Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
MamaMai

Dieta mż 2023

Polecane posty

Moja druga znajoma wzięła dietę od kogoś tam z rodziny i jestem w szoku gdyż będąc w dużej nadwadze powinno szybciej schodzić jej waga. Chociażby ze względu że najpierw woda schodzi a tu takie wyrzeczenia a waga bardzo słabo. 2 tyg i dopiero 2 kg. Dodam że dziewczyna waży 130 kg i 175 cm więc przy takiej nadwadze wydaje mi się że wprowadzenie tak dużych zmian powinno dać efekty a tu lipa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po mału łapie o co chodzi z tą aplikacją i pierwsze wnioski są takie: jem bardzo dużo kcal. Pokazuje mi zapotrzebowanie ok 1800 a ja lekką ręką żre ponad 2000😱 co prawda to są wartości mniej więcej bo zależy co i jak mi się zważy ale nawet nie zdawałam sobie sprawy że tak dużo pochłaniam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Sylwia90 napisał:

Po mału łapie o co chodzi z tą aplikacją i pierwsze wnioski są takie: jem bardzo dużo kcal. Pokazuje mi zapotrzebowanie ok 1800 a ja lekką ręką żre ponad 2000😱 co prawda to są wartości mniej więcej bo zależy co i jak mi się zważy ale nawet nie zdawałam sobie sprawy że tak dużo pochłaniam 

A pomyśl co ja mogę, jak fitatu pokazywało mi zapotrzebowanie na 1340 kcal. Toż to glodówka😱😭

Edytowano przez MamaMai
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MamaMai otóż to. Nie ma takiej opcji żebym się zmieściła w tych kcal. Dziś samo moje śniadanie wyszło ponad 1000 kcal jajecznica z cebulą i kawałek sernika do kawy 🤣🤣🤣 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po świętach to ja miałam totalny dramat po prostu , nie dość, ze byłam objedzona... tak rzuciłam się na jedzenie 😛 tak mnie bolał żołądek, że ani nie mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Melduje się z powrotem po świątecznym objadaniu 🤦‍♀️ jutro jeszcze mam urodziny psiapsi i od poniedziałku wracam na dobre tory🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sylwia90 napisał:

Dziś na wadze 95.5 minus 1 kg miłego dnia 🤗🤗🤗

Wow, no to ładnie ci zeszlo. A w sumie to ile już zgubiłaś? Ile wychodzi ci na miesiąc na minusie? Nasz najlepsze wyniki z nas. Superaśnie. Gratulacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym miesiącu 3.5  potem 4 i 4 i 2.5. w tym miesiącu w tym mies 1.5 łącznie trochę ponad 15kg. Ostatnio pykło 4 miesiące odkąd zapadła decyzja o odchudzaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze pasuje minimum 26 kg zrzucić. Zakładam sobie czas do końca roku a co będzie to zobaczymy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sylwia90 napisał:

W pierwszym miesiącu 3.5  potem 4 i 4 i 2.5. w tym miesiącu w tym mies 1.5 łącznie trochę ponad 15kg. Ostatnio pykło 4 miesiące odkąd zapadła decyzja o odchudzaniu. 

Szacun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Sylwia dobrze Ci idzie💪.

Ja od dziś wracam do diety bo popłynęłam z prądem lakomstwa że aż wstyd🤦‍♀️ trzy tygodnie diety i minus 3,4 kg a potem tydzień żarcia i 2,8 kg na plusie. Do wyjazdu na wakacje zostało 8 tygodni więc mam trochę czasu. 

Dziś zaczynam od obiadu bo mam nocki więc będę jeść w nocy. Na obiad papryka faszerowana mięsem mielonym plus sałata z vinegret. Na kolację sałatka z cukinii i fety. Do pracy sałatka z tuńczykiem i oliwkami, serek wiejski i słupki warzyw. 

Po południu idę do lekarza po skierowanie na badania i do okulisty bo znowu mam gradówke na oku. A teraz biorę się za sprzątanie. 

Miłego dnia🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiana planów. Lekarz wypisał mi zwolnienie na 5 dni więc siedzę w domu. Miałam pół kg mielonego z indyka więc zrobiłam farsz do papryki a z reszty zrobiłam pulpeciki i zupę z soczewicy. Zjadłam zupę, o 16 zjem paprykę z sałatą a na kolacje serek wiejski z rzodkiewką i ogórkiem. Dostałam też skierowanie na badania. Zrobię w tym tygodniu. 

Edytowano przez Jasminka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,miałam dziś zacząć ćwiczyć ale guzik z tego wyszło. Byłam z mamą po pracy u lekarza i zeszło się dłużej niż myslalam a po powrocie okazało się że czasu brak już na cwiczenia. Dopiero ogarniam jedzenie na jutro do pracy. A jeszcze nie poprasowalam i nie ogarnęłam się sama na jutro. Kolacja też dziś była późno. Znowu mam taki okres w życiu że czasu na wszystko brakuje. Nie wiem kiedy się poprawi. Z planów nic nie wychodzi. 

Edytowano przez MamaMai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam dziś badania. Ale wyniki odbiorę dopiero zapewne w środę lub nawet w piątek. Chyba jakby coś złego się działo to by sami zadzwonili. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dalej biorę re leki które mi dała na ten ból nerek, nerwoból, przewianie???! I zauważyłam że po którymś puchnę i mam wzmożony apetyt. Zobaczę co wyjdzie z tych wyników, umowie najwyżej wizytę na skonsultowanie i odstawie leki bo skutki uboczne mnie trochę niepokoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Mama każdy ma taki czas że doba mogłaby mieć 30 godzin a i tak brakloby nam czasu. Mam nadzieję że badania wyjdą ok i odstawisz te leki. 

Mój wczorajszy dzień zaliczony na plus. Obyło się bez podjadania. Dziś na śniadanie omlet z fetą, sałatą i pomidorem. Na obiad udo z rękawa i spaghetti z cukinii. Na kolację zrobię placki z cukinii bo kupiłam za dużo i trzeba ją wykorzystać. Do placków zrobię twarożek ze szczypiorkiem. No i na czwarty posiłek mam zupę z soczewicy z wczoraj. 

Dziś umowie się na badania i zrobię je w tym tygodniu. Oko bez zmian ale dopiero jeden dzień zakraplam. Oby nie skończyło się znowu na chirurgii. 

Miłego dnia🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Jasminka napisał:

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Mama każdy ma taki czas że doba mogłaby mieć 30 godzin a i tak brakloby nam czasu. Mam nadzieję że badania wyjdą ok i odstawisz te leki. 

Mój wczorajszy dzień zaliczony na plus. Obyło się bez podjadania. Dziś na śniadanie omlet z fetą, sałatą i pomidorem. Na obiad udo z rękawa i spaghetti z cukinii. Na kolację zrobię placki z cukinii bo kupiłam za dużo i trzeba ją wykorzystać. Do placków zrobię twarożek ze szczypiorkiem. No i na czwarty posiłek mam zupę z soczewicy z wczoraj. 

Dziś umowie się na badania i zrobię je w tym tygodniu. Oko bez zmian ale dopiero jeden dzień zakraplam. Oby nie skończyło się znowu na chirurgii. 

Miłego dnia🍀

A rozgrzewasz te gradówkę np jajkiem (nam mówiła też żeby grzać fiolkę z solą fizjologiczna i przykładać). No i mieliśmy maści do oka, krople to tobrex. Napisze jak będziesz chciała nazwę masci, tylko po powrocie z pracy. To ponoć wirusowe. Super że udało ci się zakończyć dzień na plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okulista zalecił ciepłe okłady i dał właśnie te krople i maść do oka. Ostatnio mi przeszło po tych łękach. Widocznie mam już  tendencje do tego dziadostwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Jasminka napisał:

Okulista zalecił ciepłe okłady i dał właśnie te krople i maść do oka. Ostatnio mi przeszło po tych łękach. Widocznie mam już  tendencje do tego dziadostwa

Tak jak moja córka. Miała już w każdym oku. Okłady suche of course. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwie i dziwie czekam i czekam aż ktoś napisze a wy na inny wątek przeszłyście 😞 nawet nie widziałam że tamten znikną 😞 u mnie tak na święta zrobiła dwie sałatki, ostatnio w ogóle nie patrze co jem bo chciałam masę utrzymać ale trza się trochę zacząć pilnować, znam ten ból Sylwia gdy wszystko idzie nie tak 😞 Jasminka współczuje oka oby szybko przeszło 🙂 MamaMai ty to się masz z tymi choróbskami 😛 A ja ostatnio szukałam domku bo mama ostro powiedziała że nie chce z nami mieszkać znalazłam taki tani sprawdziłam konto bankowe i mi wyskoczyła jakaś oszustka to się jej zapytałam za chwilę zobaczyłam że to inny nr konta i przepraszałam babka napisała że jestem nienormalna i musi się zastanowić czy mi sprzeda potem napisała żebym wpłaciła na konto a jeszcze wcześniej jak chciałam sprawdzić jej nr to znikną z rozmowy allegro w końcu stwierdziłam że od niej nie kupie bo ma identyko bank, oddział i miasto jak ta oszustka co co chwila nowe konta w tym banku robi najpierw sprzedawała na olx wiec wolałam nie ryzykować jutro mam dostać ofertę przyczep od jednej osoby z olx tym razem zapłacę przy dostawie nie będę ryzykować. Ale kurcze ciesze się z jednej strony bo po pierwsze to jakiś tam własny kont a po drugie w końcu stać mnie na cokolwiek do zamieszkania 🙂 Takie pytanko odemnie chciały byście dostać odemnie kolczyki na pamiątkę za pocztówkę ? z dowolnego obrazka mogę wam zrobić z koralików wysłać pocztą albo na paczkomat 🙂 Bo zbieram pocztówki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ci powiem Toragasira że się dzieje u Ciebie. Ostro jak myślicie iść na swoje. Ale to było raczej nieuniknione. Pocztówkę mogę wyslac ci jak będę na wakacjach. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Wczoraj trochę buszowałam w ogrodzie i mam dziś zakwasy. Popikowałam też begonia które zasiałam w Lutym. Dziś ma być zimno niestety. Dietetycznie na plus. 

Oko już lepiej, ale dziękuję za dobre słowo 🥰  Mama gdzie jedziecie na wakacje? My w tym roku jedziemy na wakacje od Bożego Ciała na 10 dni. Kilka dni w Pradze i potem góry Sowie. Mam nadzieję że nie będzie tłumów bo to jeszcze nie wakacje, a termin zbiega się z rocznicą ślubu 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Jasminka napisał:

Dzień dobry☀ 🌝⏰

Wczoraj trochę buszowałam w ogrodzie i mam dziś zakwasy. Popikowałam też begonia które zasiałam w Lutym. Dziś ma być zimno niestety. Dietetycznie na plus. 

Oko już lepiej, ale dziękuję za dobre słowo 🥰  Mama gdzie jedziecie na wakacje? My w tym roku jedziemy na wakacje od Bożego Ciała na 10 dni. Kilka dni w Pradze i potem góry Sowie. Mam nadzieję że nie będzie tłumów bo to jeszcze nie wakacje, a termin zbiega się z rocznicą ślubu 😊

A jeszcze nie wiem ale gdzieś w Polskę bo z młodym jeszcze jakoś za granicę mam opory. Urlop mam dopiero w lipcu i sierpniu. Jeśli nic się nie wydarzy to na pewno wyjedziemy. Urlop muszę mieć, to jest nasz czas na ładowanie baterii, a dzieci mają frajde. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A próbowaliście już z dietą warzywno-owocowa? Mi ostatnio koleżanka opowiadała, ze jest mega efektywna. Mówiła tez ze, ze czasem są organizowane wczasy z dieta, gdzie wszystko jest pod okiem dietetyka i lekarza. Mi by się mega takie coś przydało... Ona akurat była w SPA Hotelu Jawor no i z tego co mi opowiadała to mega i ze jest bardzo zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałam i również polecę SPA Hotel Jawor - byłam w wielu ośrodkach na tego typu wczasach, ale nigdzie nie było to tak dobrze zorganizowane jak tam. No i do tego jedzenie... przepyszne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam SPA Hotel Jawor - najlepszy ośrodek organizujący turnusy z dieta dr Dąbrowskiej, w jakim byłam. Jedzenie jest wyśmienite!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ośrodków organizujących takie turnusy z tą dietą, ale rzadko w którym jest konsultacja lekarska i dietetyczna. Tą dietę warto wypróbować, ale pod okiem lekarza i w sprawdzonym miejscu. Hotel w Jaworzu akurat ma w swojej ofercie takie konsultacje, więc jest to zdecydowanie na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię ten hotel.. Byłam tam wiele razy, ale nie miałam jeszcze okazji być na turnusie u nich -  to chyba znak, ze muszę i tego spróbować! Słyszałam już od dawna o diecie dr dąbrowskiej ale nie potrafiłam się sama zorganizować, żeby pilnować tej diety, może tam w końcu się uda. Swego czasu tam jeździłam głównie ze względu na bardzo atrakcyjna ofertę spa, zawsze bylam zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×