Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

10 godzin temu, Teklaoli napisał:

Dziewczyny o jakich szczepieniach mowa?

Po badaniach immunologicznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Teklaoli napisał:

Dziewczyny o jakich szczepieniach mowa?

Szczepienia immunologiczne limfocytami partnera lub dawcy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Maddalena napisał:

Cześć Dziewczyny 🙂 

Dziś miałam transfer. Okropnie smutny dzień. W Niemczech bada się zarodki inaczej. Mialam rozmrożone 2 zarodki 3 dniowe,badane genetycznie,  które zostały rozmrożone i miały być dociągnięto do blastocysty. Do tego miałam rozmrożone 2 zarodki, ( zamrożone w pierwszej dobie, tak tu się robi,  niebadane genetycznie ) które tez miały dojsc do blastocysty i w sumie nie było dziś czego transferować. 3 zarodki nie przetrwały do 5 doby, 4 był słaby ( nie podam wam klasy, bo tu tego nie robia, ) i miałam uczucie ze nikt w niego nie wierzy. Powiedziano mi ze słabe są szanse na ciąże. I chciałam w sumie go nie brać. Ale potem embriolog powiedziała ze w sumie jest przebadany wiec szkoda by było nie dać mu szansy ! Ale to okropne uczucie. Jak masz ujemna betę boli, ale nie mieć szans podejść do transferu chyba boli mocniej. A szlam do kliniki zdecydowana wziąć 2 zarodki 🙈 a tu zonk, nawet jeden porządny na mnie nie czekał 😞

Byłam w identycznej sytuacji. Miałam zamrożone najlepsze 2 zarodki trzydniowe z 12 (reszta hodowana była do blastocysty).  Embriolog była nimi zachwycona - zero fragmentacji. Miałam wobec nich ogromne oczekiwania. Przed 2 transferem zdecydowaliśmy rozmrozić oba i dohodowac przed transferem do blastki. Też marzyłam o podaniu 2 .. Niestety  te potencjalnie najlepsze okazały się byc najgorszymi pod względem morfologii ze wszystkich które finalnie miałam 🙈 Jeden obumarł zaraz po rozmrożeniu, drugi dał słaba blastke 2cb... Czułam się identycznie jak Ty - rozczarowana, rozgoryczona. Transfer się nie udał, beta nie drgnęła. 

Tak sobie teraz z perspektywy czasu myślę, że niepotrzebnie miałam takie nastawienie. Nawet teraz trochę tego zaluje. Z tego co słyszę to bardzo często nie udaje się z tymi  niby " najlepszymi" a te "słabsze" często przynoszą niespodzianki i dają zdrową ciążę . Uwierz w kropka♥️ trzymam kciuki ❤️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki. Jest nieoficjalna dobra wiadomość. Udało mi się wymusić na pani z kartoteki żeby udzieliła mi informacji na temat mojego wyniku histopatologicznego. Wizytę mam dopiero 21 kwietnia ( muszę odebrać wynik od lekarza).  Powiedziałam, że strasznie się stresuje bo jeśli wyszedł zaśniad groniasty czy coś w tym rodzaju to muszę działać... Pani się zlitowała i udzieliła mi informacji  ....powiedziała, że wynik standardowy po poronieniu, nie ma mowy o żadnym groniastym tworze ...także to było tylko puste jajo 🙈♥️😍 czuję ulgę ❤️krwawienie i plamienie po 15dniach ustało ... Chyba najgorsze już za mną 😁

Zbieram siły i wracam do gry w wakacje - póki co suple , podróże i wypoczynek 🥰 

Jeśli los myślał, że mnie zniechęci - to się grubo przeliczył 🤪 

Wierzę, że w końcu będzie dobrze - dlatego się nie poddam! 

 

  • Like 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Iskrzynka napisał:

Ja mam bardzo niskie allo mlr (po 3 transferach i naturalnej ciąży biochemicznej 16,3%), byłam z tym wynikiem u dr S. i ku mojemu zdziwieniu jedyne, co na to zalecił to Encorton, który wg niego powinien trochę podnieść allo (szczepieniom jest stanowczo przeciwny). Ale właśnie czytałam gdzieś, to samo, co Ty piszesz, że na niskie lub zerowe allo mlr nie powinno się dawać Encortonu, bo może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę. I już teraz naprawdę nie wiem co o tym wszystkim myśleć, komu ufać i co dalej robić. 

U mnie problemem jest tylko allo mlr 0% - leczę się u Paśnika . W moim przypadku zlecił tylko szczepienia . Encorton absolutnie wykluczył -a pytałam czy nie warto go brać.  Stwierdził, że nie zamierza obniżyć nim allo które mają podnieść szczepienia. Już serio się człowiek zaczyna gubić 🙉🙊🙈. Jedni każą brać dany lek, inni nie. Chyba pozostaje tylko pójść za głosem intuicji i zaufać temu lekarzowi który do nas bardziej przemawia 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaja356 napisał:

Po badaniach immunologicznych

Aaaa dla mnie to wszystko jest jeszcze nowe i wiele rzeczy o których piszecie brzmidla mnie jak czarna magia 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2022 o 15:25, Jennn napisał:

Basiulkaa miło, że wróciłaś🙂, pamiętam Cię bo miałyśmy we wrześniu transfery w podobnym czasie. Mnie też już została tylko jedna blastka i na razie jeszcze nie wiem co z nią dalej zrobić. Proponuję, żebyś przygotowania zaczęła od wizyty u lekarza z podsumowaniem dotychczasowej procedury. Może ułoży dalszy plan przed kolejnym transferem, ewentualnie zasugeruje jakąś dodatkową diagnostykę. 

Tak, tak. Najpierw mam zamiar umówić się na taką wizytę ale jeszcze chyba troszeczkę dam sobie czasu. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Iskrzynka napisał:

Niestety nie bardzo... 

Iskrzynko trzymaj się❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zdrowych i spokojnych świąt oraz spełnienia naszych marzeń 😘

  • Like 8
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kobietki ja też wam życzę by wasze, nasze marzenia się spełniły ❤❤❤ 

Spokojnych Świąt Wielkanocnych 🐣🐰🌷

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy takie wyniki nasienia nadają się już tylko do in vitro ?

Objętość 6.0

Czas upłynnienia  10

Ph 7,8

Wygląd żele 

Wynik HOS testu (%) 76% 

Żywe plemniki 76%

Koncentracja w ml 48.0

Koncentracja w ejakulacie 288.0 

Plemniki ruchliwe (P+NP) 75% 

Ruch postępowy 58%

Ruch niepostepowy 17%

Morfologia 

Plemniki prawidłowe 2% 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny mam wiadomość z kliniki..udało sie zamrozić 4 zarodki..jajeczka czy jak to tam sie nazywa..podobno to dobra liczba 🤷‍♀️

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Teklaoli napisał:

Dziewczyny mam wiadomość z kliniki..udało sie zamrozić 4 zarodki..jajeczka czy jak to tam sie nazywa..podobno to dobra liczba 🤷‍♀️

Bardzo dobry! 🙂 Gratulację!

Zarodki ilu dniowe? Z 5 doby? 

Teraz za miesiąc zabierzesz jednego kropka ze sobą ♥️ 

Dojdź do siebie w tym cyklu na spokojnie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Teklaoli napisał:

Dziewczyny mam wiadomość z kliniki..udało sie zamrozić 4 zarodki..jajeczka czy jak to tam sie nazywa..podobno to dobra liczba 🤷‍♀️

To bardzo dobry wynik😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Teklaoli napisał:

Dziewczyny mam wiadomość z kliniki..udało sie zamrozić 4 zarodki..jajeczka czy jak to tam sie nazywa..podobno to dobra liczba 🤷‍♀️

Bardzo dobry wynik! Moje gratulacje! Dostałaś piękny prezent na święta 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MamaAniola napisał:

Bardzo dobry wynik! Moje gratulacje! Dostałaś piękny prezent na święta 😊

Tak? Ja na szczęście nie mam porównania i w ogóle pojęcie zerowe ale przynajmniej się nie stresuje 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Izuu07 napisał:

Bardzo dobry! 🙂 Gratulację!

Zarodki ilu dniowe? Z 5 doby? 

Teraz za miesiąc zabierzesz jednego kropka ze sobą ♥️ 

Dojdź do siebie w tym cyklu na spokojnie 🙂

Dzięki kochana🥰

Tak 5-dniowe chyba bo od poniedziałku 😊 

Oby tak było 🤞

Rok temu tego samego dnia straciłam kogos bardzo ważnego...teraz mam nadzieję los mi w pewien sposób "odda" w postaci innej osóbki 🤞🙏a przynajmniej mam taką nadzieję 😊

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2022 o 21:03, Teklaoli napisał:

Dzięki kochana🥰

Tak 5-dniowe chyba bo od poniedziałku 😊 

Oby tak było 🤞

Rok temu tego samego dnia straciłam kogos bardzo ważnego...teraz mam nadzieję los mi w pewien sposób "odda" w postaci innej osóbki 🤞🙏a przynajmniej mam taką nadzieję 😊

Wynik imponujący! Gratuluję! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martuska napisał:

Wynik imponujący! Gratuluję! 

Naprawdę Martuska? 😁ja jestem w tym tak zielona że aż wstyd🙈🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Teklaoli napisał:

Naprawdę Martuska? 😁ja jestem w tym tak zielona że aż wstyd🙈🤣

Jest dobrze ☺️ 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Rapita napisał:

Martuska jak się czujesz ?

Czuje się dobrze. Za tydzień wizyta,  zobaczymy ile waży nasz Maluszek 😍 A co u Was ? ☺️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Martuska napisał:

Czuje się dobrze. Za tydzień wizyta,  zobaczymy ile waży nasz Maluszek 😍 A co u Was ? ☺️

Też mamy wizytę za tydzień znowu bo na ostatniej wizycie lekarz powiedział że skraca mi się szyjka juz i dostałam leki na podtrzymanie. Mam nadzieję, że do tego 15 maja wytrzymamy😊 a szczerze mówiąc ledwo co chodzę już brzuch mam straszne duzy. Nogi opuchniete że żadne buty mi nie wchodzą na stopy 🙊 Cieszę się, że Ty czujesz się dobrze 😊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rapita napisał:

Też mamy wizytę za tydzień znowu bo na ostatniej wizycie lekarz powiedział że skraca mi się szyjka juz i dostałam leki na podtrzymanie. Mam nadzieję, że do tego 15 maja wytrzymamy😊 a szczerze mówiąc ledwo co chodzę już brzuch mam straszne duzy. Nogi opuchniete że żadne buty mi nie wchodzą na stopy 🙊 Cieszę się, że Ty czujesz się dobrze 😊

Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie 🤞🙏

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Rapita napisał:

Też mamy wizytę za tydzień znowu bo na ostatniej wizycie lekarz powiedział że skraca mi się szyjka juz i dostałam leki na podtrzymanie. Mam nadzieję, że do tego 15 maja wytrzymamy😊 a szczerze mówiąc ledwo co chodzę już brzuch mam straszne duzy. Nogi opuchniete że żadne buty mi nie wchodzą na stopy 🙊 Cieszę się, że Ty czujesz się dobrze 😊

A mi kazał na ostatniej wizycie odstawić już duphaston bo szyjka długa na 5 cm 🙈 acard też już odstawiłam tydzień temu. Zobaczymy za tydzień czy zaczęła się skracać. Mój brzuszek też bardzo duży ale mi się strasznie on podoba 😍 tak długo na niego czekałam 😉 już zakończyłem edukację w szkole rodzenia, wszystko gotowe w domu, zostało tylko czekać aż ten mały cud będzie z nami ☺️☺️☺️ 

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Rapita napisał:

Też mamy wizytę za tydzień znowu bo na ostatniej wizycie lekarz powiedział że skraca mi się szyjka juz i dostałam leki na podtrzymanie. Mam nadzieję, że do tego 15 maja wytrzymamy😊 a szczerze mówiąc ledwo co chodzę już brzuch mam straszne duzy. Nogi opuchniete że żadne buty mi nie wchodzą na stopy 🙊 Cieszę się, że Ty czujesz się dobrze 😊

Będą się zwalniać brzuszki do wzięcia 🥰🥰🥰

Ja się dopiero do punkcji będę na dniach przygotowywać. 

Miała któraś z was zastrzyk z elonvy ? 

Lekarz mi przypisał ale w hurtowni nie mają. Jak apteka nigdzie nie znajdzie to będzie wtedy zmieniał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kaja356 napisał:

Będą się zwalniać brzuszki do wzięcia 🥰🥰🥰

Ja się dopiero do punkcji będę na dniach przygotowywać. 

Miała któraś z was zastrzyk z elonvy ? 

Lekarz mi przypisał ale w hurtowni nie mają. Jak apteka nigdzie nie znajdzie to będzie wtedy zmieniał

Kaja zobacz na stronie ktomalek

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Jennn napisał:

Kaja zobacz na stronie ktomalek

Nie ma w najbliższych okolicach. W Polsce dwie apteki to mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kaja356 napisał:

Nie ma w najbliższych okolicach. W Polsce dwie apteki to mają. 

Jeśli masz problem z dostaniem tego leku to może zgłoś od razu lekarzowi, żeby Ci zmienił zanim zacznie się czas na rozpoczęcie stymulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×