Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość a moja sie nazywa Kalinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam jeszcze pomysl...
dla chlopca przesliczne imie Marcel 🌼 co wy na to ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ale wymowa
marcel czy Marsel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nafta
DO LILLIAK : Ian jest to szkockie imie ale ma polski odpowiednik i jest to poprostu Jan. Mi zaczeło sie podobac fińskie imie Taavi-odpowiednik polskiego imienia Dawid, rowniez Tobey jest bardzo ładne, ale nie wiem czy istnieje ono w takiej formie w brytyjskim kalendarzu czy tylko jako Tobias, bo Tobias odpada- źle mi sie kojarzy Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wiecie, ze mozna juz nadawac imiona, ktore kiedys byly zdrobnieniami? Na przyklad Jurek od Jerzego, lub Kuba od Jakuba, ale tez slowianskie Zbyszek lub Zbyszko zamiast Zbigniew. Mi ostatnio spodobaly sie takie imiona jak Mila, Milena, Lena, a mysle ze mozna w Polsce nadac takie jak Andrea lub Melodea. Od zawsze podobaja mi sie Amanda, Arkadia, Atena, Klaudia, Laura, Patrycja, Kinga. Z meskich to Armand, Arkady, Adrian, Alex, Damian, Daniel, Marko, Mieszko, Leon, Kamil, Kordian i wiele jeszcze innych, ktorych nie pamietam w tej chwili, a przeciez imion popularnych jest co najmniej kilkadziesiat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wiecie, ze mozna juz nadawac imiona, ktore kiedys byly zdrobnieniami? Na przyklad Jurek od Jerzego, lub Kuba od Jakuba, ale tez slowianskie Zbyszek lub Zbyszko zamiast Zbigniew. Mi ostatnio spodobaly sie takie imiona jak Mila, Milena, Lena, a mysle ze mozna w Polsce nadac takie jak Andrea lub Melodea. Od zawsze podobaja mi sie Amanda, Arkadia, Atena, Klaudia, Laura, Patrycja, Kinga. Z meskich to Armand, Arkady, Adrian, Alex, Damian, Daniel, Marko, Mieszko, Leon, Kamil, Kordian i wiele jeszcze innych, ktorych nie pamietam w tej chwili, a przeciez imion popularnych jest co najmniej kilkadziesiat. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MsScalpel
Mój tata jest finem, mama jest polką. Na pierwsze mam Olga-fińskie imie, które tata wybrał, drugie mam po mamie. Najlepiej dać dziecku imię dość popularne w danym kraju, a na drugie dać imie polskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona 23
Mieszkam w Niemczech, maz jest Niemcem i nazwiemy corke Laura albo synka Peter Oskar :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla dziewczynki
- Elisa, dla chlopca - Eric

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _ANIA 25
norweskie imiona to EGIL,KARI TURID,SOLVEIG,ANNE KRISTINE, ANNE MARI, GRO,EISABET,BERIT,PER, GUNNAR,LARS, Åse, ARE,BJØrn,ERIK, OLE.Musisz jednak pamietac ze wymowa tych imion jest inna gdybys chciala wiedziec jaka sluze pomoca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Onanana
Sebastian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nike
Moim zdanim naj naj ladniejsze imiona to Karolina - hiszp. Carmen, Carolina franc. Caroline, Scharlotte ang. Caroline, Cerrie Wlosku. Carmelin, Caroline Niem. Lotte Carlotte , Carolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam dla dziewczynki:Roxana (Roksana), Liliana, Magdalena dla chłopczyka: Fabian, Eryk, Ksaweryn, Norbert, Sebastian. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moj siostrzeniec to Lambert. wsrod polskich przyjaciol najczesciej mozna spotkac Olivera, Olivia, Nicole. zeszlej zimy, gdy bylam na mikolaku w polskich kosciele, widzialam fajna scenke: dzieci byly wzywane po imieniu do Sw. Mikolaja. Byly tam najdziwniejsze imiona (wszystko dzieci Polakow): Keviny, Davidy, Olivie, Olivery, Jeanett, Nicole, Melanie....... Byla tam tez pani, ktorej dzieci sa czekoladowe. I zostaly wywolane: MARYSIA, ZOSIA i ANTOS. UROCZE!!!! Trzeba bylo wiedziec te malenstwa. A te imiona tak do nich pasowaly!!! Bylismy wszyscy zachwyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA 21
moja coreczka to VIOLETTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dbam o czystosc na forum
Nie zakladajcie tematow ktore juz tu sa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MOJA SIOSTARA
MIESZKA WE FRANCIJ I JAK URODZI IM SIĘ SYN DADZĄ MU NA IMIĘ SALWADOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to imie powyzej
to nei czasem wloskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Autorki
Alexander

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest włoskie
bo jej męza rodzina pochodzi własnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość międzynarodowe imiona
są najlepsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamagosia
Ja jestem Polka a moj maz Amerykaninem i dalismy corkom na imie- Joanna i Zuzanna, ale teraz w szkole pojawil sie problem, bo na Asie bez przerwy mowia Azja- mowilismy na nia zawsze Asia i tak sie przyjelo w zerowce, na nieszczescie bo mnie to coraz bardziej zaczyna denerwowac, nie dalam dziecku na imie Azja i nie chce zeby szla dalej przez zycie jako taka, wiec teraz jest problem- jak zmienic pisownie zeby nadal bylo to polskie imie ale jednak nie pozwalalo Amerykanom na czytanie imienia Azja. Z Zuzia nie ma problemu, bo nawet jak cos pokreca to i tak wychodzi im podobnie jak Zuzia. Ciekawa jestem czy inne mamy maja podobne problemy i jak z tego wybrnely?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zalamujecie mnie
i co sie dziwic, ze Polacy sa narodem, ktory najpredzej sie wynaradawia. Kobiety !!! Dawajcie dzieciom POLSKIE imiona. Wstydzicie sie polskosci, ze tak latwo uciekacie w dzessiki, nikole i inne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam powaznie
imiona uniwersalne: anna julia robert maria daniel damian joanna edward na razie wiecej nie moge sobie przypomniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×