Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Kub

Nienawidzę pracować

Polecane posty

Mam 35 lat, pracuję od 20. roku życia.  Utrzymuję się sama, brak dzieci, brak męża. 
Schemat jest zawsze ten sam: zaczynam gdzieś pracę, ekscytacja, nowi ludzie, szkolenia. Po miesiącu zaczynam się już nudzić, chciałabym zmiany. Zaczynam rozglądać się za nową pracą i znajduję. Nie grzeję miejsca w jednej pracy dłużej niż pół roku. 
Problem w tym że praca dla mnie to strata czasu. Mam mnóstwo hobby, w pracy myślę tylko o tym co zrobię jak już będę wolna. Nienawidzę być w pracy od-do, z kolei praca jako freelancer jest nie dla mnie, bo mam kiepską samodyscyplinę.
Obecną pracę mam trzeci miesiąc i już czuję poirytowanie. Wczoraj wieczorem się rozpłakałam na myśl o poniedziałku. 
Do tego dochodzą problemy z alkoholem. Kiedy mam urlop albo przerwę między jedną pracą a drugą w ogóle nie piję. Kiedy czuję zmęczenie pracą potrafię wypić co wieczór dwa piwka po to tylko żeby wprowadzić się w lepszy nastrój. 
Rozmawiałam z psychologiem i jej jedyna rada: zmień pracę na taką, która ci się podoba. Jedyna która mi się podobała to praca sprzątaczki ale tylko dlatego że można było słuchać muzyki i podkastów i nie czułam że aż tak bardzo marnuję czas. Ale praca jest beznadziejnie płatna a poza tym jako osoba po studiach nie chcę aż tak ciężko pracować. 
Czy ktoś ma podobnie? Jak sobie z tym poradzić?
Czekam na podstawowy dochód gwarantowany żeby sobie móc dorabiać na pół etatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają tak samo, chodzimy do pracy dla kasy I nic poza tym. I jak ktoś mówi, że pracuje dla przyjemności to mi się brew unosi 🙂

rozumiem tez ze tęsknisz za pracą sprzątaczki, bo tez czasem tęsknie. Tyle audiobooków co wtedy wysłuchalam nie udało mi się słuchać nigdy przed ani po tym okresie pracy w sprzątaniu. I uwielbiałam fakt że moim zadaniem było ogarnięcie bałaganu i zero odpowiedzialności. Niestety coś za coś. Kasa średnia

I niestety wyjście jest jedno, znaleźć pracę która można polubić i odpowiedni system pracy. Skoro szybko się wypalasz i potrzebujesz zmiany to może poszukaj prace w agencji i będziesz często zmieniać miejsca  dostosujesz sobie tez czas pracy. Może masz jakieś hobby na którym można zarobić jakas cześć wypłaty przynajmniej i da Ci to możliwość pracy na pół etatu np. 

Do pracy się chodzi tylko po pieniądze żeby kupować rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Wszyscy mają tak samo, chodzimy do pracy dla kasy I nic poza tym. I jak ktoś mówi, że pracuje dla przyjemności to mi się brew unosi 🙂

rozumiem tez ze tęsknisz za pracą sprzątaczki, bo tez czasem tęsknie. Tyle audiobooków co wtedy wysłuchalam nie udało mi się słuchać nigdy przed ani po tym okresie pracy w sprzątaniu. I uwielbiałam fakt że moim zadaniem było ogarnięcie bałaganu i zero odpowiedzialności. Niestety coś za coś. Kasa średnia

I niestety wyjście jest jedno, znaleźć pracę która można polubić i odpowiedni system pracy. Skoro szybko się wypalasz i potrzebujesz zmiany to może poszukaj prace w agencji i będziesz często zmieniać miejsca  dostosujesz sobie tez czas pracy. Może masz jakieś hobby na którym można zarobić jakas cześć wypłaty przynajmniej i da Ci to możliwość pracy na pół etatu np. 

Do pracy się chodzi tylko po pieniądze żeby kupować rzeczy.

Czy ja wiem czy wszyscy pracują bo muszą,  są takie pracę które się ludziom podoba . Podobno maszyniści np to miłośnicy kolei .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Barnaba 234 napisał:

Czy ja wiem czy wszyscy pracują bo muszą,  są takie pracę które się ludziom podoba . Podobno maszyniści np to miłośnicy kolei .

Nie wątpię, że niektórzy mają prace która im się podoba. Tez znam takie osoby. Ale te same osoby jeśli by nie potrzebowały pieniędzy lub miały ich pod dostatkiem wolny czas spędzały by w ciekawszy sposób niż pn-pt na etacie. I większość osób podobnie jak autorka po kilku miesiącach w jednej pracy powoli jest mniej zadowolona. Zależy od zawodu, zależy z czym.zmaga się w tej pracy.

Dlatego ważne jest by mieć prace podstosowana pod siebie. Nie zawsze można mieć prace marzeń, więc może warto szukać miejsca żeby choć coś nam pasowało. 

Ja już zmieniałam prace kilka razy i chyba znow się szykuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

Nie wątpię, że niektórzy mają prace która im się podoba. Tez znam takie osoby. Ale te same osoby jeśli by nie potrzebowały pieniędzy lub miały ich pod dostatkiem wolny czas spędzały by w ciekawszy sposób niż pn-pt na etacie. I większość osób podobnie jak autorka po kilku miesiącach w jednej pracy powoli jest mniej zadowolona. Zależy od zawodu, zależy z czym.zmaga się w tej pracy.

Dlatego ważne jest by mieć prace podstosowana pod siebie. Nie zawsze można mieć prace marzeń, więc może warto szukać miejsca żeby choć coś nam pasowało. 

Ja już zmieniałam prace kilka razy i chyba znow się szykuje. 

Nigdzie nie trzeba pracować,  żyjemy w wolnym kraju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Barnaba 234 napisał:

Nigdzie nie trzeba pracować,  żyjemy w wolnym kraju .

O. Do kogo zgłosić się po regularne godne dozywotnie przelewy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, KateZRzeszowa napisał:

O. Do kogo zgłosić się po regularne godne dozywotnie przelewy? 

Taka prawda , żyjemy w wolnym kraju , i każdy robi to co chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Barnaba 234 napisał:

Taka prawda , żyjemy w wolnym kraju , i każdy robi to co chce .

Jedna wolność pod mopsem, a inna na etacie. Rządzą pieniążki.. taka wolnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, KateZRzeszowa napisał:

Jedna wolność pod mopsem, a inna na etacie. Rządzą pieniążki.. taka wolnosc

Bycie pasożytem nie jest żadną wolnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Bimba napisał:

Bycie pasożytem nie jest żadną wolnością.

Dokładnie tak. Zawsze można poszukać przestronnego kartonu i zamieszkać pod mostem..wtedy hulaj dusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, KateZRzeszowa napisał:

Jedna wolność pod mopsem, a inna na etacie. Rządzą pieniążki.. taka wolnosc

Rządzą pieniążki światem,  ale nie człowiekiem  , czyli według cb bogaty może robić to co chce ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie może? Jakbym miała pieniądze to bym robiła co chcę. Podróżowała i oglądała filmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kub napisał:

A nie może? Jakbym miała pieniądze to bym robiła co chcę. Podróżowała i oglądała filmy

Każdy piszę bo musisz , a rodzić się też musieliśmy ?. My żyjemy dla ludzi , czy do siebie ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się pchałam na ten świat? Jakbym wiedziała że tak będzie to wyglądać, to bym wolała zostać wyskrobana. 

Nie mam dzieci z tego powodu i nie planuję mieć. Nie chcę ich skazywać na ten sam los. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opieka powinna płacić dobre pieniądze  , a nie im jest kogoś szkoda , ale tylko jako człowieka  . Dadzą byle co i tyle , i tak samo jest z schroniskami PCK itd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Barnaba 234 napisał:

Rządzą pieniążki światem,  ale nie człowiekiem  , czyli według cb bogaty może robić to co chce ?.

Zazwyczaj robi co chce 🙂 jest takie powiedzenie, że biedny popelnia przestępstwa, a bogatemu przytrafiaja sid drobne niezręcznosci. I takie sa fakty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, KateZRzeszowa napisał:

Zazwyczaj robi co chce 🙂 jest takie powiedzenie, że biedny popelnia przestępstwa, a bogatemu przytrafiaja sid drobne niezręcznosci. I takie sa fakty.

 

Każdy robi to co chce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Kub napisał:

A ja się pchałam na ten świat? Jakbym wiedziała że tak będzie to wyglądać, to bym wolała zostać wyskrobana. 

Nie mam dzieci z tego powodu i nie planuję mieć. Nie chcę ich skazywać na ten sam los. 

O kurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony powinno się robić to co się podoba,  naprawdę szkoda życia,  bo jest krótkie  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×