Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Minarka5

Ile emerytury mi wychodzi?

Polecane posty

12 minut temu, ToMasz1985 napisał:

Dopisać tą kwotę początkową do deficytu budżetowego. Zaznaczyć, że zostanie spłacona w kolejnych latach z tych 100baniek oszczędności na politykach.

Pozostałe osoby uznać, że płaciły i płacą na wlasną emeryturę.

Powiększy to deficyt budżetowy, dzięki temu od ręki skończy się rozdawnictwo i dalsze zadłużanie, każdy zacznie pracować na siebie.

Unikamy eutanazji emerytów, nadmiernego rozdawnictwa, dodruku kasy i dodatkowych pożyczek zagranicznych.

Wiem, że tak się nie stanie, ale to jedyny skuteczny sposób jaki widzę na zakończenie tej piramidy finansowej.

Zapisywanie na jakieś konta wirtualnych pieniędzy nic realnie nie da.

Dalej nie odpowiedzialas, skąd wziąć te 20miliardow miesięcznie, które są potrzebne na wypłatę emerytur. Bo w tej chwili idą na to składki płacone przez obecnie pracujących. Bo pomysł, że zapłacą to politycy zapedzeni do pracy, nie nadaje się nawet do komentowania.

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Rezkanostor555 napisał:

Zapisywanie na jakieś konta wirtualnych pieniędzy nic realnie nie da.

Da bo pokazuje skąd bierze się ten dług:

Jest to typowa piramida finansowa. W latach 50tych było około 1mln emerytów i rencistów i tu powstał dług, który miał zostać pokryty nie z deficytu budżetowego tylko spłacony przez kolejne pokolenia. 

Teraz mamy 8 mln emerytów. 8 mln emerytów płaciło składki przez swoje życie zawodowe, żeby spłacić początkowy dług wypłacony na emerytury dla 1 mln? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ToMasz1985 napisał:

Da bo pokazuje skąd bierze się ten dług:

Jest to typowa piramida finansowa. W latach 50tych było około 1mln emerytów i rencistów i tu powstał dług, który miał zostać pokryty nie z deficytu budżetowego tylko spłacony przez kolejne pokolenia. 

Teraz mamy 8 mln emerytów. 8 mln emerytów płaciło składki przez swoje życie zawodowe, żeby spłacić początkowy dług wypłacony na emerytury dla 1 mln? 

 

Powiedzmy, że pokazales. I co to zmienia? Dalej potrzeba 20mld co miesiąc na wypłatę emerytur. Skąd je weźmiesz, jeżeli obecnie pracujący przestaną płacić składki, a zaczną ta forse inwestować w nieruchomości, złoto czy co tam zechcą?

Można to nazwać piramida, kula, walcem czy jak chcesz. Nie zmienia to faktu, że co miesiąc potrzeba 20miliardow na świadczenia. I zarobki polityków nie pokryją tego nawet w ułamku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Rezkanostor555 napisał:

Dalej potrzeba 20mld co miesiąc na wypłatę emerytur.

To prawda. Ale warto myśleć jak zmienić formę z piramidy na normalny system, w którym każdy odkłada tylko na siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ToMasz1985 napisał:

To prawda. Ale warto myśleć jak zmienić formę z piramidy na normalny system, w którym każdy odkłada tylko na siebie.

Owszem, warto myśleć. Ale na pewno nie jest rozwiazaniem pozwolenie na rezygnację z opłacania składek na ZUS, a już tym bardziej najlepiej zarabiającym, przedsiębiorcom. Pozostaje jeszcze obawa, że wielu, a może i większość ludzi nie będzie potrafiło zainwestować środków na starość, że przyjdzie inflacja i forsa pójdzie się... Albo po prostu uznają, że lepiej pożyć sobie teraz, a zmadrzeja gdy będzie za późno. Ale powiedzmy, że tego typu obawy nie dotyczą "wolnosciowcow" i dla nich ktoś, kto nie potrafi zadbać o siebie może iść na odstrzał. Na szczęście nie są jeszcze przy władzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rezkanostor555 napisał:

przyjdzie inflacja i forsa pójdzie się.

Przecież ona cały czas idzie się... W tej piramidzie finansowej. 

3 minuty temu, Rezkanostor555 napisał:

Albo po prostu uznają, że lepiej pożyć sobie teraz, a zmadrzeja gdy będzie za późno

A kto w obecnym systemie przejmuje się tym emerytem, który dostaje 3gr emerytury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ToMasz1985 napisał:

Przecież ona cały czas idzie się... W tej piramidzie finansowej. 

A kto w obecnym systemie przejmuje się tym emerytem, który dostaje 3gr emerytury?

Owszem idzie się j... te 30% o których pisałem (składka rentowa). Reszta jest waloryzowana i to dużo lepiej niż można dostać lokacie. W tym roku wskaźnik waloryzacji ma być ok.15%. Pewnie, że to dużo mniej niż inflacja, ale pokaż mi lokatę na taki procent.

Przejmuje się Opieka Społeczna. Tyle, że gdy puścić to na żywioł, tych klientów Opieki mogło by być 10razy tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Żaba Monika napisał:

Mozna tez zaczac sciagac adekwatne podatki z takich kolosow jak Amazon czy Google z czym Polska ma caly czas problemy.

Co do emerytur to na onecie byl wczoraj artykul o tym, ze wspolczesne pokolenie 20-30-40-latkow dostanie emeryture w wyskosci 25%-30% swoich zarobkow. Polska jest krajem gdzie jest niski prog wieku emerytalnego i bedzie tylko przybywac emerytow-nedzarzy.

Z chęcią bym popracowała kilka lat dłużej o ile mój tydzień pracy na pełny etat będzie miał mniej niż 40 godzin, a norma ustalana w pracy połowa mniejsza, niż na zachodzie. Jesteśmy najbardziej zapracowanym narodem w Europie. Opieka medyczna też wtedy, kiedy mi jest potrzebna, a nie wtedy kiedy jest termin, czyli jak już jest za późno. Taka smutna prawda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Żaba Monika napisał:

To juz inna sprawa, choc nie rozumiem dlaczego chcesz pracowac tylko polowe tego, co na Zachodzie. Ja w Uk bede mogla przejsc na emeryture dopiero w wieku 68 lat, o ile cos sie nie zmieni do tego czasu. Choc i tak zamierzam pracowac tyle, na ile zdrowie pozwoli, bo patrzac na sytuacje demograficzna spoleczenstwa to moja emerytura takze bedzie niska (pomimo tego, ze mam odprowadzane takze skladki na emeryture prywatna). W Polsce takze beda musieli podniesc wiek emerytalny, bo po prostu nie bedzie pieniedzy na emerytury.

Nie. Chce pracować tyle co ludzie na zachodzie, czyli połowę tego co w Polsce. Widzę, że trochę źle to napisałam. Norma pracy połowę mniejsza, czyli taka jak na zachodzie miało być. 

Oczywiście, że podniosą wiek emerytalny. To jest nie do uniknięcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Żaba Monika napisał:

Aha, to zle zrozumialam. Nie wiem jak sie pracuje w Polsce, w Anglii to raczej na spokojnie choc moze to tez zalezy od zakladu pracy.

Dobrze zrozumiałaś, ja źle napisałam.  W Polsce jak najwięcej jak najszybciej itd w zdecydowanej większości zakładów pracy. Dlatego ludzie nie chcą podwyższenia wieku emerytalnego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie pracować do.68 roku życia:(  kiedy ludzie mają się nacieszyć spokojnym życiem. na emeryturze? 60 lat dla kobiety jest ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Rezkanostor555 napisał:

Reszta jest waloryzowana i to dużo lepiej niż można dostać lokacie. W tym roku wskaźnik waloryzacji ma być ok.15%.

Dlatego jest taki deficyt w tej piramidzie finansowej. Nie dość, że waloryzacja wyższa niż obligacje, to jeszcze trzeba utrzymać gmachy tej instytucji, urzędników i system komputerowy.

To po prostu nie ma prawa działać i dlatego jest coraz większa dziura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Żaba Monika napisał:

to i tak czlowiek nie nacieszy sie zbytnio zyciem

Cieszmy się życiem już teraz.

Edytowano przez ToMasz1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

System emerytalny, choć ułomny, to teraz jeszcze działa. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę najzwyczajniej w świecie nie będzie. Brak pieniędzy między innymi na wypłatę emerytur, zrewiduje nasz system spostrzegania. Czas? Jak nic się nie zmieni, to max 10 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2023 o 20:57, ToMasz1985 napisał:

Dlatego jest taki deficyt w tej piramidzie finansowej. Nie dość, że waloryzacja wyższa niż obligacje, to jeszcze trzeba utrzymać gmachy tej instytucji, urzędników i system komputerowy.

To po prostu nie ma prawa działać i dlatego jest coraz większa dziura.

To ma obowiązek działać. W żadnym cywilizowanym kraju, nie wynosi się starców do lasu na zjedzenie wilkom, tylko utrzymuje na jakimś tam poziomie. Dlatego właśnie państwo torpeduje takie pomysły jak dobrowolne płacenie na wlasna emeryture, bo wtedy zabraknie mu pieniędzy na utrzymywanie tej grupy ludzi. A te cwaniaczki i tak w znacznej większości zostali by później klientami opieki społecznej.

Edytowano przez Rezkanostor555
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2023 o 21:25, abstrakcja napisał:

System emerytalny, choć ułomny, to teraz jeszcze działa. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę najzwyczajniej w świecie nie będzie. Brak pieniędzy między innymi na wypłatę emerytur, zrewiduje nasz system spostrzegania. Czas? Jak nic się nie zmieni, to max 10 lat. 

Będzie działał, tylko podniosą wiek emerytalny i obniżą emerytury. Samego systemu nie zlikwidują, bo urzędnicy z czegoś chcą żyć a tam pracuje ich całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2023 o 16:54, Rezkanostor555 napisał:

I dobrze. Na świecie i tak jest za dużo ludzi. 

Jedź do Belgii i poddaj się eutanazji. Społeczeństwo skorzysta, nie potrzebujemy inwalidów społecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Ab_oriente_lux napisał:

Jedź do Belgii i poddaj się eutanazji. Społeczeństwo skorzysta, nie potrzebujemy inwalidów społecznych.

To jakim cudem się uchowałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2023 o 21:37, Rezkanostor555 napisał:

Owszem idzie się j... te 30% o których pisałem (składka rentowa). Reszta jest waloryzowana i to dużo lepiej niż można dostać lokacie. W tym roku wskaźnik waloryzacji ma być ok.15%. Pewnie, że to dużo mniej niż inflacja, ale pokaż mi lokatę na taki procent.

Przejmuje się Opieka Społeczna. Tyle, że gdy puścić to na żywioł, tych klientów Opieki mogło by być 10razy tyle. 

Uuuu, super deal.

Można z palcem w d... mieć więcej. Obligavje indeksowane inflacją. Na lutowych 10 latkach mam obecnie ponad 18%. W najgorszym wypadku moga Ci zabrać 19% zysku. Jak masz to w ramach IKE to nic Ci nie zabiorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Edit666 napisał:

Uuuu, super deal.

Można z palcem w d... mieć więcej. Obligavje indeksowane inflacją. Na lutowych 10 latkach mam obecnie ponad 18%. W najgorszym wypadku moga Ci zabrać 19% zysku. Jak masz to w ramach IKE to nic Ci nie zabiorą.

Z obligacji kupionych 01.06.2022, do 01.06.2023 będzie mniej niż 7%, minus podatek Belki.

A ile Ci wyszło w okresie 01.06.1999- 01.06.2023?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Rezkanostor555 napisał:

Z obligacji kupionych 01.06.2022, do 01.06.2023 będzie mniej niż 7%, minus podatek Belki.

A ile Ci wyszło w okresie 01.06.1999- 01.06.2023?

Ale obligacji 10 letnich nie kupujesz na rok.

Policz sobie jeśli jesteś zainteresowany.

Policz od razu ile efektywnie Ci wyjdzie z tych składek po odjęciu tych 30% z kapitału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Edit666 napisał:

Ale obligacji 10 letnich nie kupujesz na rok.

Policz sobie jeśli jesteś zainteresowany.

Policz od razu ile efektywnie Ci wyjdzie z tych składek po odjęciu tych 30% z kapitału.

Wiem na ile czasu kupuję się obligacje. I wiem, że w pierwszym roku jest to nie żadne ponad 18%.

Ty mi powiedz. I może przy okazji powiedz też, o ile stanialy mieszkania, od kiedy pisalas, że czekasz aż stanieja. To będzie ze 3lata temu?

Żeby nie stracić tych 30% kapitału, trzeba załatwić sobie rentę. Przed emeryturą. Można też emeryture pomostowa. 

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Rezkanostor555 napisał:

Wiem na ile czasu kupuję się obligacje. I wiem, że w pierwszym roku jest to nie żadne ponad 18%.

Ty mi powiedz. I może przy okazji powiedz też, o ile stanialy mieszkania, od kiedy pisalas, że czekasz aż stanieja. To będzie ze 3lata temu?

Żeby nie stracić tych 30% kapitału, trzeba załatwić sobie rentę. Przed emeryturą. Można też emeryture pomostowa. 

A czy Twoja składka emerytalna wpłacona w pierwszym roku jest od razu zwaloryzowana o 15%. No właśnie.

Mieszkania staniały nominalnie o jakieś kilkanaście procent w złotówkach. W euro, dolarach czy frankach szwajcarskich jeszcze mocniej.

Aaaa, to dlatego już jesteś na rencie 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Rezkanostor555 napisał:

Wiem na ile czasu kupuję się obligacje. I wiem, że w pierwszym roku jest to nie żadne ponad 18%.

Ty mi powiedz. I może przy okazji powiedz też, o ile stanialy mieszkania, od kiedy pisalas, że czekasz aż stanieja. To będzie ze 3lata temu?

Żeby nie stracić tych 30% kapitału, trzeba załatwić sobie rentę. Przed emeryturą. Można też emeryture pomostowa. 

To może Ty powiedz jak bardzo złoty się umocnił, od kiedy pisałeś, że każdy wie, że złoty będzie dużo silniejszy :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Edit666 napisał:

To może Ty powiedz jak bardzo złoty się umocnił, od kiedy pisałeś, że każdy wie, że złoty będzie dużo silniejszy :classic_cool:

A kiedy to mówiłem Twoim zdaniem? Bo chyba w Twojej wyobraźni.

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Rezkanostor555 napisał:

A kiedy to mówiłem Twoim zdaniem? Bo chyba w Twojej wyobraźni.

Pisałeś to z pełnym przekonaniem, gdy dyskutowaliśmy o ekonomii, a ja pisałam, że większość oszczędności przerobiłam na walutę. Może pisałeś to jak zwykle po to, aby nie przyznać mi racji.

 

Edytowano przez Edit666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Edit666 napisał:

Pisałeś to z pełnym przekonaniem, gdy dyskutowaliśmy o ekonomii, a ja pisałam, że większość oszczędności przerobiłam na walutę. Może pisałeś to jak zwykle po to, aby nie przyznać mi racji.

 

A, rzeczywiście, wtedy jak pisałem, że plywalam po sadzawce i przechodzę na rentę!

 I co, jak wyszlas na tym przerobieniu na walutę?

Edytowano przez Rezkanostor555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Rezkanostor555 napisał:

A, rzeczywiście, wtedy jak pisałem, że plywalam po sadzawce i przechodzę na rentę!

 I co, jak wyszlas na tym przerobieniu na walutę?

Bardzo dobrze. Szczególnie na euro i frankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Edit666 napisał:

Bardzo dobrze. Szczególnie na euro i frankach.

A konkretnie? Na przykład jeśli chodzi o euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Rezkanostor555 napisał:

A konkretnie? Na przykład jeśli chodzi o euro?

Konkretnie bardzo dobrze. Tym lepiej, że aktualnie nie potrzebuję złotych tylko zupełnie inną walutę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×