Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sunnysmile

Do nauczycieli słyszeliście już o tym?

Polecane posty

licencjat z języka, albo zdany certyfikat uprawniający do uczenia w szkole na danym poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja
Sęk w tym, że nie wiem, jaki certyfikat. Czy First wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obawiam sie, że to za mało. No może na etapie podstawówki wystarczy, ale wyzej.. wątpie. Ale zawzse możesz uzupełnic stopień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka sobie ja
No właśnie tak myślałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, troszkę ruszyło ;) Ja uczę niemieckiego w podstawówce, wszystkie klasy. Wprowadzam elementy kultury i wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, bo bez tego się nie da. Wiąże się to z poszerzeniem tematu lekcji, inspiracjami są np. zdjecia w podręczniku. Np. w IV klasie jest dział pt. \"dom\" i na stronie tytułowej jest m.in. zamek Neuschwanstein z Bawarii. To ja dopowiadam historię powstania tego zamku, mam pościągane z netu różne zdjęcia, które dzieciom mogę pokazać. Albo w V klasie jest krótka rozmówka, o tym jak rodzina wybiera się do Schwarzwaldu. Też pościągałam z netu zdjęcia osób w strojach ludowych, ładne widoczki... W VI - środki transportu, to też poszerzam ten temat. Mam oryginalny rozkład linii metra z Berlina, mogę im pokazać, jak to wygląda. Możliwości jest więc dużo. Pozdrawiam Was, miłego wypoczynku dla odpoczywających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero wczoraj odebrałam sobie swój dyplom licencjata! Miałam to zrobić już w sierpniu zeszłego roku ale jakoś specjalnie nie było kiedy jechać, więc dopiero teraz mam go :D Poza tym zlozyłam dokumenty na studia dalsze i od znajomej dowiedziałam się jak ta rozmowa kwalifikacyjna ma wyglądać [kręci głową z przerażenia] normalnie szok! niespodziewałam się że aż tak trzeba to opracować. 😭 Tak mało czasu mam (niecaly miesiąc) i jak tu mam to przygotować? :( Dziewczyny, dzięki za waszą odpowiedź co do lekcji o kulturze :) Przydają mi się te informacje. Pozdrawiam, papa 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jetzt ich
witajcie Kinga a jaki jest adres skad sciagasz te dodatkowe informacje dla dzieci?bede wdzieczna za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jetzt ich
kigana-mialo byc sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgda
Witam i pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Jestem nauczycielem angielskiego w szkole podstawowej. W mojej klasie mam dwóch uczniów z upośledzeniem lekkim. Chodzi mi o program naucznia dla takich uczniów. Jeżeli ktoś ma i mógłby mi go wysłać, będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mgda
Pytałam. Niestety, na razie nikt nie jest w stanie mi pomóc. Mimo wszystko, dzięki za odpowiedź. Ps. Pozdrowienia dla wszystkich belfrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich! (a raczej wszystkie.... Kilka wieczorów zabrało mi dobrniecie do końca topiku, ale już tu jestem :-) Chciałabym dołaczyc do Waszego grona... można?? Wprawdzie zauważyłam, że tu w wiekszosci językowcy... ale cóż.. Jestm nauczycielem dopiero 2 rok.. w zeszłym roku pracowałam jako nauczyciel informatyki a teraz przeniosłam sie do biblioteki :) Pracuje w liceum, na Śląsku No.. jak na pierwszy raz to starczy... idę dalej leniuchować bo jeszcze tydzień ferii Tzrymajcie sie cieplutko.. szczególnie że taka piękna zima przyszła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Delfin Witam(y) serdecznie! 🌼 Ja tez mam jeszcze tydzien ferii i leniuchuje jak tylko moge, aby nabrac sil na drugi semestr pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Delfin ---> witaj :) jetzt ich ---> wrzucam sobie na wyszukiwarkę słowo przewodnie np. Schwarzwald lub Neuschwanstein, a potem przeglądam parę stron i wybieram to, co mi się najbardziej podoba, zapisuję na dysku, dyskietkach i pokazuję dzieciom. A w tej chwili nie mam żadnych stron w ulubionych, bo miałam c format i wszystko poszło w kabelki. Dziś miałam radę klasyfikacyjną, wynudziłam się na niej potężnie, jutro wywiadówka. Trzem uczniom dałam nieodpowiednie zachowanie, ciekawe co mi te walnięte mamuśki powiedzą na to. Ale moja cierpliwość się wyczerpała, a chamstwa nie znoszę. Nigdy nie musiałam uciekać się do takiego środka, no ale kiedyś musi być ten pierwszy raz, nie? ... Pozdrowienia dla Was 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzycielka
Słuchajcie dziewczyny, jestem w średnim wieku i postanowiłam wziąć wreszcie swoje życie we własne ręce. I .... chodzę na zaawansowany kurs angielskiego (teraz jestem na poziomie Intermediate, mam na to oczywiście papierek ;-))) nie chwaląc się, nauka idzie mi jak po maśle), za półtora roku zmierzę się z egzaminem First Certificate. Bardzo chciałabym uczyć w szkole już teraz. Czy według Was są na to realne szanse?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzycielka
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzycielka
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marzycielko ---> popytaj najlepiej w szkole, chociaż wg. wszelkich ustaw, przepisów itp. raczej nie. Ale jeśli chodzi o językowców, to jak dyrektor nie bedzie miał nikogo innego, no to masz jakieś szanse. A gdzie reszta grona ? Po innych topikach skacze;) , czy odpoczywa? Albo ciężko pracuje przed feriami?? Ja dziś skończyłam wywiadówki, w piatek balik i chyba wolne. Jeden dzień będę musiała poświęcić na przyjazd do szkoły na jakieś zajęcia dla dzieci. Trzymajcie się koleżanki i zaglądajcie tu, bo topik spadnie na samo dno kafeterii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej dopisac nasz nauczycielski topic do ulubionych, wtedy bez problemow mozna go znalezc i uruchomic ;-) Koniec ferii zbliza sie nieuchronnie, ale nie matrwi mnie to nawet, bo tegoroczny zimowy odpoczynek mam wypelniony imprezkami, towarzyskimi spotkaniami po brzegi, jak nigdy dotad :D Do pracy i nowych obowiazkow wroce pelna energii. Piekna zime mamy, nieprawdaz? :-) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
w ten lekko mrożny acz wolny dla mnie czwarteczek:) Dziś mam zebranie rodziców, ale będę tam raczej jako obserwator, bo nie mam swojej klasy (jeszcze, ale to się wkrótce zmieni) Fajnie mają niektóre z was, ferie!!! jA NA SWOJE POCZEKAM JESZCZE 2 TYGODNIE!!! Tylko trochę się martwię co ja przez ten czas będę robc w domu?? Bardzo lubie swoją pracę i mi wystarczyłby tydzień ferii, eh, już na samą myśl tęsknię do pisania konspektów:) Tak, tak, ja jestem najwidoczniej belfrem z powołania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie :-) Dziś ostatni dzień prawdziwych ferii.. (bo weekendu juz nie liczę) nie mam pojecia czemu to tak szybko minęło.. ale cieszę sie bo odpoczęłam naprawdę... nie robiłam nic :-) Napraqwde żal mi tychy którzy na ferie jeszcze muszą poczekać.. u nas było tak w zeszłym roku - wracalismy do szkoły w marcu.. Nie mozna było już wytrzymać.. każdy potrzebował odpoczynku i odliczał dni.. Pozdrawiam grono bardzo serdecznie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie :-) Dziś ostatni dzień prawdziwych ferii.. (bo weekendu juz nie liczę) nie mam pojecia czemu to tak szybko minęło.. ale cieszę sie bo odpoczęłam naprawdę... nie robiłam nic :-) Napraqwde żal mi tychy którzy na ferie jeszcze muszą poczekać.. u nas było tak w zeszłym roku - wracalismy do szkoły w marcu.. Nie mozna było już wytrzymać.. każdy potrzebował odpoczynku i odliczał dni.. Pozdrawiam grono bardzo serdecznie :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich 🌻 Dawno mnie nie było bo miałam komputer w naprawie ale juz jest ok :) Ferie zleciały tak szybko że nawet nie zauważyłam kiedy :( Jak pomyśle że do pracy mam iść to mi się nie chce ;) ale z drugiej strony, cieszę się że wracam do moich znośnych i tych mniej znośnych uczniów. ;) Przez te 2 tygodnie odpoczęłam sobie, zebrałam siły, wybawiłam się, pośmiałam i wyspałam ;) więc teraz jestem gotowa do walki :) To nic że od razu czeka mnie masa roboty, dam sobie radę 🌻 Wy też dacie sobie radę :) A te z nas, które będą miały dopiero ferie w końcu sobie odpoczną ;) Zatem Wam życzę miłego odpoczynku a nam, reszcie wracającej do pracy, życzę uśmiechu na twarzy :) Trzymajcie się ciepło 👄 🌻 👄 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) No ja właśnie zaczęłam ferie, prawie dwie godziny temu :) i jak zapewne się domyślacie, bardzo się z tego powodu cieszę:D Dzisiaj był balik u mnie w szkole, totalny niewypał, no ale to już nie moja wina. Było, minęło. Następny za rok dopiero. Ostatni tydzień był bardzo męczący i czułam to w kościach tak ostatnie dwa, trzy dni. Zero cierpliwości, zero chęci na cokolwiek w szkole, a jak przychodziłam do domu, to najchętniej zasiadałam przed kompem, zawsze coś ciekawego się znalazło do poczytania lub ktoś do pogadania;) Mam nadzieję,że odpocznę tak, jak Wy i jakiś tam zapał do pracy mi wróci :) Miłego wieczoru 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej, jak ja uwielbiam sobotę;) dziś mam choinkę w szkole, ale i tak najbardziej się cieszą dzieciaki:) pozdrawiam i miłego feriowania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpisuję listę i wracam do kącika popłakać cichutko nad odchodzącymi feriami... A dopiero się zaczynały! Szybko jakoś zleciało, echhhhh! pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ktoś płacze, by cieszyć mógł się ktoś... Ale niedługo święta będą, po drodze jakieś rekolekcje może, do wakacji zleci. Trzymajcie się 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×