Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość Panna cierpiąca.
O rany;/;/;/ Mam (prawie) 16 lat. Właśnie wyrzyna mi się 'ząb mądrości'... Boli jak cholera już od wczoraj.. Jak tak czytam co piszecie, że po kiilka lat rosną to mnie boli jeszcze bardziej;/ Ojejjj. Połknęłam od wczoraj już 8 ibupromów Nawet nie wiem czy są jakieś żele na to żeby nie bolało, czy antybiotyki. Prosze napiszcie mi jakieś nazwy działających leków.. Ałłłaaaaaaaaaaaaa ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelaaa
hej hej, jednym słowem MASAKRA!!!wyrzynają mi się trzy ósemki na raz :( zrobiłam już zdjęcie a na nim następna niespodzianka...jeden rośnie że tak powiem "w poprzek" Wiecie może do jakiego lekarza w klinice w lublinie najlepiej się zapisać?? Proszę o pomoc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktoś testował
Czy ktoś testował ORAJEL Maximum żel ? Podobno pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kej_t
Ja mam 25 lat, mój ząb (dolna prawa 8) rośnie z przerwami od 3 lat. Zwykle bywało, że pobolał i przestawał ale teraz ból jest już nie do zniesienia:( Boję się usuwania:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fauzeten
Witam, dopiero co wyszedłem z ostrego zapalenia gardła, właśnie przestałem mieć problem z przełykaniem a tu odrazu prawa 8 się wyrzyna.Pulsujacy ból, troszke nie do zniesienia ale akurat słucham WingMakers'ów wywiad z Jamesem i staram się pojąć że to tylko naturalny proces w życiu człowieka i napewno czemuś służy.Ale boli,ale boli.......tak myśle że skoro pulsujący ból to serce musi mieć wpływ na szybkość, co jeśli rozruszać serce to szybkich uderzeń, np. pobiegać troszke, czy szybciej wtedy zakończy się ten proces?!Niewiem ale chyba to sparawdze bo muszę iść spać jak najszybciej z powodu pracy. Mam 27 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nalla
Witam! zaczełam szukac z ciekawosci jakis info o osemkach i weszlam na te forum.Czytajac te wszystkie wasze wypowiedzi sama zastanawiam sie czy nie mam powinnam usunac osemki bo wlasnie rosnie cholernie boli praktycznie nic nie jem bo nie moge otworzyc ust.Myslalam ze to przejsciowy proces szybko wyrosnie i bede miec spokoj, ale teraz sama nie wiem.wybil sie niecaly rok temu ale dopiero teraz zaczal sie bardziej wylaniac i nie da sie tego wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zagadywacz
HEj dziewczyny :) ja meczylem sie przez ostatni caly tydzien,dzis rano jak wstalem to nawet nie moglem otworzyc buzi hehe spontanem smignalem do Stomatologa.Na poczatku bylem przerazony,naprawde ostro bolalo..mysalem,ze bedzie masakra.Ale na nic mi byly te zmartwienia,dostalem dobra porcje znieczulenie..musialem sie nawet kilka razy smiac heheh bo kobieta musiala go wyrywac cala swoja sila- musiala sie nawet opierac o stolczek hahaha..po zabiegu byl bol to oczywiste w koncu..ale jest teraz 21 a zabieg mialem o 15 czuje sie jak nowonardzony hehe ;-) jak macie jeszcze jakies pytanka to walcie smialo panienki..poflirtuje tez chetnie hahah ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znam ten ból :O:O wyrosły mi 4, na szczęście już wyrosło to cholerstwo ... kilka lat tak się wyrzynały :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ałaaaa
Jest źle. Właśnie zdecydowałam się tu napisać w akcie desperacji. Myślałam, że będzie lepiej. Czekałam 3 dni. Górna lewa. Nie mogę językiem dotknąć, boli. Rana tam jest jakaś. Napuchnięte pól twarzy. Boli nawet żuchwa. Nie mogę buzi otworzyć - góra 2cm. Jedzenie - katorga. Usunięcie bankowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość donZebolo
Witam, mam 24 lata i wychodzi mi ten skurczysyn, 3 dni juz faszeruje sie bletkami, dzis do rana nie spałem, dopiero po 4 ibuprofenach odjechalem lecz co z tego bo tylko na 5 godzin, pocierpie jeszcze z dzien za dwa dni uderze na przeswietlenie i zasiegne porady stomatologa, zobacze co z tego wyniknie. Mimo iz zeba nie widac wciaz licze na to ze mi wyjdzie ham a wtedy trach i skrobanka ^^ ;P. Ale raczej sie na to nie zanosi bo juz mi zeby po calej lewej dolnej stronie po uciekaly w rozne kierunki, co za ham, po co on wogole wychodzi ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Bazarnik
O Rany, juz nie mogę z bólu !! Mam 26 lat i wyrasta mi juz 4 ząb mądrosci, Jeden juz mam nawet usunięty, górna ,prawa 8 ledwo się wybija, a juz popsuła, tak bolała, ze trzeba było wyrwać !!! 8 na dolke wychodzi juz 10 rok i nie moze !! ale nie bolałą tak jak te dolne, teraz od dwóch dni wybija mi sie dolna lewa ósemka, matko jedyna jaki ból, jem paracetamol, za paracetamolem, na noc nawet silniejsze leki i nic ;( obawiam się, ze będę musiała wybrać do dentysty na nacięcie, chociaż najbardziej na świecie, chcę tego uniknąć !! Tak się tego boję, podobno pomagają skórki od chleba, rozpychają dziąsło czy coś takiego, zna moze ktoś jakiś domowy sposób, który pomaga ;( Proszę o pomoc !!! Błagam wręcz , bo z bólu nie wyrobię ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia Tilburg
O Rany, juz nie mogę z bólu !! Mam 26 lat i wyrasta mi juz 4 ząb mądrosci, Jeden juz mam nawet usunięty, górna ,prawa 8 ledwo się wybila, no i popsuła, tak bolała, ze trzeba było wyrwać !!! Ósemka po lewej górnej, wyszła bez problemowo ! Ósemka po prawej na dolke wychodzi juz 10 rok i nie moze !! ale nie bolała ta po lewej dolnej stronie !!!! Od dwóch dni wybija mi sie dolna lewa ósemka, matko jedyna jaki ból, jem paracetamol, za paracetamolem, na noc nawet silniejsze leki i nic ;( obawiam się, ze będę musiała wybrać do dentysty na nacięcie, chociaż najbardziej na świecie, chcę tego uniknąć !! Tak się tego boję!! Podobno pomagają skórki od chleba, rozpychają dziąsło czy coś takiego, zna moze ktoś jakiś domowy sposób, który pomaga Proszę o pomoc !!! Błagam wręcz , bo z bólu nie wyrobię ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gallleros
płukać szałwią, jedna torebka w połowie szklanki wrzątku, 3 razy dziennie, do tego maść dla niemowląt na wyżynanie zębów i odjazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zła_beacia
ja lada dzień kończę 17 lat, wyżyna mi się ósemka na górze po prawej stronie... jak na moje oko 1/3 jego jest już na powierzchni tylko zastanawia mnie czemu nic nie boli ? wszyscy tak 'stękacie' a ja nic nie czuję o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez czeka usuwanie 8mek,ale musze odczekac pare dni bo nie moge szczeki otworzyc w miejscu gdzie zab rosnie przy otwieraniu strasznie kluje i cos blokuje.mam pytanie?po usunieciu 8mek wskazane jest jakie powietrze ?zimne czy cieple,pytam poniewaz pracuje w chlodnych pomieszczeniach i musze jakos kombinowac L4?pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliiii
ja mam 15 lat i właśnie wychodzi mi 8 lewa dolna, tak strasznie boli. Ból obudził mnie dziś w nocy... nie moge nic jeść a jak pije to potwornie boli. Nie wiem czy tak wcześnie można go usunąć I jeszcze mam aparat na zęby.. i cholernie to boli i nie wiem czy przez ten aparat będą mogli mi usunąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweewe
Ja mam 24 lata, zeby madrosci pierwszy raz daly mi o sobie znac juz w wieku 19 lat, czyli to juz 6 lat jak sobie rosna... Mmam juz 3 z nich, ale co jakis czas sie powiekszaja i na nowo pobolewaja... Dopiero niedawno jednak zaczely strasznie bolec!!!!! Powiekszyly mi sie wezly chlonne, boli mnie ucho. Faszeruje sie ibupromem, ale dziala tylko na jakis czas... Coz, trzeba to jakos przeczekac. A najsmieszniejsze jest to, ze moja coreczka tez zabkuje( wlasciwie juz konczy) wiec cierpimy razem :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwalone wakacje
HELP! rosnie mi zab madrosci i boli jak cholerka. O tyle problem ze on siedzi jeszcze gleboko w dziasle...polowa mi sie tylko wyzyna!:( lewa strone moge wyczuc pod dziaslem jezykiem a prawa nic... Nie wiem co robic...czy dentysta moglby cos na to poradzic? Musialabym szukac naprawde dobrego fachowca...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agi17
mam 17 lat ...osemi wyrosly mi juz chyba 2 lata temu..mam 2 dolne..jedna jest do usuniecia....musze to zrobic teraz i strasznie sie boje..:(:(ciesze sie tylko ze nie rosna jka narazie u gory;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila12
Ja mam 12 lat. I dzisiaj o 16 ide do dentysty na nadlewanie zeba. Strasznie sie boje czy to boli ? a ja ide z mama a jak bede musiala wyrwac calego zeba bo je sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlito
qrcze mam problem z dziąsłem za ostatnim zębem z lewej strony...dzis juz bardzo mi napuchło i jest jakby podraznione nie moge jesc.problem pojawił sie dwa dni temu po czym dodatkowo zaczął bolec migdał.gdyby nie ketonal to nie dał bym rady spac....co to moze byc..pomozcie prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carlito
poszedłem do stomatologa i 8 sie mi wyżyna trzeba bedzie naciąc lub usunąc....;((((((((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wróżka zębowa
mi rosnie 4 zab i boli jak cholera. 3 poszly stosunkowo gladko a ten to maskara. buzi otworzyc nie moge, i jak przelykam sline to boli jak nie wiem... ale jak tak boli to jesc nie bede i moze schudne jakies 1,5-2 kg:) nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo :D pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byledorana
Dolaczam do was !! Rosnie mi osemka na dole po prawej strony. Wlasnie mam wielka gule, taki kawal miecha, ktory sie zrobil taki suzy, ze nawet nie moge zamknac ust. Czy to moze byc ropa?? Promieniuje mi wszystko na zuchwe i nie wiem, czy do rana wytrzymam :D. O 7 bede juz w kolejce u dentysty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorka84
Hej mi własnie wychodzi druga ósemka. Pierwszej sie pozbylam. Zrobiłam zdjęcie rtg podobno miał byc maly tak przynajmniej wyglądał na zdjęciu okazało się jednak inaczej. Wyrwałam, dostałam serie zaszczyków w dziąsło i dentystka podważyła i wyrwała szczypcami i tak bolało, krew mocno leciala. Jednak najgorsze byly nastepne dni, rano gorączka 38,5 spuchnieta twarz i szczękościsk około tygodnia. Teraz boli mnie druga i mimo tych przezyc i tak pójdę. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Ostatnio zaczeła mnie pobolewac prawa górna strona szczęki na samiutkim koncu. Myslalam, ze to jakis stan zapalny poniewaz to moja czesta przypadłość. Poszłam zrobic sobie RTG, na ktorym wyraznie bylo widac, ze wyżyna mi sie ósemka, a w dodatku mam nie usuniety do konca korzeń osemki... :/ Poszłam z tym do dentystki, która dałami skierowanie do chirurga. Wczoraj został usuniety korzeńtej popsutej 7-ki. Niezle katusze przezyłam na tym stole, krwe tryskała na wszystkie strony, mimo znieczulenia czułam wszystko... i strasznie bolało. Chirurg stwierdzil, że ósemka, która się wyżyna jest zdrowa i nie bedzie jej ruszać - w końcu po co wyrywać zdrowy ząb. Założylmi kilka szwow wmiejscu wyrwania 7-ki i z wielkim bolem poszlam do domu. ketonal 200 mg zadzialal dopiero po 3 h i to wpolaczeniu z ibupromem, ktory jest przeciwzapalny. Cale dziaslo mam spuchniete(chociaz i tak mniej niz przed wyrywaniem) , nie moge domknac buzi:/:( Wczesniej moglam poczuc pod jezykiem kawalek zabka ktory juz sie przebil, teraz tez go czuje... ale mniej bo dziaslo jest napuchniete i mocno boli. Bol juz zaczal promieniowac na dolna szczeke i w okolicach ucha... Nie wiem co am w tej sytuacji zrobic, isc jutro do dentystki czy moze od razu walic do chirurga by to usunal? Podejrzewam, że mam tam stan zapalny... Strasznie sie boje, ze znow bedami praktycznie na zywca wyrywac osemke ( juz wyrywanie jednej dolnej przezylam ale to byl koszmar). Co mi radzicie w tej sytuacji? Do jutra jakos wytrzymam, bo biore tabletki, ale nie chce sie truc w nieskonczonosc;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie zęby mądrości rosły przez 10 lat.Wyszły mi wszystkie 4 ale przez te lata tylko z jedną ósemką na dole miałam problem, wieczne stany zapalne i silne leki.Ostatnio zdecydowałam się go usunąć.Rentgen wskazywał na to, że ząb jest prosty i nie będzie większego problemy z pozbyciem się go.Myliłam się.Zabieg trwał 2,5 godziny.Z gabinetu wyszłam o 23.00 w nocy.Pierwszą noc przespałam bo byłam jeszcze w fazie znieczulenia.Dwa kolejne dni żyłam od tabletki do tabletki(Dalacin C i ibuprom max).I to połączenie sprawiło, że jakoś udało mi się przeżyć.Najgorsze były momenty jak tabletki przestawały działać,wtedy urażałam się w dziąsła przy połykaniu śliny.W nocy to w ogóle kładłam ręcznik na poduszce i pozwalałam żeby nadmiar śliny swobodnie wypływał z ust.W 3-cim dniu od zabiegu miałam przełom i poczułam się lepiej.Dyskomfort opuszczał mnie bardzo powoli.Przez równe 2 tygodnie od zabiegu bylam na tabletkach przeciwbólowych.Ale w momentach kiedy było źle przypominałam sobie ile przez te wszystkie lata kosztował mnie cierpień ten ząb i nic się nie stanie jeszcze trochę pocierpie ale pozbedę się go na dobre.Zaraz po zabiegu mówiłam, że gdybym wiedziała co mnie będzie czekac na tym fotelu to w życiu bym się nie zdecydowałaa drugi raz na rwanie.teraz po 3 tygodniach uważam, że nie było najgorzej i jak tylko inny ząb mądrości zacznie szwankować od razu ide go wyrwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anju.
mi dwa zęby mądrości zaczęły rosnąć w wieku 12 lat. O,O i wcale nie bolało. xD ale miałam szczęscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anju.
mi dwa zęby mądrości zaczęły rosnąć w wieku 12 lat. O,O i wcale nie bolało. xD ale miałam szczęscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfnn
straszny bol mnie cala glowa twarz na ucho promieniowalo bol straszny tabletki pomagaly na 300 minut i zpowrotem straszny boll musisz przeczekac przecierpiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×