Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam, mam pytanie. Czy konieczne jest zrobienie USG piersi w ciąży w pierwszym trymestrze. Ciąża druga, nie zagrożona. Mam 25 lat. W pierwszej ciąży nie miałam robionego USG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Anonim2022 napisał:

Witam, mam pytanie. Czy konieczne jest zrobienie USG piersi w ciąży w pierwszym trymestrze. Ciąża druga, nie zagrożona. Mam 25 lat. W pierwszej ciąży nie miałam robionego USG.

A dlaczego miałabyś tego USG nie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Foko Loko napisał:

A dlaczego miałabyś tego USG nie robić?

Czytałam trochę na internecie że konieczne jest dopiero po 30 roku życia. No i dlaczego akurat w ciąży zasugerował ginekolog o konieczności zrobienia USG piersi... To mnie zastanawia🧐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żaden mi nie sugerował, a chyba któryś powinien, bo chodzę prywatnie, więc dodatkowa kasa. Nie miałam jednak takich propozycji. Nie mam nawet w karcie ciąży jako obowiazkowego badania. Ale jak chcesz to zrób, przecież to tylko usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Anonim2022 napisał:

Czytałam trochę na internecie że konieczne jest dopiero po 30 roku życia. No i dlaczego akurat w ciąży zasugerował ginekolog o konieczności zrobienia USG piersi... To mnie zastanawia🧐

Nieprawda, że jest konieczne dopiero po 30 roku życia. Powinno się je robić co roku regularnie przynajmniej od 20tki.

Jak Ci dają skierowanie to idź i zrób, trafiłaś na dobrego lekarza. I to nie ma nic wspólnego z ciążą. Po prostu to usg się powinno zrobić.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Foko Loko napisał:

Nieprawda, że jest konieczne dopiero po 30 roku życia. Powinno się je robić co roku regularnie przynajmniej od 20tki.

Jak Ci dają skierowanie to idź i zrób, trafiłaś na dobrego lekarza. I to nie ma nic wspólnego z ciążą. Po prostu to usg się powinno zrobić.

Dziękuję za radę 😊 chyba mam za dużo czasu i doszukuję się problemów tam gdzie ich nie ma 🤦 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi mój ginekolog prowadzący zalecił  zrobienie USG piersi profilaktycznie, bo miałam je robione z dwa lata temu. W trakcie ciąży USG i tak nie wyjdzie w 100% dokładne przez powiększone gruczoły i poszerzające się kanaliki mleczne. Jednak lekarz wykonujący USG i tak zauważy jakby się działo w piersiach coś niepokojącego. Foko Loko ma rację, USG piersi powinno się rutynowo robić co roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×