Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość Zab Madrosci
Ide po was, wszystkich czeka hardkor, przygotowac sie na najgorsze !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta2992
Ludzie to jest STRASZNE!!! Najgorszemu wrogowi nie życzę takiego bólu jaki jest przy wyżynaniu się zęba mądrości. Walczę z tym już 3 dni i 3 noce. Nie mogę połykać śliny, otwierać ust, o jedzeniu nawet nie wspomnę. Byłam u stomatologa, podobno ząb nie jest do usunięcia, trzeba po prostu przeczekać. Dostałam Ketonal i jakiś antybiotyk... Tak czy inaczej chyba jednak będę chciała się pozbyć tego zęba co by mi nie przysparzał więcej bólu i cierpienia :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TeHaCe
Pare dni temu zaczęła mi wyrastać dolna lewa 8 ... Przez pierwsze dni nie czułem tak bardzo, gdyż balowałem parę dni. Ból póki co nie jest aż taki silny,ząbek rośnie już 4 dzień. Długo to będzie trwać? Czy może lepiej się zdecydować na usunięcie tego zęba? A co do znieczulenia to nie ma nic lepszego niż Marihuana X_X (Polecam, lecz tylko tym co mieli z nią styczność)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bialamagia
Ech, rzeczywiście z tym same klopoty. Niedawno bardzo cięzko przechodzilam anginę i aż do teraz mam masakryczny bol gardła myślałam, że to jeszcze angina nie wyleczona. Byłam nawet na wymazie gardła i czekam na wyniki. Nie moge łykać, ani jeść, a niedawno angina, więc było dla mnie jasne co to jest. Ale dziwne bylo, że ból utrzymuje się po 1 stronie, patrzę, a tam to cholerstwo się zaczyna wyrzynać :( i promieniuje aż do migdałów. NIe mogę się dotknąć do tego dziąsła, bo mam spuchnięte i umawiam się na 100 procent na wizytę u mojej dentystki. mam nadzieję, że to szybko przejdzie ;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim cierpiącym! Ja mam 22 lata i jakiś rok temu zaczął się hardkor!! Wyłaził mi na dole po lewej ten głupi ząb (najwyższa pora na koniec studiów:)- na szczęście obyło się bez doktora, brałam tylko bobodent, i po 3 dniach spokój. Wyłaził sobie spokojnie aż tu przy samym końcu zaczepił o dziąsło i boli już tydzień..poszłam dzisiaj do chirurga-stomatologa i dał mi dwa zastrzyki w dziąsło i jakiś proszek no i odsunął trochę dziąsło i nie bolało cały dzień!!:) taka ulga !!! ale już coś zaczyna boleć znowu, ciekawe co będzie w nocy, bo jak znowu nie prześpię to nie wiem...umre chyba!! Na szczęście pomoc była darmowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polak23011
co zrobic gdy wychodzi mi zab 3 już ponad 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi na bóle zębów madrości pomaga etopiryna lub aspiryna(zawierają one kwas acetylosalicylowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnnnnnna
Witam ja mam podobny problem narazie jestem na antybiotykach i ketanolu od ktorego juz brzych mnie boli od dolnej 8 zrobilo mi sie zakazenie nie moge spac jesc pic sliny polykac wogole normalnie funkcjonowac, od wczoraj biore antybiotyk i slabo pomaga jak zawsze balam sie dentysty tak teraz marze by wyrwac tego potwora, wbil mi sie w policzek i rosnie na nim taka kieszen z mojego polika,cos strasznego ja juz nie mam sił!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiki69
mnie boli od 6 dni i nie zamierzam iść do dentysty bo jeszcze mi wyrwie albo natnie dziąsło i co ja zrobię bedzie bardziej bolało niż teraz ;D Ból jest w zasadzie do wytrzymania chociaż od tego zęba bolą mnie uszy i gardło nie wspomną jak ciężko przełykać mi ślinę czuje też ból dziąsła smarowałam żelem SACHOL ale nie działa .... szukam skutecznego środka na tego zęba bo już nie wiem co z nim robić boli i swędzi wszystko na raz ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelstw
moje ósemki pojawiły się w liceum i to o dziwo wszystkie cztery na raz. Dają o sobie znać ok 5 razy w roku:) szczególnie dwie po lewej stronie szczęki. Ponad tydzień temu jak mnie zaczęła boleć ósemka to nie dało się wytrzymać, dziś wylądowałam u dentysty, który stwierdził po zdjęciu RTG i wstępnych oględzinach że szkoda wyrywać zęba ponieważ jest zdrowy, rośnie prawidłowo, tylko po prostu grube dziąsło go nie puszcza i dlatego tak boli;p zaproponował nacięcie dziąsła żeby nieco ułatwić ósemce dalsze wybijanie się, zaaplikował mi znieczulenie w 3 miejscach a jak zaczęło działać to nacinanie trwało ok 10 sekund:D teraz już tylko będę czekała na efekty owego zabiegu, mam nadzieje że będą pozytywne:) pozdrawiam wszystkich cierpiących z powodu zębów "mądrości" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość su (BOLIIIII)
Mam 15 lat i rok temu robilam zdjecie rednenowe ze wzgledu na 6 z ktora mialam problemy. Przy okazji wyszlo ze idzie mi 8mka. Przez rok - nic CZASEM poczulam jakies bole ale bardzo leciutkie. W zeszlym tygodniu sie zaczelo! Przez caly dzien dziaslo mnie tak bolalo ze nie moglam. Mama podala mi Ketonal i pomoglo. Az tu nagle trzy dni temu zlapal mnie taki bol calej prawej dolnej szczeki, ucha i glowy i dalej trzyma! Mam spuchniete dziaslo ale bez stanu zapalnego (mama jest byla pomoca detystyczna) ledwo moge jesc i prawie nie spie...czy to normalne uczucie przy wyrzynaniu? Czytalam tyle artykulow o tym tak to nie nacina sie dziasla by pomoc wyrzynaniu, jake to nie sa kaplikacje itp. i dowiedzialam sie ze nie ma reguly...ale tego boje sie naj bardziej bo W Irlanndii juz jedna detystka mi zepsula 3 zeby a polka tak wyrwala ze przez moj krzyk chyba jej bebenki wybuchly... a do polski dopiero za pare tygodni...i jeszcze ta trauma detystyczna ze przy kazdej glupiej plabie mdleje...nie wiem co mam robic...a geba to mi odpada z bolu!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się podzielę... 27 lat. Wyrosły mi już w całości 3 ósemki. Jedynie męczę się już od kilku lat z ostatnią - dolną lewą. Co pare miesięcy przypomina o sobie i pobolewa przez kilka dni. Standard: opuchnięte dziąsło, policzek, trudności z jedzeniem. Wszystko do wytrzymania, bez tragedii. Wyszła prawie do połowy. Jednak od kilku dni mam ponowienie ataku, który nie chce ustąpić. Mocny ból, opuchnięte gardło, policzek, dziąsło. Ból promieniuje prawie na całą głowę i żadne przeciwbólowe bez recepty nie działają (nie próbowałem jeszcze Voltarenu, a podobno on dość dobrze działa). W akcie ostatecznym poszedłem do dentysty, bo chyba to sygnał, że czeka mnie ostateczna rozprawa z ósemką. Ten stwierdził, że miejsca nie ma już dla niej i trzeba usuwać. Jutro idę na RTG. Dziś funkcjonuję tylko dlatego, że wziąłem Ketonal - ale ULGA! Dziś w nocy tak cierpiałem, że absolutnie nic nie skutkowało. Ani płukanki Dentoseptem, ani Sachol na dziąsło, ani APAP, ani Ibuprom, lód nawet przestał znieczulać. Boję się, że zabieg usuwania może być problematyczny. Mam dość solidne kości i zęby i boję się, że może mały gnojek stawiać opór. Nadzieję pokładam w tym, że ząb rośnie prosto i nie jest cały zakopany w dziąśle. Nie ominie mnie pewnie nacinanie dziąsła, ale może dalej nie będzie problemów. Oby było dobrze ;) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka przyłączam się do Grona Cierpiących ;x mam 16 lat... mam APARAT... i rosną mi dwie 8 dolne :< znaczy narazie tylko przebiły się przez dziąsła. Ortodontka mówiła mi że trzeba będzie je wyrywać no wyczytałam już ze wyrywanie spoko dopiero po jest walenie głową w blat... i mam takie zapytanie myślę że jeszcze z rok będę mieć aparat to chyba te 8 już sporo wyrosną.. tak przypuszczam i tu najważniejsze JAKĄ WIELKOŚĆ ALBO JAK BARDZO WYROŚNIĘTY MUSI BYĆ 8 żeby można ją było wyrywać? Oraz czy jak mam miejsce na dwie dolne 8ki a na górze już nie to jak się wyrwie tylko dwie górne to czy będą przeszkadzać te dolne? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój ząb mądrości rośnie już prawie 5 lat. nie będę opisywała ile się ochodziłam z bolacą głową do lekarzy i dopiero po 2 miesiącach wykryli że to ząb... pani stomatolog oczywiście też mi wycięła kawałek dziąsła, niedawno leczyła mi te 2 dolne 8 bo robiła się mała próchnica, a usówać nie kazała bo miejsce na zęby jest. ostatnio znowu męczyłam się z tym zębem kilka dni, bo wychodzi mi kolejna część, to dopiero jakieś 3/4 całego zęba. robiłam płukanki kilka razy DENTOSEPTEM to taki płyn ziołowy do obkurczenia opuchniętych miejsc. bardzo pomaga, tylko trzeba płukać kilka razy dziennie, no i zanim opuchlizna nie zejdzie trzeba na przeciwbólowych tabletkach jechać...pomocne też bywa "psikanie" TANTUM VERDE wychodzącego zęba i smarowanie maścią na ząbkowanie, taką zwykłą aptekową dla niemowlaków :) ważna jest też higiena 8, z racji swego dalekiego polożenia ciężko je doczyścić zwykła szczoteczką, nieco lepsza jest elektryczna, ale też nie czyści dokładnie. w sprzedaży w aptekach są specjalne szczoteczki do 8 takie tylko z jednym włoskiem.koszt takiej szczoteczki to ok. 10 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sonix
Moja 8 na dole rośnie mi już 4 lata... co 3 miesiące srednio sie budzi a ja umieram. Ale teraz to mam masakre...ząb jest przykryty dziąsłem i tam sie zbiera jedzenie...boli jak jasna cholera, szczęka mnie cała boli, węzły chłonne powiększone, przygłuchawa jestem na prawe ucho. Dziś mi stomatolog powiedziała żeby naciąć dziąsło...ale ja się chce pozbyc tych zębów...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość See I am not alone
Przyłączam się do grona cierpiących. Mam 24 lata właśnie wyżyna mi się ostatni ząb mądrości.Górne ósemki trochę bolały,ale w porównaniu do tego co czuje teraz to było nic. W tamtych przypadkach wystarczyło popłukanie dentoseptem oraz smarowanie solcoseryl. Moja lewa ósemka wyżynała się chyba przez rok i skończyła równo miesiąc temu. również bardzo bolała. Ale to co czuje teraz przy ostatnim ząbku to koszmar!Jestem spuchnięta nie mogę spać z bólu, płuczę tego zęba, samruje, wcinam ibuprom garsciami. Jestem zdesperowana i zamierzam iść dziś do chirurga szczękowego.Jestem tylko ciekawa jaki jest koszt takiej wizyty.I czy nacięcie wraz z ekstrakcją może mnie drogo kosztować.?Myślę o prywatnej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bebebebuuuum
mi tez ostatni (tzn 4 rosnie) boli strasznie, czasami twarz puchnie i wezel chlonny szczeke rozpycha czy wyrywanie jest na nfz?? czy nie czuc zadnego bolu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LOBO 19
Witam ja mam podobny problem najpierw wyszedł mi ząb na górze po lewej stronie , z miesiąc póżniej wyszedł mi na dole też po lewej stronie a teraz mi wychodzi trzeci na dole po prawej stronie, jak te dwa mi wychodziły to prawie nic nie bolało ale ten trzeci to napieprza jak cholera ... pamiętam jak kiedyś rodzice mi mówili że jeden ząb mądrości wychodzi ..heh zabawne ...a mi już trzeci wychodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak boli jak boli 2 noc z rzedu nie przespana co 6 godzin KETANOL 50mg bo bym nie wytrzymal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :(:(:(:(:(
jak długo ten cholerny ząb się wyrzyna ??? już wysiadam:( 4 doba koszmarny ból i opuchlizna:( spać nie moge, jeść nie mogę, pić nie mogę, zwariuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia666
Witam wszystkich obolałych.. wlasnie umieram z bolu i siedze w lozku myslac,ze wkoncu zasne bo przez osemke nie daje rady... i powiem wszystkim w skrocie dobra rade- jesli macie czas i kase i chęc to usuwajcie odrazu te zeby madrości...bo zawsze mialam super rowne zeby-teraz mi sie powykrzywialy -mam bardzo wasa buzie i nie ma miejsca na jakies dodatkowe zęby...ale kazdy dentysta i rodzina mowila-nie usuwaj ,przydadza ci sie dodatkowe zeby... nastepnie przez pare lat wyrosly mi 4 te zeby...czasem rwalo bolalo troche napuchlo..i w ciagu kilku lat mi sie to zdarzalo pare razy wiec wytrzymalam bo twierdzilam,ze warto miec dodatkowego zeba... LECZ dzis zmieniam zdanie-BARDZIEJ fachowi stomatolodzy wypowiadaja sie,ze jesli osemka rosnie krzywo -nie na prosto jak wszystkie zeby (czyli jak u mnie krzywo) to nalezy ja usunac jak najszybciej do 25 roku zycia ,gdyz bedzie sprawiala problemy- a im czlowiek starszy tym gorzej sie bedzie goilo... ja dzis mam juz 27 lat i to co mam od paru dni z ta 8 to koszmar...wwychodzi ona pare lat-ale teraz chce sie przebic do konca i to jest masakra...spuchnieta jestem ,nie moge pic,usta mam jak po botoksie,boli mnie pol twarzy,glowa peka,pic to moge najlepiej przez slomke bo nie moge otwierac szczeki,nawet oko i ucho mnie bola,ciagle wypluwam sline w milion chusteczek bo nie jestem w stanie jej lykac..ogolnie katorga.... podsumowujac lepiej to usunac jak zacznie bolec -bo pozniej (jak u mnie) moze sie obudzic po paru latach i bedzie jeszcze gorzej!!a szczegolnie jak by sie w ciaze zaszlo to nie wiem...bo wtedy zadnych tabletek tak nie mozna chyba łykać....wiec ja sie wybieram na usunięcie-myslalam,ze w pare dni mi to przejdzie a to jest jeszcze gorzej....a i wogole spac nie mozna z bolu i tego,ze sliny sie nie przelyka... a polecam MERIDOL REGENERACJA PODRAZNIONYCH DZIASEL PASTA DO ZEBÓW..Biore to na paleczke do uszow lub palec i smaruje ta osemke i reszte zebow co mnie od tej osemki bola...super jest (no ozdrowienia nie ma ,ale nieco ulzy) ..moze dobra by i byla plukanka z tej firmy ,ale ja teraz mieszka poza Polska i nie ma dostepu... pare dni bralam ibuprom max -nieraz na 1-2 pomagal,nieraz wogole...wiec sie gnelam po wieksza moc-ketanol -naprawde super to dziala na te cholerne osemki...wczoraj tez zaczelam duomox antybiotyk bo juz nie mialam sil-ale zadnych rezultatow jak narazie... plukalam buzie rumiankem,przykladalam rumianek-nic nie pomoglo.. fajnie dziala zamrozone mieso jak sie przylozy do policzka lub zimny recznik,ale ile mozna to trzymac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się, krzywo rosnące ósemki należy usuwać mój dentysta na rentgenie zauważył, że rośnie mi W POPRZEK ósemka, nie widać jej normalnie było- własnie przez to, że rosła w poprzek usunął mi ją chirurgicznie i z główy ale zabieg... o masakra :/ godzina masakrycznego bólu (znieczulenia na mnie nie działają) pozostałe 3 ósemki mam w porządku, proste i nawet nie zepsute (jedna ma mikro ubytek, który niebawem dentysta załata) więc ich nie będę usuwać Gosia a Ty idź do dentysty jak najszybciej, niech usunie chirurgicznie tą ósemkę, która Cię tak boli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia666
WITAM PONOWNIE BYLAM U DENTYSTY -NOI OSEMKA DO USUNIECIA...ALE NIE JEST KRZYWA,ROSNIE PROSTO..LECZ OKAZALO SIE ZE TO NIE TEZ DOBRZE..BO NIE MAM MIEJCA NA NIA A ONA CHCE DO KONCA SIE WYDOSTAC I STAD PONOC OPUCHLIZNA I RESZTA OBJAWOW O KTORYCH PISALAM WYZEJ...A WIEC DOSTALAM INNY ANTYBIOTYK METRONIDAZOLE (PASKUDNY W SMAKU MIMO ZE TYLKO SIE GO POLYKA) I MAM ZJESC CALE OPAKOWANIE I CZEKAC AZ ZEJDZIE MI OPUCHLIZNA BO INACZEJ NIE MOZNA USUNAC ZEBA .. A WIEC MAM CZEKAC 2 TYGODNIE MASAKRA..NADAL BIORE PRZECIWBOLOWE,ALE JUZ NUROFEN,NIE KETANOL...I CORAZ MNIEJ...I POWOLI CZUJE ZE SCHODZI MI OPUCHLIZNA I NIE MAM JUZ TAKIEGO BOLU... DENTYSTA POWIEDZIAL,ZE MOGE ZOSTAWIC TA OSEMKE(JEST ZDROWA),ALE CO JAKIS CZAS MOZE MI SIE DZIAC TO SAMO CO OSTANIO I NIC NIE DA SIE PRZEWIDZIEC,BO NIE MAM TEGO MIEJCA NA NIA I LEPIEJ SIE JEJ POZBYC..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problematyczne ósemki najlepiej usunąć... I tak dobrze, jeśli wychodzą z dziąseł, w innym razie trzeba usuwać chirurgicznie. Od siebie - nie polecam z tym zwlekać, mogą pokrzywić pozostałe zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martunia 20
Słuchajcie ostatnio byłam u dentysty bo dziąsła mi się obniżają i trzeba to co jakiś czas bląbować...ale to nic.nastepnego dnia jak zresztą od kilku miesięcy boli mnie jakiś ząb u góry po lewej stronie... mówie sobie coś nie tak idę do dentysty jeszcze raz,chodź powiedział że jest tam ok. Byłam ok godz.12 zrobił mi 4 bo coś jednak tam bolało...ale po kilku godzinach bolał mnie znów jakiś ząb tam u góry...poszłam ok godz.14 jeszcze raz...(recepcjonistka strasznie niewyrozumiała...)no nie bolał mnie bardzo,ale dokuczał już od dłuższego czasu...doktorek zrobił zdjęcie i mówi że z 6 wszystko wporzadku,bo tego zeba wskazałam jako bolącego... mówi ze to ósemeczka... Wiecie co myslałam ze ta 8 nigdy mi nie wyjdzie..szczerze to nie wiedziałam dokładnie jak to jest na czym polega itd. A dzień przed spotkałam koleżankę której właśnie wychodziła 8...mysle sobie kurcze ale ma problem...A tu i u mnie na drugi dzień się okazało to samo xD aaa wchodząc od dentysty jakaś dziewczyna mówi że tez jej wychodzi 8....JAKAŚ EPIDEMIA XD Wiecie mojej bratowej 8 wychodzi od 2006...i nie może wyjść,zapewne pionowo wychodzi tak jak mi ;) To nie musi być ból tylko dziąseł w wychodzącym miejscu ale też innych zębów...mnie np boli 6...I ta 8 pcha zęby...dostałam antybiotyk DALACIN C mam go stosować do świąt...ale nie boli strasznie to nie biore go. Po świętach mam wizytę z4 i tym ząbkiem mądrości...także lekarz zdecyduje czy dac skierowanie do hirurga..(i wycinanko) :) Nie martwcie sie dobrze że w tym wieku nam wychodzą...jaki to byłby ból jakby wyszły w starosci...(męczarnia) :) DBAJCIE O ZĄBKI:) POZDRAWIAM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Toxic Toy
rośnie mi kurwa ósemka po prawej stronie na dole. To moja druga osemka (pierwsza na górze wyszła bezboleśnie). Ta zaczęla mi wyłazić dawno temu i mnie bolało ale po jakimś czasie przeszło, a od wczoraj koszmar :o boli polik, dziasło, przygryzam policzek, masakra. nie mge jesc mówić etc. Ząb rośnie prosto, ale dziąsło jest naciagnięte ib oli jak chuj. Piję ciepłą wodę z solą i troche pomaga, a przed chwilą z desperacji wzięłam żyletke i ciachnęłam troche dziąsło. I czuję lekką ulgę, jk mnie dalej tak będzie boleć to idw rwać, pierdolę. Jak pomysle, żeprzede mną jeszcze 2 ósemki to mam gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinii1924
Hej. Wychodza mi dwie ósemki na dole w tym samym czasie juz dawno temu mi wychodziły na jakos czas był spokój a teraz znów. Boli mnie cała szczęka, uszy, głowa nie wiem co mam robić! Boję sie dentysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgswyhwyh
Idź do dentysty poproś o antybiotyk bo pewnie sie stan zapalny zrobił możesz też poprosić o jakiś silny przeciwbólowiec. Po kuracji antybiotykiem stan zapalny powinien minąć i ból również. I jeśli ósemki wyżynają się prawidłowo, nie krzywo i nie kolidują z innymi zębami to nie ma sensu ich usuwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgswyhwyh
P.S. polecam też płukanki gorącą szałwią (mocny napar z 3-4 torebek) na zmianę z ciepłą wodą + soda (soda dobrze ściąga ból).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcniek9999
Witam mam pytanie 3 dni przed bolem zeba bolalo mnie gardlo i nagle w piatek rozlozyla mnie goraczka a na 2 dzien okazalo sie ze to angina. Jak zawsze domowe sposoby amol i grzejemy szyje, cos na zbicie goraczki, witaminy, oklady, tabletki do ssania. W niedziele poczulem bol w dolnej prawej str szczenki okazalo sie ze to zabek madrosci ;] a w pon i z prawej ( ktory sie obudzil po ok 8miechac-myslalem ze juz caly wylazl). Czy ma to jakies polaczenie z angina?? Nie dosc ze z bolem przelykam to jeszcze grysc dobrze nie moge to jakas porazka juz jest... Na dodatek z prawej dziaslo lezy na zebie nie przyczepione do niego i boli jak... czekam na odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×