Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Magdalenka123

Jak to zrobić, żeby córce nie było przykro? :)

Polecane posty

Córka w salonie w ciągu ostatniego roku obkleiła mi całą ścianę obrazkami. Cieszy się z nich, mówi że zrobiła je dla mnie, jest ich coraz więcej. Trochę niechlujnie to już wygląda, niektore kartki sa juz pożółkłe itd. Wolałabym sobie powiesić tam jakieś lustra czy coś... no wiecie o co chodzi. Ma 8 lat. Jak jej delikatnie powiedzieć żeby je zdjęła? Tak żeby nie było jej przykro? U siebie w pokoju nie powiesi wszystkich, bo się jej już nie pomieszczą 🤣 jest typem co wszystko bierze do serca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz, że masz na nie inny plan... segregację w teczkach w ten sposób jest szansa, że ząb czasu nie pożre je całkowicie : ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup segregator lub jakies poekne pudelko, w jej stylu i powiedz, ze chcialabys te rysunki schowac zeby zachowac je na zawsze. Zeby sie nie zniszczyly i zebys mogla je ogladac nawet jak juz bedzie duza. Ja tez mam rysunki corki tyle, ze na lodowce i na drzwiach wejsciowych przypiete magnesami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8 lat? 5 arki tak robią.Moja 8 i pół.Gra na x boxie,na telefonie,wychodzi na dwór z kolegą czy z rodzeństwem a Twoja rysuje i okleja pokój?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

8 lat? 5 arki tak robią.Moja 8 i pół.Gra na x boxie,na telefonie,wychodzi na dwór z kolegą czy z rodzeństwem a Twoja rysuje i okleja pokój?

Kazde dziecko jest inne. Jedne tylko graja, inne wola spelniac sie tworczo. Bo sa tworcze. Znam i starsze niz 8 lat dzieci, ktore maniakalnie wyzywaja sie plastycznie i tez zapelniaja przestrzen swoimi pracami. 

Z mojego punktu widzenia zdrowsze to i lepsze dla dziecka niz xbox.

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup segregator albo jakieś ładne pudełko. Jeśli jej będzie przykro, to trudno - lekcja życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że pomysł z pudełkiem czy teczką jest dobry, możesz dodać, że chcesz je uchronić przed zniszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stokrotka30 napisał:

8 lat? 5 arki tak robią.Moja 8 i pół.Gra na x boxie,na telefonie,wychodzi na dwór z kolegą czy z rodzeństwem a Twoja rysuje i okleja pokój?

Granie na xboxie czy telefonie to raczej nie jest super wzór dla dziecka. Już lepiej jak rysuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rysowanie jest zajeciem kreatywnym w przeciwienstwie do grania na Xboxie lub telefonie. Raczej nie ma na to limitu wieku, niektorzy rysuja i maluja przez cale zycie.

Tez uwazam, ze pomysl z teczka jest dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym popstaral sie nie stawial na teczke , tylko jakis fajny album w ktorym na kazdej stronie mozna dac hedna z prac, bedzie wygladac sliczniej i po latach bedzie fajna pamiatka.

Niech mala rysuje ile sie da , tak dlugo jak nie zajmuje sie telefonami i innego roadzaju przeklenstwami tych czasow  to wszystko ok.

😉

Moze kup duza rame do obrazu , najladniejsze prace przyklej i cyk na sciane do pokoju do malej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia (czyli ja jako ten mały rysownik) raczej szłabym w kartony... Gwarantuję, że i po 30 latach jest co układać i segregować a jeden karton nie wystarczył. Segregatory brzmią ładniej i estetycznie, ale potrzeba na nie też dużo więcej miejsca no i strasznie szybko się niszczą, więc w razie jakby chciała się pochwalić rysunkami gdzieś poza domem (nie wiem, u dziadków, w szkole), to warto mieć jeden taki na specjalne okazje, ale gwarantuję, że i tak będzie wymagał szybkiej wymiany na nowy. Z kartonami łatwiej jest też się przeprowadzić od rodziców, żeby poprzeglądać własne wypociny już u siebie... 

Dobrze, że chce się chwalić obrazkami. Przynajmniej wiadomo, że nie jest zamknięta w sobie. Może rzeczywiście dobrze, oprócz kartonu na "stare rysunki" (żeby oczywiście się nie zniszczyły) byłoby postawienie ramki na najnowsze dzieło (ramka, którą sama byłaby w stanie obsłużyć). Mogłaby pomóc nawet ją wybrać.

Ja raczej poszłabym w zawieszenie tablicy korkowej, która służyłaby strikte do tego celu. Zaznaczyć, że to jest jej strefa na chwalenie się twórczością... ale oczywiście powiesić w jakimś honorowym miejscu (i to też wtedy podkreślić). To czy będzie chciała wieszać obrazki bezpośrednio na pineski czy w koszulkach foliowych - niech już sama zadecyduje. 

Jeśli powiesi nowy obrazek gdziekolwiek indziej (chociażby dlatego, że na tablicy nie będzie już miejsca) powiedzieć, że piękny, ale umowa była inna i musi zdecydować, który z poprzednich obrazków schowa do pudełka, żeby zrobić miejsce na najnowsze dzieło. Trzeba być konsekwentnym, bo wróci się do poprzedniego stanu...

Powinna też pomóc pochować poprzednie obrazki, żeby wiedziała, że obchodzimy się z nimi jak z cennymi skarbami, czyli jak z jajkiem, żeby nie psuły się, nie żółkły i muchy na nie nie kupczyły... 

Przynajmniej ja bym tak zrobiła. 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Stokrotka30 napisał:

8 lat? 5 arki tak robią.Moja 8 i pół.Gra na x boxie,na telefonie,wychodzi na dwór z kolegą czy z rodzeństwem a Twoja rysuje i okleja pokój?

Zabierz telefon, xboxa i zacznie rysować. 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kup jakąś fajną drewnianą skrzynię, że niby na skarby 😉 I powiedz, że będzie tam teraz je przechowywać aby się nie zniszczyły, (pokaż jej te pożółkłe😉 ). Zachowasz je aby mogła się nimi cieszyć jeszcze długo, a jak będzie dorosła będzie mogła do nich wrócić. Możesz też kupić tablicę korkową, albo znaleźć miejsce na 1 ramkę i wieszać tam 1 najładniejszy obrazek. Możesz go nazwać obrazkiem miesiąca np. 😉 Myślę, że może to być dla niej pewna motywacja : ) 8 lat, to przecież już duża dziewczynka, zrozumie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Zabierz telefon, xboxa i zacznie rysować. 

Rysowała jak miała 6 lat.Rok temu oddała wszystkie lalki i zabawki mówiąc że to dziecinne i ona nie będzie już się bawić.Jest mądrą i bystrą ośmiolatką.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Stokrotka30 napisał:

Rysowała jak miała 6 lat.Rok temu oddała wszystkie lalki i zabawki mówiąc że to dziecinne i ona nie będzie już się bawić.Jest mądrą i bystrą ośmiolatką.

Bardzo. Gratuluję dojrzałej córki 😁 z plastyki w szkole ma zwolnienie lekarskie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stokrotka30 napisał:

Rysowała jak miała 6 lat.Rok temu oddała wszystkie lalki i zabawki mówiąc że to dziecinne i ona nie będzie już się bawić.Jest mądrą i bystrą ośmiolatką.

Nie watpie, ze jest madra i dojrzala dziewczynka. Jednak oddanie zabawek w wieku 7 lat i zaprzestanie czegos tak naturalnego jak rysowanie kiedy jest sie jeszcze malym dzieckiem jest lekko niepokojace. Moze stara sie na sile byc dorosla? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Bardzo. Gratuluję dojrzałej córki 😁 z plastyki w szkole ma zwolnienie lekarskie? 

W szkole na plastyce trzeba. bierze nawet udział we wszystkich konkursach plastycznych.Ale w domu nie rysuje i nie oblepia ścian 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

Nie watpie, ze jest madra i dojrzala dziewczynka. Jednak oddanie zabawek w wieku 7 lat i zaprzestanie czegos tak naturalnego jak rysowanie kiedy jest sie jeszcze malym dzieckiem jest lekko niepokojace. Moze stara sie na sile byc dorosla? 

Nie wiem,ale wydaje mi się że jest nad wyraz dojrzała,ostatnio powiedziała mi że chciałaby mieć chłopaka.

W czerwcu skończy 9 lat,145 cm.waży 35 kg.jest bardzo ładna,podobna do mojej mamy. Szczerze mówiąc,jest najwyższą i najładniejszą dziewczynką w swojej klasie.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Stokrotka30 napisał:

W szkole na plastyce trzeba. bierze nawet udział we wszystkich konkursach plastycznych.Ale w domu nie rysuje i nie oblepia ścian 😄

Ale jak to trzeba? Przecież 8 latka już jest ponad to...

A tak serio to nawet smieszne nie jest. Jestem w pełni świadoma że w dzisiejszych czasach nie da się dziecka odciąć od technologii. Chyba też nie powinno się go całkowicie izolować, bo nasze dzieci to już inna generacja i będą żyć i myśleć inaczej niż my.

Ale dziecko powinno rozwijać kreatywność, myslenie, uczyć się myśleć, planować, rozwijać wyobraźnię i to się dzieje poprzez zabawę i tworzenie. Jeśli Twoja corka ma talent artystyczny jam piszesz to powinnas ja w tym wspierać i motywować, a nie zagłuszać ekranem. Nie ma sensu okłamywać się, że dziecko robi na tablevie jakieś ambitne rzeczy. Po prostu spija wszelkie bzdury youtuberow, albo najnowsze bajki które są kompletnie oglupiające. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj bo Wy nie rozumiecie 😂 ona po prostu zajęła się dojrzalszymi zabawkami, czyli xboxem 😄 logika, że dziecko od lalek woli konsolę. Czy świadczy to o dojrzałości? Kogo? Dziecka czy rodziców, że jeszcze się tym chwalą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Foko Loko napisał:

Oj bo Wy nie rozumiecie 😂 ona po prostu zajęła się dojrzalszymi zabawkami, czyli xboxem 😄 logika, że dziecko od lalek woli konsolę. Czy świadczy to o dojrzałości? Kogo? Dziecka czy rodziców, że jeszcze się tym chwalą.

Rozumiem doskonale i tylko zastanawia mnie czy to troll czy dojrzała madka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Ale jak to trzeba? Przecież 8 latka już jest ponad to...

A tak serio to nawet smieszne nie jest. Jestem w pełni świadoma że w dzisiejszych czasach nie da się dziecka odciąć od technologii. Chyba też nie powinno się go całkowicie izolować, bo nasze dzieci to już inna generacja i będą żyć i myśleć inaczej niż my.

Ale dziecko powinno rozwijać kreatywność, myslenie, uczyć się myśleć, planować, rozwijać wyobraźnię i to się dzieje poprzez zabawę i tworzenie. Jeśli Twoja corka ma talent artystyczny jam piszesz to powinnas ja w tym wspierać i motywować, a nie zagłuszać ekranem. Nie ma sensu okłamywać się, że dziecko robi na tablevie jakieś ambitne rzeczy. Po prostu spija wszelkie bzdury youtuberow, albo najnowsze bajki które są kompletnie oglupiające. 

Zgadza się, ale to jest inne pokolenie które ma swoje prawa i nie można tego dziecku zabronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Rozumiem doskonale i tylko zastanawia mnie czy to troll czy dojrzała madka

Pokażcie mi dziecko które nie gra na komputerze tablecie telefonie czy Xboxie, mój 4 latek już gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Stokrotka30 napisał:

Pokażcie mi dziecko które nie gra na komputerze tablecie telefonie czy Xboxie, mój 4 latek już gra.

Nie potrafisz opanować dziecka i znaleźć mu innej aktywności niż xbox? To średnio świadczy o Tobie jako o rodzicu. Serio. 4latek powinien mieć jak najmniejszy kontakt z elektroniką jak tylko się da po to, żeby rozwijać połączenia w mózgu, które tworzą się przez kreatywne zabawy. Elektronika zabija kreatywność i sprawia, że te połączenia się zwyczajnie nie wytworzą.

Znam dzieci, które żyją bez xboxa i telefonu i dają radę bez problemu. 4latkowi takie urządzenia nie są potrzebne.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Stokrotka30 napisał:

Pokażcie mi dziecko które nie gra na komputerze tablecie telefonie czy Xboxie, mój 4 latek już gra.

Któregoś pięknego poranka obudził się, zmienił pieluchę j stwierdzi że wyrósł z klocków, teraz będzie naparzać w mincrafta. Większość dzieci teraz gra, ogląda itd ale poza tym są też inne zajęcia

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Stokrotka30 napisał:

Zgadza się, ale to jest inne pokolenie które ma swoje prawa i nie można tego dziecku zabronić.

Kwestią tylko tego, że dziecko tego nie zna dopóki dorosly nie wręczy mu ekranu dla świętego spokoju 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Kwestią tylko tego, że dziecko tego nie zna dopóki dorosly nie wręczy mu ekranu dla świętego spokoju 😉

U mnie akurat jest tak ,że  pełnoletni synowie bliźniacy grają to młodsze widzi i też chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stokrotka30 napisał:

Zgadza się, ale to jest inne pokolenie które ma swoje prawa i nie można tego dziecku zabronić.

Alez nie chodzi o to by calkowicie zabronic. Moje dzieci tez graja lub ogladaja filmiki na tablecie i telefonie. Maja zalozone kontrole rodzicielskie i dostep do tresci wlasciwych dla ich wieku, ale to jest tylko dodatek. Bawia sie zabawkami i na tym spedzaja najwiecej czasu. Graja w gry, Jenga, Kalambury, 5 sekund, planszowki ale i gra w Piotrusia, dubble itd. Corka spedza ogrom czasu rysujac i wycinajac. Do tego wszelkiego rodzaju masy plastyczne i gluty i lego i sa zajeci.  Patrze na nich w tej chwili. Salon wyglada jak po wybuchu, wszedzie leza zabawki wszelkiego rodzaju, a oni sa bardzo zajeci. Martwilabym sie, gdyby jedyna zabawa dla nich byl xbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×