Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość Marzena cczyli Madżena
Mam na imię Marzena. W Rzymie mowia na mnie \"Madżena\" albo \"Maźiena\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia 2 latka
Ja dałam na imię William John

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati30
Mnie podobają się imiona latynoskie w tym Diego, Tomas, Mia, Miguel, Matias, Natasha, Ariadna, Marcelino i Dulce. Czy ktoś zna znaczenie tych imion. Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaklopotani
mieszkamy w stanach i niedlugo maja nam sie urodzic blizniaki - 2 chlopakow i nie mamy pomyslu na imiona dla nich... pomozcie cos wymyslic.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest wiele imion, które brzmią bardzo podobnie w polskim jak i w angielskim. Wiele z nich nawet tak samo się pisze. - Adam - Adrian - Albert - Ernest - Daniel - Olaf - Sebastian - Samuel - Bruno - Gabriel - Robert - Konrad - Oscar (Oskar) - Patrick (Patryk) - David (Dawid) - Mark (marek) - Lucas (Łukasz) - Eric lun Erik (Eryk)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monicaUK
Ja mam na imię Monika, urodziłam się w Polsce jednak od kilkunastu lat mieszkam w Anglii. Anglicy nie mogli się przyzwyczaić do mojej literki w imieniu \"K\" i dlatego zmieniłam sobie imię na Monica. Uważam, że tutaj w Anglii jest ono praktyczniejsze i ponieważ zamierzam zostać tutaj już na stałe jestem zadowolona ze zmiany :) Co do imienia dla mojej ślicznej córeczki, to nie chciałam dawać jej typowo angielskiego imienia. Chciałam aby miała takie imię, które w Polsce i Anglii będzie akceptowane i nie będzie \"dziwne\" dla naszych rodaków. Więc mamy małą Olivie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkamy w Londynie, tu tez przyjdzie na swiat nasz synek. Wybralismy juz imie, bedzie to Nikodem. nie ma odpowiednika angielskiego, ale jest stosunkowo latwe do wymowienia dla wszystkich, nie ma zadnych haczykow w pisowni, przez ktore mogloby sie je czytac inaczej niz pisac. mysle, ze przyjmie sie dobrze:) pozdrawiam wszystkie mamy na emigracji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Little malpka
Hej, moj maz jest Anglikiem i na stale mieszkamy w Anglii, ja jeszcze nie mam dzieci, ale uwielbiam robic listy imion, ktore beda latwe dla czlonkow z polskiej i angielskiej strony rodziny. Chodzi o latwosc wymowy i jak najbardziej zblizona pisownie do polskiej. Oto moje propozycje: Dla dziewczynki: Anna Anita Hanna Emilia Emma Erin Nicola Jessica Julia Margaret Megan Nina Nadia Natalia Olivia Lena Lisa Sarah Sofia Izabella Vanessa Dla chlopa: Adrian Alan Alexander Colin Daniel David Dominic Sebastian Scott Mark Martin Oscar Moze kogos moja lista zainspiruje zainspiruje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiaAustralia
Moj maz jest austrlijczykiem i mieszkamy w Australii. Mamy dwoch synow Olek (4 lata) i Oskar (roczek). Olek jest poprostu Olek nie Alexander. Wymawia sie latwo i Austrlijczykom sie podoba. Immie OSCAR (pisane przez 'c') jest dosyc tu popularne ale pisane przez 'k' jest troche inne i interesujace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kayyya
Little malpka, dzięki świetna na Twoja lista!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UK.Emily
Ja mam już 3-letnią córeczkę :) W UK mieszkam od ok. 8 lat, wiec jasne jest że już do PL nigdy nie wrócę ;] mój mąż jest anglikiem, ale urodził się w... Polsce ;] tak więc oboje jesteśmy związani z PL i naszej córeczce chcieliśmy dać imię bardziej polskie niż angielskie i zdecydowaliśmy się na imię Maja :) dzieci na placu zabaw wołają do niej (for example) \"hey, Maya look at me\" i wtedy wiem, że podjelismy dobrą decyzję:) Zastanawialismy się też nad Oliwią, ale teraz wiem że dobrze zrobiliśmy decydujac się na Maję, bo oliwii jest teraz naprawde dużo Z kolei teraz jestem w ciąży z chłopcem i zastanawiamy się nad imionami: Casper, Jayden, David, Oscar, Dominic, Daniel. Jednak nigdy nie wiadomo, czy to jest z pewnoscią chłopiec (lekarz sam ma wątpliwości) więc na wszelki wypadek myślimy też o imionach dla dziewczynki: Nadia, Nicole, Marta, Ashley, Alex, Anna, Natalie, Amelia, MADDIE (taak, to zdecydowany faworyt ;)) pozdrawiam mamy na emigracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha....
witam, ja mieszkam w niemczech......gdzie nie ma zwyczaju(w kazdym razie rzadko zdrabniania imion co uwielbiam) podoba mi sie Maximilian....z tym ze w polaczeniu z nazwiskiem.....berdzo dlugie......a drugie to poprostu Luca.....bardzo mi sie podoba tylko ze jezeli wrocimy kiedys do kraju to .....chyba na polskie realia nie bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość UK.Emily
to znowu ja :) dziś przyszedł mi do głowy nowy pomysł na imię dla synka. jest to ALAN. Co o nim myślicie? Dodam tylko, że mój mąż jest zachwycony ;) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam w UK i synkowi dalismy na imie Kacper jakos dziwnie brzmialy mi typowo zagraniczne imiona z polskim nazwiskiem. A jak ktos sie pyta jak mu na imie to mowie Casper ale, ze sie pisze przez k i c :) Alan ladne imie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiiaUK
No ja nie będę oryginalna, bo tez mieszkam z mężem w UK :) jest on polakiem tak jak i ja :) w maju bedziemy miec coreczke, imie zostalo juz wybrane. Jest to Monika :) moim zdaniem jest to imie idealne (tak jak juz przed chwila pisalam na innym forum) moja kuzynka ma tak na imie wiec jest to imie juz w rodzinie, ale ona sie bardzo cieszy ze (jako przyszla matka chrzestna naszej Monisi) zostala tak "uhonorowana" :) moze komus tez przypadnie to imie do gustu :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoniameesz
a ja swojej corci daje Oliwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mushroom
Moj maz tez jest cudzoziemcem, a ja mieszkam poza Polska od 19go roku zycia, wiec zawsze bardzo chcialam, zeby moje dzieci mialy polskie imiona... Zdecydowalismy sie na miedzynarodowe: Izabella, Gabriella (mowi sie na nia Gabi) i chlopiec, Alexander. Jestem zadowolona, ze imiona (moze nie nadzwyczaj orginalne) ale uniwersalne i nikogo nie dziwia. Jakos nie moge sie nadal przyzwyczaic do dzieci mieszkajacych w Polsce, a majacych bardzo nie-polskie imiona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Happy Mum
my z mezem mieszkamy w angli od ponad dwoch lat.Oboje jestesmy polakami i jak narazie planujemy zostac w uk.. , Mamy juz 14 miesieczna corke dalismy jej na imie Zuzanna. I jakos nie mamy problemu w urzedach czy cos. A teraz staramy sie o kolejne dzieciatko:) i jesli bedzie to chlopiek to bedzie Nicolas, albo Alan a jak znowu Corcia to Vanessa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkam w stanach, moj maz nie jest polakiem, synka nazwalismy Sebastian posownia taka sama, wymowa troche inna. Imie znane w usa chociaz nie jest az twk bardzo popularne. W dodatku tak samo pisane i czytane po hiszpansku a moj maz ma takie korzenie wiec latwe dla kazdego. amerykanom po prostu przedstawiam go jako \"Sebaszcian\" :) i tak nazywa go maz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eybo
My mieszkamy w Hiszpanii (máz jest Hiszpanem) i nasz synek to Bruno, zarówno w Polsce jak i tutaj. Teraz szukamy imienia dla nastépnego maleñstwa, ale jeszcze nie wiemy czy to bédzie chlopiec czy dziewczynka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha....
my tez czekamy na drugie, i naprawde bedzie problem.....co myslicie o imieniu Luca dla chlopca...nie lukas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwwwa
mój synek ma na imie Dominic:)i bardzi mi sie podoba to imie a coreczce dam Roxanne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość looesha
witam, ja mieszkam w dublinie, spodziewam sie dzidziolka i jeszcze nie wiem co bedzie - chlopiec czy dziewczynka, ale zastanawiam sie nad imionami, w sumie moj maz chce im nadac polskie imiona ale ostatnio doszlismy do porozumienia. Co myslicie o tym : dla chlopca : TYMOTEUSZ NOEL, TYMOTEUSZ KRIS dla dziewczynki : LILIA SOPHIE lub LILIANA ( w skrocie LILI) LILIA SARA chcemy nadac po dwa imiona stad ta kombinacja ;] pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haha....
aja nadal nie wiem co urodze....prawdop jednak dziewczynka.....wiec chce Maje.....tylko jak tu chlopa przekonac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roksana 22
mieszkam od 4lat w Grecji,tutaj dzieciom daje sie imiona po dziadkach;)pierwsze idzie po rodzicach meza a drugie po moich;)z mezem mamy synka ktory przy chrzcie dostanie imie Παντελησ-Padelis;)nie podoba mi sie ale juz nic na to nie poradze ze jego dziadek ma tak na imie....drugie dziecko bedzie mialo imie po moich rodzicach ale ja chyba nie dam ani Danusia ani Jaroslaw,dam poprostu takie ktore mi sie podoba,Aleksandra, Klaudia,Rafal,Marcin,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mellllba
ja dałam córce na imię Anna (jeszcze wtedy nie wiedziałam, że wyjedziemy zagranicę). To był świetny wybór, imię zrozumiałe na całym świecie! Ja swoje muszę literować i mam z nim same kłopoty (Agnieszka) Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem w 33 tc
Ja mieszkam w Holandii, moj maz jest Holendrem, wiec imie dla naszego synka musialo byc takie, aby i nasza polska i holenderska czesc rodzinki potrafily je wymowic i by brzmialo w miare normalnie dla obu, takze zdecydowalismy sie na bardzo miedzynarodowe imiona: Daniël Alexander. Juz nie moge sie doczekac az nasz Danny pojawi sie na swiecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksaola
Cześć! Mi osobiście podobają się imiona Angielskie z tłumaczeniem na polski np.: Nicola, Oscar, Joane, Judith, Michael, David, Paul, Alicia, Victoria, Jacob itd. Ładne są także inne imona np.: Vanessa, Jack, Joshua, James, Thomas, Lachlan , Michael, Jake, William, Xavier. itd. Pozdrawiam. Ola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindi
hej.ja jestem polka,mieszkam w polsce ,mam na imie lnda. Moj synek aex (nie alexander),moja siostra sandra, moj brat alan, polowa rodziny rozrzucona po swiecie,polowa w polsce. mnie osobiscie podobaja sie te "dziwne" imiona,niz te "zwykle",chociaz jak bylam mlodsza i wychodzilam gdzies z kolezankami to przedstawialam sie ania,ale to raczej dlatego ze nikt mi nie wierzyl jak mowilam swoje prawdziwe imie... pozdrawiam p.s jak kiedys bede miala coreczke to tylko stella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindi
ups mialo byc ze mam na imie linda ..aha dopiero teraz doczytalam ze to forum dla dzieci urodzonych zagranica,ale w sumie planujemy z mezem w nidalekiej przyszlosci przeprowadzke do hiszpanii.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×