Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Aniaaa123

Trudności ze zmianą pracy.

Polecane posty

Witam, mam ogormne problemy ze znalezieniem pracy. Chce zmienić obecna pracę że względu na bardzo kiepskie wynagrodzenie, atmosferę w obecnej firmie, oraz fakt że mimo obietnic od 2 lat nie doczekałam się umowy o pracę. Cały czas pracuje na śmieciówce. Już 2 miesiące szukam czego nowego, ale od razu pojawiły się problemy. Nie mam wybitnych wymagań. Jedyne co to chcialabym lepsza stawkę (w obecnej pracy nie wychodzi mi nawet minimalna) no i nie mogę pracować w weekendy bo robię kursy pomaturalne. Wysyłam CV i aplikacje na olx, pracuj pl, z ogłoszeń i nic. Zazwyczaj nie odzywają się wcale. W ciągu 2 miesięcy 3 razy zostałam zaproszona na rozmowę ale nic z tego nie wyszło. Jestem załamana. Lepszy zawód będę miała dopiero za rok. A w tej firmie nie chce już. Zmieniałam pracę kilka razy w życiu i zawsze szybko coś nowego udawało mi się znaleźć. Nie wiem o co może chodzić. Zweryfikował CV i list motywacyjny, wydaje się ok... Nie wiem naprawdę co o tym myśleć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale mam podobnie. Rzuciłem pracę pod koniec Czerwca - bo nie wytrzymałem wyzysku i atmosfery w firmie. Od Lipca wysłałem około 50 CV na takich portalach jak OLX, Pracuj.pl. Rynek jest załamany, byłem na kilku rozmowach, jedni - nie odpowiadają, albo oddzwaniają i oferują stawki poniżej stawki kasjera w sklepie. Szukam pracy z doświadczeniem na magazynach, jest za dużo kandydatów na jedno miejsce. Sytuacja wyglada tak, że dziś pojawia się ogłoszenie aplikujesz a po dwóch dniach jest informacja ze wpłynęło tam powyżej 100 CV. Dodam ze mieszkam we Wrocławiu. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Zawsze wystarczyło złożyć od 2 do 5 CV i robota była. To nie tylko Ty tak masz. Ale głowa do góry. Jeżeli mnie nie przyjmą tam gdzie przechodziłem rozmowy o pracę to zostaje mi szukać pracy w Biedronce, bo za coś trzeba żyć. Niestety zrobiło się gorzej niż po Covid-zie. Trzeba przeżyć ten okres... Albo będzie lepiej albo zostanie uczyć się języka i uciekać za pracą z kraju. Dużo jest ofert tzw. fake - gdzie pracodawcy zbierają, cześć firm poupadało, a inflacja podatki ograniczają możliwości pracodawców. No i dochodzą  imigranci....... . Powodzenia 😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2023 o 16:12, OnCiekawyOpini napisał:

Cześć. Nie wiem z jakiego miasta jesteś, ale mam podobnie. Rzuciłem pracę pod koniec Czerwca - bo nie wytrzymałem wyzysku i atmosfery w firmie. Od Lipca wysłałem około 50 CV na takich portalach jak OLX, Pracuj.pl. Rynek jest załamany, byłem na kilku rozmowach, jedni - nie odpowiadają, albo oddzwaniają i oferują stawki poniżej stawki kasjera w sklepie. Szukam pracy z doświadczeniem na magazynach, jest za dużo kandydatów na jedno miejsce. Sytuacja wyglada tak, że dziś pojawia się ogłoszenie aplikujesz a po dwóch dniach jest informacja ze wpłynęło tam powyżej 100 CV. Dodam ze mieszkam we Wrocławiu. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem pracy. Zawsze wystarczyło złożyć od 2 do 5 CV i robota była. To nie tylko Ty tak masz. Ale głowa do góry. Jeżeli mnie nie przyjmą tam gdzie przechodziłem rozmowy o pracę to zostaje mi szukać pracy w Biedronce, bo za coś trzeba żyć. Niestety zrobiło się gorzej niż po Covid-zie. Trzeba przeżyć ten okres... Albo będzie lepiej albo zostanie uczyć się języka i uciekać za pracą z kraju. Dużo jest ofert tzw. fake - gdzie pracodawcy zbierają, cześć firm poupadało, a inflacja podatki ograniczają możliwości pracodawców. No i dochodzą  imigranci....... . Powodzenia 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda. Ja kilka lat temu nie miałam żadnego problemu. Znalazłam wtedy w kilka dni nowa pracę. Naprawdę mnie to już wykańcza bo w tej firmie nie chce już pracować ale muszę póki nie znajdę nic nowego bo za coś trzeba żyć. Rzeczywiście dużo ofert jest zupełnie niepoważna. Nawet ostanio był hit, dostałam propozycję że będę pracować na czarno 🤦 oczywiście nie zgodzilam się na to... Nie mowie że od pierwszego dnia musi być umowa o pracę, rozumiem że nie chcą pracodawcy od razu podejmować wiążących ale przynajmniej zlecenie chce mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to bardzo podobnie. Chcę zmienić pracę, bo atmosfera jest jednym wielkim dnem, ale w Rybniku żadnych sensownych opcji nie da sie znaleźć. Myśle więc o dojeżdżaniu gdzieś dalej ale tu z kolei problemem są dzieci, którymi nie ma się kto zająć. Męczy mnie to okropnie bo odechciewa się codziennie wstawać do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej poszukać pracy za granicą ? Nawet przez jakąś agencję pracy , z tego co kojarzę to nie jest tak ciężko znaleźc pracę np. w Niemczech na dodatek to z tego co kojarzę to jak się rok popracuje w NIemczech to było 80% ostatniej pensji zasiłku.

 

Ja pracowałem w spedycji ale nie lubię tej pracy i odszedłem i całkiem szybko znaazłem prace za granica jako rezydent z całkiem fajnymi zarobkami ponad 5000 zł netto mniej wiecej , teraz wróćiłem i albo poszukam coś np. na magazynie bo robię uprawnienia na wózki widłowe , a jeśli nie będe mógł znaleźć to na początku stycznia to od razu szukam pracy w NIemczech , a jeśli tam coś nie tak to mam opcję pracy jako rezydent w Tunezji ale to od marca dopiero.

 

Polska została zalana przez emigrantów i dlatego takie problemy z pracą , nawet na kursie na wózki widłowe to praktycznie wszyscy ludzie to Ukraińcy , jeden nawet z kuby był.

Też mam taki przykład , moja żona jest z tajlandii i ona od początku pobytu w Polsce to praktycznie nie mogła tu znaleźć pracy. Natomaist szukała w internecie to np. opcja pracy dla niej się dość szybko znalazła.

 

Moim zdaniem POlska nigdy nie była szczególnie dobrym krajem do szukania pracy , ze względu na dostepność orazpoziom zarobków. Ktoś pisał , że mieszka we wrocławiu to jak sobie poszuka prace np. w Lipsku to znajdzie dużo lepsze zarobki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×