Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość pommponik
Jeśli ząb mądrości boli i jest przy nim stan zapalny, to często usuwanie go w tym momencie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Chirurg stomatolog zwykle przepisuje wtedy antybiotyk i lek przeciwbólowy i przeciwzapalny (np. ketonal), a na usunięcie zęba mądrości pacjent umawia się za kilka dni. Wtedy lepiej nie zwlekać z usunięciem ósemki, bo po jakimś czasie sytuacja może się powtórzyć, a wręcz może być jeszcze gorzej. Więcej o zębach mądrości i zaleceniach, kiedy należy je usuwać na stronie http://www.anident.pl/usuwanie-osemek.html . Zawsze w przypadku bólu zęba mądrości warto zrobić pantomogram i zobaczyć, jak jest ona usytuowana w kości. Pantomogram przyda się później chirurgowi przy usuwaniu zęba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mutellka21
Witam. Zgadzam się z wpisem u góry. aktualnie przechodzę ten sam stan co wszyscy powyżej. cierpię już 3 dzień i przyznam sie szczerze robiłam wszystko by przestało boleć, brałam tabl przeciwbólowe aż doszło do tego że przez te ostatnie dni wyłykałam ok 23 tabletek raz Ibuprom,raz apap, nurofen. Pomagało ale na góra 3 godziny aż do momentu gdy ból nie stał sie rwący i pulsacyjny, być może miało to związek z przedawkowaniem leków no i nie tylko te objawy - ból ucha środkowego, masakryczny jak w zapaleniu. Od dziś rana biorę maść kamforową by rozgrzać (na ból ucha - pomaga), Dentosept A i pyralginę, dzięki temu bez bólu chodzę jakieś 6-7 godzin, ulga niesamowita i bez szprycowania sie tabletkami (już zdołałam poczuć skutki uboczne i nie namawiam na przeginanie z nim ). Jeśli nie chcecie by wyrywać wystarczy iść na konsultacje dentystyczną, dentysta przepisze, podpowie co zarzyc by nie bolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ból :(
Chyba skorzystam z Twojej rady, ząb boli mnie od kilku dni (boli to za mało powiedziane) i chyba już za dużo tych tabletek. Mam antybiotyk przepisany przez dentystę, do tego żel do smarowania dziąsła ale efektów nie widzę. Oprócz tego zjadłam 2 paczki ibupromu, kilka tabletek Antidol więc jedyne co czuję to mega osłabienie. Już nie wiem co robić ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eff_y_
Witam. Niestety dolaczam do grona cierpiacych. Otoz jesli chodzi o moje osemeczki sprawa wyglada nastepujaco. Zero objawow, przy wizycie u dentystki dowiedzialam sie ze wychodzi mi lewa osemka. Po pewnym czasie dziaslo zaczelo swedziec z prawej strony i smialam sie z kolezanka ze pewnie rosnie mi druga... Niestety mialysmy racje. W tej chwili z lewa jest spokoj natomiast prawa niesamowicie daje mi popalic. Nie dosc ze chyba samo wyrastanie zeba madrosci boli to w dodatku ten zahacza mi policzek i w miejscu skaleczenia chyba zrobila mi sie afta. CHYBA gdyz jestem dosc napuchnieta (zaczynam przypominac chomika, dretwieje mi takze szczeka i po jakims czasie nie poruszania nia potrafi i strzelic) i nie moge dokladnie ząbka obejrzec. Na sniadanie jem tabletki przeciwbolowe a potem mam ochote je lykac co dwie godziny. Mam na tyle silna wole ze jakos udaje mi sie wytrzymac do przepisowych 4-6 godzin... Czesciowa ulge przynosi szałwia ktora tez ma jedna wade. Trzeba plukac nia buzie dosc regularnie. A kto ma na to czas? Chcialam tez zapytac jak dlugo moze wyrastac osemka. Lewa wylonila sie w okolicy sierpnia i jakos nie spieszy jej sie do wyjscia wiec padam z ciekawosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siemka, mam 18 lat i rośnie mi tylko jeden ząb mądrości ale nie boli tak jak was za to w dziąsłach zaraz nad dwojkami mam kły nie wiem co mam zrobić bo nie chcą się zsunac.. czyli nie wyrosły mi jeszcze kły a mam 18 lat!!!! denerwuje mnie to bo nie mogę się normalnie uśmiechać ;/ wie ktoś co mam zrobić żeby mi wyrosły kly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antekxd
Od 2 miesiecy zmagam sie z ósemkami. Ból nie do wytrzymania. Miewam szczękościski - nie moge mówic albo seplenie, ciezko nawet otworzyc usta. Wczoraj mialem tai ból głowy i dziasel ze wymitowałem. Musze udac się do dentysty lub ortodonty. Nie dam juz dluzej rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W jakiej wodzie należy rozrobić dentosept ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Antekxd : Czeka Cię wizyta u chirurga stomatologicznego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sama przechodziłam taki ból i wiem jakie to straszne... tutaj można się dowiedzieć jakie są przyczyny... warto też skorzystać z jakichś porad o tym jak sobie poradzić z bólem... http://www.lepszylek.pl/czytelnia/artykul/51,tabletki-na-bol-zeba-ktore-sa-najskuteczniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychodzi mi lewA dolna ósemka.. uuu..... ból nie z tej ziemi.. cała lewa strona spuchnięta .. boli gardło.. nie mogę przełykać śliny, jeść ani pić. buzi nie moge otworzyć.. czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też męcze sie z 8mkami. Problem jest taki że panicznie boje sie myśli o wycinaniu mi zębów. Kiedyś nosiłam aparat ortodontyczny, troche sie boje źe mi sie znów pokrzywią. Bolą mnie dziąsła i cała szczęka. Na dziąsła polecam ziołową pastę do zębów. Nie tylko do mycia,ale zwłaszcza do smarowania dziąseł. Odkrycie przypadkowe. Brzmi to głupio, ale mnie pomaga!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wtam łącze sie z wami w bólu i wychodzi ostatni zab po lewej stronie na dole strasznie boli mnie ból jest nie do zniesienia mam 28lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi 3lata temu wyszla lewa dolna osemka, ale tylko czesc. Teraz po 3 latach boli od tygodnia, reszta zęba nie chce wyjsc, mam szczękościsk, nie moglam nic zrobic. Poszlam do dentysty i od razu mi wyrwal, bo niestety ten zab by nigdy nie wyszedl. Radzi,zebym druga także wyrwala poki jeszcze nie boli. Na razie jestem na antybiotykach, wazne ze sie go pozbylam. Teraz będzie tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i dziwić się że maluszki tak przy ząbkowaniu płaczą jak dorośli tego znieść nie mogą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 19NiuNia911
Hej mnie wychodzi drugi zą mądrości pray ;) boli jak cholera przełykać nie idzie,dziąsło mnie boli..i są powiększone migdałki..co do 1 zęba miałam go usunięty .. a w jego miejsce miałam suchy zębodół---> częste schorzenie po usunięciu ósemki..jak dentysta zaczął mi na nowo łorać w dziąśle to myślałam,że się popłaczę z bólu..:( Teraz jest to samo ... nie wiem co robić spać nie można ani jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ósemki nie są takie złe :) Podam na swoim przykładzie. Mam cztery prawidłowo wyrośnięte ósemki i nawet dwie dziewiątki na dolnej części zębów. Nic mnie nie boli, nawet nie czuję, że mam te dodatkowe zęby. Dzisiaj się dowiedziałam, że trzeba wyrywać mi piątkę, po prawej stronie, bo to mleczak i się korzeń zęba rozpuścił. Bałam się z początku, bo mam 15 lat i nie chcę być szczerbata (dodam, że mam szparkę między górnymi jedynkami). Okazało się, że opłaciło się posiadanie zarówno ósemek i dziewiątek. Jak będę mieć 21 lat założą mi aparat i po prawej stronie szóstka zastąpi piątkę, siódemka szóstkę, ósemka siódemkę a dziewiątka ósemkę. Opłaciło się? Opłaciło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja sie chirurgicznie pozbylam zebow madrosci. Nie dosc nie troche pokrzywily mi zeby to jeszcze bolaly niemilosiernie. Bylam w http://stomatologiarodzinna.net/ i tam zaoferowali mi fachowa opieke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udaj się do dentysty i sprawdź czy wcychodzi w dobrym miejscu? Może się okazać, że CI krzywi zeby i dlatego tak niemiłosiernie boli! Ja tak miałam i w http://www.kuroczko.pl/chirurgia usuwali mi te osemki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli CIe boli to idz lepiej do dentysty. Osobiście wiem, że to może oznaczać, że np krzywią CI się zęby lub ósemka źle rośnie. ja miałam taki problem i się okazało, że źle rosną to musiałam je wyrwać, na szczęście wyrwano mi zęba w http://www.esdentica.pl/ i nie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tak to potrafi dać popalić:( osobiście miałam z tym nie miały problem, bo musiałam usunac az dwa! Ale jakos poszlo. w http://mikrostoma.pl/ usunęli mi te zęby i w zaaadzie to nie bolało, nawet nie miałam opuchlizny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już musiałam je powyrywać, niedawno byłam właśnie u dentysty w centrum stomatologii www.ortodentis.pl w Łomiankach. Ale pamiętam jaki to straszny ból jak się wyżynały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pójdź do gabinetu stomatologicznego i poproś o przepisane czegoś na uśmierzenie bólu. Ja tak zrobiłam i poszłam do www.stomatologiaraszewska.pl w Pabianicach bo nie mogłam wytrzymać bólu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość22222
Pluczcie eludrilem, to plyn do jamy ustnej. W smaku jest nie dobry ale pomaga. Mi wychodzi, boli jak cholera ale to jedyne co mi pomaga bo przypala te rany i usuwa zarazki :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×