Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Asia_888_St

Pogarszające się wyniki krwi i brak suplementacji żelaza

Polecane posty

Cześć, obecnie jestem w 24 tygodniu ciąży. Od kilku miesięcy pogarszają mi się wyniki krwi, ale nadal nie otrzymałam zalecenia suplementacji żelaza. 
Wyniki z maja: Krwinki czerwone (RBC): 3,54 T/l, Hemoglobina: 11,3 g/dl, Hematokryt: 31,3 %, MCHC: 36,1 g/dl, Ferrytyna: 54,4 ng/ml
Wyniki z czerwca: Krwinki czerwone (RBC): 3,43 T/l, Hemoglobina: 11,0 g/dl, Hematokryt: 31,4 %, MCHC: 35,0 g/dl, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,05 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 0,70 %
Wyniki z lipca: Krwinki czerwone (RBC): 3,36 T/l, Hemoglobina: 11,1 g/dl, Hematokryt: 30,8 %, MCHC: 36,0 g/dl, Ferrytyna: 32,4 ng/ml, Liczba niedojrzałych granulocytów (IG): 0,08 G/l, % niedojrzałych granulocytów (IG): 1,20 %
Czy powinnam na własną rękę zażywać suplementy żelaza, czy faktycznie wyniki nie są niepokojące i nie wymagają dalszego leczenia? A może powinnam skonsultować je z innym lekarzem na wszelki wypadek? Co wy byście zrobiły?
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo my tu jesteśmy lekarzami i zinterpretujemy xD

Jeżeli mieścisz się w normach, to luz. Jeżeli nie, to ja bym najpierw zapytała wprost Twojego lekarza czemu nie zaleca suplementacji. Poza tym żelazo możesz wyciągnąć z jedzenia. Spróbuj tak, a nie tabletki. Żelazo w suplach sprawia, że potem wszystko Ci tym żelazem pachnie i smakuje. Nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz na wynikach normy, sprawdź czy się mieścisz, u mnie jak coś było nie tak to wytłuszczali to drukiem w laboratorium i u lekarza jak odbierałam to przy omawianiu już widziałam że coś jest pogrubione. Nie zaleca się suplementacji w ciąży na własną rękę. Pogadaj z lekarzem, raz mi mój wręczył wyniki i mówi prawidlowe, a ja na to, że coś tam pogrubione, okazało się że nie zmieściłam się w jakichś setnych procentach i tyle, zdarza się, po dwóch tygodniach wyniki były już prawidłowe.

Sprawdziłabym nawet ci te wyniki ze swoimi, ale bez sensu skoro masz normy to sama widzisz czy się w nich mieścisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wyniki, które wypisałam są poza normą, z tendencją spadkową, z wyjątkiem ferrytyny. Od 3 miesięcy pogarszają się te wartości. Na moje pytania lekarz odpowiada, że to jeszcze nie anemia i nie trzeba suplementować. Dlatego zastanawiam się, czy nie skonsultować ich jeszcze z innym lekarzem, aby jednak w tę anemię nie wpaść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Asia_888_St napisał:

Wszystkie wyniki, które wypisałam są poza normą, z tendencją spadkową, z wyjątkiem ferrytyny. Od 3 miesięcy pogarszają się te wartości. Na moje pytania lekarz odpowiada, że to jeszcze nie anemia i nie trzeba suplementować. Dlatego zastanawiam się, czy nie skonsultować ich jeszcze z innym lekarzem, aby jednak w tę anemię nie wpaść. 

W ciąży normy są inne. Jak nie ufasz swojemu lekarzowi aż tak, że wolisz pytać w internecie, to zmiana lejarza faktycznie będzie dobrym krokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normy dla kobiety w ciazy sa inne niz dla kobiet ktore w ciazy nie sa. Moje wyniki wskazywaly na anemie ale lekarz cierpliwie mi wytlumaczyl, ze w ciazy to jeszcze takie wyniki ok. Jezeli spadna bardziej to dostane zelazo. Nie spadly- zaczelam pic herbate z pokrzywy. Podnosi hemoglobine. Jest naturalna. Nie mozna z nia przesadziec ale jak sie 2 dziennie wypije to tylko dla zdrowia. Ja zreszta do dzis bardzo lubie ten smak i pokrzywe zaparzam sobie nawet na ogrodzie- mam zachowane pokrzywy, ktorych nie wolno kosic specjalnie na potrzeby moich kubkow smakowych. Niestety pokrzywa smierdzi. To jedyny minus. Polecam do sprawdzenia. Wyniki przestana sie tak pogarszac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×