Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość eeee

Wychodzi mi drugi ząb mądrości...Rany jak boli!!!!!!!! Już nie moge wytrzymać!!!

Polecane posty

Gość OBOLAłA
no i jestem po wizycie.... przeczyscila, zalozyla lek, powiedziala, ze widocznie naleze do osob wrazliwych i zle znosze ekstrakce i inne zabiegi :/// na razie nic nie boli, ale musze chodzic przz tydzien na zakladane leku;///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obolala
po pierwszym zalozeniu leku poprawa na dwa dni...a pozniej>>???? jazda bez trzymanki, znow leki przeciwbolowe.... poszlam na ponowne zalozenie leku, a tu jeszcze inna stomatoog mnie przyjela.... jak zobaczyla to co sie tam dzieje...SUCHY ZEBODOL, powiedziala.... Ja pierwszy raz slysze owa nazwe i pytam co z tym zrobi...a ona: dam pani znieczulenie, natne, wylyzeczkuje dziaslo, zaloze lek i zszyje...prosze sie nie bac. w glowie sto mysli na minute, dlaczego ja mam takiego pecha, a moze zwac z fotela...ale to sytuacji nie poprawi :( w piatek ide na kontrol zobaczyc jak sie goi :/ ale to co czulam jak to robila.... niby znieczulenie, a czulam tak, jakby mi zeba obok na zywca wyrywala ;(((( teraz siedze ze szwami w dziasle, na razie nic nie boli, ogolne samopoczucie kiepskie :( mam dosyc stomatologow chirurgow :( powiem szczerze, ze stomatologa wogole sie nie balam, ale od ostatniej ekstrakcji chyba zaczne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fear
Mam 20 lat i rosną mi dwa na raz.Lewy górny ząb już wystaje i nic nie bolał natomiast prawy dolny to masakra!!!!!Już od dwóch tygodni mnie boli ale dopiero od dwóch dni spuchło mi dziąsło i policzek.Dodatkowo migdałek prawy mnie boli.:((((( ludzie masa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łączę się w bólu
Moja historia jest straszna: od paru lat miałem straszliwie popsute i do usunięcia szóstkę i siódemkę z prawej strony na dole. Kilka dni temu zaczęło mnie coś straszliwie boleć w tamtych okolicach, więc automatycznie uznałem, że to któryś z nich. Zacząłem puchnąć, zaczęły mnie boleć migdałki. Samowolnie wziąłem antybiotyk (Dalacin C, miałem go po poprzednim zębie), i o dziwo przeszło, ale teraz mi się wydaje, że to był efekt Placebo. Antybiotyk się skończył, ból wrócił, więc poszedłem do jednego dentysty i wyrwał mi jeden ząb. Dziś poszedłem do drugiego i wyrwał mi drugi. Przed chwilą zeszło znieczulenie i ból wrócił. Więc starannie wszystko zbadałem i odkryłem, że ból pochodzi od tej cholernej, ukrytej pod dziąsłem ósemki. Z drugiej strony też mi się wyżyna, ale na razie bezobjawowo. Więc: niszczenie organizmu antybiotykiem, męczenie się na fotelu u dwóch dentystów (co ciekawe żaden nawet nie wspomniał o zębie mądrości) i opuszczenie zajęć na studiach, a to wszystko przez tego... W chwili obecnej boli jak cholera, nie mogę jeść, boli mnie szczęka, mam spuchnięte dziąsło i powiększone migdałki. Jestem na ibuprofenie, trochę pomaga, ale niewiele. Ale w sumie mam nadzieję że szybko mi wyjdzie, bo po usunięciu szóstki i siódemki nie mam jak gryźć tą stroną. Pozdrawiam wszystkich i łączę się w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łączę się w bólu
Moja historia jest straszna: od paru lat miałem straszliwie popsute i do usunięcia szóstkę i siódemkę z prawej strony na dole. Kilka dni temu zaczęło mnie coś straszliwie boleć w tamtych okolicach, więc automatycznie uznałem, że to któryś z nich. Zacząłem puchnąć, zaczęły mnie boleć migdałki. Samowolnie wziąłem antybiotyk (Dalacin C, miałem go po poprzednim zębie), i o dziwo przeszło, ale teraz mi się wydaje, że to był efekt Placebo. Antybiotyk się skończył, ból wrócił, więc poszedłem do jednego dentysty i wyrwał mi jeden ząb. Dziś poszedłem do drugiego i wyrwał mi drugi. Przed chwilą zeszło znieczulenie i ból wrócił. Więc starannie wszystko zbadałem i odkryłem, że ból pochodzi od tej cholernej, ukrytej pod dziąsłem ósemki. Z drugiej strony też mi się wyżyna, ale na razie bezobjawowo. Więc: niszczenie organizmu antybiotykiem, męczenie się na fotelu u dwóch dentystów (co ciekawe żaden nawet nie wspomniał o zębie mądrości) i opuszczenie zajęć na studiach, a to wszystko przez tego... W chwili obecnej boli jak cholera, nie mogę jeść, boli mnie szczęka, mam spuchnięte dziąsło i powiększone migdałki. Jestem na ibuprofenie, trochę pomaga, ale niewiele. Ale w sumie mam nadzieję że szybko mi wyjdzie, bo po usunięciu szóstki i siódemki nie mam jak gryźć tą stroną. Pozdrawiam wszystkich i łączę się w bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muhanjala
ja także łączę się w bólu, mnie boli od 3 dni, w pierwszym tylko troche, w drugim juz mocniej a dzisiaj maskara, spuchniete dziąsło, migdał, poorany policzek i język, boli tak że chyba nie wytrzymam, trzy ósemki poszły jak z płatka, ale ta ostatnia cholera, dolna lewa nie może sie chyba przebić i mam najprawdopodobniej stan zapalny :( jutro idę do dentystki, nie będę zwlekać i zobacze co mi powie....auć...nie mogę jeść, pić ciepłych rzeczy, z przelykaniem i otwieraniem buzi mam problem...auć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muhanjala
no i po wizycie....załozyła lekararstwo na zęba, obyło sie na razie przynajmniej bez antybiotyku...ale ogolenie mam dwie ósemki do zerwania...masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vena
witam. mi te moje 2 dolne zabki rosna juz ponad rok albo i dluzej . O jakis czas mam zapalenie dziasla. ale to co sie dzieje od tygodnia mnie przeraza. mialam ostre zapalenie dziasla. ledwo mowilam. po tygodniu plukanek i stosowania dorazno zeli, w miare przeszlo. jednak bol jest . i czuje jakby mi zab nachodzil na 7 .. moze chce wypchnac ja .. nie mam zielonego pojecia. ale to strasznie boli i swedzi, tak dziwnie jakos. nie lubuie dentystow ,, ale jutro chyba pojde zdjecie zrobic i sie zpaiac do chirurga. bo nie wytrzymie ja no.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muhanjala
po 4 dniach chodzenia do dentystki (doslownie na 5min) na zakładanie lekarstwa całkowicie mi przeszło a cała ósemka wyrosła. w każdym razie już się umówiłam za miesiąc na wyrywanie jednej...i już mam mega stracha...ale to dopiero za miesiąc...wtedy napiszę jak wrażenia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość immacolata
Witam!! Kolejna bezsenna noc z powodu ósemki:( Czytalam wszystkie wasze wpisy i stwierdzam ze mam stan zapalny bo mnie boli gardlo po prawej stronie juz i ucho... niestety poki co mam 4 dni na oddanie indeksu i brakuje 2 wpisow i nie wiem co zrobic zeby mnie tak nie bolalo tymczasowo a po sesji wiem ze musze sie zajac ta ósemka. Od 3 dni faszeruje sie ketonalem i ibupromem ale to ponmaga tylko doraznie na chwilke i na penwie nie przestanie mnie dzieki temu bolec gardlo i ucho:( Tylko co ja mam teraz zrobic? Isc do dentysty po antybiotyk czy do lekarza ogolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muhanjala
idź do dentystki bo może nie będzie Ci potrzebny antybiotyk taki żebys sama brała, tylko ona Ci nałoży w gabinecie, a to trwa nie całe 5 min, ja do tego że własnie u dentystki byłam 4 razy to płukałam buzie plaxem i kupiłam dentosept w aptece, moczyłam pałeczkę (taką do uszu) i bezpośrednio do żeba przykładałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka___86___
wlaśnie wróciłam od chirurga stomatologa...wyrwał mi ósemke, znieczulenie jeszcze działa więc póki co moge pisac, a zaczeło sie tak: od 3 dni bolalo mnie dziąslo w miejscu, gdzie wychodzila ta cholerna górna ósemka potem zaczęlo puchnąc...a szkoda gadać...no to ja w panike, bo już ze 4 lata nie byłam u kontroli ( balam sie wizyty to jedyny powód:)) w pewnym momencie zaczęło boleć tak, że było mi obojętne wszystko...więc pojechalam...Lekarz poogladał stwierdził że ciężka sprawa bo zęba ledwo co widać i trzeba bedzie ciąć dziąsło...dał mi 4 zastrzyki..pomęczył sie z 20 min i wyrwał, cena 150 zl. mysle że nie tak źle- słyszałam ze gdzie nie gdzie biorą 350-400 zl za chirurgiczne usuwanie zęba. na pożegnanie dał recepte na środki przeciwbólowe i tyle... coś czuje że dziś w nocy nie pośpie, bądzcie dzielni wszyscy ktorych czeka wyrwanie zęba mądrosći- nie bedzie aż tak źle- i tak lepsze to niż męczyć sie miesiącami z bólem:) PS. znieczulenie mi schodzi...zaczyna sie:(((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Immacolata
No wybiore sie ale dopiero w piatek... poki co biore ketonal i ibuprom max przeciwzapalnie i jakos egzystuje. Mam nadzieje ze nie bedzie potrzebna interwencja chirurga bo sie panicznie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ineczka__86__
dziś już jest ok. nie załuje że zdecydowalam sie na wizyte u chirurga, tak to bym nadal cierpiala. biore ketonal od wczoraj i prawie nie czuje bólu, teraz moge stwierdzic że najgorszy to był ból zęba i paniczny strach przed wyrwaniem go a nie zadne zastrzyki, czy wyrywanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuleek
szlag mnie trafiaaaa!!!!!!!rosnie mi pierwszy zab madrosci:)a juz nie moge wytrzymac...nic nie pomaga mecze sie juz tydzien!!!boli gardlo, glowa, policzek:(((nie moge jesc ja chyba umieram;)jak ktos ma jakies pomysly na usmiezenie bolu to pls piszcieeeeeeeeeeeeeeeeee!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziuleek
ps tylko nie kazcie mi isc do stomatologa;pp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Immacolata
Hmm plukaj sobie szałwia 3 razy dziennie i colgate plax. Poza tym ze srodkow przeciwbolowych ketonal forte lub ketonal duo i mozesz wziasc cos przeciwzapalnie polecam ibuprom max albo imuprom sprint caps. Ja tak juz zyje od 5 dni...i jakos daje rade bo musze chodzic do szkoly ale jak zakoncze sesje to udam sie do stomatologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde wiecie co mam 23 lata a mądrości nie widać :) Czy jest możliwe, żeby te zęby w ogóle nie wyszły?Wiem, że nie muszą wszystkie, ale czy w ogóle wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde wiecie co mam 23 lata a mądrości nie widać :) Czy jest możliwe, żeby te zęby w ogóle nie wyszły?Wiem, że nie muszą wszystkie, ale czy w ogóle wchodzi w grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza017
mi zęby mądrości zaczęły wyżynać się w wieku 16 lat... i co najgorsze wszystkie na raz...pierwsza przebiła się ósemka po lewej stronie. Wcale mnie to tak strasznie nie bolało...juz prawie cały wyszedł...ale za to została jeszcze taka cienka warstwa dziąsła...dziś jestem cała napuchnięta tzn. policzek no i zaraz pod szczęką..nie moge praktycznie szerzej otwierać buzi.próbowałam coś zjeść i poryczałam się z bólu...jak uważacie powinnam odwiedzić dentyste czy przeczekać na tabletkach przeciwbólowych...(aha dodam jeszcze że raz byłam w Opolu na chirurgii stomatologicznej żeby mi cos zrobili z tym zębem to doradzili żebym brała tabletki przeciwbólowe...bo to jest normalne że boli...;( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssddddeeeeeee
trudno powiedzieć co masz zrobić. Znając moją tolerancję bólu pewnie bym czekała, potem samo by przeszło. ale rozumiem, że kogoś bardzo boli i szuka pomocy. Jeżeli ząb rośnie, to gdy wreszcie pojawi się na wierzchu musi się trochę zadomowić w dziąśle. Poczekaj, nie gryź ta stroną - powinno być ok. ja w takich sytuacjach jem kisiel, jajecznice i jakoś daje radę :-) miałam sporo takich chwil, ponieważ noszę aparat orto, miałam usuwane 4 czwórki, jedna ósemka już mi się wyrżnęła, oprócz tego nosze 8 pierścieni na trzonowcach i czasem też mam ból, nie mogę jeść i spać na boku. Przejdzie zobaczysz, będzie ok. W razie nie to pędź do lekarza. Zmierz temp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssddddeeeeeee
chociaż ta warstwa dziąsła może być niepokojąca. Stomatolog mogłyby to naciąć i po krzyku. jeśli jadłabyś normalnie, pewnie sama by pękła, nawet nie poczułabyś Poczekaj do pon jeśli dasz rade. Rada - nie myśl o tym, zajmij się czymś innym. mnie wczoraj strasznie bolały zęby, jadłam jogurt i kisiel. Wieczorem poszłam ze znajomymi na piwko i jak ręką odjął :-) Ale ja nie brałam tab przeciwból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet mi nie gadajcie bo ja bedę musiała je wyrwać i to 4! mam 19 lat i już 4 zęby mądrości.. a wyrosły mi na miejscu wyrwanych dawniej(musiałam wyrwać do aparatu), zęby znowu mi się skrzywiły no i teraz tylko czekam na decyzje ortodonty i do wyrwania.. czy to naprawdę tak boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muhanjala
no ja idę wyrwać za niedługo jedną osemke,,,masakra...a dlatego ze zeby na dole mi sie wykrzywiaja od tych dolnych, niestety dwoch naraz nie bede usuwac...nie wiem jak ta jedna wytrzymam bo moja tolerancja na ból jest zerowa :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mluuuuuuu
ja mam 22 lata, mam wszystkie cztery osemki, a teraz rosnie mi juz jedna dziewiatka, full wypas:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barteq
witam,wczoraj mialem wyrywane dwie ósemki...zabieg bezbolesny zeniczulenie wyrywanie ...dostalem antybiotyk dalacin c ...zabiegu nie macie co sie bac najgorzej jest po jak znieczulenie przestanie dzialac :/ bol nie do opisania...dostalem goraczki prawie 40 C po zayzciu tabl.przeciwbolowych temp opadla bol troszke minal ....w tej chwili mija 20h po zabiegu noi musze przyznac ze nadal nie jest ciekawie gdyby nie tabl.przeciwbolowe bym chyba zszedl z tego swiata :O bola mnie migdalki i szyja czuje sie bardzo slabo poki co bez goraczki ...mam nadzieje ze dlugo to nie potrwa i zacznie sie polepszac. ...po 20h nadal mam krew w slinie nie duza ilosc ale jest...poprostu czuje jak troszke sie wydobywa spod szwow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam 16 lat i rosną mi dwie ósemki na raz (dolna szczeka) przez dwa dni mnie bolalo dzisalo a teraz juz przestalo. czy to mozliwe ? Wnioskujac po wpisach innym bol utrzymuje sie dluzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malajka007
Mnie od wczoraj wychodzi ząb mądrości, jeszcze nie mam tak okropnych dolegliwości jak inni (i mam nadzieje, ze miec nie będe). Jedynie bolało mnie dolne dziąsło przy jedzeniu. Stosuje leki przeciwbólowe i oprócz tego żel SACHOL, jest naprawdę świetny. Odczułam znaczną poprawę zaraz po posmarowaniu. Jest niedrogi (ok.10zł), a naprawdę przynosi ulgę, tak, że polecam zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Barteq
omgg ... dziurki po zebach ladnie sie goja ...sladowe ilosci krwi we slinie...ale dzisiiaj sie dowiedzialem ze mam zapalenie jamy ustnej ja pier...le masakraa piecze mnie jezyk ktory ma pare bialych kropek do tego dziasla bola...zaczalem plukac dentoseptem...nie wiem ile razy dziennie mozna plukac ..moze ktos wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malajka007
dentosept 3 razy dziennie. Ja polecam Sebidin (tabletki do ssania) mi zawsze pomagają na aftę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×