Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szybka pomoc

masz pytanie odnosnie antykoncepcji? wstąp -

Polecane posty

ngLka -> Hehe no wiem ze to nie miesiaczka ale tak mi sie napisalo :D No ja zawsze mialam regularnie w niedziele, dlatego sie troszke martwie ... sama nei wiem co mam robic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tym, że to nie miesiączka - nie pisałam w kontekście konieczności rozróżnienia BO TAK. Po prostu regularność określa się tylko przy naturalnych krwawieniach (swoją drogą wynosi ona do 10 dni :-) ) - a przy krwawieniu z odstawienia nie ma takiego terminu, dlatego nie można panikować, jeśli nie wystąpi ono tak, jak zazwyczaj występowało. Na takie krwawienie masz zawsze 7 dni. 2 lata możesz mieć w pierwszym dniu po odstawienia a raz zdarzy się w szóstym - i wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje, uspokoilas mnie troszke :) poprostu przyzwyczailam sie do tych krwawien w niedziele i spanikowalam :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje, uspokoilas mnie troszke :) poprostu przyzwyczailam sie do tych krwawien w niedziele i spanikowalam :P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bać to powinnaś się tylko ewentualnej choroby, którą mógł Cię zarazić en \"koleś\". W ciąży być nie możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podenerwowana
Wczoraj miałam dni nie płodne chłopak wszedł we mnie na chwile, wcześniej miał płyny ejakulacyjne, które wytarłam.W środku nie miał wytrysku, płynów ejakulacyjnych raczej też nie było (byl we mnie może jakies 10 sek) po wszystkim się umyłam czy jest możliwość zajścia w ciążę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Podenerwowana-> Raczej NIE. Nie martw się;) A ja mam takie pytanko. Biorę od 30 maja Diane 35 ( narazie tylko na cerę ) Boję się jej zaufać jesłi chodzi o antykoncepcje:( Po poł roku stosowanie zamierzam potem zmienić na typowe tabsy anty. Czy ufać teraz np samej Dianie czy Diane 35 plus gumka?? Jak już to myślę o tym drugim... Nie mam stałego partnera i panicznie boje sie ciąży ehh:( To wina mojego ojca ( co mi mówił że np wyrzyci mnie z domu jak zajde:( ) co radzicie?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Aaa i dodam że jeszcze nie współżyłam. Mialam juz dużo okazji do tego ale... NIE. Przez obawy no i dobrze że tak wyszo bo wcześniej nie znałam się na niczym i nie używałam nic, żadnych tabletek:( Teraz o tym poważnie myśle, chciałabym mieć juz to za sobą;) Szczerze... to bardzo mi to przeszkadza że jeszcze nie robiłam tego:(:(:( Już mam różne myśli np że zrobiłabym to z facetem po 2 miesiącach. Za 4 miesiące końcże 18 lat. Chce zacząć uprawiać seks jeszcze jako nastolatka hehe:P Czyli najpóźniej za ponad rok. Poradżcie mi coś laski...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podenerwowana: Może ja jestem już za stary, a może za wygodny, ale zupełnie nie mogę pojąć, jaką przyjemność można mieć z 10 SEKUNDOWEJ penetracji?! No chyba, że chodzi o ten dreszczyk emocji - zajdę w ciążę, czy nie? :P Nastolatka18: Wiesz co, załamują mnie Twoje powody by rozpocząć współżycie: \"chciałabym mieć juz to za sobą\", \"bardzo mi to przeszkadza\", \"chce zacząć uprawiać seks jeszcze jako nastolatka\"... Ta błona dziewicza tak Ci przeszkadza? W czym? Może w stosowaniu tamponów? A może czujesz presję koleżanek, które wkoło opowiadają, że już straciły dziewictwo? Na to jest rada - też opowiadaj, że je straciłaś (w 50% przypadków takie opowieści są wyssane z palca). Dla mnie jedynym powodem, dla którego warto zacząć uprawiać seks, jest MIŁOŚĆ. Ten powód jest szczególnie ważny przy pierwszym seksie. A Ty piszesz, że nie masz STAŁEGO partnera, więc co? Chcesz uprawiać seks z jakimś przygodnym kolegą jak \"termin\" (ukończenia 19 lat) będzie się zbliżał? Pamiętaj - to nie fakt uprawiania seksu świadczy o dojrzałości, tylko mądrze podejmowane decyzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastolatka 18- w tylu tematach Cie juz widziałam i podobnie jak Casanova nie rozumiem w czym przeszkadza Ci dziewictwo... w Twoim wieku absolutnie nie jest to powod do wstydu, co bedziesz opowiadac o tym koleżankom a jak zapytaja czy w takim razie masz faceta a Ty powiesz ze nie tylko tak to zrobilas by miec juz za sobą to jak myślisz co one bedą mowic na Twoj temat za Twoimi plecami? Poczekaj na tego odpowiedniego faceta- właśnie ten paniczny strach przed ciążą świadczy o tym że jeszcze nie czas na Ciebie, z seksu trzeba czerpać przyemność, a nie za kazdym razem stresowac sie i czekać na okres jak na błogosławieństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczkuje na pomoc...Stosuje antykoncepcje od 4 lat (od 1,5 roku novynette).Mam niepokojace objawy o ktore musze zapytac...w ubieglym mies.mialam lekkie 1 dniowe krwawienie co mi sie wczesniej nie zdarzalo(srednio trwalo 4 dni)w tym mies.dzis jest 5 dzien odstawienia i powiedzmy ze mam krwawienie a raczej uplawy w kolorze krwi ZNIKOME!Wiem ze krwawienia moga sie zmniejszac ale przciez nie moga nie wystapic...Jesli chodzi o mozliwosc ciazy-nie wykluczam.Dodam jeszcze przytylam w przeciagu miesiaca 2 kg!-jem normalnie!Suchosc w ustach,zdarza mi sie jesc rzeczy na ktore wczesniej nie mialam ochoty,mam takie dziwne babelki w brzuszku...czuje sie pelnaaa...Moje pytanie czy ktoras z Was miala podobne objawy i co mi mozecie poradzic...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bani87
Hej! mam taki problem! w niedziele powinnam wziasc ostatnia tabletke z opakowania lecz zapomnialm i teraz powinnam miec tydzien przerwy i zawsze dostawalm okres w czwartek wieczorem. ale postanowilam nie robic przerwy poniewaz okres w ten weekend bardzo mi nie pasuje wiec powinnam nastepna tabletke wziasc w poniedzilek jednak niestty nie mialm zadnej apteki pod reka no i w ten poniedzilek juz 2 dzien nie wzielm tabletki...wiec ominelam ta jedna i wczoraj wzielma dopiero tabletke!a dzis rano dostalam okres! czy moze byc tak ze przez te 2 dni nie brania tabletki mi sie to przesunelo o 1 dzien? nie wiem co teraz mam zrobic czy kontynuowac branie tabletek i wziasc dzisiaj czy dopiero w poniedzilek czyli po tygodniowej pzrerwie czy co???? nie wiem komplatnie co w takim prypadku mam zrobic!prosze o pomoc! z gory dzikeuje! dodam ze biore tabletki juz rok i jeszce nigdy mi sie cos takiego nie przydazylo choc przyznam ze czas zapomnialm wziasc tabletki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bani87 - przede wszystkim powinnaś zasiegnąć porady ginekologa, bo Twoja sytuacja jest teraz bardzo \"pokręcona\". :( Generalnie z tego co wiem, to jeśli się zapomni wziąć ostatnią pigułkę, to należy już z niej zrezygnować i poczekać na okres, a po tygodniu zacząć nowe opakowanie. Jak należy postępować przy zapomnieniu o 2 pigułkach powinno być napisane w ulotce - proponuję ją przyczytać. Okres (krwawienie z odstawienia) Ci się zaczął, ponieważ organizm przez 2 kolejne dni nie otrzymał swojej porcji hormonów (zawartych w pigułkach) i wywołało to krwawienie. Jednak jeśli już zaczęłaś brać tabletki z nowego opakowania, to według mnie powinnaś brać już je codziennie mimo trwającego \"okresu\". Ten miesiąc będziesz miała niestety rozregulowany, ale może następny będzie już w porządku. I na koniec - obawiam się, że obecnie nie jesteś w pełni zabezpieczona antykoncepcyjnie, więc używaj prezerwatyw (lub zaniechaj seksu) conajmniej przez tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bani87
Casanova, dziekuje Ci bardzo! wlasnie najbardziej mialm obawy co z tym zaczetym listkiem tabletek, czy mam je kontynuowac! ale juz pare osob tak mi doradzilo wiec tak zrobie:) mam nadzieje ze mi sie wszystko unormuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pamparam
--------> Nastolatka 18 Wiesz co zgadzam się z Casanową i mianiak. Jakoś mało chyba dojżałaś do uprawiania seksu. Po co się speiszyć. ja mam 27 lat i nadal jestem dziewicą. I to nie dlatego że nie miałam okazji ale dlatego że jako nastolatka obiecałam sobie, że : 1. NIE BYLE Z KIM 2. NIE BYLE GDZIE 3. NIE PRZY BYLE JAKIEJ OKAZJI. I jestem z tego dumna, bo dzisiaj spokojnie parzę sobie w oczy. Nigdy nie bawiły mnie opowiadania koleżanek ( nastolatek ) które raz po raz opowiadały sobie o swoim pierwszym razie. I w wielu przypadkach były to niestety smutne historie. Dzisiaj już wiem że spotkałam odpowiedniego faceta. I wiem że on będzie pierwszym i mam nadzieję jedynym. I jeszcze raz przyznam Casanowa rację, najlepszym powodem żeby rozpicząc współżycie jest MIŁOŚĆ. Tego ci życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiodlam siee
czesc.. moze mi ktos pomoc? koncze pierwsze opakowanie tabsow...iii taksie stalo ze moj chlopak tzn rozstalismy sie i .. juz niebedziemy tego robic...napewno. sadzicie ze powinnam odstawic cz zaczac drugie opakowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bo troszkę sobie poczytałam i mam mieszne uczucia poniewaź ile zwolenników tyle samo przeciwników antykoncepcji jest. Ja dopiero zaczynam swoją przygodę z tabletkami i tak się zastanawiam : 1. czy będzie to miało wpływ na późniejszą ciążę - bo zakładam że w końcu zostanę mamą, czy przez branie tabletek mogę mieć później jakieś problemy z zajściem lub utrzymaniem ciąży ? Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od tego
czy zamierzasz współżyc czy nie??..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiodlam siee
pomoze ktos? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od tego
w moim przypadku po odstawieniu tabletek była ciąża blźniacza..ale to chyba nie jest reguła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to zależy od tego
jeżeli nIe przwidujesz współżycia,to odradzam tabletki...to jednak istotna ingerencja w hormonalną sferę kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam, oczywiście zamierzam. Nie mam zamiaru brać tabletek zbyt długo max 2 lata. Z tego co wyczytałam to problemy mogą być jak się stosuje kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biorę już tabsy 4lata ( z pół roczną przerwą jakieś dwa lata temu) -problem mam w tym, że moje libido jest bliskie zera.. zmieniłam trzy miesiące temu, z tego powodu cilest na logest, ale nie widzę poprawy.. czy jak zrobię badania hormonów, to czy ginekolog dobierze mi takie tabsy, że moje libido będzie \'normalne\'..w miare. bo w obecnej sytuacji zastanawiam się nam odstawieniem tabsów przez libido i ciągłą ospałość.. czy to wina źle dobranych tabsów, czy mój organizm tak się zmula i taki jest poprostu efekt uboczny, z którym muszę się liczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Dominika*
a czy ktoras z was ma doswiadczenie zwiazane z uzywaniem plastrow? zamierzam rozpoczac bardziej regularne wspolczycie a tabletki w tym przypadku niestety odpaja bo mam problemy z zoladkiem i watroba, czeste biegunki itp i nie chce dolewac oliwy do ognia, a pozatym nie wiem czy moglabym byc az taka systematyczna. jedyne co wiem to ze kosztuja 60zl i starczaja na miesiac. a cos wiecej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *Dominika*
chodzi o to czy czesto sie odklejaja, jak sie po nich czujecie, co z libido, czy po nich sie tyje? i czy sa tylko 1 plastry na polskim rynku a w razie gdyby mi nie sluzyly to nie ma zamiennikow? prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nastka17
Czy stosunek przerywany z prezerwatywą jest dobrym zabezpieczeniem ?? Pytałam już o to w innym temacie, ale oczekuję więcej odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy, co masz na myśli. Jesli ryzyko zajścia w ciążę, to myślę, że w takiej sytuacji jest ono bardzo małe i można powiedzieć, że taka medota jest bardzo skuteczna. Ale jeśli masz na myśli komfort uprawiania seksu, doznania fizyczne i psychiczne, to tutaj jest problem. Po pierwsze nie można się zapomnieć i zatracić w przyjemnościach (ta uwaga tyczy się głównie chłopaka), bo trzeba się kontrolować. Z tego mogą potem wyniknąć jakieś problemy czy nerwice. Podobnie jeśli chodzi o doznania fizyczne, to też nie jest za wesoło (wytrysk na zewnątrz). No generalnie każdy robi jak uważa i lubi, więc pewne omówione rzeczy mogą u Was nie stanowić problemu (na poczatku)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cyttrynkaa
mam pyatnie... od niedawna z moim chlopakiem uprawiamy seks, jako zabezpieczenie stosujemy 2 metody prezerwatywa + kalendarzyk i jesli chodzi o dni nieplodne to jest ok ale troszke sie obawiam stosunkow w dni plodne, czy wg. was te 2 metody sa dobre?? czy ktoras z was wlasnie te preferuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysiaaa2384
Mam pytanie. Bralam piersze opakowanie cilestu. Teraz skonczylam 7 dniowa przerwe dzis jest 8 juz dzien. Nadal pobolowea mnie brzuch mam lekko nadbrzmiale piersi, biegam czesto do ubikacji i mam ostatnio apetyt co chwile jestem glodna. Kochalam sie z mezem oczywiscie do konca. Czy moga to byc objawy ciazy?? Czytalam na forum ze zdarzaja sie wpadki podczas antykoncepcji. Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×