Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Chciałabym poznać Wasze zdanie i odczucia na temat imion: Magdalena, Marcelina i Aleksandra. Spodziewam się bliźniaczek, pierwszą prawdopodobnie nazwę Ola, lecz mam duży dylemat co do imienia drugiej córeczki podoba mi się Magda jak i Marcelina. Jak odbieracie te imiona czy Magdalena/Magda/Madzia to już takie wymarłe imię i czy z Olą nie będą tworzyć "staroświeckiego" , "ciotkowatego" zestawienia. Czy to imię waszym zdaniem już utraciło swoje brzmienie przez lata? A jak odbieracie imię Marcelina/Marcela/Marcelinka, bo moim zdaniem jest warte uwagi i coraz bardziej mi się podoba. Obu z nich nie jestem pewna w 100% dlatego chcę poznać co inni ludzie z poza mojego otoczenia myślą o tych imionach. Wiadomo ostateczna decyzja należy do rodziców, ale im bliżej rozwiązania to coraz więcej wątpliwości. Proszę o szczere i konstruktywne odpowiedzi. Trolom dziękuję, ich obecność będzie ignorowana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra nie podoba mi się w ogóle. Magdalena i Marcelina bardzo ładne. Teraz nadaje się tak różne imiona ze czasem trudno stwierdzić które babcine które ciotkowate a które na czasie. Jesli Wam się podobają to nazwijcie tak dziewczynki i już a reszta nie ma co się przejmować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obiektywnie można powiedzieć, że jakieś imię jest ciotkowate. Są po prostu imiona modne w danym pokoleniu. Ale to, że ciotka nazywała się Janina nie oznacza, że o dziecku z tym imieniem będą mówić, że ma ciotkowate imię.

Ja osobiście poszłabym w imiona, które nie są setki razy powtarzalne w roczniku. A i Aleksandra i Magdalena takie są. Imiona, które są rzadkie sprawiają, że dzieci się czują bardziej wyjątkowo 😉 bo się nie powtarzają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sa imiona ponadczasowe. Do takich naleza Anna, Malgorzata, Katarzyna i Magdalena itp. Moga byc osluchane ale nigdy nie beda nudne.

Mnie sie Madzia podoba bardzo. Marcelina do mnie nie przemawia. Brakuje mu elegancji. Wymawiajac je czuje na jezyku zgrzyt. Jest to jednak tylko moje subbiektywne odczucie. 

Najwazniejzze co Tobie sie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ola i Magda.

Aleksandra i Magdalena

Olenka i Madzia

Olunia i Magdunia

W ogole zdrobnienie Olenka wymiata!

Ja nie nadalabym imion na ta sama litere dzieciom,a co dopiero blizniaczkom. Dziewczynki i tak wszystkim beda sie mylily przez pierwsze kilka lat(chyba ze ktos je bedzie znal dobrze) Nie raz uslysza ze Ola to Magda i na opak..

Marcelina okropne,nidgy mi sie nie podobalo,to sie da jakos sensownie zdrobnic? Mam syna z imieniem ktore rownie ciezko zdrobnic. Do corki czasem mowie pieszczotliwym zdrobnieniem,a do syna sie zwyczajnie nie da..

Edytowano przez .Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra i Magdalena to eleganckie i bardzo kobiece imiona. Ola i Magda, Olusia i Madzia. Według mnie bardziej współgrają ze sobą niż Marcelina, która jest po prostu "słodkim" imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się okropnie Magda nie podoba. Niektórzy zdrabniają 'Magdzia'.. dramat. Za to Aleksandra i Marcelina są śliczne. Oba pasują do siebie i są urocze. Ja przy wyborze imienia dla dziecka kieruje się tym, żeby pasowały zarówno dla małych dzieci jak i już dorosłych. Tu się pięknie komponują 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Dobrosułka napisał:

Niestety mozemy sobie tylko pomarzyc.  Ludzie lubia to co inni lubia czy to w nadawaniu imion czy modzie na ubior.  

Lista tak zwanych najpiekniejszych imion w Polsce ogolnie nie pokrywa sie z lista najpiekniejszych imion obecnie, ale to nie przeszkadza ludziom uznawania obecnych imion w modzie najpiekniejszymi, a tych w populacji brzydkimi, babcinymi czy wujkowatymi.  

Pamiętaj, że to co dla ciebie jest piękne, dla kogoś niekoniecznie. Ludzie nazywają imiona brzydkimi czy babcinymi a sama wiecznie  krytykujesz w iluś już tam wątkach popularne imiona twierdząc, że ludzie nie mają pomysłu lub "skróty" imion. A może komuś się właśnie podobają  skrócone imiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Potwierdzasz co mowie.  Dla mnie wiele imion jest pieknymi z roznych miejsc rankingu i denerwujace jest to jak ludzie krytykuja np, ostatnio Tekle, ktora ktos rozwazal.  Podoba mi sie dosyc popularna Rozalia czy Apolonia.  Krytykuje poularne imiona poniewaz sa oklepane i robia sie nudne.  

Jezeli uwazasz, ze wybieranie przez polowe rodzicow tylko 11-12 imion przez dekade i dluzej jest cudowne, bo to sa najpiekniejsze imiona to nie mamy o czym rozmawiac.  Ja krytykuje brak pomyslow i roznorodnosci wyborow rodzicow, a nie imiona dzieci.  One nie sa niczemu winne, ze maja 6 kolezanek lub kolegow w klasie i wolani sa po nazwisku.  

Widze, ze nadalas dziecku skrot imienia i nacisnelam na odcisk.  Moj problem ze zdrobnieniami to, ze sa szczgolnie popularne wsrod dziewczynek i jest wedlug mnie trendem infantilizacji kobiet.  Chlopcom nadajemy powazne imiona dla powaznych pozycji i stanowisk jakie beda w przyszlosci nosili.  U dziewczynek liczymi, ze beda pieknymi laleczkami, ktore znajda bogatego meza.  Takie jest moje odczucia patrzac na rozbieznosc miedzy plciami.

Nie rozdzielam imion na tzw patolgiczne lub inteligenckie, ale widze imiona infantylne czyli skrotowe wsrod imion zenskich i wyciagam wnioski.  

No to widzisz jesteś taka sama jak te co mówią, że imię jest bacine czy ciocine. Ty możesz twierdzić, że dane imię jest infantylne, ale jak ktoś  napisze, że imie jest "babcine" to się oburzasz.

PS. Dla  twojej wiadomosci jeszcze nie mam dzieci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość 333 napisał:

Pamiętaj, że to co dla ciebie jest piękne, dla kogoś niekoniecznie. Ludzie nazywają imiona brzydkimi czy babcinymi a sama wiecznie  krytykujesz w iluś już tam wątkach popularne imiona twierdząc, że ludzie nie mają pomysłu lub "skróty" imion. A może komuś się właśnie podobają  skrócone imiona.

Hej. Chyba ktoś mnie z kimś pomylił. Jeszcze nie skomentowałam żadnego postu. Żadnego ! A moje konto na kaffeterii nie ma nawet tygodnia więc dziękuję trolowi za konstruktywną opinię.  Ha ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, młodamamcia napisał:

Hej. Chyba ktoś mnie z kimś pomylił. Jeszcze nie skomentowałam żadnego postu. Żadnego ! A moje konto na kaffeterii nie ma nawet tygodnia więc dziękuję trolowi za konstruktywną opinię.  Ha ha 

Przecież on nie odpowiedział Tobie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Foko Loko napisał:

Przecież on nie odpowiedział Tobie...

ok. rozumiem. Dziękuję za odpowiedź. Nie zrozumiałam, jestem tu nowa i chyba to nie moja pora na rozumienie czegokolwiek i myślenie 😉 Dobranoc i jeszcze raz wszystkim dziękuję za odpowiedzi 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że zarówno Aleksandra jak i Magdalena to imiona ponadczasowe. Marcelina również ładne, nie było takie popularne, dlatego wydaje się takie świeższe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Babcine lub ciocine imie to juz subiektywne odczucie.  Nadanie dziecku imienia w formie uzywanej gdy jest sie dzieckiem jest infantylizacja.  Franek, Wojtek i Antek maja "dorosle" imiona gdy dojrzeja.  Dziewczynki pozostaja z tymi dzieciecymi imionami przez cale zycie jakby rodzice nie chcieli, zeby ich corki dorosly.  Nie potrafie inaczej wytluamczyc wymyslanie skrotow imion dla dziewczynek.

Mozesz oczywiscie inaczej wytluamczyc nadawanie dziewczynkom polowy imienia, a chlopcom pelnych.  Obiektywnie patrzac tak to rozumiem, ale z checia poslucham jak ty to tlumaczysz.

A no tak, że nawet skróty pasują do dorosłej kobiety. np. Lena pasuje do dorosłej kobiety a według mnie jest duzo ładniejsza od Heleny, Mileny, Marleny lub Iga ładnie brzmi niz Jadwiga. Widzisz tobie moze nie pasowac a innemu juz tak. Ludzie sa różni i nalezy to uszanowac a nie narzucać na siłe swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, młodamamcia napisał:

Hej. Chyba ktoś mnie z kimś pomylił. Jeszcze nie skomentowałam żadnego postu. Żadnego ! A moje konto na kaffeterii nie ma nawet tygodnia więc dziękuję trolowi za konstruktywną opinię.  Ha ha 

To akurat nie było skierowane do ciebie a  do Dobrosułki. Zreszta juz sie sama odniosła do tego. Jestes tydzien, ale od troli potrafisz juz wyzwac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

Ja rowniez lubie zdrobnienia i skroty, nawet nadalam taki imie, zeby byl wiele zdrobnien i skrotow, ale nadalam pelne imie.  NAdal nie wytlumaczylas trendu nadawania tych skrotow na imiona.  Bo lubia to nie jest wytlumaczenie.  Jak lubia to dlaczego tylko dziewczynkm nadaja kawalki imion, a chlopcom nie?  JEzeli nie potrafisz podac merytorycznego argumentu to jaka to rozmowa?

OCzywiscie, ze niektorym pasuja skroty imion= pasuje im infantylizacja kobiet.  Kobiety do dzisiaj walcza  swoje prawa i o to, zeby byc branymi na powaznie.  

 

Ja znam chłopaka, którego imie w dowodzie brzmi KUBA. Nie Jakub, tylko Kuba.

Więc może daj ludziom nazywać dzieci tak, jak sami chcą?

Infantylizacja? Do mnie nikt nie mówi pełnym imieniem. O nie, infantylizuję się sama. Po prostu pomimo 30tki nie znoszę brzmienia mojego pełnego imienia. Dajmy ludziom prawo do nazywania dzieci tak jak chca. Bo infantylizacja to też przekonanie, że Ty wiesz lepiej jak ludzie powinni żyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Dobrosułka napisał:

Tak, to jest jedno zdrobnienie meskie, ktore zaczyna byc popularne.  

Ja nie pracuje w urzedzie wiec nie wiem jak moge komus zabronic nadac jakies imie.

Swietnie, ze masz wybor jak chcesz zeby cie nazywano i nie jestes skazana tylko na dzieciaca (do niedawna) forme tylko twojego imienia.

Ja nie mowie ludziom jak maja zyc.  Mam swoje zdanie i je wypowiadam.  Ciekawe jak nikt nie naskakuje na osoby, ktore napisaly o Tekli, ze to imie koszmarne i paskudne.  Jakos wyzywanie sie na rzadkich imionach jest akceptowane.  Ja napisze, ze imiona sa nudne, oklepane i jest nagonka jak cos poniewaz blisko 90% osob nadaje popularne imiona i wszyscy gromada sie rzucaja, ze jak mozna cos powiedziec na temat tych wybranych przez nich imion.  Czemu sie nie odezwalas jak Tekle czy inne imiona nazywano koszmarnymi?  

Ja nie moge miec wlasnego zdania, ktore popieram logicznym argumentem pomimo, ze w porownaniu do tego jak zjezdzane sa niektore imiona tutaj to ja mowie bardzoo delikatnie.

Ja nie piszę o Tekli, bo to nke ten temat. A w tamtym nie piszę, więc po co przenosić jedno do drugiego?

Ludzie zawsze mogą imię zmienić urzędowo na pełną wersję, jeżeli sami uznaja, ze infantylizuje. 

Problem polega na tym, że nie ma czegoś takiego jak logiczny argument w kwestii nadawania imion. Każdy nadaje tak, jak mu się podoba i szukanie w tym filozofii mija się z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dobrosułka napisał:

Ja rowniez lubie zdrobnienia i skroty, nawet nadalam taki imie, zeby byl wiele zdrobnien i skrotow, ale nadalam pelne imie.  NAdal nie wytlumaczylas trendu nadawania tych skrotow na imiona.  Bo lubia to nie jest wytlumaczenie.  Jak lubia to dlaczego tylko dziewczynkm nadaja kawalki imion, a chlopcom nie?  JEzeli nie potrafisz podac merytorycznego argumentu to jaka to rozmowa?

OCzywiscie, ze niektorym pasuja skroty imion= pasuje im infantylizacja kobiet.  Kobiety do dzisiaj walcza  swoje prawa i o to, zeby byc branymi na powaznie.  

 

Jak to nie jest wytłumaczenie? To tak jakby ciebie krytykować bo lubisz słowiańskie imiona. Już nie jest tak fajnie co. Są skrócone imiona żeńskie jak i męskie jak np. Lech, Alek, Kuba, Leon. Pozwól nazywać rodzicom swoje dzieci jak chcą, lubią, a nie narzucać im swoje zdanie, jedyne słuszne według ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobrosułka napisał:

To jest na temat.  Moje zdanie na temat popularnych imion zkwitowalas, niech ludzie nadaja imiona jakie im sie podobaja.  Co wiecej wymiana na temat imion infantylnych nie byla z toba.  Dlaczego nie napisalas tego samego na temat rzadkieg imienia?  Zalatuje hipokryzja.

Jest cos takiego jak logiczny argument w kwesti nadawania imion i sa cale prace na ten temat z wydzialu socjologi.  Nie rozmawiamy na temat tego czy podobaja sie nam zdrobnienia i skroty gdzie jest to kwestia gustu.  Rozmawiamy na temat dlaczego tysiace dziewczynek dostaje skrotowe imiona, a chlopcy bardzo rzadko.  To jest zagadnienie socjologi.  Moim wnioskiem jest infantylizacja kobiet w spoleczenstwie.  Mozna miec inne zdanie co do przyczyny, ktore z checia wyslucham poniewaz interesuje mnie ten temat i ciekawa jestem jak inne osoby to tlumacza.

Samych Leonów masz tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a ta wymieniana jako klasyczna ponadczasowa Anna to pełne imię czy jednak skrót? Bo istnieje przecież Zuzanna Joanna Marianna itd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Dobrosułka napisał:

Alez mnie krytykuja z powodu lubienia slowianskich imion jak rowniez same imiona i co?  I nic.  Kazdy ma inny gust i ja to rozumiem.  Ja probuje miec ciekawa teoretyczna dyskusje na temat nadawania imion, ale jak widac nie da sie.

Pozwol, ze ja rowniez jak kazda inna osoba moge wypowiedziec swoje zdanie.  

W przyszlosci mam nadzieje, ze wszystkie obronczynie wyboru imienia z rowna werwa rzuca sie innym do obrony.

W jaki sposob ja zabraniam nadawania jakis imion to ja nie wiem.  Podaj mi przyklad osooby, ktorej zakazalam nadania imienia i oni to zrobili

może zacznij od siebie i przestań krytykować popularne imiona, lub skróty a ludzie przestaną krytykować ciebie. Żądasz od kogoś by szanował twoje zdanie i spostrzeżenia a sama co robisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Dobrosułka napisał:

To jest na temat.  Moje zdanie na temat popularnych imion zkwitowalas, niech ludzie nadaja imiona jakie im sie podobaja.  Co wiecej wymiana na temat imion infantylnych nie byla z toba.  Dlaczego nie napisalas tego samego na temat rzadkieg imienia?  Zalatuje hipokryzja.

Jest cos takiego jak logiczny argument w kwesti nadawania imion i sa cale prace na ten temat z wydzialu socjologi.  Nie rozmawiamy na temat tego czy podobaja sie nam zdrobnienia i skroty gdzie jest to kwestia gustu.  Rozmawiamy na temat dlaczego tysiace dziewczynek dostaje skrotowe imiona, a chlopcy bardzo rzadko.  To jest zagadnienie socjologi.  Moim wnioskiem jest infantylizacja kobiet w spoleczenstwie.  Mozna miec inne zdanie co do przyczyny, ktore z checia wyslucham poniewaz interesuje mnie ten temat i ciekawa jestem jak inne osoby to tlumacza.

Musisz się najpierw douczyć, czym jest hipokryzja. Czemu ja mam cokolwiek tu pisać o rzadkich imionach? Jedne mi się podobają, inne nie. Masz z tym jakiś problem? Masz jeden temat o imionach, piszesz w nim praktycznie sama ze sobą, to wklejaj tam swoje teorie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcelinka jest urocza 🙂

 

Magda to u mnie 55 letnia ciotka, i wychowawca ze średniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra i Marcelina są śliczne 😆 Ola Oleńka Olusia i Marcelinka Marcelka Misia. Magdalena kompletnie mi się nie podoba i te zdrobnienie madzia brrr no ale wiadomo ile ludzi tyle opinii. Inne imiona na literkę m Michalina Matylda Martyna Marta Monika. Od siebie mogę jeszcze dorzucić Blankę i Rozalkę. Daj znać jak juz wybierzecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×