Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość misterdede
Witam jużkiedyś tutaj pisałem.. lewa dolna ósemka w wielkim bólu ale jest już cała i zdrowa,nie boli. (oczywiście nie warto było cierpieć) no i zaczeło się teraz prawa dolna,po zdjęciu okazało się że mój ząb zachciał sobie rosnać poziomo,naciska na nerw drugiego zemba i boli jak cholera,czekam miesiąc na zabieg w szpitalu ,odliczam godziny bo to już 28.10 ,dentysta przepisał mi ketonal wiec pomaga ale dzisiaj znowu zaczeły się bóle,i to poważne,mam antybiotyk ale nie wiem czy to nie za ''lekki'' ból na to bo juz wszystkiego sie moge spodziewać.po zabiegu opisze wam wszstko dokładnie..nastawiam się ze bedzie źle bo to nie zwykła ósemka tlyko pozioma.. ale chcę już mieć wszystko za sobą! od początku roku cierpie a to tlyko zęby. na dodatek juz mi wątroba siada od tych tabletek.. zęba mi wyrwą a wątroba siądzie.. apeluje d was ,nie bierzcie większej dawki tabletek niż wskazane na opakowaniu bo i wasza wontroba będzie do niczego...wiem ze macie okropne bóle..ale zęba wyrwiecie a wątroby nie wymienicie pozdrawiam i do środy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterdede
sorki za błędy ort ale w takim bólu to czowiek wszystko pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterdede
Czesc,ja już po,trwało to z jakieś 1,5 h powiem tak ,znieczulenie mocne,obsługa miła ból niestety BYŁ! ale uspokajam (nie chcę was straszyć) miałem zęba rosnącego poziomo na dodatek wrośnięty w kosć. pytałem lekarki czy wyrwanie normalnego zęba który rośnie prawidłowo boli.. otóż NIE i nie bójcie się.Gorzej z tymi co są w tym przypadku co ja BYŁEM,uprzedzam ja bym tego nie powtórzył za nic za NIC w świecie,teraz znieczulenie schodzi i zapewne zaraz zaczne latać po suficie ale mam z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misterdede
no znieczulenie sobie poszło,zaszyte miejsce nie boli tak bardzo jak gardło! migdałek mi się powiększył i jak połykam to lata,ból okropny,nie chce mi się jeść pić nawet śline wypluwam po połykać to zbyt wielki ból.. jedyna ulga to to że wiem ze nie siedzi we mnie już okropny pasożyt Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monkiera
ja zaś mam katastrofe.... 4 zęby mądrości, niemal w tym samym czasie, mi sie wyrzynają ... no coment . takie ataki bolu mam ze szok. co zgorsza w dolnej szczęce nie ma miejsca na kolejnych kolegow !!! ;( nic mi nie pomaga nic!!! ketonal duo pomoze gora na 20minut!! POMOCY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczka234445
Witam ja mam ten sam problem,rosną mi 4 zęby na raz.Postanowiłam że nie będę brała żadnych tabletek,bo nie chciałam się truć.Jedynym lekarstwem które mi pomaga jest marihuana...Otóż nie mówcie ze jestem ćpunką,bo pale ją tylko gdy mnie coś naprawdę boli,i zawsze mi pomaga,nie trując mojego organizmu chemią.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie mogę powiedzieć, że mój chłopak parę dni temu wyrywał zęba mądrości całe 60 sekund,zero tabletek przeciwbólowych i zaraz na drugi dzień normalnie jadł.Więc może nie warto się tak męczyć.Ja mimo tego, ze strasznie cierpiałam jak mi wychodziły a jeszcze bardziej przy wyrywaniu, to mimo wszystko zalecam jak najszybsze pozbycie się ich a ból który teraz przeżywacie już nigdy się nie powtórzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmzar
tez to mam! POTEZNY BOL ROZRYWA JAME USTNA, nie pomaga nic,nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PekpokI
Na wwszelaki ból jamy ustnej najlepsza jest kokaina . Należy ja rozprowadzic po dziąśle. Naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elżunia_ abc
Wyżyna mi się ząb mądrości, nie ma miejsca gdzi wyrosnać i strasznie mnie boli, jest weeken i dentyści pozamykani. A mam w domu dalacin C wie ktoś jak on działa, kiedyś stomatolog mi go przepisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spokojnie możesz wziąść Dalacin C .To antybiotyk więc,jedną tabletkę co 8 godzin.On działa na stany zapalne.Aczkolwiek, jeśli ten stan zapalny jest duży, niestety nawet Dalacin nie pomoże:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie mi siew zaczal wyzynac wczoraj wieczorem i czuje sie jakbym miala umrzec ;/ ketonal juz nawet przestal dzialac.. ide w tygodniu do dentysty, ale boje sie co mi powie, strasznie nie lubie jakichkolwiek zabiegow :( spac nie moge, koszmar /19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof K.
Pomocy!! w dolnej szczęce mam 2wa zęby mądrości wyszły do połowy. Ostatnio czuje nacisk na dolnej szczęce i wydaje mi się, że jedynki nachodzą na siebie. Co robić!? =/ Czy jeżeli szybko coś z Tym nie zrobi moje jedynki mogą ulec uszkodzeniu?? /Krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof K.
Pomocy!! w dolnej szczęce mam 2wa zęby mądrości wyszły do połowy. Ostatnio czuje nacisk na dolnej szczęce i wydaje mi się, że jedynki nachodzą na siebie. Co robić!? =/ Czy jeżeli szybko coś z Tym nie zrobi moje jedynki mogą ulec uszkodzeniu?? /Krzysztof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof K.
sorry za spam, ale coś internet mi nawalił ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gacor
mi zaczoł rosnąć w czwarteki rośnie do teraz proponuje wam płukać rumiankiem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gacor
proponuje płukać rumiankiem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agers
hej. ja mam 20 lat i juz od 2 czy 3 lat mi sie wyzynaja - tak co pol roku daja o sobie znac... Tym razem na dole po lewej stronie i takiego bolu jeszcze chyba nie mialam. Osemka obudzila sie wczoraj rano a na wieczor juz mialam goraczke, powiekszony lewy wezel chlonny i czerwone okropnie bolace gardlo ale tez tylko po lewej stronie... Nie wydaje mi zebym sie gdzies przeziebila bo obecnie jestem w Turcji i nie ma mrozow, od dwoch dni tez nigdzie niw wychodzılam ani nie spotykalam ludzi wiec raczej nie bylo opcjı zarazenia sie grypa czy cos... no! i nic nie jadlam, wypilam pare lykow soku (ale szczypalo) i przerzucilam sie na herbate. nie mam pomyslu co dalej... lod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krzysztof K.
zrobiłem zdjęcie rentgenowskie i jutro bd się umawiać na konsultacje do chirurga. nie wiem jak to bd, ale jak ktoś zauważył pierwsze problemy to niech lepiej nawet na zapas idzie to skonsultować u dentysty bo potem naprawde nic dobrego nie ma, zęby sie przesuwają, mogą pęknąć i czuje się okropny nacisk na szczęce nic miłego i bół ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iojjjyjh
bol jest straszny,boli juz 3 dzien,wczoraj miałam isc do dentysty ale troche mniej bolaalo,jesli do pon nie przejdzie ide zrobic porzadek ząb wyszedl do połowy i nie wiem czy wyjdzie dalej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wam bardzo chetnie opowiem moja historie. Jakies 3 lata temu wychodzila mi lewa gorna osemka poszlam do dentysty ktory tylko popatrzyla na zeba i przepisal jaki antybiotyk.Oczywiscie powiedzialm pani stomatolog ze choruje na czestoskurcz zatokowy.Co sie okazalo ze nie moge wziac tego leku.Tego samego dnia poszlam do innej dentystki ktorej po dzis dzien dziekuje.Tez popatrzyla na zeba ale nie wypisala rzadnej recepty tylko poradzila bym kupila w aptece DENTOSEPT!I to okazalo sie strzalem w 10.zadne zeliki dla dzieci nie pomagaly.plus do tego dala taka strzykawke z malytkim dziubkiem zeby wstrzykiwac ten Dentosept pod dziaslo.Boze jaka to ulga!Obecnie jestem za granica dzien przed wylotem zab dal o sobie znac bo sie zaczal psuc.Tak ze w tym momencie mam w zebie fleczer bo zab jest do usuniecia ale na to juz przed wylotem nie bylo czasu.Baaardzo sie tego boje bo ppo oststnim znieczuleniu przed wierceniem zeba wpadlam w czestoskurcz i erka na sygnale musiala do gabinetu przyjezdzac!Koszmar i nie wiem jak mam wyrwac te zeby bez znieczulenia?a na dodatek dolna lewa wlasnie wychodzi.A dodam jeszcze ze osemki rosna mi w strone dziasla bo juz nie maja miejsca.Tak ze chce sie ich pozbyc!Jesli ktos bedzie mogl pomoc to bardzo byla bym wdzieczna.I pamietajcie DENTOSEPT!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwcia8526
witam Ja podobnie jak inni na tym forum umieram z bólu. Powtórka z rozrywki z przed 2 lat. Zapalenie dziąsla i antybiotyk 3 noce nie przespane, jednym slowem masakra. Dentystka zlecila prześwietlenie panorame i antybiotyk- ponoglo wiec ze zdjeciem juz nie poszłam :P a teraz zaczeło sie znów jutro ide z tym zdjęciem z przed 2 lat zobaczymy co powie. Poprosze o amtybiotyk bo usówac nie mam zamiaru (boje się) i przejdzie na nastepne 2 lata :P Po tabletkach nie bardzo sie czuję wiec nie moge za duzo łykac a i używam żelu na ząbkowanie mojej córeczki i nawet nawet ale na chwile. Modle się tylko żeby nie trzeba bylo usunąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin21
Teraz juz wiemy jak czują się dzieci jak rosna im ząbki bo to samo boli jak nie wiem co hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yasmin21
Teraz juz wiemy jak czują się dzieci jak rosna im ząbki bo to samo boli jak nie wiem co hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwcia8526
Tak jak mówilam antybiotyk przepisali mi. a za 2 tyg do wyrwania , strasznie sie boje nigdy nie wyrywalaqm zeba (jedynie mleczaki w dziecinctwie) mocno boli? cos czytalam ze potem trzeba szyć. A I CI MNIE Z SZOKOWALO? Powiedziala dentystka ze mam obydwa wyrwac hehe w żyyyyyyyyyyyyyciu jednego sie boje a co dopiero dwa. A wogóle to jeden mi dokucza a nie dwa. Nie dam sieeeeeee. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwcia8526
Tak jak mówilam antybiotyk przepisali mi. a za 2 tyg do wyrwania , strasznie sie boje nigdy nie wyrywalaqm zeba (jedynie mleczaki w dziecinctwie) mocno boli? cos czytalam ze potem trzeba szyć. A I CI MNIE Z SZOKOWALO? Powiedziala dentystka ze mam obydwa wyrwac hehe w żyyyyyyyyyyyyyciu jednego sie boje a co dopiero dwa. A wogóle to jeden mi dokucza a nie dwa. Nie dam sieeeeeee. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mi pomogło smarowanie maścią od zęwnatrz przy policzkach profenid który jest na bazie ketoprofen, a od jamy ustnej posmarowałem maść do protez na podrażnienia dziąseł :) pożyczyłem od taty :] i ból uśnieżony a przez cały miesiąc mnie bolał nie do wytrzymania, i jechałem na paracetamolu po 2 tableki ktore i tak nie działały do końca + smarowałem takim płynem, który znieczula ale też to było tak na pół skuteczne. Bolała mnie cała szczeka, zawiasy,ucho, skroń, głowa, masakra, ale znalazłem na to sposob nareście i to przez to forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barteq87
ja juz mam to za sobą [rok temu] :] 4 ósemki wyrwane chirurgicznie w ciagu 5 dni yeah :D samo wyrwanie to lajcik [usuniecie2 zebów zajelo minute czasu] lecz najgorzej jest jak znieczulenie puszcza ...od razu mowie zebyscie poprosili dentyste o ketanol bo ja bez niego bym nie dal rady :] a noi pamietajcie o myciu zebów + delikatne plukanie jamy ustnej ...bo po wyrwaniu moze wam sie wdac zakazenie jamy ustnej, afty itp.... pozdrawiam :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patiszon88
Mam ten sam problem... Szukałem ukojenia wszelkimi możliwymi sposobami... nawet ketonal forte nie skutkował ... pomogły zimne okłady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan zabek
witam:) ja juz sie pozbylem 1 osemki:)dopiero jednej :(,mam pytanie, czy od tych osemek krzywia sie zeby? pytam bo nosze aparat i niewiem co bedzie jak zdejme, ortodonta powiedzial ze sie krzywia ale cholera wie :). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×