Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość za-in-te-re-so-wa-na

IMIONA DLA DZIECI URODZONYCH ZA GRANICA

Polecane posty

Gość anialet
KOBIETY!o co tyle zamieszania?przeciez wybieranie imion dla dzieci jest tylko i wylacznie sprawa rodzicow,a to czy wybiora polskie czy jakies zagraniczne to jest ich broszka!wazne zeby imie nie bylo ponizajace dla dziecka.przed wybraniem imienia trzeba tez pomyslec ze dzidzia kiedys bedzie doroslym czlowiekiem i nie moze wtedy wstydzic sie w przyszlosci swojego imienia...PS.swoja droga wcale sie nie dziwie ze ludzie coraz czesciej nadaja imina zagraniczne,bo wiekszosc polskich jest juz oklepana,nudna i bezbarwna:(a kazdy chce zeby jego dziecko bylo wyjatkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ja mieszkam w Polsce ale być może to się zmieni :) W każdym razie na kolankach siedzi mi teraz Łucja - Lucy :) mówimy do niej zdrobniale na wszystkie możliwe sposoby - Lusia, Lunia, Lusiaczek, Liluś itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara81
Ja mieszkam w UK i dalam synkowi imie Daniel. Wszyscy Anglicy mysla, ze nadalam typowo angielskie imie. Dopieo ja ich uswiadamiam, ze jest miedzynarodowe! PS Dziewczynka miala byc Alicja-tez international

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziara81
Do esziry: Lucy to raczej Lucyna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnio upatrzylam sobie imie NEL dla dziewczynki...ale chyba nie przejdzie, bo moj Mezus widzi tylko jedno: KASIA (wrrrrr!!) KATRINA - mieszkamy w Londynie,wiec co ja biedna moge:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet jak dziecko urodzilo sie za granica to w polsce mozna dac jemu/jej imie z zagranicy przecierz to nic zlego moja propozycja to: Susi, Deivit , Micołaj,alex, nicolle i samantha... PzDr.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoaszka
W polowie sierpnia moj synek powinien przyjsc na swiat. Maz jest Niemcem, mieszkamy chwilowo w Chinach, w rodzinie Polacy, Niemcy, Slowency i Meksykanin - mamy wiec nie lada problem :-) Imiona, ktore nam chodza po glowach to: Sebastian, Robert, Filip, Joachim, Adam, Jan, Emil, Olaf i Dominik. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żaklina
Najpiekniesze imie żeńskie, jakby nie patrzeć, międzynarodowe to ŻAKLINA ;] po angielsku franc itd to Jacqueline a po polsku to po prostu Żaklina. Ja mam własnie tak na imie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BASIA1975
IMIONA MOICH DZIECI TO: ELISA,ANGELO I EMANUELE.MIESZKAMY WE WLOSZECH.MAJA TUTAJ PROBLEM Z WYPOWIEDZENIEM MOJEGO NAZWISKA I ZAZWYCZAJ MòWIA PO IMIENIU,CO SPRAWIA MI PRZYJEMNOSC,A NAZWISKO MAM DLUGIE-TYPOWO POLSKIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja-usa
moja coreczka bedzie nazywac sie Lily lub Lillie jest propozycja-lexie lub aileen chlopczyk to james ale zostanie Lily:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lundai
Mieszkam w Holandii. Jestem mama dwoch dziewczynek. Moje coreczki to : Luna i Daisy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domiss . *
mieszkam na teraz w angli. moi rodzice sa polakami. mam na imie Dominika( straszne, no ale coz zycie . ;p) bede miala rodzenstwo. stawiam na brata , bo wole . ;D i chcialam zeby nazywal sie Aleksander jednak rodzica sie nie podoba . ;/ sa tez inne propozycje z mojej strony np. Nikodem, Emil, Oskar, Kamil i Lukasz. ciekawe jakie wybiora. ehh . ja tak chcialam miec brata olka . ;( sa jeszcze propozycje dla dziewczynki: Kaja, Kinga, Emilia, Iza, Joanna, Magdalena, Patrycja,Daria i Ewelina. ;p nie wiem ktore jest naj . co do zagranicznych imoin zgadzam sie z tym ze to wybor rodzicow. co nam wszystkim do tego jak kto nazwie swoje dziecko? ;p moi rodzice zdecydowali na polskie imie , chociaz w polsce nie mieszkamy . to byl tylko i wylacznie wybor naszej rodziny(; nikt inny nie ma prawa o tym decydowac . ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agh....
Moj jest Benjamin, Mowimy Benny, ja jestem polowa z poludniowej afryki, tu mieszkamy, ojciec natomiast jest niemcem (hic, takie polaczenie!). Czasem tez jest Benji, albo Baby B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Leni Elizabeth
Mam na imie Leni Elizabeth (ojciec jest Anglikiem). nie narzekam ale spotkalam sie juz z niezbyt milymi komentarzami. teraz powaznie mysle o przeprowadzce do Londynu bo tam sie urodzilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasza coreczka nazywa sie Anastasia, mieszkamy w niemczech ale chcielismi raczej podkreslic greckie korzenie meza :-D Myslelismi rowniez o Amelii a ze mala urodzila sie 24.12 krotko zastanawalismi sie nad Noel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość he
Moim zdaniem dobrym imieniem jest Małgorzata...przecież ma tyle odmian Margerita, Margareta, Meg..no i tak rozkosznie i dumnie brzmi Margot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender_mommy
NIe wiem czy ktos jeszcze czyta ten watek ale jesli tak to mam pytanie - imie meskie Joel - jak byscie zdrobnily po polsku??? Pozatym jak byscie przetlumaczyly James na POlski? Wiem ze np w Bibli list Jakuba to wlasnie James ale Jakub to przeciez Jacob. Dla tych ktore mowily wczesniej ze Ewa to miedzynarodowe imie - niech Was Bog broni przed nadaniem tego imienia w USa - na mnie caly czas Ila wolaja ;) Ewa mama Jakuba (Jacob) i Jonasza (Jonah)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiausa
W odpowiedzi na post lavender_mommy James na polski to bedzie Jakub, poniewaz Jacob po angielsku jest owszem odpowiednikiem ale James to Jacob wlasnie tylko z pochodzenia jest to wyraz Szkocki ktory ma swoj odpowiednik w angielskim jako Jacob. Nie wiem czy zamieszalam wystarczajaco, ale mam nadzieje ze to ma sens. Moj maz jest Amerykaninem ktory ma na imie wlasnie James i zajelo nam to sporo czasu aby dojs do sedna tej sprawy :) A teraz z innej beczki- my mieszkamy w USA i mamy dwie coreczki, jedna ma na imie Zuzia i wlasnie tak na nia mowia tutaj a druga ma na imie Asia i z nia jest problem, bo bez przerwy mowia na nia Azja ( bo Asia po angielsku pisze sie tak samo jak kontynent) oczywiscie jest to dosc denerwujace....czy ktos ma jakis pomysl jak moznaby zmienic jej pisownie zeby dziecko nie szlo przez zycie jako Azja....zeby to byl chlopak to prznajmniej przypominaloby mi Azje Tuchajbejowicza....ha ha ha, zartuje! Chodzi mi tutaj o zachowanie dosc polskich imion aby widac bylo ich odrebnosc na pierwszy rzut oka, bo nazwiska maja po ojcu a wiec anglosaskie. Pozdrawiam Malgosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rico Suave
Trzeba stowowac Joanna zamiast Asia, a wiec imie nie do pomylenia, nawet dla Amerykanow ;-) Przewaznie chyba zreszta podaje sie (na pismie przynajmniej) pelne imie, wiec Joanna, a nie Asia? A kiedy chcecie zdrobnic, fonetycznie Asia bedzie brzmiala dla nich jak Aysha lub Ashya, wiec powinni sobie poradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moj synus to Alex :) Krotko,zwiezle i na temat ;) A przede wszystkim tutaj gdzie jestesmy nie stwarza problemow w wymowie przez miejscowych (Irlandia Polnocna) i nie wyroznia sie wsrod innych angielskich dzieci ;)Nie chcialam aby dziecko mialo typowo polskie imie :) Po polsku tez to jest normalnie Alex,,specjalnie szukalismy takiego imienia,zeby nie robic sobie zamieszania z polskimi odpowiednikami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiausa
Owszem jak by Asia byla Joanna to byloby to bardzo latwe, ale odkad poszla do szkoly to nie bylo pisane Joanna tylko Asia wszedzie bo chcielismy zeby miala jednak bardziej polskie imie, chociaz myslalam zeby moze pisac ja Yoanna ale teraz jak juz wszyscy ja znaja jako Asie, to co z tym fantem zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rico Suave
Gosia: chyba tylko uporczywie uczyc poprawnej wymowy. Ja w swoim otoczeniu (Portugalia) musialem uczyc niemal kazda poznana osobe wymowy swojego imienia: Przemek. Zawsze bylo sporo roboty z tym, ale i sporo zabawy. PS. Niedawno urodzila mi sie coreczka i nazwalismy ja Kinga! :-) Kolejne dosc egzotyczne imie dla Portugalczykow, no ale w sumie co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiausa
Tak Przemku, owszem napewno uporczywe uczenie bedzie naszym podejsciem, moge sobie tylko wyobrazic jak sie musiales meczyc bo Przemek to trudne imie czy dla anglosasa czy nie....a Kinga piekne imie no i o wiele latwiejsze niz moja Asia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artycha
USA Ja dalam na imie mojej corce Patricia -czyli-Patrycja jak ktos do nie mowi po imieniu to zawsze brzmi jak by mowiono do niej zdrobniale czyli Patrysia ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender_mommy
W odpowiedzi do Malgosi. Dzieki za odpowiedz. NIestety potwierdzilas moje przypuszczenia ze raczej kazdy przetlumaczy James na polskiego Jakuba :( Mam powazny dylemat bo zdecydowalismy z mezem ze nasi synowie beda miec imie zaczynajace sie na J , mam juz dwoch chlopakow - trzecie w drodze i nie ma za bardzo imion na "J" ktore mi sie podobaja :( No i ktore by jako tako dzialaly na obu kontynentach (moj maz tez amerykanin i obecnie mieszkamy w Stanach - wczesniej 7 lat wspolnie w Polsce). Gdzie w Stanach mieszkasz Gosiu? My w Indianapolis w stanie Indiana. POzdrowienia, ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiausa
W Odpowiedzi lavender_mommy Witaj Ewo, no niestety tak to jest z tymi imionami, widzisz a my natomiast chcielismy aby nasze dziewczynki mialy w imieniu czastke Anna na czesc mojej juz bardzo dawno zmarlej mamy ale nie chcielismy aby bylo to samo imie Anna, dlatego wyszla nam Joanna i Zuzanna, tylko ze z Asia tak jest ze juz sie przyjelo ze wszyscy mowia na nia Asia i w szkole tez i teraz mamy takiego gwinta, no trudno co sie wymysli. Ja mieszkam w Kalifornii niedaleko Los Angeles, wiec bardzo daleko od ciebie szkoda :) A co do imion na J.....Jan (oczywscie beda mowic na niego Dzan ale tez sie moga przyzwyczaic) (albo pisac Ian) , Jacek, Jerzy (Jerry), Jozef (Joseph), Janusz, Jeremi (Jeremy), Jaroslaw, Jordan, Jonatan, Justyn, Jonasz, Joachim, Julian, Jurand, pewnie jest ich o wiele wiecej ale to tylko tyle co moglam teraz wymyslic, mam nadzieje ze moze podsunia ci one jakis pomysl- zycze szczescia Pozdrawiam Malgosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lavender_mommy
Znow do Gosi :) Dzieki za maila - pisze tu bo nie moge na szybko znalezc innego sposobu... Zadroszcze ci lokalizacji !!! Jan - tesciowa ;) Dzan -troche by sie zdziwila... Jerry - tesc ;) Jerzy - tata Jozef - odpada - moj maz ma awersjec na skrot Jo Jonatan - bardzo mi sie podoba ale zawier w sobie w wymowie imie mlodszego syna (Jonathan, JOnah... wiec nie zabardzo jakos..) typowo Polskie jak np Jurand, Jaroslaw Janusz nie maja ekwiwalentu tutejszego wiec dla nas odpadaja ... Jordan pdpada (znadnych "Azji" czyli miast rzek stanow gor itp) wystarzy ze tu mieszkam a mam juz Kube ;) i tak sie caly czas motamy miedzy Jeremim a ? . Mnie sie nawet ten Joel podoba tylko jak to po polsku.... Teraz sama widzisz ze to nie takie proste.... nawet Josh'a juz w rodzinie mamy... POzdrawiam :) Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Holandia chlopcy 01 Sem 02 Ruben 03 Daan 04 Tim 05 Thomas 06 Jesse 07 Stijn 08 Thijs 09 Lucas 10 Milan 11 Sven 12 Lars 13 Luuk 14 Bram 15 Jayden 16 Finn 17 Max 18 Niels 19 Julian 20 Gijs dziewcynki 01 Sanne 02 Lotte 03 Sophie 04 Lieke 05 Emma 06 Fleur 07 Eva 08 Anna 09 Noa 10 Julia 11 Iris 12 Lisa 13 Anne 14 Sara 15 Isa 16 Anouk 17 Femke 18 Roos 19 Maud 20 Britt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×