Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Hej, dziewczyny do kiedy spowijałyście dzieci ? Moja córka 13.07 skończy 4 miesiące m. Od 2 miesiąca ja spowijałam spała bardzo ładnie bo miałyśmy tylko jedna pobudkę. Od 3 tygodni coraz gorzej śpi i mniej więcej od tego czasu tez przestałam ja spowijać bo zaczęła obracać się już z plecków na brzuszek. Niestety od tego czasu bardzo zle śpi, prawdopodobnie jest to związane z regresem snu ale wydaje mi się ze brak spowijania tez się do tego przyczynił. Dzisiaj corke zawinelam ( zostawiłam tylko nogi luzem) i spała troszkę lepiej od 21 do 1.30 bo ostatnio wybudza się już o 23/22. Z tego co czytałam nie powinno już się spowijać tak dużych dzieci ale nie wiem za bardzo jak od tego odejść bo widzę ze zawijanie powoduje ze lepiej się jej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cashewnut
2 godziny temu, Nataliaaa24 napisał:

Hej, dziewczyny do kiedy spowijałyście dzieci ? Moja córka 13.07 skończy 4 miesiące m. Od 2 miesiąca ja spowijałam spała bardzo ładnie bo miałyśmy tylko jedna pobudkę. Od 3 tygodni coraz gorzej śpi i mniej więcej od tego czasu tez przestałam ja spowijać bo zaczęła obracać się już z plecków na brzuszek. Niestety od tego czasu bardzo zle śpi, prawdopodobnie jest to związane z regresem snu ale wydaje mi się ze brak spowijania tez się do tego przyczynił. Dzisiaj corke zawinelam ( zostawiłam tylko nogi luzem) i spała troszkę lepiej od 21 do 1.30 bo ostatnio wybudza się już o 23/22. Z tego co czytałam nie powinno już się spowijać tak dużych dzieci ale nie wiem za bardzo jak od tego odejść bo widzę ze zawijanie powoduje ze lepiej się jej śpi.

Slabe prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cashewnut napisał:

Slabe prowo

Mam nadzieję, że to prowo 🤯 nie spowija się dzieci, które same się obracają bo mogą się obrócić na brzuszek i udusić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gość 52 napisał:

Mam nadzieję, że to prowo 🤯 nie spowija się dzieci, które same się obracają bo mogą się obrócić na brzuszek i udusić

Oczywiście wiem ze się nie spowija dzieci, które się obracają. Corka spowinieta zawsze była zabezpieczona bo nadal śpi w kokonie wiec nie ma opcji aby się obróciła wiec nie w tym rzecz i nie takie było moje pytanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kurde, za grubo

 

Edytowano przez Gość 52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zdajesz sobie sprawę, że swoim postępowaniem stwarzasz sytuację, która zagraża życiu dziecka? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Problem ze snem niemowlęcia w tym wieku może mieć pierdylion innych przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cashewnut
1 godzinę temu, Ab_oriente_lux napisał:

Czy zdajesz sobie sprawę, że swoim postępowaniem stwarzasz sytuację, która zagraża życiu dziecka? 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Problem ze snem niemowlęcia w tym wieku może mieć pierdylion innych przyczyn.

Pierdylion 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam spowijać małe i będę pewnie na początku. Ale nie wiem jak długo. Wy piszecie, że to prowo, a ja byłam spowijana do 3 chyba miesiąca, ale fakt, że to były inne czasy i już młodszej siostry mama tak długo nie spowijała. Mi po tym zostało chyba to, że lubię się kołdrą jak naleśnikiem owijać, inaczej nie zasnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.07.2022 o 01:50, Kawa z mlekiem bez cukru napisał:

Spowijame dziecko i jeszcze w kokonie! Proszę nie rób tego! To bardzo niebezpieczne. Wpisz sobie w google kokon niebezpieczeństwo.

Opinie na temat kokonu sa bardzo różne. Kokon plus spowijanie u Nas się sprawdzało. Macierzyństwo w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne bo większość rzeczy, które stosujemy ma swoich zwolenników i przeciwników czy to temat rozszerzania diety, karmienia piersią, mlekiem modyfikowanym, smoczka, spania dziecka w łóżeczku, z mama w łóżku itp. Cokolwiek nie zrobisz to znajdziesz przeciwników i osoby które będą Cię krytykować i mówić ze stwarzasz zagrożenie albo jesteś nieodpowiedzialna. Każda z Nas dla swojego dziecka chce jak najlepiej u niektórych dzieci pewne rzeczy się sprawdza a u innych nie. Nasz kokon oraz spowijanie było konsultowane z wieloma specjalistami w tej dziedzinie i nie było przeciwwskazań aby tej metody nie stosować. Corka nie śpi już w kokonie bo z niego wyrosła ani nie jest spowijana. Jest zdrowa i przesypia całe noce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Nataliaaa24 napisał:

Opinie na temat kokonu sa bardzo różne. Kokon plus spowijanie u Nas się sprawdzało. Macierzyństwo w dzisiejszych czasach jest bardzo trudne bo większość rzeczy, które stosujemy ma swoich zwolenników i przeciwników czy to temat rozszerzania diety, karmienia piersią, mlekiem modyfikowanym, smoczka, spania dziecka w łóżeczku, z mama w łóżku itp. Cokolwiek nie zrobisz to znajdziesz przeciwników i osoby które będą Cię krytykować i mówić ze stwarzasz zagrożenie albo jesteś nieodpowiedzialna. Każda z Nas dla swojego dziecka chce jak najlepiej u niektórych dzieci pewne rzeczy się sprawdza a u innych nie. Nasz kokon oraz spowijanie było konsultowane z wieloma specjalistami w tej dziedzinie i nie było przeciwwskazań aby tej metody nie stosować. Corka nie śpi już w kokonie bo z niego wyrosła ani nie jest spowijana. Jest zdrowa i przesypia całe noce. 

Czyli jeżeli coś się sprawdza, ale jest jednocześnie zagrożeniem życia dziecka, to kij tam, bo się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Foko Loko napisał:

Czyli jeżeli coś się sprawdza, ale jest jednocześnie zagrożeniem życia dziecka, to kij tam, bo się sprawdza?

Tak jak pisałam wyżej temat był konsultowany ze specjalistami i jak  dokładnie zaglębisz się dokladnie w temat ( nie tylko na pierwszych lepszych blogach czy stronach w internecie )  to ani spowijanie ani spanie w kokonie w pierwszych miesiącach życia nie jest zagrożeniem dla życia dziecka. Wiec doczytaj na spokojnie zanim osądzisz kogoś ze stwarza zagrożenie dla życia swojego dziecka.
Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Foko Loko napisał:

Czyli jeżeli coś się sprawdza, ale jest jednocześnie zagrożeniem życia dziecka, to kij tam, bo się sprawdza?

Tak. Ryzyk-fizyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nataliaaa24 napisał:

Tak jak pisałam wyżej temat był konsultowany ze specjalistami i jak  dokładnie zaglębisz się dokladnie w temat ( nie tylko na pierwszych lepszych blogach czy stronach w internecie )  to ani spowijanie ani spanie w kokonie w pierwszych miesiącach życia nie jest zagrożeniem dla życia dziecka. Wiec doczytaj na spokojnie zanim osądzisz kogoś ze stwarza zagrożenie dla życia swojego dziecka.
Pozdrawiam 

W pierwszych miesiącach, kiedy dziecko się nie obraca. Kiedy dziecko zaczyna się obracasz, to fundujesz potencjalne przyduszenie.

PS. Jeszcze tydzień temu pisałaś, że córka śpi w kokonie. Szybko wyrosła 😉

Edytowano przez Foko Loko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

W pierwszych miesiącach, kiedy dziecko się nie obraca. Kiedy dziecko zaczyna się obracasz, to fundujesz potencjalne przyduszenie.

PS. Jeszcze tydzień temu pisałaś, że córka śpi w kokonie. Szybko wyrosła 😉

Tak od kokonu odeszłam tydzień temu. Córka jest bardzo szczupła ale długa a to ze tego nie napisałam ze spała w kokonie, który był juz na styk jeżeli chodzi o długość to nie dodałam bo nie w tym rzecz i nie takie było moje pytanie 🙂 ( pisząc zapytanie kombinowałem również co zrobić aby corka zaczęła ładniej przesypiać noce wiec między innymi zmieniliśmy całkowicie miejsce, w którym śpi) Jeżeli córkę zawinęłam tydzien temu i była w kokonie to nie było zagrożenia obrotu na brzuszek. Myśle ze nie ma co już dyskutować na ten temat bo córka śpi już ładnie całe noce wiec moje zapytanie jest nieaktualne. 
pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×