prawdziwą armię. Poza tym ruscy unikają włażenia do miast, stosują tatykę oblężania i odcinania ludzi od pomocy. W końcu ktoś się ugnie, bo nie zostawi ludzi na śmierć głodową. I tym kimś. Z założenia nie ma być Putin. Chciałabym żeby Ukraina wygrała, ale jest to zbyt mało prawdopodobne.

Posłuchaj sobie analityków, a nie tv 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Foko loko możesz kogoś konkretnego polecić? Chętnie bym posłuchała kogoś kto ma trzeźwe spojrzenie na sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, roztargniona09 napisał:

Foko loko możesz kogoś konkretnego polecić? Chętnie bym posłuchała kogoś kto ma trzeźwe spojrzenie na sytuację.

Kurczaki, ja niespecjalnie, mój mąż tego sporo słucha. Ogólnie raczej wszyscy zgadzają się co do tego, że Rosja nie wygra tej wojny. Przeliczyli się ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałam trochę obu stron i zdania chociaż podzielone to co do jednego jest zgoda, Rosja cokolwiek się nie stanie jest już przegrana i będzie. Putin jest skończony . Jest ciekawy wywiad z bylym generałem ruskim, któy brał udział w wojnach i stwierdził, że jedyne właśnie co Putin może zrobić to wziąć ich głodem, bardzo starannie dobierał słowa, ale i tak go wypipkali jak coś powiedział, że to nie humanitarne w dzisiejszych czasach. Ciekawe czy jeszcze żyje. Ogólnie to wiele jest ciekawych wypowiedzi, wywiadów, ale po rosyjsku (to nie są sympatycy Putina wręcz przeciwnie) dlatego ja nie mam czego polecać, a to co polsku słuchałam to jakieś bzdury. Może dlatego właśnie, że nie znajduję nic ciekawego. Mam w planach jeszcze zarejestrować się na ruski fb i zobaczyć co oni tam wiedzą i czy faktycznie społeczeństwo jest tak przeżarte propagandą czy może woli milczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i sobie konto na tym fb ruskim założyłam. Jeszcze nie weszłam z nikim w dyskusje, ale przeleciałam kilka losowo wybranych postów. Jednak mają przeżarte mózgi, publikują nawet wywiady z ukrainkami, ale o tych ukrainkach wiemy tylko jak mają na imię i tyle. Za to panie ukrainki narzekają na obecny nie demokratyczny i marionetkowy rząd. Wieczorem wdam się w jakąś dyskusje, ale już na pierwszy rzut oka widać, że to naród upośledzony w stopniu znacznym. Jak ktoś zna ruski w mowie i piśmie to polecam zobaczyć na własne oczy głupszych ludzi niż u nas w sejmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam ale nie Rosji, Putin nie zaatakuje NATO. Co innego prezydent Ukrainy, on już rząda wsparcia od NATO, zamknięcia przestrzeni powietrznej i oskarża że przez zachód giną kobiety i dzieci. Tak bardzo chcę wciągnąć w wojnę cały świat że nie zdziwię się jak sam wystrzeli w stronę polski że sprzętu zajumanego Rosjanom. Byle by tylko NATO zareagowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mowia ci polscy wojskowi totalnie nie przedkłada się na realną sytuacje w Ukrainie. Ja wiem, ze wszyscy chcemy porażki ruskich, ale odrobina obiektywizmu by nie zaszkodzila. Cokolwiek się nie stanie Rosja jest przegrana jako państwo, nawet jakby Putina zdjęli to niewiele by to im pomogło. Rosjanie tak jak i Ukraincy wierza w tą wojnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście, że sojusz północnoatlantycki to pic na wodę. Widać to dokładnie jak nas w przekazanie myśliwców chcieli wrobić. Gdybyśmy im je dali to NATO mogłoby bez wyrzutów sumienia wypisać nas z sojuszu. Wojna to zawsze kasa, a amerykanie lubią robić rozpier..l nie na swoim podwórku. Niemcy to już niemal jak ruscy, muszą być pod czyimś butem, jak nie Hitlera to Putina, oni to w genach chyba mają. Ale przypomniam, że nasi politycy też najgłośniej wrzeszczą, a ropa sobie wesoło z Rosji płynie. Dziwne, Putin taki wariat, a nikogo w europie od węgla i ropy nie odcina? Albo jest z nim porządny układ ku czemu się skłaniam albo się piz..waty zrobił na stare lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli układ, bo przecież oligarchowie nie płacą za gaz i rope żeby ona sobie pływała po Europie. Niemcy mogą się odciąć dopiero w 2035 bodajże. Jakby Putin był chorym pomyleńcem to by ich sam odciął, ale tam ręka ręke myje, Niemcy lubią być zdominowani przez sowietów. Ot, taki fetysz ich chyba. My też na razie się z ruskimi bawimy w handel, te sankcje to śmiech na sali, chociaż w sumie ruskie płacze za coca colą i McDonaldem są śmieszne. I jeszcze im instagrama zabrali, a oni są zrozpaczeni, bo jak będę teraz pracować? Tylko po co im ta praca? Na pęczek kaszy starczy każdemu, nie wiem dlaczego oni tak panikują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×