Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość Wikkki
WITAJCIE mam ten sam problem od wczoraj co Wy, wyrzyna mi się ósemka po lewej str na dole...ból nie do wytrzymania, boli każde słowo, przełykanie śliny, boli żuchwa, gardło, polik, szyja! dziś poszłam do dentysty bo nie mogę normlanie funkcjonować...dostałam antybiotyk, jeżeli po nim mi nie przejdzie to po skierowanie i na usunięcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikkki
aha...piszecie że pomagają metody "na zimno"...mi wręcz odwrotnie..jest lepiej jak się owinę szalikiem i jest ciepełko. jest też lepiej jak śpię na tej stronie, niż na tej zdrowej...nie wiem..może na każdego działa coś innego...jak myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_k
Witam! Ja mam 2 górne 8 wyszły mi kilka lat temu, bez żadnego bólu. Natomiast 4 lata temu zaczęła mi się wyrzynać 8 dolna z lewej strony. Koszmar. Ciągłe stany zapalne, infekcje i obuchnięta buzia. Oczywiśnie ograniczone leczenie farmakologiczne z powodu ciąży (6 miesiąc). Brak zdjęcia rtg(ze względu na ciąże). Prawie 3 godz na fotelu(rwanie w ciemno bez rtg zęba). Jakby było tego mało korzeń zęba się złamał. Zostałam z 5 szwami na dziąśle, króre strasznie ciągły przez 4 dni. Wydawałoby się, że to koniec koszmaru, ale nie! Po 4 latach dokładnie w tym samym miejscu, gdzie była 8, wychodzi mi 9 i to w poziomie(trzy rozgałęzione mocno korzenie). Teraz walczę ze stanem zapalnym, a później idę usunąć. Mam nadzieję, że już nie będzie "niespodzianek zębowych ponad-programowych".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izolll
Witajcie :) Od kilku dni również wiem co to znaczy bolesne wychodzenie lewej dolnej ósemki. Przetestowałam wszystkie rady na forum i mi najbardziej pomogła woda utleniona + ciepła woda. 3/4 ciepłej wody + 1/8 butelki wody utlenionej, smakuje jak woda z chlorem, ale grunt, że pomaga !! Polecam wszystkim ząbkującym ;) Pozdrawiam Iza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katrina_k
Ja mogę Wam polecić kochani DENTOSEPT A, łagodzi ból, stan zapalny i przedewszystkim znieczula na jakiś czas(tak jak zastrzyk u dentysty). Mi bardzo pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on 26 lat
Chyba mnie ciśnie ten ząb mądrości w dolnej części po prawej stronie na samym końcu, widać jego małą centkę, dziąsło się obluzowało, promieniuje mi na szyje i na dolną żuchwę, może tak boli bo może nie ma aż tyle miejsca na dalsze wyjście?? Jeśli go dotknełem palcem to mi troche palec śmierdzi- nie wiem boje się żeby to nie był jakiś zgorzelec śmierdzący. Czy mam iść do dentysty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość on 26 lat
Byłem u dentysty, przepisał mi antybiotyki i wyrwanie zęba 300zł. on mi wyrósł dawno i jest w środku teraz zepsuty i śmierdziało z niego bo ropa się zbierała. Boję się tego zabiegu bo mi dziąsło będzie rozcinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia096
mam 14 lat w tym roku, i od początku stycznia ósemka zaczęła mi wychodzić pod siódemkę :( był to straszny ból, nie życzę tego nikomu tak dużo się nacierpiałam. i później (marzec) już wszystko było ok, i teraz wypadła mi plomba z siódemki i mnie nadal boli (ósemka) ! ale już nie tak mocno . jutro chyba pójdę do dentysty wstawić plombę, zobaczymy co powie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bordowe paznokcie
Nie czytałam wszystkich wpisów,więc nie wiem czy ktoś pobije mój rekord. Pierwszy dolny ząb mądrości zaczął mi rosnąć w wieku 19 lat! Dziś mam prawie 25 i do tej pory wyrósł mi do połowy :o Górna 8 wyrosła bardzo szybko,właściwie bez bólu. Od kilku dni bardzo się męczę,bo zaczęła mi rosnąć druga dolna 8 😭 Nic nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zula_a
umieram! ząb mądrości! boli szczeka,policzek,sąsiednie zęby a juz nawet gardło i ciezko mi przełykać śline! nie śpie pol nocy....Jest weekend co ja mam robić?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas.Art
No, ja też obserwuję "nowy ząbek". Wyżyna się, biedactwo. Tylko dlaczego tak boli? Nie można normalnie jeść, tylko memłać zębami przednimi, jak krowa na pastwisku. Nie tak dawno miałem ropę w dziąśle po drugiej stronie, a tu masz! Ząb mądrości się przyplątał! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleczka0101
No ja właśnie wróciłam od dentysty.Otóż miałam tez ten sam problem:ząb mądrości.Po 3 dnia leczenia się domowymi sposobami(czyt.płukanie szałwią,wodą z sola,wkładaniu goździków w zęba i przemywanie kroplami miętowymi)postanowiłam iść do dentysty.Jak się okazało w miejscu w którym miałam kiedyś zęba a mianowicie obok wyrasta mi zab mądrości.Tylko dziąsło po wcześniejszym zębie skutecznie je przykryło ze tak powiem ono wręcz zwisało.Niestety musieli mi spory kawałek odciąć;/;/;/nie bolało nic.Jednakże po wyjściu od dentysty gdy znieczulenie poszczało dosłownie jęczałam z bólu.Wtedy polecam Nurofen plus i Realium(uspokajające) i w kimke.Teraz jest godzina 15.30 a ja mogę normalnie przełykać jedzenie-w końcu;)) i nie czuje żadnego bólu;)) Dodatkowo mieszkam w Irlandii wiec bałam się ile za to zabulę bo czyt.ze w Polsce kosztuje to nawet 300 zl.a ja zapłaciłam tylko 50 euro.Wiec jestem happy;) Chciałam tylko powiedzieć ze żadne domowe sposoby nie pomogą trzeba iść do dentysty. Jedyne co przynosiło mi chwilowa ulgę to płukanie szałwia. Pozdrawiam wszystkich zbolałych;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Shar
Mi na razie wyrzyna się od wczoraj. Ból jest, ale nie jakiś masakryczny. Mam spuchnięte dziąsło prawe na dole, duży i bolesny węzeł chłonny z prawej strony, szczęka boli przy przełykaniu i jedzeniu. Póki co wytrzymuje bez leków...zobaczymy co będzie w nocy. Stosuje Sachol, ale jakoś specjalnie nie pomaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam identyczną sytuacje jak SHAR ;/... dziąsło jak dziąsło... ja czuje jak mi się policzek od środka już rozrywa heh... rok temu miałem wyrwaną lewą szóstkę... dentysta złamał mi listwę boczną szczęki ;/... przycisną i powiedział że to nic takiego, ładnie przylega i się zrośnie... ale bolało niesamowicie, uczycie jak coś pęka i chrupocze do kitu, nie chce już rwać zębów... teraz jeszcze ta ósemka..., najprawdopodobniej jest już stan zapalny ;/ bo boli szczęka,koło ucha, część szyi pod szczęką no i najgorsze czyli prawe mięśnie szczęki co utrudnia jedzenie, a o ziewnięciu to nawet nie myślę heh:D... SACHOL hmm... stosuje ale mało skuteczny, Ketonal jak wziąłem 100ke(tabletka nie kapsułka) to pomógł tylko trochę ;/... po tej dawce nie czułem kiedy złamałem paznokcia dużego palca u stopy(zorientowałem się jak już pół skarpetki było w krwi ;p) ;p a ten głupi ząb chyba chce zostać jakąś "gwiazdą szczęki" i boli jak diabli ;p jak ktoś znajdzie skuteczny sposób bez dentysty to prosiłbym o kontakt pocztą z rozwiązaniem :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bats
Hej, mi rośnie ostatnia ósemka-prawa dolna. Nie może przebić się przez dziąsło, więc wygląda jak przykryte "dziąsłową poduszką" i ból jest niesamowity. Płuczę dziąsła DENTOSEPTEM i smaruje maścią, oprócz tego biorę przeciwbólówki z paracetamolem (więcej niż powinnam, ale nie mam wyboru), ale i tak umieram z bólu. Teraz pytanie (bo do dentysty uda mi się pójść może pojutrze jak wejdzie wypłata)czy ząb sam się przebije przez to dziąsło, czy raczej wymaga nacięcia. Jeśli tak to iść od razu do chirurga czy gdzie?Muszę pójść prywatnie, więc jeśli powinnam iść od razu do chirurga to zaoszczędzę ok. 100zł ze stomatologa, kiedy go sobie podaruję:)Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi!!!!Łączę się w bólu ze wszystkimi cierpiącymi:)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elo nyga
mi to kurwa wychodzi lewy górny (to moj pierwszy ząb pseudo mądrości) ząb nie rosnie prawidłowo co powoduje że mam problemy ze szczęką nie mogę jeśc ponieważ kaleczy mi jame ustną, slinę też przełykam z wielkim trudem, ostatnio kolega mi probował go wyrwac ale tylko skaleczył mi dziąsła śrubokrętem i troche mnie nim poparzył, nie wiem co z nim zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bgbgghg
mi tez rosnie :(na dole po prawej stronie a boli jak cholera.. budze sie w nocy i spac nie moge :( patrzyłam w lusterko i tam wogóle nie ma miejsca zeby mogł normalnie wyjsc ;/ dentysta mi ostatnio troche nacial dziasło ale to i tak nic nie daje ..juz nie moge ztym bólem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusiaSc
MASAKRA MAM 19LAT OD WCZORAJ ZAUWAŻYŁAM ŻE ROŚNIE MI NA DOLE PO LEWEJ STRONIE ZĄB MĄDROŚCI BOLI JAK NIE WIEM,BOLI MNIE TEŻ PRZY TYM GŁOWA, I MAM GORĄCZKE JESTEM LEDWO ŻYWA ;/ I NIE MOGE JEŚĆ TYLKO MOGE PIĆ... PO PRAWEJ STRONI DZIŚ MI ZACZĄŁ WYCHODZIĆ ALE NASZCZESCIE NOC PRZESPAŁAM SPOKOJNIE ALE WKURZA MNIE ŻE TO BOLI I CZUJE SIĘ NIE DO ŻYCIA ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witul
Nie przesadzajcie, nie boli az tak. Da sie wytrzymac ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwa iwa
co ja mam powiedzieć stomatolog wyrywał mi szóstkę i złamał mi szczękę i osiem tygodni szyna jak nie dłużej co mi poradzicie co mam zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich ząbkowiczów mnie również dopadły bolące 8. U mnie zaczęły rosnąć wszystkie na raz i ku mojej radości przez długi czas mi nie dokuczały aż tu nagle górna lewa 8 zaczęła dawać się we znaki. Wpierw myślałam, że mi przejdzie ale niestety to były tylko moje marzenia :D. Męczyłam się kilka dni, tabletki przeciwbólowe nic mi nie pomagały wiec w weekend wylądowałam na pogotowiu dentystycznym gdzie zostałam uświadomiona, że moja piękna 8 krzywo rośnie w stronę policzka. Dostałam zastrzyk przeciwbólowy i coś jeszcze mi tam włożyła. Na trochę pomogło a później znowu to samo. Mi pomagało na tego zęba włożenie wacika, gazy w miejsce tej 8 dzięki temu wytrzymałam do pon (bynajmniej już nie ocierało aż tak policzka- polecam). W poniedziałek pojechałam do chirurga- zdecydowałam się na usunięcie bo tak żyć się nie da. Na miejscu zrobiono mi prześwietlenie no i zawołano do sali. Jak dla mnie najgorsze było znieczulenie w podniebienie - straszne uczucie :(. Samo wyrwanie to chwilka. Nic przeciwbólowego mi nie przepisali w sumie samo znieczulenie trzymało mnie kilka godzin później wzięłam 2x apap extra i to wszystko. Ogólnie po wyrwaniu czuję się bardzo dobrze- dziś jest środa. Wczoraj już normalnie jadłam. No i chyba niedługo wybiorę się z kolejną górną 8 tylko po prawej stronie bo troszkę zaczyna też uwierać ;/. Każdemu radze iść czym prędzej do dobrego chirurga i usunąć 8- męczarnie i strach są gorsze niż same usunięcie. Niestety koszt to 300 zł - ale warto. Ja byłam w Olsztynie u Szymańskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulowska
mnie to nic nie pobije..... nie dość, że wyrosły mi 4 naraz to rosną one nadal od 17 roku życia a już jestem po 20 :O bóle czasem nie do zniesienia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie mam pytanko mógłby ktoś opisać jak wygląda ze znieczuleniem na dole, może ktoś ma porównanie ze znieczuleniem gdy usuwany jest górna i dolna 8. proszę o opis ja na razie przeżyłam usuwanie górnej 8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kingaab93
Ja mam 17 lat i mam już 3 zęby mądrości..nieprawdopodobne, co? Teraz wychodzi mi czwarty i cholernie boli. Nie pamiętam kiedy wyrosły mi pierwsze dwa, nie czułam tego. Przy trzecim (ten akurat na dole) czułam ból. Szukałam w internecie różnych sposobów i znalazłam coś, co okazało się dobrym krokiem. Wcześniej już parę osób o tym wspomniało. Chodzi o nacięcie dziąsła. Poszłam do pani stomatolog, dostałam znieczulenie, pani ponacinała mi dziąsło, kawałeczek nawet wycięła (czego ani trochę nie czułam). Kiedy zeszło znieczulenie troszeczkę tylko bolało. Musiałam uważać przy myciu zębów żeby się rana zagoiła. I tyle. Polecam ten sposób! Teraz zrobię to samo z ostatnią ósemką. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamila..
jestem w szóstym miesiącu ciąży i zaczął mi rosnąć ząb mądrości... bardzo boli a raczej rwie... brałam tabletki przeciwbólowe ,płukankę robiłam a nawet okład z lodu bo szczęka mi spuchła a na dodatek dostałam szczękościsku i trudno mi buzie otworzyć. co robić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może jeśli nie wyszedł jeszcze z dziąsła i dlatego boli to może idz na nacięcie -ponoć pomaga ale wpierw się upewnij czy w Twoim stanie można pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizo
W piz...... !!! na hu... to komu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysa22
pierwszy ząb wyszedł mi pół roku temu teraz wyrzyna sie 4;/ no i trochę boli i przygryzam sobie policzek. Tamte mnie nie bolały. Czy powinnam je usunąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anitka26
Jednego usunęłam z powodu takiego iż cały czas przygryzałam od wewnątrz policzek i to był koszmar, wyrwałam i spokój, teraz będę wyrywać drugą ósemkę na dole bo jest to samo a dodatkowo rośnie krzywo i krzywi mi przez to wszystkie zęby... na górze również mam ósemki, które także krzywo wyrosły i zdążyły już mi się nawet popsuć... narazie je leczę ale nie wiem czy w przyszłości nie wyrwę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dan One
Mam 28lat i id 10 lat mam zęby mądrości, które są okazem zdrowia. Jeśli macie miejsce na te ząbki to nie wyrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×