Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witam.

Od 17 dni moja córka ma ból brzucha 5 cm.pod pępkiem.

Leżałam z nią 4 dni w szpitalu,wszystkie wyniki prawidłowe,badało ją 4 pediatrów.Brzuch miękki,wyniki powtarzane 2 razy i wszystko ok.Dodam,że córka w nocy bardzo dobrze śpi,nie wybudza się.A w dzień brzuszek boli ją raz bardziej, raz mniej,ale przewlekle.Od dwóch tygodni nie chodzi do szkoły.Jak próbuje podskoczyć to ból jest silniejszy.Nie wiem co może być przyczyną,ona płacze że chyba do końca życia będzie ją boleć..

Czy ktoś miał taką sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim jest wieku? Czy jest mozliwe, że to wstep do miesiaczki? Nie dziwie Ci się, ze sie niepokoisz. A może stres? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, AgsAgsAgs napisał:

W jakim jest wieku? Czy jest mozliwe, że to wstep do miesiaczki? Nie dziwie Ci się, ze sie niepokoisz. A może stres? 

Ma 9 lat.Za wcześnie na miesiączkę 😕

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, monika1908 napisał:

Może pasożyty? Albo problemy z pęcherzem jakieś?

Miała podany zentel, Pyrantelum,vermox- profilaktycznie.Zero poprawy.Dwa razy badany kał na pasożyty-ujemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, monika1908 napisał:

Może pasożyty? Albo problemy z pęcherzem jakieś?

Mocz badany 3 krotnie-nic nie ma w moczu,USG jamy brzusznej na pełnym i pustym pecherzu-prawidłowe.Profilaktycznie podany Da furag.Bez poprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A lekarze mieli jakiś pomysł dlaczego ten ból? Rozumiem,  że robili jej badania krwi z rozmazem i crp - i wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Margo napisał:

A lekarze mieli jakiś pomysł dlaczego ten ból? Rozumiem,  że robili jej badania krwi z rozmazem i crp - i wszystko ok.

CRP, OB, biochemia krwi, badanie krwi z rozmazem,potas,sód,próby wątrobowe,kreatynina i jakieś inne wyniki krwi których skrótów nawet nie znam i nie wiem co iznaczają-wszystko prawidłowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Margo napisał:

A lekarze mieli jakiś pomysł dlaczego ten ból? Rozumiem,  że robili jej badania krwi z rozmazem i crp - i wszystko ok.

Lekarze powiedzieli,że to najprawdopodobniej jakaś wirusówka, że jeśli jej nie przejdzie w najbliższym czasie to iść do gastrologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można tez chyba zrobić usg układu moczowego, może coś tam ma? Piasek?

Mi lekarka mowila, ze te badania kału na pasożyty często wychodzą ujemne, a pasożyty są (wiem, dziwnie to brzmi). Tak samo badania moczu, bo laboratoria uważają, że np. Ecoli to mogą w moczu być i ich nie wykazują. A jeśli nie to, to może rzeczywiście trzeba ją zabrać do ginekologa? Można zrobić USG ginekologiczne przez brzuch, tylko pęcherz też musi być pełny.

Mam nadzieję, że jej przejdzie, bardzo wam współczuję. Taki plus tych wszystkich badań, że przynajmniej to nie jest żaden guz czy coś równie okropnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2023 o 18:50, Stokrotka30 napisał:

Ma 9 lat.Za wcześnie na miesiączkę 😕

 

Wcale nie. Teraz coraz młodsze dziewczynki miesiączkują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro już pójdzie do szkoły bo nie ma mdłości,ale brzuch dalej boli.Raz mniej,raz mocniej.Wiem,że często są pasożyty a badania nie wykazują tego.

Myślę,że to nie są sprawy ginekologiczne,bo nie boli ją podbrzusze tylko  poniżej pępka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stokrotka30 napisał:

Jutro już pójdzie do szkoły bo nie ma mdłości,ale brzuch dalej boli.Raz mniej,raz mocniej.Wiem,że często są pasożyty a badania nie wykazują tego.

Myślę,że to nie są sprawy ginekologiczne,bo nie boli ją podbrzusze tylko  poniżej pępka.

Ból ma to do siebie, ze promieniuje. U 9latki wszystkie narządy są blisko siebie. Nie wiem czemu nie chcesz tego sprawdzić nawet dla spokoju, ze sprawimdziłaś wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Foko Loko napisał:

Ból ma to do siebie, ze promieniuje. U 9latki wszystkie narządy są blisko siebie. Nie wiem czemu nie chcesz tego sprawdzić nawet dla spokoju, ze sprawimdziłaś wszystko.

W szpitalu miała dwa razy robione USG jamy brzusznej, tam też widać macicę i jajniki. Dziwne dla mnie jest to, że jeżeli córka próbuje podskoczyć to wtedy ból brzucha nasila się. Niepokoją mnie też stolce, które są płaskie. Ale dla pediatrów to nie było dziwne i nic na to nie powiedzieli. Nie poszła dzisiaj do szkoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś rektoskopia czy coś? albo kolonoskopie niech jej zrobią (w uśpieniu oczywiście), jak nic nie wyjdzie.

Może to jakieś zapalenie jelita albo odbytu i promieniuje. Albo nietolerancja, celiaklia (ona też często nie wychodzi w badaniach...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co opisujesz, zdaje się, że córka przeszła już szereg badań i nie wykazano żadnych nieprawidłowości. W takiej sytuacji ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który może dokładniej ocenić sytuację i zasugerować dalsze kroki.

Pamiętaj, że specjaliści medyczni mają większe doświadczenie i wiedzę w zakresie diagnozowania i leczenia medycznego. Skonsultuj się z pediatrą lub gastroenterologiem, aby omówić objawy córki, historię medyczną oraz wyniki badań przeprowadzonych do tej pory. Mogą być konieczne dalsze badania lub konsultacje specjalistyczne w celu zidentyfikowania przyczyny bólu brzucha i zapewnienia właściwego leczenia.

W międzyczasie możesz również monitorować objawy córki i prowadzić dziennik, w którym zapisujesz częstotliwość i nasilenie bólu, okoliczności z nim związane (np. jedzenie, aktywność fizyczna itp.) oraz wszelkie inne zauważone symptomy. Te informacje mogą być przydatne dla lekarza w procesie diagnozowania.

Pamiętaj, że ból brzucha u dzieci może mieć wiele różnych przyczyn, od prostych do bardziej złożonych. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać odpowiednie wsparcie i opiekę medyczną dla córki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×