Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Minarka5

Ile emerytury mi wychodzi?

Polecane posty

Oczywiście nie wybieram się na żadną emeryture w tym wieku ale skoro staż liczy się do emerytury to pytam z ciekawości jeśli ktoś umiałby to policzyć.Odbyłam staż przez 5 miesięcy na którym zarabiałam 1560 zł .Ile emerytury mi wychodzi z tego?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

Tyle co nic,  może w przyszłości się coś zmieni. 

No raczej na pewno ale ile dokładnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na konto w ZUS to zobaczysz, choć dane które pokazują są zupełnie nieczytelne. W duuuzym uproszczeniu: oblicz sobie składkę od tej oszałamiającej kwoty i podziel to przez średnią długość życia od momentu przejścia na emeryturę (jakieś 25 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, campania napisał:

Wejdź na konto w ZUS to zobaczysz, choć dane które pokazują są zupełnie nieczytelne. W duuuzym uproszczeniu: oblicz sobie składkę od tej oszałamiającej kwoty i podziel to przez średnią długość życia od momentu przejścia na emeryturę (jakieś 25 lat)

Przecież ja nie umie . Nawet jak sprawdzałam w internecie jak to zrobić to dalej nie umie. Mógłbyś to policzyć za mnie? Wiesz moja emerytura napewno będzie wyższa bo obecnie pracuje dalej ale tak mnie to trochę interesuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, Minarka5 napisał:

Przecież ja nie umie . Nawet jak sprawdzałam w internecie jak to zrobić to dalej nie umie. Mógłbyś to policzyć za mnie? Wiesz moja emerytura napewno będzie wyższa bo obecnie pracuje dalej ale tak mnie to trochę interesuje 

Kobieto nic Ci się nie należy! Ludzie którzy pracowali 40 lat mają 1500 zł emerytury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Pieknisia napisał:

Kobieto nic Ci się nie należy! Ludzie którzy pracowali 40 lat mają 1500 zł emerytury 

A to jakim cudem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Minarka5 napisał:

A to jakim cudem?

Takim że mieszkamy w Polsze pisowskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Pieknisia napisał:

Takim że mieszkamy w Polsze pisowskiej.

A no tak . To ma nawet sens. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie profil zaufany i połącz go z PuE ZUS tam będzie wszystko napisane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Minarka5 napisał:

Przecież ja nie umie . Nawet jak sprawdzałam w internecie jak to zrobić to dalej nie umie. Mógłbyś to policzyć za mnie? Wiesz moja emerytura napewno będzie wyższa bo obecnie pracuje dalej ale tak mnie to trochę interesuje 

Jakim cudem ma być wyższa? Emerytura nie liczy się z tego, ike zarabiasz teraz, tylko ze składek na ubezpieczenie emerytalne, które jest odprowadzane z Twojej wypłaty.

Więc pomyśl, że z kazdej pensji odprowadzono np. 200zł, a potem ta cała zgromadzona kasa jest dzielona na jakieś 20-30 lat, ktore potencjalnie będziesz na emeryturze. Więc ile bys teraz dostała? Zlotowkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

Masz dzieci?

Oczywiście że nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lapis_lazuli napisał:

Pytam dlatego bo 1 rok doliczają na dziecko do lat pracy. Do emerytury.

Może i doliczaja do lat pracy. Ale nie do kapitału zgromadzonego na koncie. Tu liczą się opłacone składki. Chyba, że będzie miała 20lat stażu pracy, w tym co najmniej 2/3 lat składkowych. Wtedy przysługuje najniższa emerytura, nawet jeśli kapitał zebrany na koncie jest za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Rezkanostor555 napisał:

Może i doliczaja do lat pracy. Ale nie do kapitału zgromadzonego na koncie. Tu liczą się opłacone składki. Chyba, że będzie miała 20lat stażu pracy, w tym co najmniej 2/3 lat składkowych. Wtedy przysługuje najniższa emerytura, nawet jeśli kapitał zebrany na koncie jest za mały.

I dlatego w Polsce rodzi się tak mało dzieci. Mąż się z tobą po 20 latach rozwiedzie jak dochowasz mu dzieci i zostaniesz na minimalnej emeryturze bo nie masz składek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Lapis_lazuli napisał:

Jeśli kobieta ma 5 lat pracy to ile może mieć emerytury? Przykładowo? W tym 3 lata na pół etatu.

Przykładowo może mieć 10zl w takim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Minarka5 napisał:

Oczywiście nie wybieram się na żadną emeryture w tym wieku ale skoro staż liczy się do emerytury to pytam z ciekawości jeśli ktoś umiałby to policzyć.Odbyłam staż przez 5 miesięcy na którym zarabiałam 1560 zł .Ile emerytury mi wychodzi z tego?

Jeśli już nigdzie nie będziesz pracowała to za ten przepracowany czas dostaniesz około 6,25zl na emeryturze. To może się trochę zmienić w zależności od waloryzacji.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Szynszylka napisał:

I dlatego w Polsce rodzi się tak mało dzieci. Mąż się z tobą po 20 latach rozwiedzie jak dochowasz mu dzieci i zostaniesz na minimalnej emeryturze bo nie masz składek 

I dobrze. Na świecie i tak jest za dużo ludzi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lapis_lazuli napisał:

Jeśli kobieta ma 5 lat pracy to ile może mieć emerytury? Przykładowo? W tym 3 lata na pół etatu.

Licząc w dużym przybliżeniu do 3% pensji jaka miała w tym czasie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

Jak to jest? Są nieroby menele, osiągają wiek emerytalny, tyle przepracowali co nic i też otrzymują emeryturę.

Rekordzista w 2020r otrzymał najniższą emeryturę na poziomie 3gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

No skąd, co wy mówicie, gdzie tak ustalono? Skąd takie dane?

Policzyłem to tak:

Szacowana emerytura to 1/3 ostatniej wypłaty. Jak ktoś pracuje tylko pół roku to bierzemy wypłatę, dzielimy przez dwa, dzielimy przez 3 i dzielimy przez lata pracy które mogłyby pracować. Dla tego przypadku:

Dnia 13.02.2023 o 13:58, Minarka5 napisał:

Odbyłam staż przez 5 miesięcy na którym zarabiałam 1560 

Wyszło mi około 6PLN. Oczywiście ZUS pokaż kilkanaście lub kilkadziesiąt PLN bo będzie inflacja. Ale realna siła nabywcza będzie w najlepszym przypadku 6pln dla tego przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lapis_lazuli napisał:

 No skąd, co wy mówicie, gdzie tak ustalono? Skąd takie dane?

A dla tego teoretycznego przypadku nie można policzyć, bo nie ma podanej kwoty. Pytanie było ile może mieć przykładowo to odpowiedziałem, że 10zl, ale rownie dobrze może mieć 100zl bo to zależy od dochodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

 Nie może być

 

 No skąd, co wy mówicie, gdzie tak ustalono? Skąd takie dane?

Może i jest. Proste wyliczenia. Mówimy o 24 miesiącach pełnego etatu + 32na pół etatu. Czyli łącznie 42 przeliczajac na pełny etat. Składka na fundusz emerytalny to mniej niż 20%.  Czyli na koncie będzie około 8 pensji. Podzielone przez czas trwania życia, jakieś 300miesiecy daje to 3% o których pisałem. Oczywiście jest to przybliżone, nie chce mi się sprawdzać szczegółów, ani liczyć dokładnie.

Edytowano przez Rezkanostor555
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Lapis_lazuli napisał:

Jak to jest? Są nieroby menele, osiągają wiek emerytalny, tyle przepracowali co nic i też otrzymują emeryturę.

Nieroby, menele, którzy teraz są na emeryturze, prawdopodobnie byli przez jakis czas na jakimś etacie za tzw."komuny". Mieli odprowadzane składki na ZUS, z tego naliczono im kapitał początkowy i mogli wyjść na tym lepiej niż ci pracujący teraz za minimalną pensję. Chcieliście Polski, no ta ja macie...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się śmiać. Ja akurat pamiętam jak w 1998 rząd AWS wprowadzał reformę emerytalną i ciemny lud zamiast postawić kosy na sztorc i wyjść na ulicę, lykal jak gęś kluski rządowa propagandę o emeryturach pod palmami. Więc chcieliście, to macie.

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sposób naliczania emerytury był bardzo korzystny. Za kilkanaście lat  to będzie masakra. Wiekszość ludzi nawet nie ma pojęcia jakie grosze dostanie po xx latach pracy 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden myk, z powodu którego nóż się otwiera w kieszeni. Składka emerytalna, odkładania na indywidualnym koncie to ok. 20%pensji. Ale jest jeszcze składka rentowa, chyba około 8%. I jeśli ktoś nie przejdzie na rentę tylko będzie pracował do osiągnięcia wieku emerytalnego, to forsa że składek rentowych idzie przysłowiowemu psu w d... A o tyle mogła by być wyższa emerytura. No ale chciales ciemny ludzie to masz.

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lapis_lazuli napisał:

Staż w pełnym wymiarze godzin?

Tak . Staż miałam 8 godzin dziennie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, AnnaMaria1982 napisał:

Kiedyś sposób naliczania emerytury był bardzo korzystny. Za kilkanaście lat  to będzie masakra. Wiekszość ludzi nawet nie ma pojęcia jakie grosze dostanie po xx latach pracy 😞

Korzystny dla kogo? Przecież to są naczynia połączone, jeśli rząd rozdaje przywileje emerytalne to zadłuża przyszłe pokolenia.

Obecny system jest bardziej sprawiedliwy i 3gr emerytury dla nierobów to i tak za dużo 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Rezkanostor555 napisał:

No ale chciales ciemny ludzie to masz

Jako ciemny lud cieszę się z obecnego systemu. Masz rację ciągle jest sporo wad. Np. ten system powinien być dobrowolny, zarówno składka emerytalna jak i rentowa. Na zasadzie, nie płacisz nie otrzymasz świadczenia.

Ale przynajmniej w pewnym sensie ograniczyli komunistyczną patologię: czy się stoi czy się leży emerytura się należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ToMasz1985 napisał:

Jako ciemny lud cieszę się z obecnego systemu. Masz rację ciągle jest sporo wad. Np. ten system powinien być dobrowolny, zarówno składka emerytalna jak i rentowa. Na zasadzie, nie płacisz nie otrzymasz świadczenia.

Ale przynajmniej w pewnym sensie ograniczyli komunistyczną patologię: czy się stoi czy się leży emerytura się należy.

To już Twoja sprawa, ze się cieszysz. Ludek cieszy się z pinset plus, z dopłaty do węgla, z wysokiej płacy minimalnej i daje sobie wmówić, że astronomiczne ceny wszystkiego to wina Putina. Można i tak.

Dobrowolny, czyli nie płacisz składek, to Twoi rodzice nie dostają emerytury? 

Lepszy jest oczywiście system, że czy się leży, czy zapier... i tak ma się goowno? No chyba, że jest się "przedsiębiorczym" i potrafi się ukraść pierwszy milion, a potem ewentualnie kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×