Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Szukam inspiracji bo znudziły mi się te same 4 książeczki na krzyż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam półtora roczniaka, więc w grę wchodzą książki z twardymi "kartkami". Najchętniej czytamy książeczki z krótkim tekstem i specjalnymi bajerami np ruchome elementy (mis pracuś) i sensoryczne (z gumowymi wstawkami), czytamy też kici kocie i mały mis - tutaj trochę mniejsza sympatia, ale więcej tekstu, dla niektórych może to być plus, dla nas akurat minus, bo syn tyle nie wytrzyma. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy tez z akademii mądrego dziecka ocean. Piękny z tej serii jest też las, pod gwiazdami, łąka, pod ziemią. Te wszystkie tytuły są z ruchomymi elementami. Dla starszych od mojego syna polecam książki z otwieranymi okienkami, np Kici kocia ma dużo tytułów, widzialam też z binga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moi w tym wieku lubili klasyke. Mamy setkę książeczek z bajkami i wierszami brzechwy, Tuwima itd małe, fajne z obrazkami i znaliśmy na pamięć. Poza tym w księgarni w dziale dziecięcym wybierałam co wyglada fajnie. Obserwuje blog ojciec i on ma fajne propozycje, jeśli szukasz czegoś wyjątkowego. 

Wydaje mi się że takiemu dziecku można poczytać wszystko byle ciekawie. Wiadomo że jedna książka jest bliżej serduszka a inna niw, ale na półce mieć trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do czytania wierszy, dzieci uwielbiają rymy i łatwo się ich uczą. Kicia Kocia również jest przyjemna do czytania bo jest krótka ale też porusza codzienne sprawy. Mój syn ma prawie 6 lat i lubi do niej wracać. 

Edytowano przez Agul
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Agul napisał:

Zgadzam się co do czytania wierszy, dzieci uwielbiają rymy i łatwo się ich uczą. Kicia Kocia również jest przyjemna do czytania bo jest krótka ale też porusza codzienne sprawy. Mój syn ma prawie 6 lat i lubi do niej wracać. 

Moj mlodszy lubił też Pucia, nie tyle do czytania co do opowiadania i rozmowy, bo dyskutowaliśmy przy niej o różnych rzeczach przy okazji przygod głównego bohatera. Poza tym lubił Mysz która chciała być lwem, krowę która spadła z księżyca, gruffalo, serię Disney zwłaszcza 3 małe świnki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Kirinka napisał:

Dzięki! Takim malcom poniżej 2 roku życia

Kicia Kocia, ale z serii Kicia Kocia i Nunuś- twarde kartonikowe strony, mało tekstu. Jadzia Pętelka- dla starszych dzieci jest Staś Pętelka, i oczywiście Basia i Franek to też seria dla młodszych dzieci, Basia jest dla starszych. Jak ktoś tu pisał wierszyki. Moje dzieci uwielbiały i do dzis lubią, zwłaszcza, że pozniej kupilismy im plyte z  piosenkami z Akademii Pana Kleksa. Brzechwe maja wiec opanowanego. Wydawnictwo Zielona Sowa ma bardzo fajne książki dla dzieci.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×