Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Olgaa0011

Wakacje z 2 letnim dzieckiem za granicą czy w polsce?

Polecane posty

Moja 2 latka jeszcze nie była z nami na wakacjach mam na myśli pobyt nad morzem. Stwierdziliśmy że jeszcze jest za mała wcale nie odpoczniemy i źle zniesie podróż. W tym roku planujemy wakacje we trójkę ale nie mam kompletnie pomysłu gdzie się wybrać nad morze. Do gdańska mamy niecałe 5 godzin jazdy. Nie wiem gdzie dokładnie pojechać gdzie jest w miare dużo miejsca na plaży bez tłoku no i ta nieszczęsna polska pogoda nie wiadomo jak się trafi. Kiedyś z mężem byliśmy nad morzem w dębkach to cały czas padało i wiało. Zastanawiam się nad zagranicznymi wakacjami wyjazd jeśli już to na początku lipca cena max 2 tysiące za osobę no i żeby lot był w miarę krótki. Lubimy upały no ale bez przesady z dzieckiem takim małym trzeba uważać. Myślałam nad bułgarią ale nie wiem czy to jest to. Do turcji boję się bo podobno tam jest dużo naciągaczy i podobno nieciekawa atmosfera. Co polecacie polskie morze czy zagranicze no i jeśli możecie to podajcie mi namiary na hotele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zagraniczne 😂 My z naszą roczną córką polecieliśmy na Maltę, dokładnie na Gozo. Bądź co bądź lecieliśmy z UK, lot trwał chyba z 2 i pół godziny. Córka bardzo dobrze zniosła start i lądowanie. Cały czas spała. Na Malcie/Gozo w czasie wakacji jest gorąco więc na plażę mądrzy ludzie chodzą dopiero około 15:00 ale tak czy siak dużo zabawy miała w wodzie i piasku. Wieczorami do restauracji. Nie drogo moim zdaniem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
9 godzin temu, Olgaa0011 napisał:

Moja 2 latka jeszcze nie była z nami na wakacjach mam na myśli pobyt nad morzem. Stwierdziliśmy że jeszcze jest za mała wcale nie odpoczniemy i źle zniesie podróż. W tym roku planujemy wakacje we trójkę ale nie mam kompletnie pomysłu gdzie się wybrać nad morze. Do gdańska mamy niecałe 5 godzin jazdy. Nie wiem gdzie dokładnie pojechać gdzie jest w miare dużo miejsca na plaży bez tłoku no i ta nieszczęsna polska pogoda nie wiadomo jak się trafi. Kiedyś z mężem byliśmy nad morzem w dębkach to cały czas padało i wiało. Zastanawiam się nad zagranicznymi wakacjami wyjazd jeśli już to na początku lipca cena max 2 tysiące za osobę no i żeby lot był w miarę krótki. Lubimy upały no ale bez przesady z dzieckiem takim małym trzeba uważać. Myślałam nad bułgarią ale nie wiem czy to jest to. Do turcji boję się bo podobno tam jest dużo naciągaczy i podobno nieciekawa atmosfera. Co polecacie polskie morze czy zagranicze no i jeśli możecie to podajcie mi namiary na hotele

Jak nad polskie morze to jedynie moim zdaniem Trójmiasto. Tam pogoda jest często paskudna, trzeba mieć szczęście, żeby dobrze trafić. My byliśmy 4 lata z rzędu bo Gdańsk fajny ale pogoda tak nam dała popalić, że już tam nie jeździmy bo szkoda nad urlopu na brzydka pogodę i deszcz. No, ale w dużym mieście przynajmniej jest co robić nawet i w deszcz. ( Jeśli chcesz koniecznie Bałtyk) .Obok jest jeszcze Gdynia i Sopot i też mają trochę do zaoferowania. Ja pochodzę z miasta, które graniczy z Republiką Czeska i np do Pragi czy Wiednia miałam bliżej niż do Gdanska i to sporo i przerzuciliśmy się na Chorwację, gdzie cenowo jest jak nad polskim morzem a pogoda pewna i ciepłe morze. Teraz mieszkamy w Krakowie i tez jeździmy w cieplejsze kraje. Jak dziecko ma 2 latka to można zaryzykować podróż zagraniczną ale raz kiedyś w samolocie widziałam parę, która podróżowała z niemowlęciem i to niemowlę rzygalo jak kot. Dosłownie. Nie wiem po co się wybierać za granicę z paromiesieczniakiem.

Edytowano przez blue_danube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. My byliśmy z dzieckiem w Chorwacji autem jak miał 9 msc było spoko bo był mały nie był jeszcze mobilny. W aucie dobrze się zachowywał. Wzieło się słoiki z deserkami, obiadami, wodę do termosu i można było iść. Teraz nasz młody ma 19 msc i już nie jest tak kolorowo biega, ucieka stroii fochy. No i z jedzeniem gorzej bo wybrzydza, mleka pić już nie chce, ze słoikami też średnio a przecież ja nie będę mu gotować na wakacjach. W knajpie mam mu kupić obiad tylko czy on to będzie chciał jeść. Też nie wiem co robić bo w domu nie chce mi się siedzieć tylko czy ja na tym urlopie się jeszcze bardziej nie zmeczę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My jeździmy nad morze co roku tylko i wyłącznie dla dzieci,my się już wyjeździliśmy w młodości.Dla nas nie miało to znaczenia czy dziecko miało 3 miesiące czy 3 l. po prostu rok w rok jeździmy z 5 dzieci od 2007 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Poll napisał:

Mam ten sam problem. My byliśmy z dzieckiem w Chorwacji autem jak miał 9 msc było spoko bo był mały nie był jeszcze mobilny. W aucie dobrze się zachowywał. Wzieło się słoiki z deserkami, obiadami, wodę do termosu i można było iść. Teraz nasz młody ma 19 msc i już nie jest tak kolorowo biega, ucieka stroii fochy. No i z jedzeniem gorzej bo wybrzydza, mleka pić już nie chce, ze słoikami też średnio a przecież ja nie będę mu gotować na wakacjach. W knajpie mam mu kupić obiad tylko czy on to będzie chciał jeść. Też nie wiem co robić bo w domu nie chce mi się siedzieć tylko czy ja na tym urlopie się jeszcze bardziej nie zmeczę. 

Nie ma znaczenia czy się zmęczysz na urlopie czy nie. Przecież jedziesz tylko na kilka dni  a nie na zawsze, ważne że dziecko zmieni otoczenie i klimat.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2022 o 15:38, Olgaa0011 napisał:

 Zastanawiam się nad zagranicznymi wakacjami wyjazd jeśli już to na początku lipca cena max 2 tysiące za osobę no i żeby lot był w miarę krótki. Lubimy upały no ale bez przesady z dzieckiem takim małym trzeba uważać. 

Moim znajomym urodziło się dziecko tydzień temu na lipiec już mają zabookowany wyjazd na Cypr… Tak a’propos uważania 😝

dzieciak jest mały więc możecie jechać teraz, nie czekając na wakacje kiedy jest drożej,  W tej chwili fajny apartament w Grecji z basenem można wynająć za niecałe 2000 za tydzień. Chwilę temu bilety były po 400 zł, a na np Zakynthos czy Korfu lot jest krótki. 
teraz możesz jeszcze trafić Lasty poniżej 2 tys od osoby, W lipcu już będzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasza ma niecałe 2 lata i w tym roku mielismy z nią jechać pierwszy raz na  urlop. Plan był Chorwacja- samochodem  , niestety odwołaliśmy bo ona to istny szatan… boje się tej jazdy z nią, odpocząć tez z nią nie odpocznę , wiec zostajemy w domu.. będziemy robić sobie takie jednodniowe wycieczki i tyle.. w przyszłym roku, napewno już polecimy, samochód odpada, na taka trasę 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×